Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Yol Kayıt Kask Kamerası (Action camera) sahipleri bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz almadım ama bir 32gb sandisk class10 alacağım. ben çok geri kalmışım teknolojiden önereceğiniz kart var mıdır? aynı kartın class 10 olup da bir sürü yazma okuma varyasyonu var; baktıkça kafam karıştı. sanırım standart bir class10 işimizi görecektir.

Bir de video düzenleme için ne kullanıyorsunuz? cnet'ten güzel bir program indirdim ama hata verdi. basit bi converter ve kesme biçme yapacak program yeterli aslında :( saatlerdir uğraşıyorum :s

bugün çektiğim video su geçirmez kabın içerisinden bile acayip bir rüzgar sesi aldı. bu sesi kesmenin yolunu düşünüyordum ben de
    Rüzgar sesini kesmenin yolunu buldun mu

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Merhaba arkadaşlar,Yeni sipariş ettiğim Sj4000 için Transcend 300x hafıza kartım var internette class10'un üstünde gözüküyor,sizce kayıt yaparken sıkıntı yaşar mıyım?

Motosikleti
    Hornet 650
    Arkadaşlar öncelikle bu uygulamayı yapmamın nedenin yapışkanlı olan kask aparatının yüzeyinin düz, kaskın şekilsiz olmasıydı. Dolayısıyla yapışan yüzeyde boşluklar oluşuyor ve sağlam durmuyordu.

Sugru isminde bi tür hamur yapışkan buldum, tam aradığım şeydi ama İngilterede üretildiğinden 2. seçenek olarak erteledim.

Sağa sola rastgele sorarken Sun-Fix adında gene hamurumsu yapışkanı buldum. Ürün Alman malı.

Kutunun üstüne yapışkan yazmamın nedeni, buzdolabında saklıyor olmam. Yanlışlıkla kimse yemesin diye.

Hazırlanış ve kullanım alanlarını fotodan okuyabilirsiniz.

Kısaca; 2 renkten oluşan hamurlar (sarı ve mavi) birleşince (yeşil) reaksion gösterip yapıştırıcıya dönüşüyor. Kuruması ise zaman alıyor.

Örnek teşkil etmesi açısından fotoları atıyorum:

Son resimde tüm ağırlık kamerada.

Kameranın yeri konusunda ise yan taraftan ne kadar güzel bir görüntü alınsada, bana üste takmak daha mantıklı geldi.

Bu arada hafif bir kayıklık var Rengi biraz tuhaf duruyor ancak boyanabildiği için isteyen boyayabilir.

Satıcıdan uyguladığı bir yeri görünce almıştım. Ama ne denli iş göreceğini deneyerek öğrenicem.

Herkeze iyi günler.
    ellaksakir ve bestamik19 bunu beğendiler.

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tekrar. yukarıdaki videonun uzun halini arkadaşlar beğenince her maç çekelim dediler. bu defa kale arkasına sabit olarak koyduk kamerayı. kamera tam üzerine füze gibi bir şut yedi. kutusu (housing) kilit mekanizmasından açıldı, ekranı açtığımda kart error hatası veriyordu. kameraya ya da kutusuna bir şey olmamış ama sd kartım bozuldu. bir hafıza kartı böyle bir darbe ile nasıl bozulur? kameranın önce bozulması gerekmez mi? plastik kutunun bile kırılmadığı darbede kart nasıl bozuluyor anlamadım. kart kurtarılabilir mi? kamerada kart error diyor, bilgisayarda hiç takmamışım gibi, kart takıldığında çıkan ses geliyor ama bilgisayarda görünmüyor.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    kartı takın bilgisayarda yönetimsel araclara orada bigisayar yönetimi depolama disk yönetimine girdiyinizde kartı gormeniz lazım oradan formatlayın sanırım dosyalama sistemi bozulmus pc goruyor ama okuyamıyor oyuzden bilgisayarımda gorunmez girip
    solmyr bunu beğendi.

Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartı takın bilgisayarda yönetimsel araclara orada bigisayar yönetimi depolama disk yönetimine girdiyinizde kartı gormeniz lazım oradan formatlayın sanırım dosyalama sistemi bozulmus pc goruyor ama okuyamıyor oyuzden bilgisayarımda gorunmez girip
    denedim, orada da çıkmıyor. kart yokken hemen diskler çıkıyor, kart takılıyken 1dk kadar diskler güncelleniyor deyip yine kartı göstermiyor. benim kart geri dönüşsüz bozuldu galiba ama çok garip 1 aylık kart.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    garantisi vardır goturun birebir deyisirler fatura varsa tabi

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Arkadaşlar eski kaskın üzerine takmıştım ama yenisine kıyamadım, gidon ile kaska takmak arasında titreşim açısından fark oluyor mu?

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla motorda bilmiyorum ama bisiklette hep gidona taktım bı sorun olmadı kaska taktığımda milletin tepkisi uzaylıgormüş masum köylü gibi oluyodu gopro ve sony kamerayıda kullandım tercihim kesinlikle sony olur suan action cameram yok bisikletle birlikte sattım ful set

Motosikleti
    Yamaha Fazer FZ6
    Arkadaşlar merhaba,

Buradaki bilgi paylaşımları sonucunda AEE SD21 Pro satın aldım. Henüz motosiklette kullanmadım ama araç içerinde gündüz vakti oldukça iyi, akşam çekimi ise eh işte.

Benim asıl paylaşmak istediğim bilgi farklı,
    Kayıt başladıktan sonra ekran sürekli açık kalıyor, haliyle batarya daha kısa zamanda bitiyor. Bir şekilde kapanabilir mi diye epey araştırdım, Next' in destek bölümüne de sordum, bilmiyorlar.

Cihazın pilini bitirmek için kurcalarken buldum

kayıt esnasında fotoğraf çekme tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutarsanız, ekran kapanıyor fakat kayıt etmeye devam ediyor.

Bu şekilde 20 dakikaya yakın daha fazla kayıt süresi aldım.

Sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum,

Herkese iyi çalışmalar,
    YouSuffer ve mhmtesk bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı peri_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Buradaki bilgi paylaşımları sonucunda AEE SD21 Pro satın aldım. Henüz motosiklette kullanmadım ama araç içerinde gündüz vakti oldukça iyi, akşam çekimi ise eh işte.

Kayıt başladıktan sonra ekran sürekli açık kalıyor, haliyle batarya daha kısa zamanda bitiyor. Bir şekilde kapanabilir mi diye epey araştırdım, Next' in destek bölümüne de sordum, bilmiyorlar.

kayıt esnasında fotoğraf çekme tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutarsanız, ekran kapanıyor fakat kayıt etmeye devam ediyor.

Herkese iyi çalışmalar,
    Güle güle kullanın. SJ4000'de ekran kendi kendine kapanıyor. Bir ayar yapmanıza gerek kalmıyor.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla motorda bilmiyorum ama bisiklette hep gidona taktım bı sorun olmadı kaska taktığımda milletin tepkisi uzaylıgormüş masum köylü gibi oluyodu gopro ve sony kamerayıda kullandım tercihim kesinlikle sony olur suan action cameram yok bisikletle birlikte sattım ful set
    Hocam kaskta kontrol etmesi de zor, gerçi telefon uygulaması ile süper oluyor ama elimin altında olması daha iyi diye düşündüm. Teşekkürler..
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı peri_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

...

Herkese iyi çalışmalar,
    Teşekkürler ...de bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu ki, kullanma klauzunun 25. sayfasında yazıyordu zaten.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz almadım ama bir 32gb sandisk class10 alacağım. ben çok geri kalmışım teknolojiden önereceğiniz kart var mıdır? aynı kartın class 10 olup da bir sürü yazma okuma varyasyonu var; baktıkça kafam karıştı. sanırım standart bir class10 işimizi görecektir.

Bir de video düzenleme için ne kullanıyorsunuz? cnet'ten güzel bir program indirdim ama hata verdi. basit bi converter ve kesme biçme yapacak program yeterli aslında :( saatlerdir uğraşıyorum :s

bugün çektiğim video su geçirmez kabın içerisinden bile acayip bir rüzgar sesi aldı. bu sesi kesmenin yolunu düşünüyordum ben de
    32 Gb Class 10 olarak Sandisk kullanıyorum 48Mb/S. Birde ne olur ne olmaz diye 16 Gb Class 10 kullanıyorum yedekte...Video işleme olarak ben Sony Vegas Pro 13 kullanıyorum..Alışınca çok güzel program..Rüzgar sesine ise denemedim ama belki mikrofon kısmına bir bant çözüm olabilir mi? Aslında en güzeli mikrofonu kaskın içine almak, hem konuşup anlatabilirsin hem motorun sesi daha güzel duyulur diye düşünüyorum...yurtdışı siteden bir tane sipariş ettim yolda artık bakalım gelmesi yakındır...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    mikrofon deliklerinin olduğu kısıma sünger koyabilirseniz rüzgar sesini engelleyebilirsiniz..haber sunucularının mikrofonlarını düşünün, dışarda yayın yaparken rüzgar sesi gelmez bize..mikrofonlar kanal logolu süngerle kaplıdırlar...
    mhmtesk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer FZ6
    rica ederim maktama,

kullanma kılavuzuna bakmadan kurcalamak hep daha keyifli oluyor ama bazen, buradaki gibi, amerika'yı yeniden keşfetmiş oluyorum

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    AEE SD21 pro olan modelde wifi varmı.yoksa kaska takınca açıyı nasıl yakalıycaz.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEE SD21 pro olan modelde wifi varmı.yoksa kaska takınca açıyı nasıl yakalıycaz.
    Wifi yok. Vizör ile aynı düzlemde bakacak şekide ayarlarsanız düzgün çeker. Zaten bir süre sonra nasıl duracağını anlıyorsunuz. Özetle kaskı düz bir zemine bıraktığınızda vizörün bakma açısıyla aynı olacak şekilde hafif yukarı bakmalı.
    k_ayhn bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Evet AEE SD21 Pro aldınız kullandınız.kullananlar memnunlarmı iyiyse yarın sipariş edicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

şuan AEE SD21 Pro siparişini vermiş bulundum.inşallah pişman olmam.
    YouSuffer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)