Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Securage Pro Alarmlı MANET KİLİDİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paslanmaz çelik gövdeli, 120dB alarm seviyesine sahip Securage Pro markalı disk kilitlerimizin yanında motosiklet kilitleme alışkanlığını tamamen değiştirecek, uçak sanayisi standarlarındaki döküm aluminyumdan CNC ile işlenerek üretilmiş 120dB alarm seviyesine sahip MANET KİLİDİ de Motomax motosiklet severlerin beğenisine sundu.

Ürün linki; https://www.motomax.com.tr/arama?q=s...&price=189-400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Tamamen işe yaramaz gereksiz bir kilit bu. Hırsız elinde köpük spreyle gelir alarmı susturur. Sonra penseyle fren telini kesip motoru götürür. 10 saniye bile sürmez işinin bitmesi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Eyvallah üstat bilmeyene de öğrettin yöntemi
    Keoma, mustafa_325, TIGERSHARK ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-07
    Ahahahahaha

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen işe yaramaz gereksiz bir kilit bu. Hırsız elinde köpük spreyle gelir alarmı susturur. Sonra penseyle fren telini kesip motoru götürür. 10 saniye bile sürmez işinin bitmesi.

Tamamen bilgisizligimden soruyorum; gazi nasil acacak?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazı niye açıyorsunuz kontak mı bastınız gidon kilidini kırıp motoru başka bir motorla iterek çalmaktan bahsediyor galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

1 yıl öncesine kadar aliexpreste 50liraya muadilleri satılan bir kilit ayrıca. Buna bu parayı verene kadar sağlam bir disk kilidi almak daha mantıklı olur.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fren yerine debriyaja takılması daha mantıklı değil mi?
    Erenk34 bunu beğendi.

Alarmı susturulamayacak bir sistemse, sıkılmamış vaziyette debriyajı kilitlemek mantıklı olabilir.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmı susturulamayacak bir sistemse, sıkılmamış vaziyette debriyajı kilitlemek mantıklı olabilir.
    Debriyaj teli açıkta duruyor. El ile çekip motoru boşa aldıktan sonra debriyajın bir kıymeti kalmıyor. (Tel el ile çekilebilir mi denemdim bu arada) Tek caydırıcılığı alarm.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj teli açıkta duruyor. El ile çekip motoru boşa aldıktan sonra debriyajın bir kıymeti kalmıyor. (Tel el ile çekilebilir mi denemdim bu arada) Tek caydırıcılığı alarm.
    Hocam boş zamanlarınızda motor mu çalıyorsunuz 🤣🤣 bu ne bilgidir yav bu kadar bilgiye sahip olsam çalınmayacak sistemler kurardım bi düşünün piyasaya süreriz 🤣🤣
    zekeriyaimam ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam boş zamanlarınızda motor mu çalıyorsunuz ���� bu ne bilgidir yav bu kadar bilgiye sahip olsam çalınmayacak sistemler kurardım bi düşünün piyasaya süreriz ����
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren yerine debriyaja takılması daha mantıklı değil mi?
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hırsızları bu kadar hafife almayın. Motoru çalmaya niyetlenen bir kişi biraz düşünürse zaten benim yazdığım bilgiye kendi kendine ulaşır.

Bu kilidi debriyaja takmak da işe yaramaz. Hırsız gaz telini kestiği gibi debriyaj telini de kesebilir. Hatta teli kesemezse motorun kendi zincirini de kesebilir.

Şu anda piyasada zaten çok güvenli alarmlı disk kilitleri, zincirler ve takip sistemleri mevcut. Mesela abus alarmlı disk kilidi takılmış bir motosikletin çalındığını hiç duymadım ben.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar hırsızları bu kadar hafife almayın. Motoru çalmaya niyetlenen bir kişi biraz düşünürse zaten benim yazdığım bilgiye kendi kendine ulaşır.

Bu kilidi debriyaja takmak da işe yaramaz. Hırsız gaz telini kestiği gibi debriyaj telini de kesebilir. Hatta teli kesemezse motorun kendi zincirini de kesebilir.

Şu anda piyasada zaten çok güvenli alarmlı disk kilitleri, zincirler ve takip sistemleri mevcut. Mesela abus alarmlı disk kilidi takılmış bir motosikletin çalındığını hiç duymadım ben.
    Forumda da yazar olan bir arkadaş Abus Detecto disk kilidi kullanıyor. Tamam ok kilit güzel de anahtarını öyle cacık yapmışlar ki anahtar içeride ortadan 2'ye kırılıyor. Arkadaş 1 haftadır çilingir çilingir uğraşıyor motoru çözebilmek için.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam oturmuş tasarlayıp kilit yapmış ne köpüğünden bahsediyorsunuz ? Ben bile tasarlasam köpüğün girmesini önlerim. Bu tip kilitlerin olayı ses çıkarmasıdır. Alarm bağırmaya başladığında başında paniklemeden 30 s'den fazla durabilecek hırsız varsa gelsin elini öpeceğim. Alarmlı disk kilidi motorlarınıza bağladığınız sessiz zincirlerden kat kat daha iyi güvenlik sağlar. Yeter ki kolay sökülemesin.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Fren maneti sökülürse,
    Kilit çekilerek elcikten çıkar mı acaba ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    ya bu marka en son kesilmeyen zincir kilidi diye kilit çıkarmıştı :D düşünün siz olayın boyutunu..

https://www.motomax.com.tr/securage-...t-16x200-11430

Benim asıl merak ettiğim jet taşıyla kesilemeyecek zincir varmı onu merak ediyorum. Yada bu ürünü aldık adı kesilmeyen zincir. Diyelim kesti adam jet taşıyla 10 dakka uğraştı gitti motorun ya da kilidin garantisini veriyorlar mı ?

Grade 80 zincir yazıyor geçenlerde forumda çalınan 1200 tenere aynı zinciri kullandığını ve 2 dakika sürmeden hırsızların kestiğini söylemişti..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu marka en son kesilmeyen zincir kilidi diye kilit çıkarmıştı :D düşünün siz olayın boyutunu..

https://www.motomax.com.tr/securage-...t-16x200-11430

Benim asıl merak ettiğim jet taşıyla kesilemeyecek zincir varmı onu merak ediyorum. Yada bu ürünü aldık adı kesilmeyen zincir. Diyelim kesti adam jet taşıyla 10 dakka uğraştı gitti motorun ya da kilidin garantisini veriyorlar mı ?

Grade 80 zincir yazıyor geçenlerde forumda çalınan 1200 tenere aynı zinciri kullandığını ve 2 dakika sürmeden hırsızların kestiğini söylemişti..
    Barkın orda taş motorunu bastırmıyor bence yeterince.Biraz marketing yani

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın orda taş motorunu bastırmıyor bence yeterince.Biraz marketing yani
    tabiki öyle tüm zincirleri taş motoruyla gücüne ve taşın kalitesine bağlı olarak çok kısa sürelerde kesmek mümkün. Bence zor kesiliyor demeleri daha doğru olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)