Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorcunun suçu ne? / Kadir Ecevit

Motovento
    REKLAM ALANI
    innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    arkadaşlar kamyoncuyu idama kadar götürdünüz tamam haklıyızda biraz insaflı olalım bu toplumun suçu kamyoncunun suçu gibi gözüksede cehalete bakarmısınız hala şu fotodaki pozisyon tartışılıyosa omu haklı bumu haklı diye demekki kurallardan haberimiz yok nasıl ehliyet alınıyor bu memlekette kurslar tam bir rezil durumda,eğitim sıfır bi kargaşa,asabi pisikopat bir toplum olduk ağır cezalar olursa caydırıcılık olur ama can gittimi ceza ne yazar önce kendimize saygı gösterelim sonra saygı bekleyelim hiç bir zaman toplum olarak yapıcı olmayı denedikmi, hemen vur dibe mahkemesini yapalım asalım keselim yok öle asmak kesmek kendimizi kamyoncunu yerine koyalım belkide allaha nasıl yalvarıyodur motorcu kardeşimiz yaşasın diye,şapkamızı önümüze koyup 7 den 77 ye adam olacaz yoksa amerikada öle şurda böle diye sayıklar dururuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:34 ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala anlayamadık değilmi arkadaşlar bıreysel kişilerden tutun da medyasına kadar kım varsa motosıklet düşmanı
    gecenlerde bır hanım ablamız bana elımden gelse bütün motosıkletlerı yasak edeceğim dedı.
    bır arkadaşım ya tv de seyrettınmı motosıklet sürücülerı nasıl kaza yapıyor dıyor .bakış acısına bakın
    yine trafıkte yaşadağımız hergün karşılaştıklarımıza bakın
    inanlımaz gözler var etrafımızda bizi görmeyen görsede adam yerıne saymayan ve bızler hala bunlara rahmen motosıklet üzerındeyız .Bir seyde yapamıyoruz ne acı galıba bızde de bır sorun var
    sorun aslında ne bılıyormusunuz gelışen teknolojı ve artan sermaye den pay almış ınsanların ınsanlıktan eğitimden pay almamış olmamaları.Bazı kişilerın bındıklerı aracla kendılerını kibirli görmelerı sana bana hak tanımamaları
    bir kaç kendini bilmezin yüzünden kimse camiayı suçlayamaz böle bi hakkı yok işte demek istediğime geldik eğitimmmmm bu kaza haberindeki medya yanlı haber yapıyor sebebi ne olabilir bunu anlayalım birileri medyaya motosikletliler için böle dışlayıcı kötü şeylere sebep olucular gibi gösterin diye baskımı uyguluyor bunu tartışalım gerekirse birlik olalım bunun üstüne gidelim bu topluma kendimizi kabul ettirmek için elimizden geleni yapalım yalnızca birbirimizi sevmemiz yetmiyor kendimizi kabul ettirmemiz şart oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kamyoncuyu idama kadar götürdünüz tamam haklıyızda biraz insaflı olalım bu toplumun suçu kamyoncunun suçu gibi gözüksede cehalete bakarmısınız hala şu fotodaki pozisyon tartışılıyosa omu haklı bumu haklı diye demekki kurallardan haberimiz yok nasıl ehliyet alınıyor bu memlekette kurslar tam bir rezil durumda,eğitim sıfır bi kargaşa,asabi pisikopat bir toplum olduk ağır cezalar olursa caydırıcılık olur ama can gittimi ceza ne yazar önce kendimize saygı gösterelim sonra saygı bekleyelim hiç bir zaman toplum olarak yapıcı olmayı denedikmi, hemen vur dibe mahkemesini yapalım asalım keselim yok öle asmak kesmek kendimizi kamyoncunu yerine koyalım belkide allaha nasıl yalvarıyodur motorcu kardeşimiz yaşasın diye,şapkamızı önümüze koyup 7 den 77 ye adam olacaz yoksa amerikada öle şurda böle diye sayıklar dururuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:34 ----------

bir kaç kendini bilmezin yüzünden kimse camiayı suçlayamaz böle bi hakkı yok işte demek istediğime geldik eğitimmmmm bu kaza haberindeki medya yanlı haber yapıyor sebebi ne olabilir bunu anlayalım birileri medyaya motosikletliler için böle dışlayıcı kötü şeylere sebep olucular gibi gösterin diye baskımı uyguluyor bunu tartışalım gerekirse birlik olalım bunun üstüne gidelim bu topluma kendimizi kabul ettirmek için elimizden geleni yapalım yalnızca birbirimizi sevmemiz yetmiyor kendimizi kabul ettirmemiz şart oldu
    Senin geldiğini gördüğü halde, gözünün içine baka baka senin yoluna çıkan araba olmadı galiba..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amerikayı sevmiyorum da yasaları hoşuma gidiyor. en çok da "idam" yasaları...
    yasalarına bakarsan adam ömür boyu tazminat ödüyor vicdanı olmayan biri için buda bir caydırmadır bravo

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    her önüne gelene umarsızca sürücü belgesi verilen bir ülkede bu kadar kazanın olması normal değil mi?? bu kadar bilinçsiz cahil insanların trafikte gezindiğini bile bile hala motora biniyoruz ya hakkaten bizde de var biraz cehalet galiba.. bir kere motor üstünde değil de arabayla gidiyorum. 3 şeritli bir yol. Ben sol şeritteyim, orta şeritte bi desoto kamyonet gidiyor. Tam bunu geçerken üzerime bir kırdı ne sinyal var ne aynaya bakmak var!! ağamız orta şeritten sol tarafa benzinciye girmeye çalıştı. Çarpıştık tabi.. Benim araba boylu boyunca pert.. adama sordum sen niye böyle bir şey yaptın diye. Neden aynaya bakmadan ve sinyal vermeden orta şeritte giderken birden sola dönmeye çalıştın diye sordum.. adam bana " abi suç sende; soldan mı sollanır, sağdan sollanır" dedi.Şimdi suçlu bu adamda mı? Buna ehliyet veren adamda mı ?? Bu kadar kaza olması ve insanların hayatlarını kaybetmesinin vebali bu tür adamlara ehliyet verenlerdedir bence. hesabını nasıl verecekler öte tarafta çok merak ediyorum..
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece bununlada kalmıyor.Hangimiz trafiğe çıktığımızda en fazla 5 km'de 1 böyle insanlarla karşılaşmıyoruz ki?Bu kazada kamyonun karşısındaki bir araba olsaydı eminim yasalarca daha ağır tutulurdu cezası.Tabi bir ceza alırmı bu işten o bile şüpheli!!!
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah işe gidiyorum acıbadem'den çamlıca'ya,hava yağmurlu,geç kaldım gibi nerdeyse ama aceleye gerek yok diyorum içimden malum piyasa ö..z kaynıyor.
    arabanın biri acıbadem köprüsünü geçince ışıklarda sağa sinyal verdi tek yön giriş yok dedim bu dönülmez yerden karşıya geçicek belli yavaşladım aynen düşündüğüm gibi oldu araç sağ şeritten sol şerite bodoslama daldı karşı şeritten gelen araç sürücüsü el kol hareketi bende kaskın vizörü kapalı a... diye söyleniyorum yavaşlamasam ve sinyaline aldanıp yola devam etsem sürücü kapısını öpücem sabah sabah. ordaki tabelaların anlamı ne ? mobesa kamerasını zaten es geçtim takan yok
    bu vatandaşlara ehliyet veren kursun...ne diyim söylen söylenebildiğin kadar.
    şunu bilir şunu şöyler düşünürüm önümdeki araç her an her şeyi yapabilir,arkamdan gelen araçlar'da dahil ,arka'ya aynadan bakmaktan boynum ağrıdı...çok temkinli ve dikkatli olmalı mümkünse trafik kurallarına uymalı ve 2 ayaklı ö...z lere dikkat etmeli
    Alıntı Altone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw kopru yolunda gıdıyorum hergun neler yasıyorum anlatamam. Bu kamyoncuyu lınc edeceksın kamyon carpmısa cevırceksın bakalım bıdaha bakmadan surebılıyormu
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala anlayamadık değilmi arkadaşlar bıreysel kişilerden tutun da medyasına kadar kım varsa motosıklet düşmanı
    gecenlerde bır hanım ablamız bana elımden gelse bütün motosıkletlerı yasak edeceğim dedı.
    bır arkadaşım ya tv de seyrettınmı motosıklet sürücülerı nasıl kaza yapıyor dıyor .bakış acısına bakın
    yine trafıkte yaşadağımız hergün karşılaştıklarımıza bakın
    inanlımaz gözler var etrafımızda bizi görmeyen görsede adam yerıne saymayan ve bızler hala bunlara rahmen motosıklet üzerındeyız .Bir seyde yapamıyoruz ne acı galıba bızde de bır sorun var
    sorun aslında ne bılıyormusunuz gelışen teknolojı ve artan sermaye den pay almış ınsanların ınsanlıktan eğitimden pay almamış olmamaları.Bazı kişilerın bındıklerı aracla kendılerını kibirli görmelerı sana bana hak tanımamaları
    Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her önüne gelene umarsızca sürücü belgesi verilen bir ülkede bu kadar kazanın olması normal değil mi?? bu kadar bilinçsiz cahil insanların trafikte gezindiğini bile bile hala motora biniyoruz ya hakkaten bizde de var biraz cehalet galiba.. bir kere motor üstünde değil de arabayla gidiyorum. 3 şeritli bir yol. Ben sol şeritteyim, orta şeritte bi desoto kamyonet gidiyor. Tam bunu geçerken üzerime bir kırdı ne sinyal var ne aynaya bakmak var!! ağamız orta şeritten sol tarafa benzinciye girmeye çalıştı. Çarpıştık tabi.. Benim araba boylu boyunca pert.. adama sordum sen niye böyle bir şey yaptın diye. Neden aynaya bakmadan ve sinyal vermeden orta şeritte giderken birden sola dönmeye çalıştın diye sordum.. adam bana " abi suç sende; soldan mı sollanır, sağdan sollanır" dedi.Şimdi suçlu bu adamda mı? Buna ehliyet veren adamda mı ?? Bu kadar kaza olması ve insanların hayatlarını kaybetmesinin vebali bu tür adamlara ehliyet verenlerdedir bence. hesabını nasıl verecekler öte tarafta çok merak ediyorum..
    Bu yorumlara tümüyle olmasada katılıyorum ve şunu diyorum, bu yollar bize dar gelir arkadaş. Bırakalım bunlar yesinler birbirlerini. Biz ise ya pistte ya dağda ya da o trafik kurallarına uyan yerlerde sürelim motosikletimizi. Yoksa durum vahim.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEUGEOT SATELIS 250
    Ne yazık ki görülmüyoruz ve araç yerine koyulmuyoruz, vay gidenin haline.
    MOTOSIKLETIM ; PEUGET 250 SATELIS

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı Ozcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazık ki görülmüyoruz ve araç yerine koyulmuyoruz, vay gidenin haline.

Daha dün hava kararmıştı Antalya 100. yılda 5M migros'a doğru yönde 2 tane SS motorsiklet sağ şeritden en az 110 ile hayvan gibi bağıttıra bağıttıra gidiyordu en sağ şeritte bumudur motorsiklet kullanmak bu ise;

ölümü hakediyorsun demektir.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin geldiğini gördüğü halde, gözünün içine baka baka senin yoluna çıkan araba olmadı galiba..
    oldu olmadı demiyorum burada haklıyı haksızı tartışmayalım ben zaten kamyoncu hatalı dedim iyice okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte anlatmak istediğimizdde bu eğitim ,toplum eğitimsiz diyoruz avrupalı gibi konuşuyoruz ama avrupalı gibi yaşamıyoruz,yaşatılmıyoruz yaşamak istemiyoruz
    ben kısacasaı şunu söyleyebilirim allah bize akıl fikir versin tamer bey biraz evvelki yorumumda bana belki kızdı peki geçen ay adanadan kozana giderken kapışan benzinliğe girmek istyen pikapa vurduklarında o kadar hız yapmaları motorcu kardeşlerimizi daha doğrusu bizleri haklıda kılsa, haksızda kılsa can gitmiş,demek istediğim şudur akıllı olacaz kurallara uyacaz bakkaldan biskivü alır gibi ehliyet alınırsa daha çok insan ölür bu memlekette yada şöle olsaydı adanadaki kazada doblocu ölseydi motorun şiddetli şekilde kapıdan vurmasıyla hala motorcu savunulurmuydu ben motorcuyum ,iğne çuvaldız olayını unutmayalım kimsenin kimseyi öldirmesi gerekmiyor toplum dışlıyor diye motoruma binmekten vazgeçmemmm ama toplumada bunu kabul ettirmek için adam gibi motor kullanacaz

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Böylesine Alçak insanlar çok.Kasıtlı olarak zarar vermeye,,öldürmeye çabalıyorlar..Çünkü o sürücü ALÇAK..Şu görüntüleri gördükten sonra o kaza yapan motorcunun sahipleri kamyon sürücüsünü Kıyma makinasına atmalı.Tamamen kasıt ,,bilerek adam öldürmeye tam teşebbüs..O kamyon sürücüsünün sahipleri ne kalitesiz,,ALÇAK bi adamınız varmış..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    herşeyi geçtim...
    bu tip ö..zler sadece motora aldanıyor..
    üzerinde can taşıdığının farkında değil....
    kasten adam öldürmeye girer bu..
    geçen sabah işten gelirken aynısı bana oldu, yerlerde kaygandı..
    hala nasıl durdum bilemiyorum...
    Allah'a şükrettim...

Motosikleti
    mondıal kt125
    ya biz motorsiklet kullanıcılarını neden trafikte adam yerine koymuyorlar ya.
    "Bizde yanlış OLMAZ=Olduysada yanlışlıkla olmuştur...:cat:

Alıntı fatih_995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz motorsiklet kullanıcılarını neden trafikte adam yerine koymuyorlar ya.
    Cahil oldukları için.

Bu arada cehaletin diploma ile giderilemediğini de hatırlatmak isterim.

Medeni toplumlarda güçsüzü koruyan ve kollayan yasalar olur. Ve bu yasaların yaptırımları çok ağırdır. İnsanın hayatını ilgilendiren konular da asla vicdana bırakılmaz.Kesin ve net kuralları, ağır yaptırımları vardır.

Motosiklet trafikteki en kırılgan motorlu taşıttır. Bu yüzden ab ülkelerinde birinci öncelikli taşıttır. Avrupadaki sürcüler çok düşünceli ve vicdanlı olduklarından değil sert kurallardan ve ağır yaptırımlardan korktukları için daha dikkatli davranırlar, kurallara uyarlar. "Görmedim, duymadım, anam öldü, eniştem hasta" gibi birsürü bahane de sunsa yaptığı hatanın bedelini en ağır biçimde öder. Ve en önemlisi bunu ödeyeceğini de bilir. Bir şekilde yırtarım, bulamazlar vs. diye düşünemez.

Mahkemedeki iyi halden cezasının indirilmesi diye birşey yoktur. "Mahkemedeki iyi hal" nedir? Yani hakim karşısında boynun bükük, el pençe divan duruyorsan adam öldürmekten 10 yıl yerine 8 yıl nasıl yatarsın? Bu adaletmidir?

Cezaevlerinin hınca hınç dolu olması, burada kalanların yıllık masrafları, ab ye girmek için sürekli buralarda yeni iyilieştirmeler de yapılmak zorunda kalınması, masrafların daha da artması gibi nedenler de hakimin ceza verirken çok acayip, kamuoyunda infiale neden olmuş konular olmadıkça genelde en alt seviyeden cezalar vermesine neden oluyor.

Ayrıca ülkedeki gelir adaletsizliği ve haksız vergiler nedeniyle normal vatandaşın gelirinin çok düşük olması, evlerde bireysel bir hayat değil, cümbür cemaat yaşanması, yaşam standartlarının çok düşük olması gibi sebepler de cezaevlerinin caydırıcılığını azaltıyor. Zaten kahvede yaşayan adam için cezaevine girmek çok büyük bir fark yaratmıyor. Dışarda yapacak birşeyi, yaşayacak bir hayatı olmayan insanlar için karakol, hapis, mahkeme falan hayatında bir değişiklik hatta macera oluyor.

Ülkenin hemen her konuda taşlaşmış ve kanıksanmış çok ciddi sorunları var. Bunları aşmak ciddi bir emek, zaman ve para meselesi. Hele ki ölçütümüz ab standartları ise, gerçekten daha çok yolumuz var. 5 yılla 10 yılla olacak işler değil bunlar. Fakat en önemlisi hayatta kalma meselesi, yani gelir dengesizliğini düzeltmek. Eğer gelir adaletsizliği düzeltilebilirse birçok konu kendiliğinden düzelecek, geri kalanları aşmakta çok kolaylaşacak. Mesela aylık 2500 lira giren bir evde yaşayan çocukların okul dışında birşeye kafa yormaları gerekmeyecek.Babam iş bulacak mı, borçlarımızı ödeyebilecekmiyiz diye yetişen çocuktan sağlıklı bir birey olmasını beklemek hayalperestlik olur.

Özet: Konular birbiri ile bağlantılı. Trafik denilen olgu, toplum psikolojisinin ve yaşam biçiminin bir aynası.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    ya buakşam eve gidyorum.bi caddeden gidiyorum.kulağıma muazzam bi komyon sesi geldi.aynaya baktım.arabanın her yerinde far var.egzosunada düdük taktımış.itfaiye sandım.nasıl hızlı geliyor.yol vereym dedim sinyli verdim . sağa kırdığım anda hızla yanımdan geçti. pazarcı komyonu.benim itfaiye sandığım aracın arkasında tek rakbim THY yzıyordu.

mavipatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizdeki bu sorunlar ne ehliyet verenlerle alakalı ne de sürücülerle. Biz genel olarak toplu yaşamın gerekliliklerine tuhaf biçimde direnen insanlardan oluşmaktayız. Türkiye'nin tüm geçmişi her alanda hatalarla doludur ve geleceğe yatırım yapmamışlığın getirdiği en doğal sonuç olan cahillikle karşı karşıyayız. Ama Türkiye'nin cahilliği inadına bir cahillik.

Kamyon sürücüsünü ya da motorcuyu bir şekilde eleştiren her birey, hayatında defalarca genel toplum kurallarına aykırı hareketlerde bulunmuştur. Bu aykırı hareketlerin sonucu bir can almadığı sürece herkes kendisini masum görür.

Hız tabelasının maks. 40 km yazdığı yerde maks. 40 km hızı geçmeden araç sürmek mümkün mü? Gelişmiş ülkelerde evet. Ama Türkiye'de mümkün değil. Hatta hız sınırına uyma ısrarımız dayak yeme olasılığı barındırır.

Şu andan itibaren toplumun %80'i önde 40 km hızla sakince seyir eden araca taciz kornası çalmamaya başlar ve "huoopp yürüsene kardeşşşiiim" diyerek sıkıştırana, "senin sorunun nedir burası şehiriçi, hız sınırı da belli!" derse ve gerektiğinde temiz bir dayak çekerse 3-5 sene içerisinde hayalini kurduğumuz trafik düzeni mümkün olur.

Ama gel gör ki; ne yollarımız yol, ne polisimiz polis, ne kurallarımız kural, ne adaletimiz adalet. Doğal olarak insanımız da insan değil. Açıkçası benim bu konuda Türkiye adına hiç bir umudum da yok.

Uzun lafın kısası ben 34 yaşında motoru terketme kararı almış ve 2 sene önce uygulamış birisi olarak çok sevdiğim motosiklet sevdamı öngörülerime dayanarak içime gömdüm. Türkiye ve benzeri ülkeler için motosiklet ölümcül bir lükstür.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu konu hala tartisiliyorya pes diyorum..
    Burada kimin suclu oldugu apacik ortada..
    Ama ben kamyon söförüne yüklenmiyecegim..
    Gercekten karsidan gelen motorcuyu görmemis olabilir..
    Bu olaylar buradada cok oluyor..
    Görülmedigimizi hicbirzaman unutmayalim..

Bazi arkadaslar ona ehliyet verende suc yok falan demis..
    Ben sucun en cogu bu kisilere ehliyet verenlerde diyorum..

Ben dün aksam Türkiyeden geldim ve babamin bana anlattigi olayi üzülerek dinledim.. Ve yuh bukadar olmaz dedim...

Olay su..

Annemin Lüleburgaz a hastaneye gitmesi gerekmis..
    Babamda dayima rica etmis iste bizi götürürmüsün falan ..
    Neyse bunlar geri dönerken dayim sollamaya cikmis bir araci..
    Solladiktan sonra babam dayima demiski..
    F........ cok yanlis yerde solladin.. Orada sollama yasagi vardi
    Asfaltin ortasinda dümdüz cizgili bir yerde dayim arac solluyor..
    Dayimin dedigi ne biliyormusunuz?
    Nerede yaziyordu sollama yasagi var???
    Yani cizgiler ne anlama geliyor bilmiyor benim dayim..

Saka yapiyorsun falan demeyin sakin..
    Anlattiklarimin hepsi gercek..
    Malesef..

Böyle adamlara ehliyet verilirse daha cok görücez bu olaylari..
    Kesinlikle..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

sanki araçlardan geyigin aslandan kaçarcasına kaçarak motor kullanmaktan bıktım usandım.

acaba önüme kıvırımı arkasına bakmadan şerit degiştir mi...?

kaza yapıncada suçlu hemen motorcu oluyor 100 de 1000 haklı olsan dahi

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani cizgiler ne anlama geliyor bilmiyor benim dayim..
    İyi dedin dostum sayende forumdakilerin yarısı öğrenmiştir

Motorcu trafikte görünmüyor, görünmez tabi farları stopları çalışmayan binlerce motor var trafikte ayrıca çalışsa bile akü biter diye yakmayan ekonomist arkadaşlarda mevcut. Durum böyleyken karşıdan gelen hayvanda dikkat etmiyor ettirmezseniz kimse size dikkat etmez.

Temel olarak bütün sorunların kaynağı kanunsuzluk, bu ülkede kanunda yok kuralda yok, ben hiç görmedim sinyal vermedi diye ceza kesilen araç varmı gören? Yada hatalı şerit değiştirdin diye ceza yiyen birini duyanınız varmı?
    İşte bu kuralları koyup denetleyen olmayınca trafik ayılara kalır. Bunların içinde motorcularda var herkes motorcuyu melek görmesin, 2 lahmacun siparişini götürecem diye canını ortaya koyan memeliler dolu ortalıkta. Ulan adam 2 lahmacun yada bir pizza söylemiş, alt tarafı götürecen adam yiyip bi güzelde osuracak. Sen kendine ne diye dünyayı kurtaran adam misyonu yükleyip sanki ölen birisinin canını kurtarmaya gidiyormuşçasına hayatını tehlikeye atıyorsun, alt tarafı yemek götürecen, sen kendini düşünmüyonda geride kalanlarıda mı düşünmüyorsun üstün zekalı arkadaşım, hep demek istiyordum aha buraya yazdım bilimum pizacı kebapçı sucu arkadaşlar okusun diye.

Sen kendini düşünmüyorsan başkası seni hiç düşünmez. Üç kuruş fazla alıcam diye milleti zengin edicem diye kendini tehlikeye atma MOTORCU kardeşş uyan hayat kısa.

SAYGILAR

Alıntı gaddar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların içinde motorcularda var herkes motorcuyu melek görmesin, 2 lahmacun siparişini götürecem diye canını ortaya koyan memeliler dolu ortalıkta. Ulan adam 2 lahmacun yada bir pizza söylemiş, alt tarafı götürecen adam yiyip bi güzelde osuracak. Sen kendine ne diye dünyayı kurtaran adam misyonu yükleyip sanki ölen birisinin canını kurtarmaya gidiyormuşçasına hayatını tehlikeye atıyorsun, alt tarafı yemek götürecen, sen kendini düşünmüyonda geride kalanlarıda mı düşünmüyorsun üstün zekalı arkadaşım, hep demek istiyordum aha buraya yazdım bilimum pizacı kebapçı sucu arkadaşlar okusun diye.

Sen kendini düşünmüyorsan başkası seni hiç düşünmez. Üç kuruş fazla alıcam diye milleti zengin edicem diye kendini tehlikeye atma MOTORCU kardeşş uyan hayat kısa.

SAYGILAR

Sen hiç kuryelik yaptın mı, yada motosiklet ile paket serviste çalıştın mı?

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet çalıştım, 18 yıldır motora biniyorum, neden?
    Patron acil götürün mü diyor? Çok çabuk götürdün diye 2 kat fazla bahşişmi alınıyor? Yada lahmacunlar fırından geç çıktığı için geç kaldık diyemi acele ediliyor? Bunlar kaza yapma riskine girmek hatta belkide ölmek için bahanemi?
    Yada ne kaza yapma riskine girmeye değer?

Motosikleti
    MCT 330 special
    Şimdi Bazı Arkadaşlara katılıyorum bazılarına katılmıyorum...ben surekli bu durumla karsılasıyorum gunde 10 kere 15 kere yeri geldi inada bindirip üstüne bile suruyorum arabanın....

En Basitinden normal yolumda giderken sagdan ara yoldan araba çıkacak deilmi adam beni göre göre gozumun ıcıne baka baka nasılsa bu motor ufak gecicek yer bulur mantıgıyla yolun ortasına kadar rahatca cıkıyor ben tabı diğer şeride eger yol geniş deilse nerdeyse kaldırıma cıkacak kadar sıkıstırıldıgımı biliyorum... Ben adam yuzunden komalık olmusum hastanelık olmusum ister aglasın istersen zırlasın...

uzun düzlekte yolumda giderken karsıdan benım geldiğimi göre göre sollamaya çıkan birde selektör yapan hayvanlarla aynı trafıkteyız biz...Sorun Burdan Kaynaklanıyor BU TRAFİĞİ SADECE İNSANLAR KULLANMIYOR.

Benim çoğu kişiden duydugum sey motor şeytan işi..peki ben şeytan mıyım

bu kadar ölümle burun buruna getiriliyoruz hergün....
    Hyosung ve s&t kanuni arasındaki farklar ıcın:farao: tıkla http://img441.imageshack.us/img441/2789/88496e0a04f846249c1a790.jpg

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler