Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Shoei kask modellerinde kaçırılmayacak fırsatlar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünyaca ünlü kask markası Shoei'nin Türkiye Distribütörü Özen Motor'dan motosiklet tutkunlarına sevindirici bir haber geldi.
    07.02.2018 tarihi itibari ile shoei kask modellerinde kaçırılmayacak bir kampanya uygulanmıştır.

Tüm Shoei bayilerinden ürünleri temin edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yedek parçasına da indirim yapsa güzel olacak. Yanak pedlerinin siyah kabukları sökülmeye başladı. Çirkin bir görüntü oldu.Değiştireyim diyorsun 45 eurocuk diyor.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    fuarda fiyatlar boyle mi kalir acaba tekrar artar mi fuardan alsak

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    shoei nxr feyizoğlunda zaten aylardır 1700TL burda yazan kampanyalı fiyat 2300 lerde

hee hee kampanya yaptınız tamam hemen hucum edicezz

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei nxr feyizoğlunda zaten aylardır 1700TL burda yazan kampanyalı fiyat 2300 lerde

Haberi okuyarak yorum yapmakta fayda var.

Özen motor perakende satıcı değil zaten. Yani koşarakda gitsen zıplayarakta gitsek kask almak mümkün değil. Özen motor sitesinde listenen tavsiye edilen perakende satış fiyatları bazı bayiler belli oranlarda yüksek ve düşük fiyatlarda ürün satışı yapabilirler.

Yine nxr feyizoğlunda 1700 tl değil. Bu sadece eski üretim tarihli ve distiribitör firmanın elinde bulunmayan kenan modeli için geçerli feyizoğlunu arayarak üretim tarihini teyid edebilirsiniz.

Haber shoei ile ilgilenenler için her açıdan iyi bir durum. Fiyatların distiribitör firma tarafından düşürülmesi demek piyasada tüm shoei satanlarında fiyatlarını düşürmesi anlamına geliyor .. Yani bayiler arasında uygun fiyatlı gördüğünüz artık daha uygun fiyata satabilecek.
    MahmutBiner bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bunlar üretimi duran modeller. Stok eritmek için fiyat indirmişlerdir. Alırken üretim yılını kontrol edin.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberi okuyarak yorum yapmakta fayda var.

Özen motor perakende satıcı değil zaten. Yani koşarakda gitsen zıplayarakta gitsek kask almak mümkün değil. Özen motor sitesinde listenen tavsiye edilen perakende satış fiyatları bazı bayiler belli oranlarda yüksek ve düşük fiyatlarda ürün satışı yapabilirler.

Yine nxr feyizoğlunda 1700 tl değil. Bu sadece eski üretim tarihli ve distiribitör firmanın elinde bulunmayan kenan modeli için geçerli feyizoğlunu arayarak üretim tarihini teyid edebilirsiniz.

Haber shoei ile ilgilenenler için her açıdan iyi bir durum. Fiyatların distiribitör firma tarafından düşürülmesi demek piyasada tüm shoei satanlarında fiyatlarını düşürmesi anlamına geliyor .. Yani bayiler arasında uygun fiyatlı gördüğünüz artık daha uygun fiyata satabilecek.

güzel söylüyorsun da bu ürünlerde elde kalan ürünler hangi mağazaya gidersen git sana biraz eski tarihli kask verecekler

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Feyizoglunda sadece knn54 versiyonu o para diye hatırlıyoruz.?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    güzel söylüyorsun da bu ürünlerde elde kalan ürünler hangi mağazaya gidersen git sana biraz eski tarihli kask verecekler
    Dostum sen neyi anlamıyorsun ? yapılan indirimle beraber demek oluyorki artık bayiler daha fazla indirim yapacak adam bunu söylüyor. Haberi okumadan yorum yapıyosun seni düzeltiyorlar hala antin kuntine devam ediyon. Haberi bi oku kardeşim. Eski yeni tarihine gelecek olursak kenan grafikli model 3 yıldır üretilmeyen bir model.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar üretimi duran modeller. Stok eritmek için fiyat indirmişlerdir. Alırken üretim yılını kontrol edin.
    nxr ve gt-air de tüm grafikli modelleri kapsıyor indirim gördüğüm kadarıyla. İçlerinde 2015 ve 2016 üretimli modeller var. Zaten shoei yılda bir kez geliyor şubat ayında diye biliyorum şu an gelecek olanlarda 2017 son ayı üretimli olurlar yüzde 90. Şu an türkiyede 2017 üretim tarihli nxr yok zaten . En yenisi 2016 son ayı daha 2 ay önce aldım ben.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xr1000 modelini 600 liraya falan aldigimi hatırlıyorum da ,tıp gerçekten çok ilerlemiş çok .
    Sj's bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tl sandıydım la onlar euroymuş ya lan, anovvvv
    07DFB18, SRDR KTM 390 ve Quad87 bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu ne dedim niye ucuz. Meğerse avro imiş :D
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Gt-Air'i 2 yıl önce 1200 TL'ye almıştım. Şimdi indirimli fiyatı 550€ (2563 TL). Fazla söze gerek yok. Ama yine de piyasaya göre iyi fiyatlar.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Merak eden arkadaşlar için shoei amerika fiyatları ( Grafikli seçeneklere tıklayınca fiyatlara bakmanızı tavsiye ederim mesela gt-air swayer tc 3 modeli burda 550 euro, amerikada 670 dolar ) Tabi yine amerikada distiribitör dışında daha ucuza kask satan bayi ve firmalar mevcut sadece etiket fiyatları hemen hemen aynı. Kasklardan artık gümrükte extra vergi alınmasına rağmen fiyatlar hemen hemen aynı.

https://www.shoei-helmets.com/helmets/gt-air.html

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Kasklardaki yıl olayına bu kadar takılmayın arkadaşlar. Hoşunuza gidiyorsa, fiyatı ekonomik ise alın. Dünya üzerinde 1 yaşında kask ile 10 yaşında kaskın test sonuçlarının farklı olduğunu kanıtlayabilmiş bir kurum yok. Aksine ABD'nin Snell kurumu ki bu kurum yanlı Sharp firmasından kat be kat daha profesyonel ve kaliteli bir kurumdur, 1 yaşındaki kask ile 10 yıllık bir kaskı teste soktuğunda aynı sonuçları aldı ve deklare etti. Üretici firma elbette 3-5 sene raf ömrü 5-7 yılda kullanım ömrü biçeçek veya tavsiye edecek ancak bunların hiçbir bilimsel dayanağı yok. Yanlış bilgiler ile insanların cebindeki parayı ziyan ettirmeyin, aldığınız kask düzgün biçimde bekletildiyse, kutusunda ve üründe zarar yoksa alabilirsiniz. Aksini iddia edecek kişinin önünde de şapka çıkarır, yanlış söylemişim derim.
    MahmutBiner ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasklardaki yıl olayına bu kadar takılmayın arkadaşlar. Hoşunuza gidiyorsa, fiyatı ekonomik ise alın. Dünya üzerinde 1 yaşında kask ile 10 yaşında kaskın test sonuçlarının farklı olduğunu kanıtlayabilmiş bir kurum yok. Aksinse ABD'nin Snell kurumu ki bu kurum yanlı Sharp firmasından kat be kat daha profesyonel ve kaliteli bir kurumdur, 1 yaşındaki kask ile 10 yıllık bir kaskı teste soktuğunda aynı sonuçları aldı ve deklare etti. Üretici firma elbette 3-5 sene raf ömrü 5-7 yılda kullanım ömrü biçeçek veya tavsiye edecek ancak bunların hiçbir bilimsel dayanağı yok. Yanlış bilgiler ile insanların cebindeki parayı ziyan ettirmeyin, aldığınız kask düzgün biçimde bekletildiyse, kutusunda ve üründe zarar yoksa alabilirsiniz. Aksini iddia edecek kişinin önünde de şapka çıkarır, yanlış söylemişim derim.
    aynen katılıyorum. Yurt dışı yolculuklarında üretici firmalarla konuşma şansım oldu hep. İlginç olan şu üretici açık açık söylüyor kasklarda bazı parçalar yoğun katmanlı yaıştırıcıyla yapıştırılıyormuş. Ve dolayısıyla bir yapıştırıcının sağlık ömrü minimum 5 yılmış. Yani bir kask en dandik yapıştırıcı malzemeler yapılmış olsa 5 sene ömrü oluyormuş. Türkiyede okadar dandik kask kalmadı diye bilyorum. Yine onlara kendilerinin tavsiye ettiği 5 yıl nedir diye sordum. Üretici devamlılığını sağlayabilmek ve sürekli yeni kask satabilmek minimum süre olan kaskın üzerindeki yapışkan değerinin en kötü dayanıklılık süresinin kullanıldığınız söyledi. Bu bizim ülkeye az miktarda getirilen bazı marakaların satışlarını hızlandırmak ve sürekli elindeki malı bitirmek için bukadar yoğun kullandığı bir malzeme. Artık internet çok gelişmiş durumda kask alırken mağazadaki satıcıya değil internetteki bilgilere bakın.
    oialdemir ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ABD'nin Snell kurumu ki bu kurum yanlı Sharp firmasından kat be kat daha profesyonel ve kaliteli bir kurumdur, 1 yaşındaki kask ile 10 yıllık bir kaskı teste soktuğunda aynı sonuçları aldı ve deklare etti.
    Bu herhalde gözümden kaçmış. Bu deklerasyonu görebileceğimiz bi link vs. var mı?
    Green Arrow bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu herhalde gözümden kaçmış. Bu deklerasyonu görebileceğimiz bi link vs. var mı?
    Yarın uygun zaman bulursam ofiste sana atarım abi. Kask ithalatcısıyım ben işe girmeden önceki araştırma sürecinde okumuştum, bulurum büyük olasılık ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba. Okuduğum yeri buldum, https://helmets.org/replace.htm Bahsettiğim kısım Is it newer? With what standards sticker inside? başlığının son paragrafında yer alıyor. Ben 10 yıl diye hatırlıyormuşum ama 20 demişler
    Thracian bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yarın uygun zaman bulursam ofiste sana atarım abi. Kask ithalatcısıyım ben işe girmeden önceki araştırma sürecinde okumuştum, bulurum büyük olasılık ile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Abi merhaba. Okuduğum yeri buldum, https://helmets.org/replace.htm Bahsettiğim kısım Is it newer? With what standards sticker inside? başlığının son paragrafında yer alıyor. Ben 10 yıl diye hatırlıyormuşum ama 20 demişler
    Teşekkür ederim.
    Altın değerinde bilgi bu.
    Okuyayım bakalım

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helmet shells can be affected by car heat, but not the foam. The Snell Memorial Foundation has tested motorcycle helmets held in storage for more than 20 years and found that they still meet the original standard.
    Bu bilgi şimdiye kadar herkese bir şekilde kabullendirilen "kaskın ömrü 5 yıldır." klişesini kökten sarsan çok ciddi bir araştırma.Ben dahil bir çok kişi kaskların ömrünün 5 yıl olduğunu kabullenmiş durumda.İnsan terinin kaska zarar vereceğine zaten şüphe ile bakıyordum.Güneşin UV ışınları kaskı dayanıklılığı azaltır görüşüne katılıyordum.Ama makalede kask firmalarının UV ışınlarına dayanıklı boya/kaplama kullandığını belirtmiş.Bu durumda rafta beklemiş kullanılmamış kasklar gönül rahatlığı ile alanıbilirAGV bile kasklarına 2 yıl rafta 5 yılda kullanımda olmak üzere 7 yıl ömür biçiyorsa demek ki kasklar bildiğimizde çok daha uzun süre kullanılabiliyor.Büyük ihtimal bu 5 yıl muhabeti kask firmaları tarafından uydurulmuş bir muhabet.Gerçi bu araştırmanın araba kaskları için olabileceği ihtimalini de göz ardı etmemek gerekli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)