Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motovento bayiler toplantısında IPONE ile anlaşmasını açıkladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uğur Motorlu Araçlar’ın yedek parça ve aksesuar markası olan Motovento, bayiler toplantısında Motosiklet yağ markası IPONE ile olan anlaşmasını açıkladı. 1985 yılında Fransa’da kurulan ve %100 motosiklet felsefesi ile hareket eden marka 10 yılda yenilikçi yapısı ile pazar liderliğini ele geçirdi.

Kurulduğu günden beri gelişmeye ve değişmeye odaklı olan marka, bu alandaki gücünü Motovento işbirliği ile Türkiye’de de sürdürmek istiyor. Kurulduğu günden beri çeşitli motosiklet yarışlarına sponsor olan IPONE, geniş ürün yelpazesi ile hem yarış motosikletleri için hem de günlük kullanımlarda üstün performans sağlıyor. Dünyaca ünlü markalarla işbirlikleri ile Türkiye motosiklet aksesuar pazarına kaliteyi taşıyan Motovento, bu anlaşma ile yine motosiklet severlere en iyi ürünleri sunmaya devam ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 yillik deneyimden sonra Motul ve Ipone, ikisi de rezalet benim gozumde. Sadece pazarlamayla yuruyen, ozellikle Turkiye gibi cahil toplumlarda ambalaja kanan kitleyi surukleyebilen markalardan.

Ikisinin de hic bir urununu kullanmam. Bir cok enfes urunleri vardir, ama dezavantajlari benim icin avantajlarini geciyor.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yillik deneyimden sonra Motul ve Ipone, ikisi de rezalet benim gozumde. Sadece pazarlamayla yuruyen, ozellikle Turkiye gibi cahil toplumlarda ambalaja kanan kitleyi surukleyebilen markalardan.

Ikisinin de hic bir urununu kullanmam. Bir cok enfes urunleri vardir, ama dezavantajlari benim icin avantajlarini geciyor.
    Abi dezavantajlarını yazsan da biz de faydalansak ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

Saydığınız markalar f/p iyi olarak biliniyor, en azından ben öyle biliyordum.
    Bu kadar kötülediğinize göre mutlaka bir bildiğiniz vardır ne gibi dezavantajları var acaba? Kalitesine göre fiyatları mı pahalı? Kullanım ömürleri mi kısa? Her serisi mi kötü yoksa iyi serileri var mı? Detaylandırırsanız seviniriz.

Birde aynı fiyat oranında muadil hangi markaları önerirsiniz? Mesela motul 5100 & 7100 serisi 10W 40 yağlar birçok küçük ve orta hacimli motosiklette kullanılıyor ve genellikle kullananlar çok memnun.

Ipone markasının scooter için üretilmiş yağlarını scooter sürücüleri çok beğeniyor. Yıllardır ipone kullanıp hiçbir sorun yaşamamış kullanıcılar var.

Yanlış anlamayın sizin bilginizi sorgulamak veya sizi yalanlamak açısından yazmıyorum bunları.
    Eğer bu yağ konusunda bildikleriniz varsa bizlerle de paylaşırsanız çok sevinirim.

Kendim için de sorayım, Xmax 250 scooter için hangi yağı önerirsiniz acaba? (şuanda motul scooter expert kullanıyorum)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

evet, bilgi verirseniz faydalı olacak. yağ değişiminde motul 5100 kullanıyorum. 4 yada 5 litre olarak alıyorum. eğer boşuna ise fazladan para vermek istemem.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soyle anlatayim. Mesela Motul 5100 ya da 7100 kullaniyorsunuz. Ama icerigini bilmiyorsunuz bile. Sadece birileri size senin motorunuza yari sentetik iyidir ya da tam sentetikten sasma, kanka bak bu 7100 ester var hee dedigi icin kullaniyorsunuz(ester ne diye sormadan da kullananiniz var), cogunlukla sadece birilerine de baskasi bu iyi diye dediginden.

Simdi mesela ester bir yag katkisidir, 7100de bulunur. Motorun yuksek devir cevirmesinden oturu isi yuzunden olusan asinmayi onlemeyi amaclayan bir polimer bagdir ester. Iyi denmesinin sebebi budur. Ester icerikli tam sentetik oldugunu iddia eden herhangi baska bir yag ile de Motul 7100 aynidir. Ama dedigim gibi, Motul hem ambalaji hem gecmisindeki pazarlamasindan oturu sanki o kullanilmazsa kalan hersey kotuymus gibi lanse edilir. Halbuki sadece yagdir o, siradan bir yag.

Hele ki yari sentetikte huseyin yag bile kullansaniz olur cunku yari sentetik yagi sunan zilyarlarca uretici var piyasada. Motulle sadece kaziklaniyorsunuz.

Iponeden bahsedelim. Mavi, sari beyaz zincir yaglari vardir. Evet zincir icin muhtesemlerdir, o konuda hic bir sey diyemem onlarca kullanan arkadas ve musterimizde gordum. Gercekten guzel zincir ve motor yaglari var. Ama yaglari yine dedigim gibi, sadece yagdir. Zincir yaglari ise, evet zincirde muthis bir yapisma yapiyor ama ensenizde de. Motorun zincir dahil her yeri yag oluyor. Oyle gunluk yikamanizla falan cikaramazsiniz janttan, motordan, seleden o yagi. Tam bir rezalet.

Yine mesela Iponenin motor yagini cok az kisi bilir kullanir. Bazi 800cc ustu suruculer ipone yaglari kullanana dek bu kadar iyisini bilmedigini iddia eder. Katana serisi tam sentetikler mesela denediniz mi yok sadece Motul en iyisi.

Benim markam bu aralar Putoline, zincir yagindan nanotech yagina kusursuz bence. Sebebini de biliyorum. Denemeden once okudum, motulu de biliyorum, castrolue de, iponeyi de, motorexi de. Biri bana Putoline en iyidir dedigi icin demiyorum, 2 senedir deneyip bayildigim icin, bayilma kriterlerim de teknik veriler oldugu icin diyorum mesela.

Putoline da benim icin sadece yagdir. Ama kendi motorlarimda kullandigim dunyada sadece bu markada bulunan nanoteknoloji yagdir, 7100den pahali ama 2 kat omur vadettigini kendim deneyimledigim bir yagdir.

Turkiye icin onumuzdeki 3 yil icinde Motul inadi bitecek kullanicilarda, goreceksiniz. Bu mesaji alintilayacagim ilerde

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Soyle anlatayim. Mesela Motul 5100 ya da 7100 kullaniyorsunuz. Ama icerigini bilmiyorsunuz bile. Sadece birileri size senin motorunuza yari sentetik iyidir ya da tam sentetikten sasma, kanka bak bu 7100 ester var hee dedigi icin kullaniyorsunuz(ester ne diye sormadan da kullananiniz var), cogunlukla sadece birilerine de baskasi bu iyi diye dediginden.
    Simdi mesela ester bir yag katkisidir, 7100de bulunur. Motorun yuksek devir cevirmesinden oturu isi yuzunden olusan asinmayi onlemeyi amaclayan bir polimer bagdir ester. Iyi denmesinin sebebi budur. Ester icerikli tam sentetik oldugunu iddia eden herhangi baska bir yag ile de Motul 7100 aynidir. Ama dedigim gibi, Motul hem ambalaji hem gecmisindeki pazarlamasindan oturu sanki o kullanilmazsa kalan hersey kotuymus gibi lanse edilir. Halbuki sadece yagdir o, siradan bir yag.
    Hele ki yari sentetikte huseyin yag bile kullansaniz olur cunku yari sentetik yagi sunan zilyarlarca uretici var piyasada. Motulle sadece kaziklaniyorsunuz.
    Iponeden bahsedelim. Mavi, sari beyaz zincir yaglari vardir. Evet zincir icin muhtesemlerdir, o konuda hic bir sey diyemem onlarca kullanan arkadas ve musterimizde gordum. Gercekten guzel zincir ve motor yaglari var. Ama yaglari yine dedigim gibi, sadece yagdir. Zincir yaglari ise, evet zincirde muthis bir yapisma yapiyor ama ensenizde de. Motorun zincir dahil her yeri yag oluyor. Oyle gunluk yikamanizla falan cikaramazsiniz janttan, motordan, seleden o yagi. Tam bir rezalet.
    Yine mesela Iponenin motor yagini cok az kisi bilir kullanir. Bazi 800cc ustu suruculer ipone yaglari kullanana dek bu kadar iyisini bilmedigini iddia eder. Katana serisi tam sentetikler mesela denediniz mi yok sadece Motul en iyisi.
    Benim markam bu aralar Putoline, zincir yagindan nanotech yagina kusursuz bence. Sebebini de biliyorum. Denemeden once okudum, motulu de biliyorum, castrolue de, iponeyi de, motorexi de. Biri bana Putoline en iyidir dedigi icin demiyorum, 2 senedir deneyip bayildigim icin, bayilma kriterlerim de teknik veriler oldugu icin diyorum mesela.
    Putoline da benim icin sadece yagdir. Ama kendi motorlarimda kullandigim dunyada sadece bu markada bulunan nanoteknoloji yagdir, 7100den pahali ama 2 kat omur vadettigini kendim deneyimledigim bir yagdir.
    Turkiye icin onumuzdeki 3 yil icinde Motul inadi bitecek kullanicilarda, goreceksiniz. Bu mesaji alintilayacagim ilerde

Kusura bakmayın ben cevabınızdan pek tatmin olmadım. Yani en azından bana bildiklerim haricinde farklı bir bilgi sunamadınız.

Hele ki "Motul ve Ipone rezalet" sözünden sonraki bu açıklamanız "flaş flaş flaş" diye başlık atıp ardından aslında pek de önemi olmayan bir haber veren günümüz medyasına benzemiş

Bence öncelikle genelleme yapmamanız gerek. "Bilmeden alıp kullanıyorsunuz" sözünüz bence gereksiz. Ben mesela makine mühendisiyim, haliyle endüstriyel yağlar konusunda az biraz bilgim vardır. Bir yağı satın almadan önce motosiklet üreticimin istediği şartları tamamen sağlıyor mu diye de yağı araştırır, ardından da aynı yağı uzun dönem kullanmış kişilerin yorumlarına da kulak veririm. (kutu üzerinde yazanın yanı sıra kullananların yorumlarını da dinlemek lazım, sizin iddialı çıkışınızdan sonra bu yüzden size sordum zaten)

Motul ve ipone rezalet derken bende "Her halde bu yağlar kutu üzerinde yazan değerleri sağlamıyor, standart dışı yağları bize mi satıyorlar acaba?" diye düşünmüştüm. En azından öyle bir iddia çıkmadı ortaya.
    Ayrıca iphone zincir yağına kötü demişsiniz. Evet bence de öyle ama konumuz motor yağlarıydı zaten. Parantez açayım; ayrıca motul C4 zincir yağını tavsiye ederim, gayet iyi tutunma sağlıyor, başarılı bir zincir yağıdır (:

Motul veya iphone bayiisi değilim onu da belirteyim. İsterse fabrikaları yansın, yangının çevreye zararı olmadıktan sonra umurumda olmaz. Motul size ne terbiyesizlik yaptı bilemiyorum ama sizi bu kadar kızdırıp bu kadar iddialı yazmanıza neden olduysa kesin büyük bir ayıp etmiş belli ki

Ben motul ve iphone markalarının motor yağı konusunda fiyatları haricinde büyük bir olumsuzluklarını görmedim. Eğer sizin bildiğiniz başka şeyler varsa paylaşın, bizde öğrenelim. Motora mı zararlı? söyledikleri standartları mı karşılamıyorlar? sorun nedir?

Ha birde "Motulle sadece kaziklaniyorsunuz" demişsiniz. Evet belki az bilinen yağlardan biraz pahalılar ama gören de yağa servet ödüyoruz sanacak "Şampuanınıza servet ödemeyin" gibi iddialı olmuş söyleminiz.
    Ayrıca xmax scooter için muadil f/p ürünü yağ sormuştum, ona da cevap vermemişsiniz, neyse sağlık olsun

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ipone her yere yapışıyo felan demişsiniz.
    4 yıldır ipone zincir yağı kullanıyorum, zincire yapışıyor, 1000 km çok rahat gidiyor.
    zincir haricinde hiçbir yerde zincir yağı görmedim bugüne kadar.
    sanırım siz yağlamasını beceremiyorsunuz.
    moto-33 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

valla kusura bakmayın ama motorunun yağını kendi değiştiren herkes yağların değerlerini ve oranlarını çok iyi bilir. Motul yıllarca kma tarafından getirilirken herkes alıyordu güzel güzel.. Marka değeri inanılmaz yüksek bir firma. Hayatımda hiç bizaman milletin demesine göre yağımı seçmedim seçen varsa o onun bileceği iş... Her motosikletin yağ oranları kitapçığında yazar. Full sentetik yağı bazı yaşlanmış makinaya koyarsanız uzun vadede makina için sağlıklı olmayabilir km ilerlediği zaman motosiklete yarı sentetik mineralli yağların koyulmasında fayda var. Yıllarca türkiyede bir firma tarafından getirilip herkese en iyi bu diye motul reklam yapan firma şimdi putolini getiriyor ve en iyisi bu diyor :D ( ozaman dünyada putoline yokmuydu ?... ) çok zor değil. Türkiyede inat bitebilir ama girip yabancı forumlarda hangi yağları tercih ettiklerini ne yaptıklarını ve eski sürücülerin deneyimlerini bu foruma giren herkes araştırıp bulabiliyor. İzmirde yaptırılıp üzerine marka vurulup türkiyeye satılan yağlarıda kolay bir araştırmayla bulabilirsiniz ... Zaten türkiye için önümüzdeki 3 yılda birçok şey bitecek. Motul kullananlara karşı bu tavrınız sadece komik. Herkes yapılan reklamlar ve özgür iradesiyle istediği marka yağı tercih edebilir. Kimse salak değil bunu bilmenizde fayda var.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben deneyim olarak konuşacak olur isem kullandığım yağlar arasında sadece 3 farklı durum tespit edebildim.

ilk tespit;

bir keresinde "shell helix 7" kullandım ve motorum aşırı eksiltme yaptı, yani 1000 km olana kadar yedek yağımdan 700 ml ekleme yaptım her eksilmesinde. sonradan öğrendimki meğersem mazotlu araçlar içinmiş kutunun üzerini okudumda fark ettim, "for diesel engine" yazıyordu ve ben alırken nasılda görmedim :D bu arada motorumda zaten bir yağ kaçak olayı vardı yani normalde de eksiliyordu fakat dizel motor yağı daha ince yapıya sahipmiş.
    .................

ikinci tespit;

motul 7100 dışında kullandığım tüm yağlarda motorum vites geçişlerinde çatır çutur ediyordu yani içeride dişliler dövüş ediyor herhalde diyordum kendi kendime. bir yerden duyduğum değim ile durumumu izah edeyim; "ayağımla dal kırıyordum"
    .................

üçüncü tespit;

motul 5100 sanırım 7100 gibi vites geçişlerini yumuşatan bir katkıya sahip çünkü motul 3000 ve 5000 kullandım fakat 7100 gibi vites geçişlerinde bir yumuşama yok, yine dal kırıyorum sanki.
    ..................

dördüncü tespit;
    kadoil kullanırken 4 kez falan vites düşmesi yaşadım. 5. vitesten 4. vitese düşüyordum ve 2. vitesten boşa düşüyordum. bilmiyorum belki bu kendi hatam olabilir.

pea bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yukarıdaki son derece bilimsel açıklamalardan sonra hepimiz Motul ve Ipone kullanmayı bırakıyor, zincirimizi eski motor yağıyla, motorumuzu da Castrol Magnatec ile yağlamaya başlıyoruz. Jaso standartları da para tuzağı için koyulmuş olmalılar.

Genelde teknik konularda iddialı laflar edenlerin profilinden mesleklerine bakarım. Ne olduklarını tahmin edemem ama ne olmadıkları konusunda hiç yanılmam. Gerçi bu forumda inananların çoğu inanmayanlardan fazla olacaktır, o da başka bir hikaye...

Özet: Öyle bir şey yok, Motul on numara yağ üretir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)