Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

B SINIFI (Otomobil Ehliyeti) ile Kullanılan Motorlarda KAMPANYA

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosiklet ehliyeti olmadan kullanabileceğiniz motosiklet modelleri Oktay Motor'da.

- Kredi kartına vade farksız taksit imakanı
    - Anında kredi imakanı

OKTAY MOTOR İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: Ziya Gökalp Mahallesi Bedrettin Dalan Bulvarı İşbatı Ticaret Merkezi No: 1 / 50 Başakşehir / İstanbul
    TEL: 0 212 655 70 70 / 0 212 549 79 73
    Oktaymotor.com
    Oktaymotormagaza.com

Google Haritası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    vergiler altında o kadar şiddetli bir şekilde ezilmeye başladık ki artık vergi bakımından avantajlı aletler(50cc) çok yaygınlaştı..

şu konuya bakar mısınız, otomobil ehliyeti ile kullanılan motosiklet! otomobil ehliyeti ile 50cc dahi olsa motosiklet kullanılmaz! ülke yönetimi sadece vergi alma konusuna adapte olduğu için böyle saçmalıklar görmemiz normal..

birde 50cc ye sigorta yaptırma zorunluluğu yok, öbür yandan bir kazaya karıştığında ve birde bir başka insanın sakatlığına neden olursan yandın gitti..

bu saçmalıkları yaşamaktansa şu ehliyet fiyatlarını ederine göre ayarlasak ve insanlara düzgün eğitim versek? bakın ben motosiklet ehliyetinde 2 tane "dizel motor" sorusu yanıtladım... yani dizel motorlu motosiklet mi var? en azından A2 ehliyetinin kapsadığı motorlarda öyle bir motosiklet mi var diyeyim..

yok abi yok, gerçekten amaç sadece seni soymak, evet amaç sadece seni soymak!

edit: hahaha :D odun motorundan bozma fındık büyüklüğünde 50cc motorlar ile motosiklet yapmışlar b irde 11 bin liraya satıyorlar hahah :D
    Osm@n ve AhmetNrgz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    lan almadık nası pişmanım trendy modelini 3.200 tl ye veriyorlardı 0km. kesin soğurum diye almadıydım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafikte motor ehliyeti olmadan 50cc ile terör estiren insan sayısı azdı, bu kampanya iyi oldu , oley.
    M.balibey bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte motor ehliyeti olmadan 50cc ile terör estiren insan sayısı azdı, bu kampanya iyi oldu , oley.
    Sizin orada elektrikli bisikletimsi şeylerden fazla yok herhalde :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin orada elektrikli bisikletimsi şeylerden fazla yok herhalde :D
    trafikte pek görmedim, onlar sokak aralarında çiğköfte kuryeliği yapıyor genelde :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    trafikte pek görmedim, onlar sokak aralarında çiğköfte kuryeliği yapıyor genelde :D
    Bizimkiler tırların arasında köşe kamaca oynuyorlar :D Aslında bunlar karavanın arkasına bağlayıp götürmelik iş halletmelik motorlar karavanım olsaydı bundan bir tane kesin koyardım.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergiler altında o kadar şiddetli bir şekilde ezilmeye başladık ki artık vergi bakımından avantajlı aletler(50cc) çok yaygınlaştı..

şu konuya bakar mısınız, otomobil ehliyeti ile kullanılan motosiklet! otomobil ehliyeti ile 50cc dahi olsa motosiklet kullanılmaz! ülke yönetimi sadece vergi alma konusuna adapte olduğu için böyle saçmalıklar görmemiz normal..

birde 50cc ye sigorta yaptırma zorunluluğu yok, öbür yandan bir kazaya karıştığında ve birde bir başka insanın sakatlığına neden olursan yandın gitti..

bu saçmalıkları yaşamaktansa şu ehliyet fiyatlarını ederine göre ayarlasak ve insanlara düzgün eğitim versek? bakın ben motosiklet ehliyetinde 2 tane "dizel motor" sorusu yanıtladım... yani dizel motorlu motosiklet mi var? en azından A2 ehliyetinin kapsadığı motorlarda öyle bir motosiklet mi var diyeyim..

yok abi yok, gerçekten amaç sadece seni soymak, evet amaç sadece seni soymak!

edit: hahaha :D odun motorundan bozma fındık büyüklüğünde 50cc motorlar ile motosiklet yapmışlar b irde 11 bin liraya satıyorlar hahah :D
    dostum bircok avrupa ulkesinde 125 cc ye kadar b sinifi kullaniyor. fransada 3 tekerleklilerin hepsini b sinifi kullaniyor.

Bu 50 cc lerin tek problemi trafik sigortasi. acilen bu problemin cozulmesi gerek.

Avrupa ulkelerinde b sinifi ehliyet ile dusuk hacimli motosikletlerin kullanilmasinin amaci, emisyon-cevre-trafik hususlarindan dolayi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bircok avrupa ulkesinde 125 cc ye kadar b sinifi kullaniyor. fransada 3 tekerleklilerin hepsini b sinifi kullaniyor.

Bu 50 cc lerin tek problemi trafik sigortasi. acilen bu problemin cozulmesi gerek.

Avrupa ulkelerinde b sinifi ehliyet ile dusuk hacimli motosikletlerin kullanilmasinin amaci, emisyon-cevre-trafik hususlarindan dolayi.
    Yanlisim yoksa, Fransa'da 3 tekerli bir aracin otomobil ehliyeti ile kullanilabilmesi icin ayak freni olmasi gerekiyor.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlisim yoksa, Fransa'da 3 tekerli bir aracin otomobil ehliyeti ile kullanilabilmesi icin ayak freni olmasi gerekiyor.
    dogrudur ustadim, o konudan emin degilim. Gecen peugot'nun 3 tekerli modelinin incelemesini izlerken bahsi gecmisti videoda.
    ayni motosiklet bizde araba parasi zaten

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    "Pisiklet Ehliyeti"nden bu günlere.

valla avrupa istiyorsa 600cc e kadar b sınıfı ehliyet kullandırsın, bizim ülkemizde bisiklete bile ehliyet gerekli.

batı'nın işimize gelen kısımlarını örnekı almayı bırakmalıyız. Bizim insan profilimiz ve trafik yapımız b sınıfı ehliyetli birisinin motosiklet kullanmasına izin vermemeli.
    Barisozde, espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    2020 Şubat'ta Rks cafe 152 motosikletimi sıfır kilometre olarak 6400tl ödeyerek almıştım.
    Bu fiyatlarda emeği geçen herkese hürmetlerimi iletiyorum...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    valla avrupa istiyorsa 600cc e kadar b sınıfı ehliyet kullandırsın, bizim ülkemizde bisiklete bile ehliyet gerekli.

batı'nın işimize gelen kısımlarını örnekı almayı bırakmalıyız. Bizim insan profilimiz ve trafik yapımız b sınıfı ehliyetli birisinin motosiklet kullanmasına izin vermemeli.
    Bana kalirsa bizim insanimiz at arabasi bile kullanamaz ama neyse.
    fatih.met ve espresso bunu beğendiler.

Bana kalirsa bizim insanimiz at arabasi bile kullanamaz ama neyse.
    bana kalsa yayaya bile yaya olması için ehliyet verilmesi.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Bence biz bu 50cclere fazla anlam yüklüyoruz. Şahsen motosiklet değil de bisiklet kategorisine daha yakınlar. Sonuçta bisikletle de trafiğe çıkarsınız ama sorumluluk size ait tamamen. Eğer vergi ve sigorta zorunlu hale getirilecekse kesinlikle bisikletlere de gelmesi lazım. Bunlar uzun yol aleti değiller, mahallede bisiklet gibi oraya buraya gitgel tarzı kullanmak lazım. Böyle bakınca çok da garipsemiyo insan sigorta vergi olmamasını.

Artı olarak biraz empati yapalım arkadaşlar alım gücümüz aşırı derecede düştü, pandemi halen devam ediyo. Para yoksa almasınlar mantığını bırakalım. İnsanların ucuza ulaşıma ihtiyacı oluyo ve bu şekilde karşılıyolar maalesef. Maddi durumu olan niye alsın ki 50cc motoru?

Yollarda terör estirenler tamamen hasta ruhlu insanlar, 50cc değil 1000cc kullansa yine aynısını yapacak nasılsa. O tarz insanların allahtan alım gücü 50ccye yetiyo, yüksek cc motora gücü yetse ya insan öldürecek trafikte yada kendisi ölecek. Tekerleri patlasın onların inşallah

impetum hocam , bulundugunuz şehri bilmiyorum ancak otoban harici 50cc motorlar heryerde.

en sağdan sakin sakin gitmiyorlar. normali 80 , oynanmışı 110 km hıza kadar cıkıyor bu aletlerin.

trafikte o kadar fazlalar ki 250 cc motordan bir farkı yok ki.

Motosikleti
    Bn125
    Yanlış yere yazdım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence biz bu 50cclere fazla anlam yüklüyoruz. Şahsen motosiklet değil de bisiklet kategorisine daha yakınlar.
    50cc zaten trafik kanununda "motorlu bisiklet/moped" olarak gecer.

50cc zaten trafik kanununda "motorlu bisiklet/moped" olarak gecer.
    ancak sokak aralarında 1000cc ss olarak tanımlanır :D :D :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)