Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

MOTOMAX %50 İNDİRİM KAMPANYASINDA SON 4 GÜN

Motovento
    REKLAM ALANI

Tam 5-6 saat önce 31TL'ye securage alarmlı halat kilit sipariş verdim (en ucuz 46TL n11'de yine motomax mağazası satıyor) şimdi site kapalı inşAllah benim siparişi kargolarlar. Bir de ücretsiz kargo ise tadından yenmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    iyilikten maraz doğarmış

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    tartışma çok uzamış. Ben geçenlerde motomaxin işçi arıyor ilanına yorum yaptım hatırlıyorsanız.

http://www.motosiklet.net/forum/son-...ri-ariyor.html

Yaptığım yorumda firmaya iyi yada kötü birşey söylememe rağmen eski bir çalışanı bana utanmadan haysiyetsiz diyip kişilik analizi yaptı.
    Ne olursa olsun firma çalışanlarının bu gönderilerin altına ister olumlu ister olumsuz yorum yapmasını doğru bulmuyorum. Motomaxi seven sevmeyen aldığı üründen memnun olan olmayan birçok insan olabilir. Herkes fikrini söylemekte özgür.

Bence kampanya bizim için faydalı adamlar %50 yapmış benim aldığım obk çantanın iadesi geldi. Muhtemelen benden önce biri aldı veya bir çalışan kendine kapattı o çantayı. Fakat gelseydi dünyanın en mutlu adamı olacaktım. Çantanın kilit mekanizmasının fiyatına komple çantayı alıyordum. Şimdi böyle bir kampanya varken aldığı ürüne sövmek kötülemek olmaz. He aldığınız ürün arızalıdır arkadaşlarında dediği gibi mağazayla konuşulur yetkili birine dert anlatılır falan fişman. Karşı taraf motorcu ahmet abi değilki, koskoca motomax kaç yıldır bu işin içinde biliyorsunuz. Yardımcı olacaklardır. Bu arada aldığı eldivenin 3 5 ay sonra yırtıldığını ve fabrikadan kullanıcı hatası olarak değerlendirilen eldivenin resimlerini burada paylaşılırsa daha iyi yorum yapılabilir. Eldivenin kullanıcı hatasımı yoksa fabrika hatasımı yırtıldığını mahalledeki terzi bile kolayca anlayabilir.

Benim bu habere tek eleştirim %50 kampanya yapılarak bir hafta önce 1000 liraya sattığı kaskı bu hafta 500 liraya satması. Çok doğru değil. Tabiki mal adamların istediği kampanyayı yapar. Ama diğer mağazalarda güncel olan ürünlere %50 yaptığı zaman zaten piyasayı karşısına alıyor. Bu böyle hep gitmez. Düşünün aynı mahallede simit satıyoruz 1 liradan benim kafama esti bi gün simiti 250 lira yaptım o an içinizden geleni düşünün.

Sonuç olarak motomax bu kampanyalarla biz kullanıcılar için faydalı ama kendisine zarar veren bir uygulama. Artık motomaxdan normal zamanda alışveriş yapacaksa bile adam yapmıyor nezaman kampanya yapacak onu kovalıyor.

Bence kampanyayı destekleyelim ve herzaman %50 olarak alalım
    Cloud, travel ve Green Arrow bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Kargo bedava yapsalar iade ve değişim istememelerini anlayacağım da kargo parası ödüyorum zaten. Tabi milletimiz bir şeyi öğrendikten sonra etikten uzaklaşıp bokunu çıkardığı için e-ticaret emeklisi olarak adamlara da hak veriyorum.

İndirim hakkında bindirip indirme gibi şeyler yazılmış. Her ürün için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Geçen sene 319 liraya kampanyadan önce 4riders bot almıştım. Şimdi aynısını yedek aldım 190-200 civarı bir paraya.

LS2 FF397 kask kullanıyorum. Geçen yıl 770 liraya almıştım. Şu anda piyasada 900-1000 tl civarı. Motomaxta 677 lira gibi bir fiyat gördüm. Shoei kask fiyatları da diğer mağazalara göre 200-300tl civarı avantajlıydı. Bedenleri olsa almayı düşünebilirdim.

E-ticarette tüketiciyi koruyan kanunlarla birlikte, tüketicinin etik-ahlakını kaybedip; şam şeytanlığı, tatlısu kurnazlığı, cin olmadan adam çarpmak gibi özellikleri su yüzüne çıkıyor ve kanunları çıkar amaçlı kullanmaya başlıyorlar. Mesela ayakkabı alıp numarası olmadı ya da beğenmedim diye iade etmeye hakkımız var. Bunu alışkanlık haline getirip firmaları kargo maliyeti yükünün altına sokmaya hakkımız yok. Düğünlerde günlük ayakkabı kullanmak için e-ticaretten satın alıp 1 gün giyip iade eden bir milletten bahsediyorsak firmaların da her türlü ahlaksızlığı yapması mümkün. Farklı farklı sitelerde siparişinizle alakasız ürün gönderen bir sürü satıcı çıkıyor.

Velhasıl salı günü 760 liralık sipariş geçtim. Çarşamba günü kargo geldi. Açıkçası daha geç geleceğini düşünüyordum. Gelen ürünlerde defo da yok başka bir sorun da yok. Pantolonu sabah giyme fırsatım oldu. Sıcak sıcak seyahat ettim, iyi ki de almışım diyorum. Herkesin beklentisi farklıdır ve firmaların herkesi memnun etme gibi ütopik bir hedefi-başarısı olamaz. Bunu göz önünde bulundurarak alışveriş yapar ya da yapmazsınız. Herkes internet nedir google nedir biliyor zaten kopyala yapıştır ara alışveriş sekmesine git bütün fiyatlar orada yazıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışma çok uzamış. Ben geçenlerde motomaxin işçi arıyor ilanına yorum yaptım hatırlıyorsanız.

http://www.motosiklet.net/forum/son-...ri-ariyor.html

Yaptığım yorumda firmaya iyi yada kötü birşey söylememe rağmen eski bir çalışanı bana utanmadan haysiyetsiz diyip kişilik analizi yaptı.
    Ne olursa olsun firma çalışanlarının bu gönderilerin altına ister olumlu ister olumsuz yorum yapmasını doğru bulmuyorum. Motomaxi seven sevmeyen aldığı üründen memnun olan olmayan birçok insan olabilir. Herkes fikrini söylemekte özgür.

Bence kampanya bizim için faydalı adamlar %50 yapmış benim aldığım obk çantanın iadesi geldi. Muhtemelen benden önce biri aldı veya bir çalışan kendine kapattı o çantayı. Fakat gelseydi dünyanın en mutlu adamı olacaktım. Çantanın kilit mekanizmasının fiyatına komple çantayı alıyordum. Şimdi böyle bir kampanya varken aldığı ürüne sövmek kötülemek olmaz. He aldığınız ürün arızalıdır arkadaşlarında dediği gibi mağazayla konuşulur yetkili birine dert anlatılır falan fişman. Karşı taraf motorcu ahmet abi değilki, koskoca motomax kaç yıldır bu işin içinde biliyorsunuz. Yardımcı olacaklardır. Bu arada aldığı eldivenin 3 5 ay sonra yırtıldığını ve fabrikadan kullanıcı hatası olarak değerlendirilen eldivenin resimlerini burada paylaşılırsa daha iyi yorum yapılabilir. Eldivenin kullanıcı hatasımı yoksa fabrika hatasımı yırtıldığını mahalledeki terzi bile kolayca anlayabilir.

Benim bu habere tek eleştirim %50 kampanya yapılarak bir hafta önce 1000 liraya sattığı kaskı bu hafta 500 liraya satması. Çok doğru değil. Tabiki mal adamların istediği kampanyayı yapar. Ama diğer mağazalarda güncel olan ürünlere %50 yaptığı zaman zaten piyasayı karşısına alıyor. Bu böyle hep gitmez. Düşünün aynı mahallede simit satıyoruz 1 liradan benim kafama esti bi gün simiti 250 lira yaptım o an içinizden geleni düşünün.

Sonuç olarak motomax bu kampanyalarla biz kullanıcılar için faydalı ama kendisine zarar veren bir uygulama. Artık motomaxdan normal zamanda alışveriş yapacaksa bile adam yapmıyor nezaman kampanya yapacak onu kovalıyor. İnşallah işe yarar birşeyler kalmıştırda siteden alabiliriz
    Aynen öyle, çok para değil ama ben de geçen kampanya öncesi 120 liraya dizlik aldım ertesi gün kampanya başladı 60 liraya düştü. 60 lira da olsa "ulan" dedirtiyor insana. Kampanya haricinde sadece beden denemeye giderim.
    Green Arrow bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

özellikle interetten satış işi yapan arkadaşlar konuya fazla kendi açılarından ve duygusal bakıyor, müşteri her zaman haklıdır derken parantez içine ne yazdım, malı kırmamışsa zarar vermemişse dedim. Ayrıca o eski esnaf o eski müşteri mi kaldı demek yine tamamen öznel ve duygusal yaklaşımdır. Kanun duygulara bakmaz, senin niyetini okumaz, okumamalıdır. O yüzden mahkeme için müşterinin ne mal olduğu bir şey ifade etmez, mağdur mu değil mi ona bakar.

Bu konuyu kapatayım, alanlar ya da almak isteyenlere bir iyi haber yazayım.
    İş arkadaşım 4riders bot aldı bu kampanyadan sabah geldi, bot pırıl pırıl, sıfır, belli ki denenmemiş bile, faturalı ve gayet iyi durumda iyice inceledik çocukla defo mefo yok, ben bile ulan yarın Kadıköy'e gidip botlara bi baksam mı dedim. Yani kargosu da zamanında gelmiş. Çocuk kutusunda bile 369 tl yazan botu kargo hizmet şu bu 218 tl'ye almış oldu, fena mı oldu.

Hepimiz fazla ön yargılıyız, kendimi de eleştirerek söylüyorum.

Ama iade ve değişim hakkı olmama konusunda hala aynını düşünüyorum, bu hak her zaman müşteri için saklı olmak durumundadır.

Satın alanlara hayırlı olsun.

Haydi ben kapattım kendi adıma konuyu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

NOT: Son yıllarda garip bir düşünce yapımız var, eleştirmeyin, o zaman almayın filan gibi. Arkadaş, herkesin her şeyi eleştirebilme hakkı vardır. Almasa da tanımasa da izlemese de okumasa da istediği gibi eleştirebilir. Eleştiri (şayet demokrasi ve özgürlük varsa) her insanın sonuna kadar en doğal hakkıdır. Bir memlekette insanların eleştiri yapmasına tahammül edilemiyorsa orada demokratik anlamda da insanların eğitim ve düşünsel gelişmişliği anlamında da sıkıntı vardır. (Eleştiriden kastım küfür etmek, şiddet içerikli şeyler değil, tam da burada yazılanlar gibi şeyler. yani ürün almıyor diye niye eleştiri yapamıyor, en doğal hakkı istediğini yazabilir, mağazaya da istediğini söyler, bundan daha doğal bir şey de olamaz) . Bu bakış açımızı sorgulayıp önce eleştiri ne demektir onu bir anlayalım. Hele hele amaçlarından biri bu olan forum gibi bir yerde insanlara eleştirmeyin demekten daha saçma bir şey olamaz.
    Asıl eleştiriye tahammülün yoksa burada yazmayacan o zaman, okumayacan, herkese cevap yetiştirmeyecen.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bindirim'den indirim.

Bu ceket hiç 2130 olmadı. (Takip ettiğim bir ceket olduğu için iyi biliyorum.)

https://www.motomax.com.tr/held-touring-ceket-sari-11794

Mesela 1 model hariç Sena interkomları göremiyorsunuz.

Kısacası yıl sonu serisi bozulan kıyafetler için ve (varsa bile)normalde taş çatlasın %10 'a tekabül edecek kampanya.

Eeee, bu işler böyle.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Siteyi kapamışlar, telefona bakmıyorlar. Müşteri memnuniyeti yok, kabul ettikte kargo takip numarama ulaşamam komik.: D

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bindirim'den indirim.

Bu ceket hiç 2130 olmadı. (Takip ettiğim bir ceket olduğu için iyi biliyorum.)

https://www.motomax.com.tr/held-touring-ceket-sari-11794

Mesela 1 model hariç Sena interkomları göremiyorsunuz.

Kısacası yıl sonu serisi bozulan kıyafetler için ve (varsa bile)normalde taş çatlasın %10 'a tekabül edecek kampanya.

Eeee, bu işler böyle.
    Birde olaya şöyle bakmayı düşünseniz, FC Moto sitesinde ürünün 280 euro fiyatı var liste olarak indirimde yok şuan o üründe. Bizim ülkenin vergi oranlarını düşündüğünüzde liste fiyatı o fiyatlara tekabül etmekte. Motomax, Ahmet ve Mehmet motor kim olursa olsun indirim tutarını liste fiyatı üzerinden yazar, zaten işi cazip kılmanın yöntemide bu. Şuan satılan fiyata yurtdışından oturdugunuz yerden alabiliyor musunuz ceketi, bence alamazsınız.

Oransal olarak eleştirinizi haklı bulsam da, Türkiye'de hiçbir firmanın yapmadığı devrimsel indirimler yapıyorlar, zarar etmemek içinde bazı ürünlerde ufak tefek ticari oyunlar yapıyorlar ister istemez. Çevremdeki insanlar 8-10 bin lira olan ürünleri neredeyse yarı fiyatına mal ettiler, önemli olan şey bu bana göre.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Yıllardır revit ürünleri kullandığım için piyasa fiyatlarına hakimim. %50 ile şuan en iyi revit fiyatları bu site de. Örnek kalıp olarak çok rahat olan torque şuan 700 küsüre satışta ve çoğu bedeni ve iki rengi mevcut. Piyasa da şuan 1100 altına almak zor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Konuyla doğrudan alakası yok ama memleket stok artığı pazara dönmüş durumda. Çoğu bilindik markanın ürünleri 1-2 sezon önceki ürünleri. Motosiklet giyimi zaten her yıl yenilenen bir şey değil ama çıkalı 1 yıl olmuş ürünlerin hala ülkeye giriş yapmaması bana bunu düşündürtüyor. Memlekette bir tek telefonlar gavurla başabaş gidiyor gibi.

Tam 5-6 saat önce 31TL'ye securage alarmlı halat kilit sipariş verdim (en ucuz 46TL n11'de yine motomax mağazası satıyor) şimdi site kapalı inşAllah benim siparişi kargolarlar. Bir de ücretsiz kargo ise tadından yenmez.
    Kargolandı lakin kargo ücretli mi? Ücretsiz mi? Göreceğiz.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Benim de Held Faxon eldivenlerim bugun teslim edildi. Bir saat yagmur sonrasi ellerim sirilsiklamdi.

Bakalim degisim konusunda sorun cikaracaklar mi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tum mesajlari okumadim, yazan oldu mu bilmiyorum. Bugun Instagram'da bir motorcu arkadas urun odeme ekranini paylasmisti, 2000 kusur liralik alisveris icin 200 lira "Hizmet Bedeli" aliyorlardi. Hizmet bedeli nedir bilemedim ama indirimin acisini cikarmak gibi geldi bana

Tam indirimli fiyat havale icin gecerli, kartla alımda dediğiniz artışı uyguluyorlar

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de Held Faxon eldivenlerim bugun teslim edildi. Bir saat yagmur sonrasi ellerim sirilsiklamdi.

Bakalim degisim konusunda sorun cikaracaklar mi.
    dostum hemen geçirdi mi suyu cidden? bende Held Feel N Proof almayı planlıyorum özelliklerde su geçirmez diyor ama sen böyle diyince bilemedim şimdi.

https://www.motomax.com.tr/held-feel-n-proof-eldiven-10926

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Tövbeler olsun :D Yağmur yüzünden satışı ertelemişler, inanılmaz :D

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı moto.alic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hemen geçirdi mi suyu cidden? bende Held Feel N Proof almayı planlıyorum özelliklerde su geçirmez diyor ama sen böyle diyince bilemedim şimdi.

https://www.motomax.com.tr/held-feel...-eldiven-10926
    Feel n Proof ile Faxon u karsilastirmamiz dogru olmaz. Cunku benimkinde su gecirmez astar olarak Hipora kullanilmis, sizinkinde Out-Dry yaziyor. Farkli astarlar oldugu icin su gecirmezlik dereceleri farkli olabilir.

Zaten su gecirmez yazdiklari bir urun su gecirirse iade almak ve degistirmek zorundalar. Yapmadiklari, beden vb degisiklikler.

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Almayı düşündüğüm birkaç şey vardı,hafta planımı da ona göre yapmıştım. Bende sabah bu mesajı gördüm. Benden 200-300 fazla çıksın ama bu adamlara 1000 lira girmesin düşüncesindeyim artık. 1 hafta önce ilan ettiğin tarihte komik bir nedenle mağaza açmamak... Yappılan bir ton olumsuz yorumu onaylar nitelikte

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    yağmurda çamurda zebil olmayın diye adamlar iyilik yapalım demişler ama yine yaranamamışlar

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Bende 4 parça ürün sipariş ettim. Kargo teslim edildi fakat 3 parça ürün çıktı. Montu yollamamışlar. 39TL de kargo ücreti ödedim. Satın alma ekranında ve bana yollanan sipariş özeti alt toplamında kargo ücreti yazmıyor. Şimdi arıyorum ulaşamıyorum da. Instagram dan yazdım olmadı yarın Kadıköye mağazaya gideceğim.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)