Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Yol Kayıt Kask Kamerası (Action camera) sahipleri bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı peri_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Buradaki bilgi paylaşımları sonucunda AEE SD21 Pro satın aldım. Henüz motosiklette kullanmadım ama araç içerinde gündüz vakti oldukça iyi, akşam çekimi ise eh işte.

Benim asıl paylaşmak istediğim bilgi farklı,
    Kayıt başladıktan sonra ekran sürekli açık kalıyor, haliyle batarya daha kısa zamanda bitiyor. Bir şekilde kapanabilir mi diye epey araştırdım, Next' in destek bölümüne de sordum, bilmiyorlar.

Cihazın pilini bitirmek için kurcalarken buldum

kayıt esnasında fotoğraf çekme tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutarsanız, ekran kapanıyor fakat kayıt etmeye devam ediyor.

Bu şekilde 20 dakikaya yakın daha fazla kayıt süresi aldım.

Sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum,

Herkese iyi çalışmalar,
    ben de sd21 kullanıyorum.
    dediğiniz gibi fotoğraf çekme tuşuna 3sn basılı tutunca ekran kapanıyor, ayrıca lazeri kapatmak için de yeşil video tuşuna 3sn basılı tutmanız lazım. o da pil ömrünü 3 - 5 dakika olumlu etkileyecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEE SD21 pro olan modelde wifi varmı.yoksa kaska takınca açıyı nasıl yakalıycaz.
    tam da bu amaçla kamera üzerine laser pointer yerleştirmişler.
    pozisyonlarken odak noktanızı lazer ışığına göre belirliyorsunuz.
    gereksiz gibi görünse de işe yarıyor. ben garajda açısını ayarlayıp lazeri kapatıyorum.
    k_ayhn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarjı ne kadar gidiyor yaklaşık olarak?
    Hocam yaklasik 1 bucuk saat civari gidiyordu sarji.
    Tesekkurler arkadaslar Next firnasini arayip olmazsa Decathlondan alayim bari.
    Bu arada kayit yaparken Ekran kapamayi basaramadim. Fotograf cekme tusuna basili tutuyorum fakat sadece resim cekiyor. Ekran ayni duruyor hala..

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ben de yedek batarya düşüneyim madem.
    Decatlona uğrarsam bakacağım.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yaklasik 1 bucuk saat civari gidiyordu sarji.
    Tesekkurler arkadaslar Next firnasini arayip olmazsa Decathlondan alayim bari.
    Bu arada kayit yaparken Ekran kapamayi basaramadim. Fotograf cekme tusuna basili tutuyorum fakat sadece resim cekiyor. Ekran ayni duruyor hala..
    fotoğraf çekme tuşuna kameradan mı yoksa uzaktan kumandadan mı basıyorsunuz, kameradan basmanız lazım
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraf çekme tuşuna kameradan mı yoksa uzaktan kumandadan mı basıyorsunuz, kameradan basmanız lazım
    Kumandadan basiyordum hocam, kameradan hic aklima gelmdi nedense :D Tesekkur ederim )

Kamerayla birlikte gelen 8 gb lik bellekte yetersiz kaliyordu. Degistiren oldumu acaba? Hb' da 32 gb lik class10 bir bellek vardi sanirim 40 tl civarinda. 1 tanede bellek gerekecek gibi.

Decathlondaki urun su sanirim. http://www.decathlon.com.tr/g-eye-batarya-kiti-id_8295221.html

Merak ettim gidip bakicam yetisebilirsem 1 tane alayim.
    fusuy364 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Geçenlerde aldığım Next'in AEE SD21 Pro modelini bugün kullandım ilk kez.

Lazer Pointer olayı güzel ama gerekli mi bilemedim. Kameranın yerini sürekli değiştirecekseniz gerekli olabilir ama ben kamerayı kaskın tam üzerine taktım. Açısını da ayarladım, vidasını sıktım. Bir daha lazer pointer gerekmeyecek mesela. Bu sebeple lazer pointer özelliğini komple kapattım.

Uzaktan kumanda çok hoş ama düğmelerine bastığınızda yanıp sönen kırmızı ışık, aydınlık ve güneşli bir ortamda kolay kolay görünmüyor. Dolayısıyla kayıt başladı mı durdu mu bazen şüpheye düşebiliyorsunuz. Belki bir elinizle gölge yapıp ondan sonra tuşa basarak kırmızı ışığın yanıp söndüğünü görmek daha garantili olabilir.

LCD ekranın kendi kendine kapanma özelliğini 2 dakikaya ayarladım. Pilden tasarruf sağlar diye düşünüyorum. Fotoğraf çekme tuşuna uzun süre basınca da standby moduna geçip LCD ekranın kapandığını söylemiş arkadaşlar, ben unuturum falan diye menüden 2 dakika sonra kapan ayarını yaptım.

Eğer sabahtan akşama sürecek bir gezi yapıyorsanız ve bütün geziyi kaydetmek isterseniz yedek pilin de yedeğini almanız gerekiyor. Bir pilin ömrü yaklaşık 2 saat.

8 gb'lık kart da yetersiz maalesef. Ya çekim kalitesini düşürmeli ya da yüksek hafızalı micro sd kart almalısınız. Kayıt kalitesini düşürerek belki daha fazla video kaydedebilirsiniz. Ben, kameranın fabrika ayarları ile kayıt yaptım, galiba 1080P, 25 fps. Bu ayarları hiç kurcalamadım. Eğer şu ayarı şuna düşür, kaliteden pek ödün vermezsin ama boyut düşer dediğiniz bir ayrıntı varsa duymak isterim.

Bugün, 2,5-3 saatlik kayıt yaptığımı zannettim ama toplamda, yaklaşık 1 saat 10 dakikalık video kaydetmişim. Pil bitmiş, bir video yarım kalmış. Birkaç video, uzaktan kumandanın azizliği yüzünden hiç kaydedilmemiş. Birkaç video sd kartın hafızası dolduğu için yarım kalmış falan. İzlenebilecek videolar toplam 70 dakika (kimisi 20 dakika, kimisi 2,5 dakika), toplam boyut 5,80 gb. Bu da demektir ki, uzun videolar kaydetmek için birkaç yedek batarya ve birkaç büyük hafızalı micro sd şart. Ben microsd alacağım ama 1 adet 64 gb mi yoksa 3-4 adet 16 gb hafızalı microsd mi kararsızım. 64 gb aldığınızı, bir sürü video kaydettiğinizi ve kartın bozulduğunu bir düşünsenize

Ara sıra 140 km hıza çıktım, ne vida gevşedi, ne çift taraflı bant kaydı. Sağlamlığı hoşuma gitti.

Ses kaydı kısmına hiç girmiyorum. Ama su geçirmez kılıfla kullandım kamerayı ve kılıf, rüzgar sesini oldukça azaltmıştı. Konuşsam kaydeder miydi bilemedim, kendi kendime hiç konuşmadım sürüş esnasında.

Yedek bataryalar, yedek SD kartlar demişken, uzaktan kumandanın pili biterse ne olacak Sağına soluna baktım ama pil yuvası, açılır kapanır kapağı falan yok

Şimdilik ilk test izlenimlerim bu kadar Gittiğim yolları kaydedeyim, gezdiğim yerlerde bir video çekeyim de hatıra kalsın diyen birisiyseniz tam size göre bir ürün. 399 TL fiyat için gayet tatmin edici sonuçlar aldım ben. İşin teknik kısmına hiç girmiyorum bu sebeple, videonun bilmemne oranı düşükmüş, yok açı büyükmüş falan ben anlamam öyle teknik ayrıntılardan Benim işimi görür bu

ilker AVCI
    fusuy364 bunu beğendi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Selam. Uzun suredir ufak tefek turlarım icin action cam bakarken gearbest'te amkov amk5000s'i gordum. İsimden oturu kafamda hemen eledim. Amkov diye isim mi olur Ancak biraz arastırınca ,bi kac inceleme yazısı,videodan sonra olacaksa 80 dolara olur diye siparısı verdim. bekliyorum bakalım.
    Kamera bu;
    http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_77094.html
    Hiç deneyimi olan var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Ayrıca kac gb hafiza karti onerirsiniz?

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/_GO-PRO-Hero-5GPR-CHDHA-301-EU-Aksiyon-Kamera,103452,465689,1742089.html?langId=-14

Go pronun ilk çocuklarından ama kalite ve çekim olarak diğer yan sanayilerden iyidir bence.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kumandadan basiyordum hocam, kameradan hic aklima gelmdi nedense :D Tesekkur ederim )

Kamerayla birlikte gelen 8 gb lik bellekte yetersiz kaliyordu. Degistiren oldumu acaba? Hb' da 32 gb lik class10 bir bellek vardi sanirim 40 tl civarinda. 1 tanede bellek gerekecek gibi.

Decathlondaki urun su sanirim. http://www.decathlon.com.tr/g-eye-batarya-kiti-id_8295221.html

Merak ettim gidip bakicam yetisebilirsem 1 tane alayim.
    rica ederim,bir yedek batarya daha kesinlikle lazım, fazla gitmiyo şarjı, hafıza kartı da lazım, gerçi kendi şarjıyla ancak doluyor 8gb.

Geçenlerde aldığım Next'in AEE SD21 Pro modelini bugün kullandım ilk kez.

Lazer Pointer olayı güzel ama gerekli mi bilemedim. Kameranın yerini sürekli değiştirecekseniz gerekli olabilir ama ben kamerayı kaskın tam üzerine taktım. Açısını da ayarladım, vidasını sıktım. Bir daha lazer pointer gerekmeyecek mesela. Bu sebeple lazer pointer özelliğini komple kapattım.

Uzaktan kumanda çok hoş ama düğmelerine bastığınızda yanıp sönen kırmızı ışık, aydınlık ve güneşli bir ortamda kolay kolay görünmüyor. Dolayısıyla kayıt başladı mı durdu mu bazen şüpheye düşebiliyorsunuz. Belki bir elinizle gölge yapıp ondan sonra tuşa basarak kırmızı ışığın yanıp söndüğünü görmek daha garantili olabilir.

LCD ekranın kendi kendine kapanma özelliğini 2 dakikaya ayarladım. Pilden tasarruf sağlar diye düşünüyorum. Fotoğraf çekme tuşuna uzun süre basınca da standby moduna geçip LCD ekranın kapandığını söylemiş arkadaşlar, ben unuturum falan diye menüden 2 dakika sonra kapan ayarını yaptım.

Eğer sabahtan akşama sürecek bir gezi yapıyorsanız ve bütün geziyi kaydetmek isterseniz yedek pilin de yedeğini almanız gerekiyor. Bir pilin ömrü yaklaşık 2 saat.

8 gb'lık kart da yetersiz maalesef. Ya çekim kalitesini düşürmeli ya da yüksek hafızalı micro sd kart almalısınız. Kayıt kalitesini düşürerek belki daha fazla video kaydedebilirsiniz. Ben, kameranın fabrika ayarları ile kayıt yaptım, galiba 1080P, 25 fps. Bu ayarları hiç kurcalamadım. Eğer şu ayarı şuna düşür, kaliteden pek ödün vermezsin ama boyut düşer dediğiniz bir ayrıntı varsa duymak isterim.

Bugün, 2,5-3 saatlik kayıt yaptığımı zannettim ama toplamda, yaklaşık 1 saat 10 dakikalık video kaydetmişim. Pil bitmiş, bir video yarım kalmış. Birkaç video, uzaktan kumandanın azizliği yüzünden hiç kaydedilmemiş. Birkaç video sd kartın hafızası dolduğu için yarım kalmış falan. İzlenebilecek videolar toplam 70 dakika (kimisi 20 dakika, kimisi 2,5 dakika), toplam boyut 5,80 gb. Bu da demektir ki, uzun videolar kaydetmek için birkaç yedek batarya ve birkaç büyük hafızalı micro sd şart. Ben microsd alacağım ama 1 adet 64 gb mi yoksa 3-4 adet 16 gb hafızalı microsd mi kararsızım. 64 gb aldığınızı, bir sürü video kaydettiğinizi ve kartın bozulduğunu bir düşünsenize

Ara sıra 140 km hıza çıktım, ne vida gevşedi, ne çift taraflı bant kaydı. Sağlamlığı hoşuma gitti.

Ses kaydı kısmına hiç girmiyorum. Ama su geçirmez kılıfla kullandım kamerayı ve kılıf, rüzgar sesini oldukça azaltmıştı. Konuşsam kaydeder miydi bilemedim, kendi kendime hiç konuşmadım sürüş esnasında.

Yedek bataryalar, yedek SD kartlar demişken, uzaktan kumandanın pili biterse ne olacak Sağına soluna baktım ama pil yuvası, açılır kapanır kapağı falan yok

Şimdilik ilk test izlenimlerim bu kadar Gittiğim yolları kaydedeyim, gezdiğim yerlerde bir video çekeyim de hatıra kalsın diyen birisiyseniz tam size göre bir ürün. 399 TL fiyat için gayet tatmin edici sonuçlar aldım ben. İşin teknik kısmına hiç girmiyorum bu sebeple, videonun bilmemne oranı düşükmüş, yok açı büyükmüş falan ben anlamam öyle teknik ayrıntılardan Benim işimi görür bu

ilker AVCI
    ben de şarj olayından memnun kalmamaya başladım, yedek batarya da o kadar iyi değil, yarım saatte felan bitiyo, ama kendi bataryası 1-2 saat gidiyo.
    görüntüsü ilk başta iyiydi fakat sonradan güneşssiz havalarda çok beyaz ışık patlamaları olmaya başladı, normal mi acaba
    uzaktan kumandadan şüphe etmeye gerek yok, bastığın anda alıyo, pili varsa da çok uzun süre gider, ne kadar enerji harcayabilir ki
    aparatları çok kaliteli, benim de çok hoşuma gitti
    su geçirmez kap sesi çok çok az geçiriyor, rüzgarı da.kasktan konuşunca nerdeyse hiç duyulmuyor. ama kapsız ses kalitesi çok iyi. suyun altında da denedim, hiç su almıyor kabı gerçekten ve su altında görüntüsü çok tatmnin edici
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Uzun suredir ufak tefek turlarım icin action cam bakarken gearbest'te amkov amk5000s'i gordum. İsimden oturu kafamda hemen eledim. Amkov diye isim mi olur Ancak biraz arastırınca ,bi kac inceleme yazısı,videodan sonra olacaksa 80 dolara olur diye siparısı verdim. bekliyorum bakalım.
    Kamera bu;
    http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_77094.html
    Hiç deneyimi olan var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Ayrıca kac gb hafiza karti onerirsiniz?
    Arkadaşlar merhaba.Kamera gelmiş,bugün yarın teslim alacağım.Ben hem yolu,hem motosikletin gösterge kısımlarını görecek şekilde takmak istiyorum.
    Çeneye mi,yana mı yoksa,üste mi takmalıyım ?
    Sanırım 2 adet yapıskan gelecek.Bu yapıskan yuksek hızda tutar mı yoksa,altına baska bi yapıskan lazım mı?Bi de sd kart 16 gb yeter mi?Çok soru sordum sanki İyi günler dilerim....

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Kamera gelmiş,bugün yarın teslim alacağım.Ben hem yolu,hem motosikletin gösterge kısımlarını görecek şekilde takmak istiyorum.
    Çeneye mi,yana mı yoksa,üste mi takmalıyım ?
    Sanırım 2 adet yapıskan gelecek.Bu yapıskan yuksek hızda tutar mı yoksa,altına baska bi yapıskan lazım mı?Bi de sd kart 16 gb yeter mi?Çok soru sordum sanki İyi günler dilerim....

Ben kaskın tepesine taktım, biraz pişmanlık var, motorumun göstergeleri pek cıkmıyor videolarda Bende yan kask aparatıyla eğimli aparat olarak farklı farklıydı, belki sizdede öyledir. Yeni kaskımda büyük ihtimal yana takacağım.

Ben 32 gb hafıza kartı taktım ama kayıtlarda nedense 1 saatten sonraki kayıtlar bozuk cıkıyor (Kameram Next, kart Sandisk 32gb Class10 diye geciyor). Çözemedim bu sorunu. Diski exfat, fat32 olarak ayrı ayrı formatlayıp denedim yinede çözülmedi. Diğer Next kullanıcılarındada böyle bir problem varmı acaba?
    Kameranın ismi süpermiş ama, sesli güldüm )

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    16 gb Toshiba microsd kullanıyorum Next kamera ile, bir sorun yok.

Ben de tepeme taktım kamerayı. Birkaç çekimde, göstergeler de çıktı. İstemedim göstergelerin çıkmasını. Sadece yol ve gökyüzü gözüksün istiyorum. Ona göre açısını tekrar ayarladım

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Keşke bende 16 lık alsaymışım. Zaten 32'liği dolduracak kadar şarjda gitmiyor Sanırım çakma bir sd kartım var, bir yerden sonra kayıt alamıyor.
    Bu arada siz housing'ide taktınızmı? Ben biraz kaba olduğu için kullanmadım ama bu seferde çok toz toprak oluyor.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ben de şarj problemi yüzünden 16'lık aldım zaten. Bir diğer sebep de, büyük boyutlu bir kart bozulursa, içindekiler gitti diye üzülürüm ama böyle olunca en azından bir parça gider diye düşündüm.

Housing takılı hep. Çıplak kamera riskli olur diye housing olmadan kullanmadım henüz.

Bu da ilk test videom: https://www.youtube.com/watch?v=FZ-nnzpAoSQ

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    16 gb Toshiba microsd kullanıyorum Next kamera ile, bir sorun yok.

Ben de tepeme taktım kamerayı. Birkaç çekimde, göstergeler de çıktı. İstemedim göstergelerin çıkmasını. Sadece yol ve gökyüzü gözüksün istiyorum. Ona göre açısını tekrar ayarladım
    Çok teşekkür ederim cevabınız için

Bugün beklediğim kamera geldi. Bu biraz acemi bir alışveriş oldu,piyasayı çok araştırmadım. Umarım pişman olmam

Ürün bu; http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_175674.html

Kaska takmak için iki tane yapışkan var. Umarım hızlı sürüşte düşmez ? Silikon vb yapışkanlar ile daha iyi sabitleyenler varmış. Önerisi olan varsa denerim

Kaska monte edemediğim için video çekemedim. Ancak wifi ile telefondan kamerayı kontrol edebiliyorum. Sevdim bunu

isim çok ofsayt

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Ben kaskın tepesine taktım, biraz pişmanlık var, motorumun göstergeleri pek cıkmıyor videolarda Bende yan kask aparatıyla eğimli aparat olarak farklı farklıydı, belki sizdede öyledir. Yeni kaskımda büyük ihtimal yana takacağım.

Ben 32 gb hafıza kartı taktım ama kayıtlarda nedense 1 saatten sonraki kayıtlar bozuk cıkıyor (Kameram Next, kart Sandisk 32gb Class10 diye geciyor). Çözemedim bu sorunu. Diski exfat, fat32 olarak ayrı ayrı formatlayıp denedim yinede çözülmedi. Diğer Next kullanıcılarındada böyle bir problem varmı acaba?
    Kameranın ismi süpermiş ama, sesli güldüm )
    Cevabınız için çok teşekkür ederim sayın m_arslan

Aslında ön tarafta yazsaydı daha iyi olurdu.
    Çok güzel mesaj verirdi magandalara

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    SJ5000+ örnek çekimi:

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Next kameranın pil ve microsd kartlarıyla ilgili ufak bir inceleme yaptım, buraya kopyala yapıştır yapamadım, isteyen okuyabilir: http://avciilker.blogspot.com.tr/2015/05/next-aee-sd21-pro-aksiyon-kamera-kask.html

Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Çok güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler.
    Next kameranın pil ve microsd kartlarıyla ilgili ufak bir inceleme yaptım, buraya kopyala yapıştır yapamadım, isteyen okuyabilir: http://avciilker.blogspot.com.tr/2015/05/next-aee-sd21-pro-aksiyon-kamera-kask.html
    Bende dün gelen action camı kurcalamaya devam ediyorum.
    Video çektim ama yükleyemedim. 1080 30 fps,720 60 fps çekim modları güzel çıktı.
    720 30 fps ise çok tatkminkar değil ama iş görür.

Bunlar da fotoğraf modundan çekimler..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece çekimi yapmadın sanırım halen
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece çekimi yapmadın sanırım halen
    daha yapmadım ama aklımdasın gece normalde binmiyorum ama senin için özel bir çekim yapacağız artık
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)