Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kedilerin iflah olmaz motosiklet sevgisi / Kadir Ecevit

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorcular, sele üzerinde konaklayan sevimli ve bir o kadar da inatçı kedilerden kurtulmak için motosikletin üzerine karabiber dökmek, limon sürmek, naftalin koymak gibi ilginç yollara başvuruyor.

Akşam evinizin önüne park ettiğiniz motosikletinizi, sabah pati izleri ve tüylerle kaplı buluyorsanız geçmiş olsun, artık sizin dışınızda motorunuzu kullanan biri daha var demektir. Kim mi o? Mahallenizin en yakışıklı kedisi sarman ya da tekir. Özellikle çiftleşme mevsiminde hâkimiyet alanlarını belirlemek için motosikletin üzerine çişini yapan davetsiz misafirlerin bu eylemi, motor çalışıp ısındığında dayanılmaz derecede kötü bir kokuya yol açıyor. Motosiklet içerikli web sitelerinden motosiklet.net'te "Kedilerden kurtulmak" başlıklı konuya büyük ilgi gösterilmesi ve birbirinden ilginç çözüm önerilerinin sıralanması, artık kedilerin motosikletli yaşamın bir parçası haline geldiğini ortaya koyuyor. İşte bu beklenmedik durum karşısında ne yapacağını bilemeyip sorununa internette çözüm arayan motosiklet tutkunlarının paylaştığı ilginç görüşler:

■ Bir kedi üstünde branda olan motorumun selesini evi belledi. Motorumun her yeri tüy ve çamur içinde. Bunun bir çaresi var mı?
    ■ Servise gittiğimde ustada bir sprey gördüm.
    ■ Kedi sahibi olarak limondan da hoşlanmadıklarını biliyorum. Yalnız motora limon sıkılır mı onu bilmiyorum.
    ■ Keskin kokulu parfümler işe yarıyor. Selenize deodorant sıkarsanız kediler artık uğramaz.
    ■ Üzerine karabiber döktüğünüz bir peçeteyi selenin üzerine koyun.
    ■ Brandanın içine biraz naftalin bulunan bir kese dikin.
    ■ Motorunuza Sivas Kangalı bağlayın, hem kedi hem hırsızsavar olsun.
    ■ Önerim kedileri beslemeniz. Hem de motorun yanına mama bırakarak. Kediler çok temiz oldukları için yemek yedikleri yeri asla kirletmezler.
    ■ Kedileri iyi tanırım, alışkanlıklarından vazgeçmezler. Önce motoru sabunla iyice yıkayın, sonra park yerini değiştirin.
    ■ Evde 5 kedi besleyen biri olarak motorunuzun selesine portakal kabuğu sürmenizi tavsiye ediyorum.
    ■ Kediye ısınabileceği bir yer yapın. Kediyle savaşmaktansa barış içinde yaşamak daha iyi olur.
    ■ Naftalin denedim ama hayvan bu kez gaz maskesiyle mi geldi bilmiyorum, sağı solu parçalayıp gitmiş. Herhalde sinir oldu. Nöbete mi kalksam acaba?
    ■ Kediler üşümesin, altına girip yatsın diye bir senedir üşenmeden motorun üstüne branda örtüyordum. Ama artık isyan ettim çünkü çiş yapmadıklar yer kalmadı. Sprey denemelerine başlayacağım.
    ■ Seleyi bol sirkeli su ile silerseniz kediler asla yaklaşmaz.
    ■ Seleye bez koyup üzerine karabiberi boca ettim. Kedi patisiyle çıkarmasın diye de bezi bantladım. 2 gün hiç uğramadı, 3'üncü gün karabiberli bez ortadan kaybolmuştu.
    ■ Böcek ilacı filan kullanmayın. Selenin üzerine kalın bir battaniye koyun. Hayvancağızın tek isteği sıcak bir yer.
    ■ Benim motoruma bir kere bile kedi yaklaşmadı. Çin malı diye yapıyorlar, zoruma gidiyor. İşte bu yüzden motoru değiştireceğim.

Karikatür: Oğuz DEMİR

Çözüm sprey
    Kurtcebe Kara / Veteriner Hekim

Kediler; çevreye hâkim olacakları, kendilerini emniyette hissedecekleri yüksek bir yer ister. Selesi rahat ve sıcak bir motosiklet de bunun için ideal bir alandır. İlkbahar ve sonbaharda erkek kedilerde testosteron hormonunun yükselmesiyle birlikte cinsel istek artar, idrardaki PH değeri düşerek asidik bir yapı alır. Kediler kendi hâkimiyet bölgesini belirlemek ve diğer kedilere mesaj bırakmak için idrarıyla etrafı işaretlemeye başlar. Kediler için kimyasal birtakım mesajlar içeren idrar zerrecikleri, motor sahipleri tarafından okunamadığı için tahammülü zor keskin bir koku olarak algılanır. Pet shop'larda kedileri uzak tutmak için hoşlanmadıkları keskin kokulardan oluşan sprey'ler satılıyor, üstelik bu ürünler motora da zarar vermiyor.

Kadir Ecevit Özoğlu
    kozoglu@htgazete.com.tr
    MOTO HABER - Kadir Ecevit Özoğlu’nun yazıları cumartesi günleri Habertürk Gazetesi’nin hafta sonu eki HT Cumartesi’de yayımlanır…
    http://www.haberturk.com/yazarlar/58...siklet-sevgisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçen gün gece yarısı bir tanesi kıvrılmış uyuyordu selede. Bir oturdum sıcacık olmuş. Artık kızmıyorum kedilere Birde neden yattıkları yere işerler anlamam. Sanırım sırf çekememezlik Hadi işesinler onada birşey demem ama nasıl bir kimyasaldır hiçbirşeyle çıkmıyor yağ gibi leke bırakıyor.
    Neyse kışın iyi oluyor. Isıtmalı koltuk gibi
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    ''Benim motoruma bir kere bile kedi yaklaşmadı. Çin malı diye yapıyorlar, zoruma gidiyor. İşte bu yüzden motoru değiştireceğim.''

Buna Çok Güldüm.
    feremkal bunu beğendi.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Naftalin denedim ama hayvan bu kez gaz maskesiyle mi geldi bilmiyorum, sağı solu parçalayıp gitmiş. Herhalde sinir oldu. Nöbete mi kalksam acaba?

hoş bir yazı olmuş
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naftalin denedim ama hayvan bu kez gaz maskesiyle mi geldi bilmiyorum, sağı solu parçalayıp gitmiş. Herhalde sinir oldu. Nöbete mi kalksam acaba?

hoş bir yazı olmuş
    hocam bu arada avatarın artık daha güzel
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Seleye bez koyup üzerine karabiberi boca ettim. Kedi patisiyle çıkarmasın diye de bezi bantladım. 2 gün hiç uğramadı, 3'üncü gün karabiberli bez ortadan kaybolmuştu

Bunu ben yazmıştım )
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seleye bez koyup üzerine karabiberi boca ettim. Kedi patisiyle çıkarmasın diye de bezi bantladım. 2 gün hiç uğramadı, 3'üncü gün karabiberli bez ortadan kaybolmuştu

Bunu ben yazmıştım )
    ünlü olmuşsun

■ Motorunuza Sivas Kangalı bağlayın, hem kedi hem hırsızsavar olsun.

ben de bunu beğendim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    çok inat bu hayvanlar baska yer yok gibi motorun ustunde yatıyor

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Keskin bir limon kolonyası etkin cözüm. Selenize bolca sürünüz. Kediler kolonyadan nefret eder. (kedimi kolonya ile yıkarken fark ettim) Ama insan bir yandan da acıyor yaw. Kış günü betonun üstünde uyuyor zavallılar. İşemeseler ben çamura pati izine razıyım ama işte nasıl bir asit bırakıyorlarsa kezzap gibi renk menk bırakmıyor.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    resimdeki motora ben de olsam ben de yatar uyurum
    maşallah çok konforlu bir motor görünümünde
    kedileri hep severim o yüzden hiç kızmıyorum motoruma çıktıklarında eğer pati izi varsa da nemli bir bezle siliyorum
    motosiklet.net üyesiyim..

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bu kedi olmasın o inatla işeyen
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

ahmet.oruc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ekimde geliyoo hyosung gt 250 R
    ben bi motor aliym de gerisi mühim değil :D
    kedi isterse manitasını getirsin brandasını örtüveririm :D:D
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir..

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim tekneme musallat olmuşlardı hem de pisliyorlardı sabit bir yere sürekli biraz uzun süre gitmezsem çok kötü bi görüntü ortaya çıkıyordu, bir keresinde temizledikten sonra benzin döktüm işe yaradı, bir bezi benzinle çok hafif ıslatıp motoru silmeyi deneyin, ama motora zarar verir mi bilmiyorum... :(
    Ninja

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    acaba köpekler bizi bu yüzden mi kovalıyor anlamıyorum )
    annem beni öldürecek

Çözüm selenin üstüne şilte yayma.

Motosikleti
    MCT 330 special
    Valla ben gayet memnunum camdan dısarı baktıgımda 2 sınıde tek bır bakısta gormek ınsanın ıcını rahatlatıyor
    atreyu bunu beğendi.
    Hyosung ve s&t kanuni arasındaki farklar ıcın tıkla http://img441.imageshack.us/img441/2789/88496e0a04f846249c1a790.jpg

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    kurban bayramında selenin üzerinden topladıklarım aklıma geldi şimdi
    kaza yapmış bir motosikletden sonra ki en kötü görüntüydü benim için

_UnReaL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF250
    Piaggio X9 um var 2 misafirim vardı. Branda ve koltuk tüy ve sidik.. Kurtulmayı denedim ama nafile, bu sefer koltuğu yırttılar. Artık umrumda değil takılsınlar..
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Benimde motorumda uyuyan bir kedi var fakat saygısından seleye değil de yan çantanın üstünde yatıyor
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Kedilerin bir partisi, bir federasyonu yok mu?

Oturup anlaşma yapalım.

Çişlerini yapmadan oturmaları karşılığı, her gün ciğer temin edelim.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)