Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

REVIT Kot Pantolonlar Satışa Sunuldu

Leoncino
    Motosiklet Online
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kotun olayı sağlam ve ucuz olması.
    800 lira vereceksek ipek tuvalet giyeriz la
    bursalıali bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alışmadık dötte...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kotun olayı sağlam ve ucuz olması.
    800 lira vereceksek ipek tuvalet giyeriz la
    Ucuz olması doğru, sağlam olması doğru değil.
    May the force be with McLaren Renault

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kotmuş be kardeşim 850 tl hey maşallah .. kurşun geçirmez falan mı .. şu kevlar muhabbeti çıkdı zaten fiyatlar uçdu gitti .. sanırsın kurşun geçirmez özel seramikler var kotun içinde..

ebayda amazonda 50 dolara motorsiklet kevlar kotları satılıyor hemde harbi dupont patentli lafda kevlar değil yani ... Bilmeyenlere kevları icat eden dupont firmasıdır ve onların üstüne patentlidir..

90 lı yıllardan beri motor süren biri olarak ve korunmaya çok önem veren biri olarak defalarcada ufaklı ve 2 tane büyük kaza geçirmiş biri olarak bu tip şeyler bana tamamen para tuzağı olarak geliyor..
    kudurdular, evet kudurdular, allah verecek cezalarını.
    in progress

Motosikleti
    Artık Yok...
    iş güvenliği hakiki örme kevlar eldiven alsan 30-40 tl .. biraz şeklini değiştirip motor eldiveni dedinmi aynı eldivene yada üstüne bir motor amblemi falan yapıştırdınmı 200-300 tl..

Kışlık ağır iş güvenliği çizmesi alsan kaymaz çelik burunlu falan 30-40 tl .. en kralını alsan thermal falan 90-100 tl.. motorsiklet için olanını alsan 300-500 tl ...
    mehmetenis ve espresso bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz olması doğru, sağlam olması doğru değil.
    Kotun gündelik amacından bahsediyor, koruma ile ilgili değil...
    mehmetenis bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    revitin neyi ucuzki kotu ucuz olsun alın tech90 binin. 3. tech 90 nım çok memnunum.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 09 SP
    Ben mi yanlış anladım yoksa derinin dayanıklık testi 4.12 iken bu kotların 5.90 çıkmış. Yani deriden daha sağlam mı demeye çalışmışlar

JackofSpades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (2006)
    Yerli malı olarak Tech90 ve Riderdenim'e bakın derim kalite olarak aşağı kalır yanları yok. Revit belki en iyisi ama haddinden fazla pahalı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Fiyata binaen 2 sayfa olumsuz degerlendirmeyi okuduktan sonra deneyimimi nakledeyim

Normalde kullandigim $70'lik Bull-it kevlar pantolondan, uzerindeki ivir zivir ceplerden ve agir olmasindan dolayi biraz sikayetciydim. Revzilla'ya bakarken Rev'it Philly kotun (yenisi ciktigi icin) %40 indirime girdigini gorunce denemek istedim.

POZITIF:

1. Klasik kot kumasindan degil, Cordura denim denen bir materyal'den mamul. Eskiden motosiklet kotlari, bildigin kumasin icine kavlar astar dikilerek yapiliyordu. Bu da yazin sicak, ve genel olarak da agir ve nispeten rahatsiz bir pantolon demekti. Bunda ise kevlar tarzi malzeme, kot kumasinin icinde var. Kumasin %50'si pamuk, geri kalani kevlar tarzi (polyamid ve aramid turu) materyalden. Boyle olunca iki kat degil, tek kat kumasla hem korumali, hem de rahat pantolon uretilmis.

2. Bazi Levi's kotlarda %2 elastan vardir, acaip rahat yapar kotu oturup kalkarken. Elastan sanirim esnek malzeme oldugu icin kullanilmiyor motosiklet kotlarinda. Cordura firmasi kumasi buyuk uretip sonra cekmesini saglayip mekanik olarak esneyen bir dokuma uretmis. Kot acaip rahat hareket ederken. Elastanli Levis'lardan bile cok daha esnek ve rahat.

3. Dunyaca meshur, 30 yildir koruma ureten Knox firmasinin acaip esnek ve yumusak, ama CE sertifikali dizlikleri var. Gunluk hayatta farkedilmesi guc.

4. Hem uretim kalitesi (uc dikisli bircok yer), hem stil (3 farkli renk ip kullanilmis dikislerde, guzel gorunuyor), hem de ayrintilar (Pacayi katlayinca dis kisimda 3M reflektif materyal var) cok iyi.

NEGATIF:

1. Fiyat. Ama dogal olarak bosa gitmiyor. Bir de bu Cordura denim denen malzeme yeni. Sanirim zamanla ucuzlar. Zaten yeni versiyonu (Philly 2) eskisinden %20 daha ucuz. Bu arada gercekten pahali kot gormek isteyen Rokker'a baksin. Ahsap kutuda T-Shirt'le geliyor, $500...

2. Kalca koruma icin cep var ama koruma yok... Bu fiyata ayip. Extra $20 verip almak gerekiyor, gerci o da $15'a indirimdeydi.

SONUC:

Ben acaip memnun kaldim, ki gelip bu incelemeyi yaziyorum. Benim icin onemli olan koruma degil. Celik zirh da korur. Onemli olan rahat olmasi; ki kullanabilesiniz.

Daha once kullandigim Bull-It'in aksine, gun icerisinde, motosiklete ozel korumali bir pantolon giymis oldugumu unutacagim bir kot olmus bu. Acikcasi cevremdekilerin de motosiklete ozel korumali bir pantolon oldudugunu farketmeleri zor. Tavsiye olunur.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FC Motoda %45 civarı bir indirim var bu kotlarda
    hasmet ve mchi bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyata binaen 2 sayfa olumsuz degerlendirmeyi okuduktan sonra deneyimimi nakledeyim

Normalde kullandigim $70'lik Bull-it kevlar pantolondan, uzerindeki ivir zivir ceplerden ve agir olmasindan dolayi biraz sikayetciydim. Revzilla'ya bakarken Rev'it Philly kotun (yenisi ciktigi icin) %40 indirime girdigini gorunce denemek istedim.

POZITIF:

1. Klasik kot kumasindan degil, Cordura denim denen bir materyal'den mamul. Eskiden motosiklet kotlari, bildigin kumasin icine kavlar astar dikilerek yapiliyordu. Bu da yazin sicak, ve genel olarak da agir ve nispeten rahatsiz bir pantolon demekti. Bunda ise kevlar tarzi malzeme, kot kumasinin icinde var. Kumasin %50'si pamuk, geri kalani kevlar tarzi (polyamid ve aramid turu) materyalden. Boyle olunca iki kat degil, tek kat kumasla hem korumali, hem de rahat pantolon uretilmis.

2. Bazi Levi's kotlarda %2 elastan vardir, acaip rahat yapar kotu oturup kalkarken. Elastan sanirim esnek malzeme oldugu icin kullanilmiyor motosiklet kotlarinda. Cordura firmasi kumasi buyuk uretip sonra cekmesini saglayip mekanik olarak esneyen bir dokuma uretmis. Kot acaip rahat hareket ederken. Elastanli Levis'lardan bile cok daha esnek ve rahat.

3. Dunyaca meshur, 30 yildir koruma ureten Knox firmasinin acaip esnek ve yumusak, ama CE sertifikali dizlikleri var. Gunluk hayatta farkedilmesi guc.

4. Hem uretim kalitesi (uc dikisli bircok yer), hem stil (3 farkli renk ip kullanilmis dikislerde, guzel gorunuyor), hem de ayrintilar (Pacayi katlayinca dis kisimda 3M reflektif materyal var) cok iyi.

NEGATIF:

1. Fiyat. Ama dogal olarak bosa gitmiyor. Bir de bu Cordura denim denen malzeme yeni. Sanirim zamanla ucuzlar. Zaten yeni versiyonu (Philly 2) eskisinden %20 daha ucuz. Bu arada gercekten pahali kot gormek isteyen Rokker'a baksin. Ahsap kutuda T-Shirt'le geliyor, $500...

2. Kalca koruma icin cep var ama koruma yok... Bu fiyata ayip. Extra $20 verip almak gerekiyor, gerci o da $15'a indirimdeydi.

SONUC:

Ben acaip memnun kaldim, ki gelip bu incelemeyi yaziyorum. Benim icin onemli olan koruma degil. Celik zirh da korur. Onemli olan rahat olmasi; ki kullanabilesiniz.

Daha once kullandigim Bull-It'in aksine, gun icerisinde, motosiklete ozel korumali bir pantolon giymis oldugumu unutacagim bir kot olmus bu. Acikcasi cevremdekilerin de motosiklete ozel korumali bir pantolon oldudugunu farketmeleri zor. Tavsiye olunur.
    Tech90 almış çok bol ve rahatsız geldiği için uzun yol harici hiç kullanamamış biri olarak yorumdan çok etkilendim hocam. Uzun zamandır ertelediğim alışveriş yapma ihtiyacımı bu üründe değerlendireceğim sanırım.

Beden-ölçü uyumu iyimidir aldığınız kotta yani günlük hayyatta kullandığınız kotlardaki beden ölçüleri ile aynımıdır malum fcmoto baya bi uzakta deneme şansı bulunmuyor.
    hasmet bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    İlk defa bir motosiklet kotunun renklerini beğendim.. Yerli markaların hemen hemen bütün ürünleri dede kotu renginde üretiliyor. Füme ve Açık Mavi kot rengi hoşuma gitti ki günlük hayatta da bu renkleri tercih ediyorum. Ha bu paraya alır mıyım almam... Tech90 alıp boyarım

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tech90 almış çok bol ve rahatsız geldiği için uzun yol harici hiç kullanamamış biri olarak yorumdan çok etkilendim hocam. Uzun zamandır ertelediğim alışveriş yapma ihtiyacımı bu üründe değerlendireceğim sanırım.

Beden-ölçü uyumu iyimidir aldığınız kotta yani günlük hayyatta kullandığınız kotlardaki beden ölçüleri ile aynımıdır malum fcmoto baya bi uzakta deneme şansı bulunmuyor.
    Levi's modelleri ile uyumlu gibi geldi bana. Revzilla da yazan incelemer de aynı yönde.

Mesela bacaklarım kalın olduğu için standart 501 yerine "loose fit" olan 569 kullanıyorum. Revit Philly de "loose fit" olarak geçiyor. Levi's 569 ile aynı ölçüde ısmarladım, ve birebir oturdu. Açıkçası geri yollamaya hazır olarak ısmarlamıştım, direk uyması şaşırttı ve sevindirdi.
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende highwayhawk var dizlikler knox kalça korumasıda level2 markasını unuttum darbe aldımı sertleşen plastikden kot zaten diz kalça yani darbeyi emdiği kısımlar kevlar ve dupont patentli.. ben 2 sene önce 35 euroya almışdım..

corduro goretex ve kevlar bu üç çeşit kumaşda dupont patentli yani aynı firmanın ..

corduro pantalon diye piyasada satılan pantalonların dokuma sıklığı nedir benim gördüğüm corduro diye satılan pantolonların hiç birinde dokuma sıklığı yazmıyor ben şu sonucu çıkarıyorum demek ki zayıf.. halbuki motorcuya en rahat ediceği kumaş bence corduro esneme payıda yüksek çünkü..

ikincisi goretex goretex iyidir güzeldir ama esasen yapılış amacı kriminal değil su geçirmesin nefes alsın soğuk geçirmesin esas amacı bu sürtünme ivmelenmesi tabiki iyidir ama esas amacı outdoor ..

kriminal de en iyisi kevlar ama dediğim gibi öyle bir abarttılarki revit için demiyorum genel olarak piyasada öyle bir abartıldıki sanırsın içinde polis yada askerin giydiği özel kurşun geçirmez kevlar koruyucular gibi seramikler falan var..

Velhasıl sürtünmeye en dayanıklı kevlardır ama fazlada abartmaya bence gerek yok.. ucuz yollu dupont patentli her tür kevlar pantalon alınır işinizi görür..

bir ara konu açmışdım yazlık giymelik normal kot gibi olan piyasada kotlar var ucuz pratik içlerinde diz ve kalça korumalarda var yazın en azından iş görmelik olurmu diye pek tatmin edici bir cevap alamadım sanırım kullanan yokdu..

geçen hafta yağmurda talihsiz bir kaza yaşadım Allahıma çok şükür ağır bir hasar almadım.. hava gündüz güneşli hatta çok sıcak diye pantalonu giymedim akşama yağmur bastırdı velhasıl kısaca tümsekden geçerken motorun arkası kaçdı ve düşdüm ..

şimdi gelelim işin en can alıcı yerine .. üstüm mont kask eldiven ayakkabı tam korumadı sadece pantolon terletir diye normal kot giymişdim.. çok şükür hiç bir yerimde büyük bir şey olmadı ama dizimde ağır doku zedelenmesi oldu bildiğiniz et falan kalmadı baya yüzüldü.. bir hafta yatakdan doğru düzgün kalkamadım..

burda önemli olan buda değil düşdüğüm kot bildiğiniz normal kot ve kotda en ufak bir zedelenme yırtık tahriş bile yok.. peki soru dizim nasıl bu hale geldi.. ????

o normal kotumun altında bir diz koruması olsa kesinlikle dizim bu hale gelmezdi.. kısaca anlatmaya çalışdığım corduro olsun goretex olsun kevlar olsun ne olursa olsun koruma yoksa benim gibi yaralanabilirsiniz.. bu kumaşları giymeniz sizi tamamen korumaz.. koruma korur ..

korumada piyasada satılan standartları belli olmayan korumalar değil adam gibi markası ismi level kaç olduğu belirtilen korumalar olmalı..

imkanı olan herşeyi alır hayat para çokomel ilişkisine eşdeğer ve denkdir.. imkanın yoksada en azından piyasada satılan bu tip korumalı kotlar 80-100 tl alınabilinir.. içindeki dizlik ve kalça korumasıda kaliteli bir korumalarla değiştirilirse buda 100 tl yi tutmaz zaten bir kere alsanız onu diğer pantalaonlarınızada takarsınız her pantalon için ayrı almanızada gerek yok sizi en azından hafif düşmelerde normal pantalona oranla misli ve misli korur..

Motosikleti
    SD 1290R
    Birkaç nokta:

Cordura sıklığı yazıyor genelde. Mesela Olympia Motoquest pantolonumda kullanılan Cordura'nin sıklığı diz ve kalçada 2000D, geri kalan yerlerde 500. Ve bunlar esnemiyor. Cordura karıştırılmış kot kumaşı dokumadan dolayı esniyor.

Goretex bambaşka bir şey. Güvenlik değil, yağış ve rüzgardan korunmayla ilgili. Cordura ise tamamen deri gibi sürtünmeye ve kaymaya karşı dayanıklı. Ancak çarpmaya karşı zırh gerekiyor.

Yüksek süratli kazalarda kayma kaynaklı sorunlar, küçük süratli kazalarda ise çarpma kaynaklı sorunlar oluşuyor anladığım kadarıyla. Velhasıl her ikisi de gerekli aslında.

Bir başka yanılgı da şu:

"Kevlar aynı kevlar, Dupont ibaresi olan orijinal Kevlar olsun yeter."

Tam öyle değil okuduğum kadarıyla. Mesela Revit te ne Kevlar, ne de Dupont ibaresi hiç geçmiyor. Polyamid gibi çok genel bir tabir geçiyor. Kevlar, polyamid ve aramid tipi bir bileşikmış. Anladığım kadarıyla markalar, Kevlar benzeri, ancak tipik Kevlar'a üstün özellikleri olan materyaller kullanıyorlar. Tam içeriği net belli değil, ama burada olduğu gibi test sonuçlarını gösteriyorlar.
    mchi bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 +honda vt 750c shadow
    arkadaşlar motobike jeans tan fuarda almıştım 280 e on numara... sağolsun engin bey de çok ilgili

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben biraz toplumsal mesaj vererek anlatmaya çalışıyorum.. bazı motorsiklet dükkanlarında satıcıların abi corduro kumaş dediği ama hiç bir yerinde corduro dışında bir ibare olmayan 100-200 tl lik pantalonlar var..

ben genç arkadaşlara okuyanlarada en azından pantalon alıcaklarsa bilgi mahiyetinde dükkana gittiklerinde ellerine pantalonu aldıklarında corduro yazıyorsa içine bakıp yada satıcıya sorup bunun neresinde dokuma sıklığı yazıyor demeleri için bu dille anlatıyorum.

herkesin maddi imkanı çok iyi olmayabiliyor.. yada herkesin revzilla gibi yabancı sitelerden alış veriş yapma durumu olmaya biliyor.. Olympia Motoquest dediğiniz markanın montları yurtdışı fiyatları bile revzilla da falan 200-300 dolarlardan başlıyor pantalonlarıda öyle 150 dolarlardan başlıyor.. yani türkiye orantısında pahalı .. o markayı türkiyede satan getirten varsa bin tl lerden aşağı satmaz.. buda normal gelirli vatandaşın bütçeyi bence çok sarsar..

corduro kumaş diye pazarda satılan 100 tl lik 200 tl lik pantalonlardır zaten benim burda anlatmaya çalışdığım..

"Kevlar aynı kevlar, Dupont ibaresi olan orijinal Kevlar olsun yeter." buda öyle değil tam olarak corduro, gore-tex kevlar bu üçünün kullanım hakkı patenti duponta ait.. bunu icat eden firma bu..
    yani başkası bu kumaşı yada meteryali dupontdan izinsiz kullanamaz üretemez.. zaten doğru olanıda budur..
    hani bu bir nevi orjinal cd yi kopyalayıp korsan olarak satmaya benzer..

bazı firmalar formüllerde ufak tefek oynamalar yapıp patent yasalarının etrafından dolaşıyorlar hatta kendileri isimler koyuyorlar farklı revitte aynı yolu izlemiş sanırım..

yukardada yazdım bunlarda aslında önemli değil iş güvenlik sektöründe kevlar corduro gore-tex ürünleri çok sık kullanılıyor bende bu sektörde çok uzun yıllar bulundum.. o yüzden böyle yüksek rakamları duyunca şaşırıyorum..

buralarda bu ürünler sudan ucuz rakamlara satılıyor zaten genelde şirketler toptan alıyor işçilere dağıtıyor.. ama iş motorsiklet sektörüne döndümü aynı ürünler biraz şekli değiştirilip farklı tarza büründürüldümü biraz görüntüsü daha şık yapıldımı on misli rakamlarla satılıyor..

bende mesela iş güvenliği ayakkabısı vardı çelik burun ara taban astarda çelik katman var s1,s2 standartlarını destekliyor yağda kayma çivi batması elektrik çarpması v.b zamanındada 40-50 tl yemi ne almışdım.. ona bir ortopedik taban almışdım eczaden harika olmuşdu tek sıkıntısı bilek kemik koruması yoktu oda olsa zaten motorcu ayyakkabısı olurdu.. ve aynı firma biraz tasarımını değiştirip aynı ayakkabının motorcu ayakkabası olan versiyonunuda üretti tek farkı bilek kaval kemiği koruması yapmışlar biraz daha uzatıp 300 tl ye satıyorlardı..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı firmalar formüllerde ufak tefek oynamalar yapıp patent yasalarının etrafından dolaşıyorlar hatta kendileri isimler koyuyorlar farklı revitte aynı yolu izlemiş sanırım..
    Kevlar cok genel bir madde. Hoparlor konisinden araba lastiklerine kadar cok alanda kullaniliyor. Anladigim kadariyla Kevlar yerine motosiklet giyimi icin daha uygun, ve performansi Kevlar'i aratmayacak malzeme uretiyorlar. Bu da AR-GE sonucu olan guzel bir sey bence. Sonucta Rev-it surtunmeye karsi deriden daha dayanikli bir kot uretmis. Eminim derinin farkli avantajlari da vardir, ancak yine de bu kadar rahat, hafif ve şık bir kot icin etkileyici. Eşim uzerimde Levis'tan daha şık durdugunu soyledi, ilk goren bi arkadas ta motosiklet icin uretilmis oldugundan habersiz markasini ve nereden aldigimi sordu.
    mchi ve logaritma bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Guncelleme:

Kalca korumalari geldi. Gayet rahat. Ancak cok sicak havada vucutla temastan dolayi terletiyor. Yeni versiyonlarinda SEESMART diye kendi urettigi farkli bir zirh kullaniyor Rev'it. CE-1 sertifikali. Delik desik, hava geciren, kullaniyorken "yok gibi" hissi veren birsey:

Yenileri bunun icin bile tercih edilebilir.

ANES MOTOR
    Leoncino
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)