Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Yol Kayıt Kask Kamerası (Action camera) sahipleri bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bende JVC GCX-A1 var, kutudan bir sürü aparat çıkıyor, birde ben rollbar satın aldım 19.90 usd ye, ayrıca içinde hafıza kartı yoktu 32 lik kart aldım. üzerinde ekranı olması,telefondan tabletten kontrol edilebilmesi,darbeye toza kuma dayanıklı olması ve en güzeli de 5 metre suya dalabilmesi en mükemmel özellikleri. bence FP olarak en iyi ürün. Gerçi motosikletimi sattım =) artık yazın havuzda kullanırım =)
    Motork08 ve Panther38 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006
    İsterseniz Gopro motosport hero kameramı satabilirim.
    Ben black edition almak istiyorum.

sevgiler
    Motork08 bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SJ4000 fiyatına göre çok başarılı bir ürün. Yanında bir sürü aksesuar da veriyorlar, GoPro Hero 3 Silver ile aynı özellikleri var. Kısacası GoPro'nun aksesuarı alabileceğin bir rakama full aksesuarlı HD kayıt yapabilen bir kamera alabiliyorsun. Kalan parayla da bolca gezer, çekecek dolu dolu görüntülerin olur.

Bu da dün çektiğim kısa bir video: http://www.youtube.com/watch?v=YpHJ1...ature=youtu.be
    Wiking, Motork08 ve 35emre35 bunu beğendiler.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    http://www.youtube.com/watch?v=UZBvbSColI8
    Linkteki kıyaslamayı 720p'de izledim ve go pro'dan o an itibari ile soğudum ya sony neymiş arkadas :D
    Motork08 ve cece89 bunu beğendiler.

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SJ4000 fiyatına göre çok başarılı bir ürün. Yanında bir sürü aksesuar da veriyorlar, GoPro Hero 3 Silver ile aynı özellikleri var. Kısacası GoPro'nun aksesuarı alabileceğin bir rakama full aksesuarlı HD kayıt yapabilen bir kamera alabiliyorsun. Kalan parayla da bolca gezer, çekecek dolu dolu görüntülerin olur.

Bu da dün çektiğim kısa bir video: http://www.youtube.com/watch?v=YpHJ1...ature=youtu.be
    Bence bu fiyata alınacak en iyi kamera.
    2.45.Tinerci mi o?
    -Memur bey?
    Motork08, 35emre35, J3ASKAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bende tinerci diye düşünüyorum öyle dilenci olmaz galiba

bi aparat bulamadım ben telefonu tutturmak istiyorum kamera almaya niyetim yok ama bulamadım hiç
    Motork08 bunu beğendi.

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    aksiyon kamerası olarak en iyi sonuç veren en kaliteli kayıt yapan-rüzgar ve titreme olmayan GoPRO dur. tavsiyem 2.el yada 0 gopro hero3 black edition alman tabi bütçen el verirse olmadı cep telefonunu kaska monte et ucuz ürünlerle aynı performansı alırsın
    Motork08 bunu beğendi.

Tinerciydi ya, geri geri kaçıyorum ben de. :D

Bu da farklı modlarda bir kayıt. Ses kanallarının tamamı açık olduğu için rüzgar gürültüsü var, istenirse kanallar kapatılır.

http://youtu.be/LLvXS19lqbU
    Wiking bunu beğendi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    İnzellin videolarından izlediğim kadariyla cok cok iyi bence yedek bataryada mevcutsa tadindan yemez.
    Gopro iyi güzelde aksesuarları falan her yiğidin harci değil :S

Bide bu telefonu kaska monte etmeyı deneyen varmı :D

Yedek batarya veriyor yanında. İki bataryayla totalde 150 dakika kayıt alınabiliyor. GoPro Hero3+ kaç dakika kaydediyordu?
    Motork08 bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    SJ1000 kullanıyorum. Bununla ilgili bir konu açmıştım. Örnek çekime ulaşabilirsiniz.

Vakumlu aparatı sayesinde her yere güvenle yapıştırabiliyorsunuz.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-cekimler.html
    Motork08 bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    600-700 arası birşey alıcam bende. Bu fiyatlara bunu buldum ama daha iyisini tavsiye edebilecek varsa düşünebilirim. Oregon demeyin milletin zamanında 250 liraya aldığı kameraya 600 küsür lira vermem
    Motork08 bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sony hdr as 15 kullanıyorum.

goruntu kalıtesıı cok cok ıyı. ses konusunda hala tatmın olmadım. henuz su altı cekım yapmadım ama agır yagmurda da su gecırmedı

youtupe dakı vıdeolarda b.e. dan ıyı gozukuyor cekımler.ben tum aparatları ıcınde 500tlye almıstım ama yurtdısından. tr de satılıyor mu ya da satılıyorsa fıyatı ne kadar bılmıyorum.
    Motork08 bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Motork08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, kamera almak ıstıyorum. Sizin kullandıgınız kameralar hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum.
    Sony HDR-AS100V kullanıyorum. Görüntü almak denildiğinde mevzu mercektir, 170° ZEISS lens var üzerinde,

titreşim hiç yok, renk süzmesi nefis, gece çekimleri siyah ön camın ardından bile son derece aydınlık ...

Yurtdışına çıkan birinden rica ediver buradan alacağın bilmemne marka bişeyin fiyatına dönerken atsın çantasına, acil bişey değil sonuçta
    Motork08 bunu beğendi.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Bundan kullanan var mı? Fiyatı makul.

Prestigio RoadRunner 710x Aksiyon Kamera

http://www.hepsiburada.com/liste/pre...oryId=22018092
    http://www.youtube.com/watch?v=1fKdLPfgk7w
    Motork08 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    http://www.ebay.com/itm/Silvery-Mini-Waterproof-HD-720P-Outdoor-Sports-Action-DV-Cam-Camera-Camcorder-/151263317064?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_Camcor ders&hash=item2337ff0c48
    bu da fena görünmüyor zaten çok marka bişi olamazssa hepsi aynı
    Motork08 bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    as100v kullanıyorum. sol el bileğime taktığım halde görüntü sabitleyici oldukça iyi çalışıyor.
    http://www.youtube.com/channel/UCWogZBYHJGZm2G2g4aZBZmw linkte çeşitli çözünürlükte videolar var. gökyüzü rengi saçmalayabiliyor...
    Motork08 bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamerayı kaskınıza sabitleyip kullanmayı planlıyorsanız , her türlü titreşim vücudunuz tarafından emileceği için herhangi markanın HD kayıt yapabilen herhangi bir modelini tercih edebilirsiniz.Alacağınız sonuç her zaman tatminkar olacaktır.

Ancak kamerayı herhangi bir platforma sabitleyecekseniz , hele hele bu platform çekim esnasında birde titriyorsa , her ne kadar go pro black edition modfelinde titreşim önleme özelliği olduğu iddia ediliyorsa da , bu tür bir kullanımda görüntüyü titreşim olamadan kayıt etmede tek akternatifiniz SteadyShot teknolojisi kullanan Sony.

http://www.youtube.com/watch?v=rj4e1maVDF8

Sony HDR-AS100V sahibiyim.

Carl Zeiss lenslerin sağlandığı görüntü kalitesi olarak Go pro'ya bariz fark atıyor. Ayrıca kol kumandasında çekilen görüntüyü anında kontrol edebiliyorsunuz. Tek kumandayla 5 kamerayı ayrı ayrı yönetebiliyorsunuz. Çekilen görüntüyü teknik olarak akıllı telefonlada takip etmek mümkün ama bu kol kumandası aynı zamanda su geçirmez. Ama bence Sony'nin bu tür kameralarının 2 kusuru var.

İlki duyum altı tiz sesleride kayıt ettiğinden gerçek kulağınzla duyduğunuz ile kayıtta dinlediğiniz birbirinin aynısı olmayabilir. Bu yüzden özellikle müzik veya real sesleri duymak için harici mikrofon kullanmak daha mantıklı.

İkincisi ülkemize özel bir durum. Sony ithalatçısı olan euroasia firmasının aksesuar tedarikini pek sallmaması. Yani Türkiyede sonyde ,go pro kadar çok teferruatlı aksesuar bulabilmek pek olası değil.Yurt dışından getirtmek daha akıl kar'ı..

Sony HDR-AS100V Saniyede 50 Mb kayıt çok yüksek çözünürlüklü çekim özelliğide bulunduğundan kayıt için kullandığınız micro memory kartı , Class 10 ve üzeri almanız mantıklıdır. 32 Gb bir micro memory karta , 1080 50P ( Pal ) Görüntü olarakl 2 saat 45 dakika kayıt yapabiliyorsunuz. Ntsc kayıt modunuz seçerseniz çerçeve kayıt hızı 60 P oluyor.

Go pro ile sony bu alanda birbirleriyle oldukça çekişecek gibi görünüyor.

Aşadaki linktede Türkçe bir kıyaslama var.

http://versus.com/tr/sony-action-cam-hdr-as100v-vs-gopro-hero3-black
    motokovic, ertoros, hasanrs ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Üst seviye alınacaksa sony alınmalı gopro ya göre as100v bariz üstün ayrıca gps desteğide var

as100v tek şarj ile kaç saat kayıt(gps ve wifi kapalı) yapabiliyor?
    Motork08 bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pilini bitirecek kdar kayıt yapmadım. Ancak bu modeli almadan önceki izlediğim you tube videolaarının birisinde go pro ile sony kıyaslanırken pil ömrünüde ölçmüşlerdi. Yanlış hatırlamıyorsam 2 saat 10 dakika kadar gidiyordu.

Koldaki kumandanın kullanıma olumlu katısını tam olarak belirtmemişim. Bu kumandayla hem videonuzu hemde resminizi çekerken , kameranın gördüğü görüntüyü tam olarak görebiliyorsunuz. Kamerayı kurduğunuz düzenek kaydıysa veya hareketli bir alandaysanız ( motorsiklet gibi ) çekmeyi düşündüğünüz alandan kaydığınızı anında farkedip gerekli düzeltmeleri yapabiliyorsunuz.

Go pro kumandasında yanlış bilmiyorsam sadece kamerayı açıp kapatıp , kayıt başlatabiliyorsunuz. Kameranın tam olarak nereyi çektiğini ya akıllı telefolnla yada kayıt bittikten sonra bilgisayarda görebiliyorsunuz. Sony burada bir ilginçlikte yapmış. Eğer bu kol kumandasını almayıp akıllı telefonla kayıt takibi yapacaksanız eğer telefonunuz sony ise veya NFC özellikliyse , kabloyla , ayarla falan uğraşmıyorsunuz. Sadece telefonu kameraya dokundurmanız yetiyor.Tüm ayarlamalar otomatik olarak yapılıyor.

Gps özelliği ise sony sitesinden ücretsiz indirilebilen , video işleme yazılımı olan play memories' de videonuzu işlerken , görüntülere hız , zaman , harita görseli vs vs detaylarla oldukça görsellik katıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=wpDHwkfEdu8

Eğer keşif amaçlı geziler yapmayı seviyorsanız , beğendiğiniz bir mekanın tam olarak nerde olduğunu, bu şekilde bir kullanımla daha sonradan gitmek istediğinizde daha rahat bulabiliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Sistem yazdığımı düzeltmeme izin vermediği için ( 10 dakikalık süreyi kaçırdım ) ek mesaj yazıyorum.

Go pro kumandasında kamerayı açma kapatma ve kaydı başlatma durdurma özelliği var , görüntüyü real time görme imkanınız yok. go pro ile çektiğinizi anında görebilmek için akıllı telefon uygulaması kurmanız gerekiyor. Sulu bir ortamda kayıt yapılacaksa bu telefonun görüntüyüde net gösterebilecek şekilde , çok iyi izole edilmesi ve görülebilinir bir alana sabitlenmesi gerekiyor. Veya çektiğiniz görüntüyü bilgisayara atarak görebiliyorsunuz.

Ne çektiğini göremeden kamerayı aksiyonun merkezinde tutabilmek biraz şans işi. Çekmeyi düşündüğünüz objenin merkezinden kayarsanız , veya kameranın montajlaması gevşer de , kamera titremeye başlarsa bunuda anında farkedemiyorsunuz. Böyle durumlarda yaptığınız çekimin görmek istediğiniz olayı çekmemesi veya yarısını , bir kısmını çekmesi ihtimali oldukça yüksek. Sony de böyle bir sıkıntı yok. Kumandada ne görüyorsanız , kamera onu çekiyor.
    motokovic, Motork08, J3ASKAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)