Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motomax mağazalarında tüm ürünler %50 indirimde!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Hiç bir mağaza normal satış yaparken %50 indirim yapmaz diye düşünüyorum. Bu işte bir iş var. Pazar günü bir personeli görüştüm firmanın. Tutarsız şeyler söyledi. Kapanıyormusunuz dedim. 5sn durdu. Yok yok dedi. Pek inanmadım. Umarım böyle bir durum yoktur. Tüm ekipmanlarımı buradan almıştım. Kaliteli hizmet veren bir şiket. İnşallah böyle bir durum yaşamayız. Yoksa bu ülkede hiç bir şey yapmayacak kimse. Umarım böyle olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    on numara bi indirim olmuş... ihtiyaçlarımı aldım... stokları eritiyorlarmışmış, kapanıyorlarmışmış vb vb vb beni ilgilendirmiyor... bu zamanda böyle indirim helal olsun... devam ediyorsa kaçırmayın derim... adamsın MOTOMAX...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on numara bi indirim olmuş... ihtiyaçlarımı aldım... stokları eritiyorlarmışmış, kapanıyorlarmışmış vb vb vb beni ilgilendirmiyor... bu zamanda böyle indirim helal olsun... devam ediyorsa kaçırmayın derim... adamsın MOTOMAX...
    aldığınız ürünlerde sıkıntı olduğu zaman muhatap bulamadığınızda durumun sizi ilgilendirip ilgilendirmediğini anlayabilirsiniz
    YBRMANİA bunu beğendi.
    https://bit.ly/30jiOxE

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Ilk guni bi kask alip cikarim diyodum indirimler dahil 2000 verip ciktik arkadasimla sabah saat 8de gitmistik fenasira olmustu

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    İndirim ne zamana kadar son. Geçen hafta gitmiştim hiçbirşey bırakmamışlardı.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Ahmetderin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir mağaza normal satış yaparken %50 indirim yapmaz diye düşünüyorum. Bu işte bir iş var. Pazar günü bir personeli görüştüm firmanın. Tutarsız şeyler söyledi. Kapanıyormusunuz dedim. 5sn durdu. Yok yok dedi. Pek inanmadım. Umarım böyle bir durum yoktur. Tüm ekipmanlarımı buradan almıştım. Kaliteli hizmet veren bir şiket. İnşallah böyle bir durum yaşamayız. Yoksa bu ülkede hiç bir şey yapmayacak kimse. Umarım böyle olmaz.
    Umarım yoktur böyle bişi.Bende ekipmanlarımı Motomax'den alıyorum.Fiyatları diğer sitelere göre çok ucuz ve kaliteli markaları getiriyorlar.Diğer siteler gibi stoklarında tek LS2 kasklarla Prohel montlar yok

Gitmeden önce acaba normalin üzerine bindirim sonra mı indirim yapıyorlar diye aklıma takılıyordu.En azından benim aldığım ürünlerde gerçekten normal fiyat üzerinden satış yapıldı.

Arkadaslar uygun olursam yarin gidicem. Acikcasi biraz kusku ile yaklasiyorum durup dururken %50 indirim neyin nesi?
    Giden arkadaslardan ricam durumu anlatabilirlermi? Her urunde mi gecerli? Urunlerde akma kokma var mi?vs... bilgilendirirseniz sevinirim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yahu %50 indirim neden bu kadar "imkansız", "anlamsız", "şüpheli" geliyor anlamış değilim açıkçası.

%50 indirim yapan esnafın normalde "geçirdiği" düşünmek de malesef Türklere has bir konu, artık kime ne anlatabiliriz bilmiyorum.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Mağaza bulunduğum şehir de yok en yakın şube 400 km arıyorum açmıyorlar beğendiğim ürünü almak istiyorum havale yada mail order yok açan yok niye sitelerinen yüzde 50 indirim yapmıyorlar

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün de devam ediyor mu? Kalmış mı bişiyler bilen var mı?

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    devam ediyorlar 15 de siteleri açılıyor

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    gerçekten güzel fırsat.

Şubesi olan ildekiler yararlansın biz bakalım

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen aliexpresste 11.11 indirimi vardı bir urunu sözde güzel indirimli aldım kampanya bittikten sonra önce bindirim sonra indirim olduğunu gordum
    arkadaşın biri kasklarin etiketlerinin yırtılmış olduğunu yazmış hem para vericem hem korumayan bir kask alicam yok öyle dünya

Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    müşteri memnuyeti sıfır ama suratsız satıcılar tok bir mağaza adamlar telefona bile bakmıo
    yeditepely bunu beğendi.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Kask bakmak için hasanpaşa mağazasına uğradım. Sharkın bir kaskını beğendim üretim tarihi 2013 ve üzerinde çizikler vardı vazgeçtim. Başka bir shark kaska baktım üretim tarihi 2016 idi ancak onun da üzerinde hafif çizikler vardı. Kutu içeriğini sorduğumda kapalı kutu değil o şekilde alıp gideceğimi söylediler ben de vazgeçtim. Kask alacak arkadaşlar mekanizmalarına ve üzerlerindeki çiziklere dikkat etsinler.
    Çok fazla ziyaretçi olduğundan ve her gelen eline kask alıp orasını burasını kurcaladığından kasklar biraz yıpranmış haldeler bilginiz olsun.
    Diğer ürünleri çok fazla incelemedim ancak benim düşüncem hem çok fazla çeşit kalmadığından hem de kalanların haşatı çıktığı için kask alınmaz, mont, bot vb ihtiyaçlar için gidilip güzel alışveriş yapılabilir.

Yüzde kaç kar ile satmak geçirmektir? Geçirmek olmayacak bir kar marjı ne kadardır? %20? %30? %50?

Bu, kişisel değer yargısı ile ilgili bir karar. Örneğin %50 indirim yaptığında %10 kar ile satış yapmış olan bir firma hayal edelim. Bu firma için aşağıdaki denklem geçerli.

Normal satış fiyatı * %50 = Toplam maliyet * %110

Sadeleştirmeleri yaparsak

Normal satış fiyatı = Toplam maliyet * %220

Yani bu firma normalde satış yaparken maliyet üzerine %220 kar ediyormuş. Bu durumu geçirmek olarak nitelendirmek artık kişinin kendi değer yargısı. Bir daha indirimsiz bir günde buradan alış veriş yapıp yapmamak kendi kararı.

Bu hesabı yapabilenin sadece Türkiye'de yaşayan insanlar olduğunu düşünmek bana makul gelmedi. Bence başka ülkelerdeki insanlar da bunu düşünebiliyorlardır.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Böyle yapanın "geçirdiğini düşünmek Türkler'e has" cümlesini "bu hesabu yapabilen" olarak yazarsan makul gelmez tabi.
    Ayrıca matematiksel ya da yazımsal bir hata var.
    %50 indirimle 110TL'ye satıyorsa, normalde 220TL'ye satıyordur; 100TL'ye mal ettiği ürünü. Burada %220 kar yok, %110 kar var.

DÜnya'nın en bencil toplumlarından biri olarak elimize geçen her fırsattan para kazanmaya çalışırken hiç bir masrafını bilmediğimiz insanların yaptıkları indirimlerden "geçirmek" gibi sıfatlar devşiriyoruz. Gezegende tek olmasak da, kendimizi ait zannettiğimiz toplumlar arasında tek olduğumuz gerçek. En Avrupalı olmayan Avrupalılardan İtalyan'lar bile böyle yapmazlar, oo güzel indirim derler gider alacakları bir şeyler varsa alırlar.

Ben şu an brüt %65 kar ile mal satıyorum, ne zaman batarım diye bakıyorum. Uzaktan güzel geliyor di mi bu %'ler?
    1000 liram vardı, mal aldım sattım 1650TL'm var, 650 lirayla bol bol viski içeceğim gibi geliyor bizim insana.

FCTokuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda crf 250 rally>Yamaha MT-125
    Yarı fiyatına satılan ürünler muhtemelen bir sebepten satılamamış, elde kalmış, tarihi dolmak üzere olan veya nakit ihtiyacından dolayı satılan ürünlerdir.
    Bunun dışında %50 kar marjının altında satılan ürünler çok çok azdır sanırım, belki sürümden kazanılacak türde ürünlerdir. %100 bile genelde riskli değerlendirilir, %200 kar marjı neredeyse standart bence. bunun altındaki karlarda ya vergi verilmiyordur, ya dükkan, depo, çalışan gibi giderler yoktur sanal mağazadır vs. Benim bildiğim budur. Doğrudur, iyidir demiyorum, sadece herkes şartlar nedeniyle böyle yapıyor, belki de yapmak zorunda kalıyor.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %50 indirimle 110TL'ye satıyorsa, normalde 220TL'ye satıyordur; 100TL'ye mal ettiği ürünü. Burada %220 kar yok, %110 kar var.
    %120'de anlaşalım... Geçirmek mi değil mi, onun kararını insanlar kendileri veriyor zaten. Bizim ettiğimiz laf salatası.

Ne oldu? Senin ticaret ile ilgili sıkıntıda olduğun anlatmak, paylaşmak istediğin bir şeyler var belli ki. Buyur hocam yaz, okuyalım. Kiran mı yüksek geliyor? Stopaj mı çok? Senden haraç mı alıyorlar? AVM'ler mi bitirdi seni?
    Dükkanında ürün deneyip internetten mi satın alıyorlar? Ne bileyim, memur kafası olduğumdan çok aklıma gelmiyor. Yaz okuyalım hocam sıkıntı yok. Yazdıklarını %50 indirim ile ürün satıp kar edebilen bir yerin normal zamanda aslında neden geçirmediğine de bağlarsan güzel olabilir.
    The Dude bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)