Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi Mondial'de

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında 250 cc ve altı motosikletlerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi Mondial’de.

Türkiye’nin en çok tercih edilen motosiklet markası olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan “Enflasyonla Topyekün Mücadele Kapsamı”nda tüm 250 cc ve altı modellerimizde ÖTV %0’dır.

31.03.2019 tarihine kadar geçerli olacak “ÖTV %0” indirimlerinin, ekonomimize olumlu yansımalarını en kısa zamanda görmeyi temenni ederiz.
    *ÖTV %0 indirimi “07.01.2019-31.03.2019”tarihleri arasında geçerlidir.

*250 cc ve altı tüm modellerimizde geçerlidir.

Facebook: https://www.facebook.com/mondialturkiye

İnstagram: https://www.instagram.com/mondialturkiye/

Twitter: https://twitter.com/mondialturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkes "seçime kadar aldın aldın" telaşında.

ya sonra?

ÖTV'nin kalıcı olarak kalkması gerekiyor!

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes "seçime kadar aldın aldın" telaşında.

ya sonra?

ÖTV'nin kalıcı olarak kalkması gerekiyor!
    "En azından yaşıyoruz, bu da birşey be abi" repliği gibi.
    En azından bi umut var be hocam
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bence mondialin bu durumu olmadı otv indirimi haberinden sonra sitesinde fiyat güncellemesi yaptılar bazı modellerin fiyatlarını yükselttiler be bazıları 0 tl olarak görünüyordu işleri bitince ötv indirimli diye yeni fiyatmı koyacaklar olmadı yemediler bu sefer örneğin 150 drift modeli 5.985 tl ye peşin alımda 6.250 gibi liste fiyatı varken 7 bin küsür lirayı ötv indirimli olarak görmüş aklım almıyor yetkililerden biri beni aydınlatı versin nasıl oluyor acep bu iş???
    FatihC ve banno1957 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mondialin bu durumu olmadı otv indirimi haberinden sonra sitesinde fiyat güncellemesi yaptılar bazı modellerin fiyatlarını yükselttiler be bazıları 0 tl olarak görünüyordu işleri bitince ötv indirimli diye yeni fiyatmı koyacaklar olmadı yemediler bu sefer örneğin 150 drift modeli 5.985 tl ye peşin alımda 6.250 gibi liste fiyatı varken 7 bin küsür lirayı ötv indirimli olarak görmüş aklım almıyor yetkililerden biri beni aydınlatı versin nasıl oluyor acep bu iş???
    Her zamanki gibi, her yerde gördüğümüz gibi ozaman; önce bindirim sonra bindirimden indirim(ki bu da biraz daha az bindirim demek). Piyasayı eskisi gibi zannediyorlar halen, fiyatların takip edilebildiğini, bizi enayi yerine koyaduklarında anlayacağımızı düşünmüyorlar ya ona şaşıyorum.
    banno1957 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zamanki gibi, her yerde gördüğümüz gibi ozaman; önce bindirim sonra bindirimden indirim(ki bu da biraz daha az bindirim demek). Piyasayı eskisi gibi zannediyorlar halen, fiyatların takip edilebildiğini, bizi enayi yerine koyaduklarında anlayacağımızı düşünmüyorlar ya ona şaşıyorum.
    Cidden anlam veremiyorum o kuş beyinleriyle kendilerini bizden akıllı zannedip bizide gerizekalı falan sanıyorlar heralde çok yakın mevzu birkaç günlük tanıdığıma motor bakıyorduk 150 drift en ucıza nasıl alırız ederiz derken tanıdık bayileri vs aradık ortalama fiyat 6.250-6500 arasıydı çoğunluk 6.250 peşinde 6 ya bırakıyorlardı bir tane bayisi balcı motor nakite 6.985 tl fiyat verdi başka tanıdığımız bayiye kaporası bile verilmişti derken haberlerde gördüm motosiklete ötv indirimi falan biz hala arkadaşla aramızda goygoy yapıyoruz hadi gene iyisin daha ucuza alacaksın yine dört ayak üstüne düştün falan diyorum oda ekipmana biraz daha para kalır iyi oldu falan diyordu sonra siteye baktık fiyatlara yansımışmı diye fiyatların bazıları güncelleniyordu sonra bir baktık fiyat yükselmiş arkadaş hemen parayı ödeyip anlaşılan fiyattan aldı motoru fakat bugün gördüğüm bu başlık ve satış fiyatı Böyle bir firmaya yakışmadı cin olmadan adam çarpma olayı resmen motor indirime gidildiği halde 1000 tl daha pahalanmış cidden anlam veremiyorum kafam basmıyor nasıl oluyor bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...76591109/detay

5.985 tl olan fiyat 6.099 tl olarak güncellenmiş şimdi bu ötv li fiyatı olması gereken bu fiyat üzerinde indirime gidilmesi gerekiyorken nasıl oluyorda
    https://www.mondialmotor.com.tr/mode...t/150-mh-drift
    7.590 tl den sözde indirim ile 7.028 tl oluyor birde 28 tl küsüratıda var biraz utanma olur insanda yahu bu memlekette herkes yolunacak kazmı,herkes enayimi,apdalmı,gerizekalımı utanmadan çok marifetli birşey yapmışlar gibi reklamda vermişler eflasyonla top yekün mücadeleler yok 3 aylık ötv indirimleri vs bizde yedik zaten
    maktama ve banno1957 bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Adamların reklam parasi bosa gitti ayzek
    maktama ve ayzek bunu beğendiler.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Sahibinden'de aralık ortasında konmuş bir Mondial modeli bakıyordum , fiyat baya uygun geldi gözüme , ötv indirimini görünce ekstra indirim olur umuduyla 5 dk sonra satıcı bayiyi aradım , telefonda lafı ağzında geveleyerek; liste fiyatı , ötv indirimi vs vs dedikten sonra ilandaki fiyattan daha yüksek bir fiyat verdi

Kesin konuşmak gerekirse devlet boşuna ötv indirimi yapıyor.
    Sistemli bir şekilde piyasadaki fiyatları inceledikten sonra ötv indirimi yapsalar ve indirim sonrası piyasayı tekrar kontrol etseler , indirim yapmayan firmalara ceza uygulasalar , firmalar bu şekilde kafalarına göre fiyatlarda oynama yapamazlar.

Aslında bu ötv indiriminde iyiliği düşünülen vatandaşlar değil firmalardır.
    Firmalar ötv farkını cebine atarak daha yüksek kar elde edecekler.

Burası Türkiye diyorum daha da bir şey demiyorum.
    ayzek ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı banno1957 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden'de aralık ortasında konmuş bir Mondial modeli bakıyordum , fiyat baya uygun geldi gözüme , ötv indirimini görünce ekstra indirim olur umuduyla 5 dk sonra satıcı bayiyi aradım , telefonda lafı ağzında geveleyerek; liste fiyatı , ötv indirimi vs vs dedikten sonra ilandaki fiyattan daha yüksek bir fiyat verdi

Kesin konuşmak gerekirse devlet boşuna ötv indirimi yapıyor.
    Sistemli bir şekilde piyasadaki fiyatları inceledikten sonra ötv indirimi yapsalar ve indirim sonrası piyasayı tekrar kontrol etseler , indirim yapmayan firmalara ceza uygulasalar , firmalar bu şekilde kafalarına göre fiyatlarda oynama yapamazlar.

Aslında bu ötv indiriminde iyiliği düşünülen vatandaşlar değil firmalardır.
    Firmalar ötv farkını cebine atarak daha yüksek kar elde edecekler.

Burası Türkiye diyorum daha da bir şey demiyorum.
    Valla elimde bir sürü link ilan fiyatları 10 taneye yakın bayisinin fiyatı artı peşine olur fiyatı yanında hediyesi vs notları mevcut bak sende takip ettiğin için dönen olayın farkındasın bir tane firmadan yetkilisi çıksada kozlarımızı paylaşsak şurada ne güzel olurdu tabi firma baskısından dolayı yazılanlar silinmez ve ben banlanmazsam konuşuruz burada otv de en iyi ve işini düzgün yapan 2 firma gördüm 1 nissan 2 renault nissanda araba kalmadı neredeyse bayilerde renault ise 1.6 megane hactback de ciddi indirim yaptı öğrencimize aldık daha yeni 130 küsürlük arabayı 90 küsürlü fiyata aldık üstelik kredide 0 faiz kampanyasıda yaptılar anlamadığım kısım motor piyasası kötüye gidiyor satışlar düştü vs denilip böyle bir talepde bulunulup bu desteği aldıktan sonra şu yapılan uygulamadaki amaç neyin nesidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamların reklam parasi bosa gitti ayzek

İfşa begins
    Bülent içimizde
    Sen ifşadan çıkarsın,ifşa senden çıkmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

5.985 tl üzerinden indirimli olması gereken fiyatı 5.507
    Sözüm ola indirimli fiyatı 7028 tl
    İndirim adı altındaki bindirim farkı 1.521 tl cik
    banno1957 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Seçimden sonra durum vahim gibi görünüyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)