Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Intercom (Ebay) montaj ve ön inceleme (89 USD)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ürünü sarj ettiğimde( 1 saat sürüyor sarj ) günlük ortalama 1 saat kullandığımı varsayarsak 1 hafta yetiyor yani 6-8 saat. müzik dinledim, telefon görüşmesi yaptım gayet yeterli bence batarya süresi sesi cihaz üzerinden azaltıp çoğaltabiliyorsun şarkıyı değiştirebiliyorsun ve radyosuda var.
    ellaksakir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu sorunun cevabını arıyorum
    ben aldım ürünü kullanıyorum çokta memnunum.full yükses ses 10 saat civarı gidiyor 2 3 saattede şarj oluyor.
    ellaksakir bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    merhabalar bu fullface kasklara uyarmı

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bu fullface kasklara uyarmı
    Uyar, alırken adama "soft cable system please" diye not yaz(sipariş sırasında "add note" a tıkla). Onun dışında karkınızda intekom için yuva var mı diye bakın, yoksa kulak hizanızdaki pedleri biraz traşlarsınız. Sakın köpüğü traşlamayın, bir anlamı yok.
    #sürenadam

Aynı ürünün tekli setini 12 Temmuz Pazar akşamı Aliexpress'ten sipariş verdim.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2015Updated-Version-Original-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Intercom-Interphone-Headset-with-FM-Radio/1335547326.html

Yaklaşık üç hafta sonra, yani bu sabah postacıdan teslim aldım.

"Soft Cable" olanından istiyorum diye mesaj yazdım satıcıya, o da "tamam soft cable yolluyorum" dedi.

Şarjını yaptım, cep telefonuna bluetooth ile bağlanıp test ettim çalışıyor mu diye.

Çene açılır kaskım var, daha montajını yapmadım henüz.

Bakalım nasıl olacak.

Gelen paket üzerindeki posta kayıt bilgilerinde ürün "hediye" ve değeri de "12 USD" olarak belirtilmiş. Gümrükte bir sıkıntı çıkmasın diye düşünülmüş muhtemelen.

Sitede, gönderilerin "Singapur Postası" ile yapıldığı yazmasına rağmen benim paket nasıl olduysa Hollanda'dan gönderilmiş olarak görünüyor.

Ürünün gelmesini beklerken "posta takip numarası"ndan takip ettiğimde "Hollanda'dan postaya verildi" yazısını görünce önce bir anlam verememiştim ama öyleymiş gerçekten de.

Çinli firma... Singapur Postasıyla... Hollanda Postası üzerinden Türkiye'ye gönderim yapıyor. Bu Çin'lilerin işine akıl sır ermiyor.

Neyse, öyle ya da böyle, sonuçta ürün elime ulaştı.

Konuya gelirsek...

Paketi açınca içinden çıkan kutu...

Ön,

Sipariş verirken satıcıya belirtmiştim "soft cable microphone" istiyorum diye. Dolayısıyla kutunun üzerindeki fotoğrafta görülen "hard cable" mikrofon yerine "soft cable" olanı var kutunun içinde.

Arka,

Kutuyı açınca üstünde kullanma kılavuzu,

Kullanma kılavuzunun altında,

Bluetooth Intercom'u kaska tutturmak için iki tür klips koymuşlar kutuya. Ben kendinden yapışkanlı olanı kullandım.

Yandan görünüş,

Yanak pedlerini çıkarıp kulaklık hoparlörlerini yerleştirdim kaskın içine. Yalnız dikkat etmek gerekiyor, tam kulak hizasına denk gelmezse ses yüksek gelmiyor.

Öyle ki, ilk denememde sadece sol hoparlörden ses geliyor zannettim. "Öteki bozuk herhalde" diye düşündüm. Ama, bir iki denemeden sonra tam yerini bulunca gördüm ki bir sorun yokmuş hoparlörlerde. Sevindim tabii. Yalnız dediğim gibi, tam yerinde değil de biraz aşağıda veya yukarıda olursa ses çok fark ediyor. Buna dikkat etmek lazım.

Mikrofonu, açılır kaskın çene kısmına doğru monte ederim diye düşünmüştüm önce.

Yanak pedlerinin ucundan kabloyu uzatıp çene kısmının oraya tutturdum. Baktım hiç kullanışlı değil, bu sefer yanak pedinin altında yan tarafa tutturdum cırt'la.

Neredeyse yok gibi...

Sonra aleti çalıştırıp sesi nasıl diye kontrol edeyim derken telefon çaldı.

Kaskın içinden telefonla konuştum.

Konuşma biterken sordum "ses nasıl geliyor?" diye.

"Çok net geliyor, neden soruyorsun ki" diye cevap geldi karşıdan.

Anlattım "şimdi bitti montajı, merak ettim ses nasıl diye, ondan sordum" diyince

"Normal telefon konuşmasından hiçbir farkı yok" cevabı aldım.

Yani mikrofon işlevini gayet güzel görüyor. Hoparlörler de öyle.

Tabii bu ev içinde böyle. Motor kullanırken test etmedim henüz. Büyük ihtimalle motor üzerindeyken de yeterli olur diye düşünüyorum.

Daha sonra telefonun navigasyonunu açıp sesli yönlendirmeyi, sonra FM Radyoyu ve sonra da telefondan müzik dinlemeyi test ettim. Hepsi de başarılı.

Bu da kask kapalıyken görünüm

Şimdilik bu kadar.

Dediğim gibi, daha motor kullanırken test etmedim. Artılar, eksiler varsa, onlar da o zaman belli olur.

Herkese kazasız sürüşler.
    Darkcity2000, Lucas ve gursus bunu beğendiler.

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Merhabalar Arkadaşlar,

Ortalama 6 kişiyle aynı anda kullanabileceğimiz uygun fiyatlı intercom bakmaktayız. Bu konuda henüz yeniyiz. Yurtdışındaki siteler üzerinden de alabiliriz. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca nelere dikkat etmeliyiz ? Şu özellik kesinlikle olsun yada şuna göre karar ver dediğiniz noktalar varsa çok sevinirim.

Herkese kazasız belasız sürüşler...

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelen paket üzerindeki posta kayıt bilgilerinde ürün "hediye" ve değeri de "12 USD" olarak belirtilmiş. Gümrükte bir sıkıntı çıkmasın diye düşünülmüş muhtemelen.

http://i1252.photobucket.com/albums/...803_150254.jpg

Sitede, gönderilerin "Singapur Postası" ile yapıldığı yazmasına rağmen benim paket nasıl olduysa Hollanda'dan gönderilmiş olarak görünüyor.

Ürünün gelmesini beklerken "posta takip numarası"ndan takip ettiğimde "Hollanda'dan postaya verildi" yazısını görünce önce bir anlam verememiştim ama öyleymiş gerçekten de.

Çinli firma... Singapur Postasıyla... Hollanda Postası üzerinden Türkiye'ye gönderim yapıyor. Bu Çin'lilerin işine akıl sır ermiyor.

Neyse, öyle ya da böyle, sonuçta ürün elime ulaştı.

Konuya gelirsek...

Paketi açınca içinden çıkan kutu...

Ön,

http://i1252.photobucket.com/albums/...803_150327.jpg

Sipariş verirken satıcıya belirtmiştim "soft cable microphone" istiyorum diye. Dolayısıyla kutunun üzerindeki fotoğrafta görülen "hard cable" mikrofon yerine "soft cable" olanı var kutunun içinde.

Arka,

http://i1252.photobucket.com/albums/...803_150354.jpg

Kutuyı açınca üstünde kullanma kılavuzu,

http://i1252.photobucket.com/albums/...803_150426.jpg

Kullanma kılavuzunun altında,

http://i1252.photobucket.com/albums/...803_150434.jpg

Bluetooth Intercom'u kaska tutturmak için iki tür klips koymuşlar kutuya. Ben kendinden yapışkanlı olanı kullandım.

Yandan görünüş,

http://i1252.photobucket.com/albums/...804_172308.jpg

Yanak pedlerini çıkarıp kulaklık hoparlörlerini yerleştirdim kaskın içine. Yalnız dikkat etmek gerekiyor, tam kulak hizasına denk gelmezse ses yüksek gelmiyor.

Öyle ki, ilk denememde sadece sol hoparlörden ses geliyor zannettim. "Öteki bozuk herhalde" diye düşündüm. Ama, bir iki denemeden sonra tam yerini bulunca gördüm ki bir sorun yokmuş hoparlörlerde. Sevindim tabii. Yalnız dediğim gibi, tam yerinde değil de biraz aşağıda veya yukarıda olursa ses çok fark ediyor. Buna dikkat etmek lazım.

Mikrofonu, açılır kaskın çene kısmına doğru monte ederim diye düşünmüştüm önce.

Yanak pedlerinin ucundan kabloyu uzatıp çene kısmının oraya tutturdum. Baktım hiç kullanışlı değil, bu sefer yanak pedinin altında yan tarafa tutturdum cırt'la.

Neredeyse yok gibi...

http://i1252.photobucket.com/albums/...804_172349.jpg

Sonra aleti çalıştırıp sesi nasıl diye kontrol edeyim derken telefon çaldı.

Kaskın içinden telefonla konuştum.

Konuşma biterken sordum "ses nasıl geliyor?" diye.

"Çok net geliyor, neden soruyorsun ki" diye cevap geldi karşıdan.

Anlattım "şimdi bitti montajı, merak ettim ses nasıl diye, ondan sordum" diyince

"Normal telefon konuşmasından hiçbir farkı yok" cevabı aldım.

Yani mikrofon işlevini gayet güzel görüyor. Hoparlörler de öyle.

Tabii bu ev içinde böyle. Motor kullanırken test etmedim henüz. Büyük ihtimalle motor üzerindeyken de yeterli olur diye düşünüyorum.

Daha sonra telefonun navigasyonunu açıp sesli yönlendirmeyi, sonra FM Radyoyu ve sonra da telefondan müzik dinlemeyi test ettim. Hepsi de başarılı.

Bu da kask kapalıyken görünüm

http://i1252.photobucket.com/albums/...804_172759.jpg

Şimdilik bu kadar.

Dediğim gibi, daha motor kullanırken test etmedim. Artılar, eksiler varsa, onlar da o zaman belli olur.

Herkese kazasız sürüşler.
    satıcının linkini atar mısınız rica etsem

birde yumusak mikrofon ile sert mikrofon arasında fark var mı fullface için sanırım yumusak söylemem gerekiyor

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Merhaba,

Aynı üründen kullanıyorum. Teklisi 120 TL'ye gelmişti. 600 KM'lik uzun yolda şarjı bitmeden sürekli müzik dinledim. Aralarda da telefon gorusmem oldu.

Mikrofon kalitesi görüştüğüm kişilerin söylediğine göre fazlasıyla iyi. Söylemesem motorun üzerinde olduğumu anlamayacaklardı.

Hoparlör kalitesi ise idare eder. Kulaklara tam baskıyla oturamayacağından ister istemez detay kayıpları oluyor. Ses yüksekliği de ideal bence. Rüzgar sesi belli bir süratten sonra sesi örtüyor haliyle ama onu bastırsın diye sesi biraz daha açmak kulaklara eziyet olacaktır..

Her sabah motora binebildiğim için işe zaten mutlu geliyordum, müzik + motor olunca kat kat daha iyi başlıyorum güne. Alet fiyat/performans canavarı. Kesinlikle tavsiye ederim.

Edit: Hem soft hem hard kablo ile sipariş etmiştim. Fullface kaskta her ikisi de konforlu bir şekilde kullanılıyor. Hatta mikrofon çevresinde sünger olduğu için rüzgar sesini engelleme açısından hard bir adım önde diyebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster

birde yumusak mikrofon ile sert mikrofon arasında fark var mı fullface için sanırım yumusak söylemem gerekiyor
    alibaba.com adresinde böyle bir şey var ama aynısı mı bilemedim

http://www.alibaba.com/product-detai...8.35.12.LOklfm

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Su geçirgenliği nasıl bu cihazın?

Satıcının link'i bu http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html

Yumuşak mikrofon da sert mikrofon da olur full face kask'a, tercih sizin.

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alibaba.com adresinde böyle bir şey var ama aynısı mı bilemedim

http://www.alibaba.com/product-detai...8.35.12.LOklfm

Alibaba sitesi toptan siparişler içindir. "Min. Order Quantity: 100 Set/Sets" yazıyor dikkat ederseniz.

Perakende için aliexpress kullanılıyor.
    Usercom bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Satıcının link'i bu http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html

Yumuşak mikrofon da sert mikrofon da olur full face kask'a, tercih sizin.

Alibaba sitesi toptan siparişler içindir. "Min. Order Quantity: 100 Set/Sets" yazıyor dikkat ederseniz.

Perakende için aliexpress kullanılıyor.
    kararsızım ben hangisi daha iyi olur ki yumuşak mikrofonun fotosu var mı elinizde

kararsızım ben hangisi daha iyi olur ki yumuşak mikrofonun fotosu var mı elinizde
    Yukarıdaki mesajımda kask fotosunda (sarı daire içinde) mikrofonu görebilirsiniz.

Ya da hepsi beraber şu şekilde görünüyor.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su geçirgenliği nasıl bu cihazın?
    Hocam yukarıda bahsettiğim yolculuğumda Afyon civarında önümü göremediğim, sözde rüzgar almayan motorla iliklerime kadar, donuma kadar ıslandığım, yarım saat yağsa OHAL ilan ettirecek bir yağmura yakalandım. Ben sucuk oldum ama alet tık demedi. O konuda aklınızda soru işareti olmasın.
    ride saferide responsiblyride smart

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Yukarıdaki mesajımda kask fotosunda (sarı daire içinde) mikrofonu görebilirsiniz.

Ya da hepsi beraber şu şekilde görünüyor.

http://i1252.photobucket.com/albums/...t%20Cable_.jpg
    ucunda sünger yok mu hışırtıyı önlemesi için gerekli değil mi

ucunda sünger yok mu hışırtıyı önlemesi için gerekli değil mi

Sanırım arkası cırt'lı oduğu için sünger koymuyorlar ucuna.

Olsa iyi olurdu halbuki.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Sanırım arkası cırt'lı oduğu için sünger koymuyorlar ucuna.

Olsa iyi olurdu halbuki.

cevaplar için teşekkürler o zaman ben sert mikrofon alayım yanakları rahatsız etmez umarım

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Evoque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yukarıda bahsettiğim yolculuğumda Afyon civarında önümü göremediğim, sözde rüzgar almayan motorla iliklerime kadar, donuma kadar ıslandığım, yarım saat yağsa OHAL ilan ettirecek bir yağmura yakalandım. Ben sucuk oldum ama alet tık demedi. O konuda aklınızda soru işareti olmasın.
    Süpermiş bende alacağım sanırım

Merhaba
    Ürün f/p olarak çok iyi. Bende alacağım.
    Kullananlara sorum olacak. Interphone gibi cihazlarla eşleştirme yapabildiniz mi?
    Çene açılır kask için yumuşak kordonlu mikrofon mu tavsi ediyorsunuz?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)