Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KARAYOLU TRAFİK GARANTİ SİGORTASI HESABI ile ilgili Herşey !

Motovento
    REKLAM ALANI
    holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de, trafik kazası sonucu yaralanan ve hastaneye kaldırılarak
    tedavi altına alınan kazazedelerin, kanuna göre tedavi için ücret
    ödememesi gerektiği belirtildi. Tüketiciler Birliği, kazazedelerin
    haklarıyla ilgili bir rapor hazırladı. Kaza sonucu yaralanan ve herhangi
    bir hastanede tedavi gören kazazedelerin bu tedavileri sonucu hastane
    tarafından ücret talep edilemeyeceğinin belirtildiği raporda, 2918
    Sayılı Trafik Kanunu'na göre herhangi bir trafik kazası sonucu yaralan
    kişi en kısa sürede hastaneye yetiştirilmek ve gereken tedavinin
    yapılması hükümlerini içeriyor. Yönetmeliğe göre, hastane acil servisi,
    kendisine gelen kazazedenin maddi durumu, sosyal güvencesinin olup
    olmadığına ve hastanın özelliğine bakmadan gereken tedaviyi ve
    müdahaleyi herhangi bir ücret talep etmeden yapmak zorunda. Bu tedavi
    sonucu oluşan masraf ise Sağlık Bakanlığı Karayolları Trafik Döner
    Sermaye İşletmesi tarafından karşılanacağının belirtildiği rapora göre,
    vatandaşların haklarını bilmediği için sorunlar yaşandığını ve
    hastanelerin bu kanundan bihabermiş gibi gözüküp vatandaştan para talep
    etmelerinin suç olduğu belirtildi.

ayrıca
    Trafik Kazası Geçirdiğinizde Hastane Masraflarınızı Karşılayan Bir Kuruluş Var !

Yazının içeriğinin doğruluğunu aşağıdaki adresten teyit edebilirsiniz:

Tel: 0-212-324-19-50

http://www.tsrsb.org.tr/
    http://mail.yahoo.com/config/login?/
    http://www.tsrsb.org.tr/private/trk/...rantiadres.htm
    http://mail.yahoo.com/config/login?/

Size çarpan araç faili meçhul ise veya aracın sigortası yoksa bütün hastahane masraflarını cebinizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi geçen sigortaya veriyorsunuz. Sigorta size paranızı tamamını ödüyor.

SSK ve bağ-kurun ödemelerini değil sadece kendi cebinizden ödediğiniz paraları ödüyor.

Ölümlü ise kaza yine para ödüyorlar.

Daha ayrıntılı bilgi için yukarda verdiğim dahili 204 nolu telefonu arayın.

Kaza geçiren sigortasız yurttaşların tedavisini Garanti Sigorta Fonu karşılıyor, ama bilen yok!

Garanti Sigorta Fonu Genel Sekreteri Kongar: "Kaza geçiren Sigortasızların masrafını, başvuranlara veriyoruz. Ama kimse bilmediği için parasını alan yok. Fon'da 110 trilyon lira birikti."

Trafik kazası geçiren vatandaşların tedavi masrafları ile ölüm giderlerini karşılamak için kurulan Garanti Sigorta Fonu'nun hesabında 110 trilyon lira birikti ama vatandaş parasızlıktan hastane kapısında can veriyor. Trafik kazalarında yaralanan ya da ölen sigortasız vatandaşların milyarlarca lira tutan tedavi veya cenaze masraflarını karşılamak için kurulan Garanti Sigorta Fonu'nda tam 110 trilyon lira birikti; çünkü uygulamadan kimsenin haberi yok. Sağlık Bakanlığı'nın hastane yönetimlerini bilgilendirmemesi ve vatandaşların da kanunları yeterince bilmemesi nedeniyle fona herhangi başvuru olmazken, çok sayıda parasız vatandaş hastane kapılarında can veriyor.

Fondan sorumlu Türkiye sigorta Reasürans Şirketleri Birliği Genel Sekreteri Bilge Kongar, "Trafik kazası geçiren sigortasız tüm vatandaşlar başvurup tüm masraflarını bizden alabilirler" dedi. SADECE UYANIK AVUKATLAR KULLANIYOR Kaza geçiren parasız vatandaşların çok zor durumda kaldığını belirten Kongar, "Hem bakanlığın hem de vatandaşların kanunu bilmesi gerekiyor. Ancak ne Sağlık Bakanlığı uyarıyor ne de vatandaşlar bunu biliyor. Bu yüzden fonu her biri 20- dosya ile gelen uyanık avukatlar kullanıyor" diyor. Kongar, 450 milyar ve yeni primleri faizle değerlendirdikleri için 110 trilyona ulaşıldığını belirterek şunları söyledi: "Devlet Ziraat Bankası'nda faizsiz tutuyordu. Biz ise faizde tutuyoruz. Para çoğalınca bunu alıp oraya buraya vermek; peşkeş çekmek istiyorlar. Biz ise kazalarda mağdur olanlar gelip alsın diyoruz.

1991 yılında Hazine Müsteşarlığı bünyesinde kurulan Garanti Fonu, 1998'in sonuna kadar Hazine Müsteşarlığı Sigorta Genel Müdürlüğü bünyesinde kaldı. Amacı, trafik sigortası olmayan araçların meydana getirdiği yaralama ve ölüm masraflarını karşılamak. Plakası belirsiz araçların verdiği zarar da karşılanıyor. Fonun kaynağını trafik sigortası yaptıran vatandaşlardan kesilen pay oluşturuyor. Trafik sigortası yapan sigortalıların trafik primi içinde ödedikleri paranın yüzde 2'si ve yüzde 1'i sigorta şirketlerinin öz kaynaklarından karşılanıyor.

Karayolları Trafik Sigortası Kanunu gereği eğer kaza yapan araç sigortalı ise, kaza sonucu yaralanan veya ölen kişilerin masrafını sigortalı olsun ya da olmasın şirketi karşılıyor. 7 YILDA 3 ÖDEME Kazaya neden olan araç sigortasız veya plakası bilinmiyorsa zarar görenler direkt birliğe gelip masraflarını alabiliyor. Fon, 1998 sonunda Hazine'den alınarak Türkiye Reasürans Şirketleri Birliği nezrinde bir hesaba aktarıldı. Adi önceden Garanti Sigortası Fonu iken devletin dahil olduğu tüm fonlar kapatılınca Garanti Sigortası Hesabı olarak değiştirildi. 1998' sonuna kadar 7 yılda Hazine'de, 450 milyar lira birikti. Ancak 7 yılda sadece üç kişiye ödeme yapıldı. Birlik bünyesindeki fon bütçesi Hazinenin aksine bankada faizle değerlenince fon 110 trilyona ulaştı. Şimdiye kadar fondan yararlanmak için 1623 kişi başvurmuş, 1042 dosya ise sırada bekliyor. Birlik bünyesindeki fonun yükümlülüğü daha sonraki yıllarda kanuna eklenen maddeler ile sadece bedensel hasarları ödemekten çıkarıldı. İHTİYACI OLAN PARAYI NASIL ALACAK Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.
    Bunun için birliğe, 0-212-324-19-50 nolu telefondan veya
    http://www.tsrsb.org.tr
    http://mail.yahoo.com/config/login?/=

adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru ayni şekilde yapılacak.

Gerekli belgeler ise hastane faturası, ikametgah senedi, nüfus cüzdan örneği,trafik zaptı ve imza beyanı.

Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Costantine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim.Valla yeni haberim oldu .Sağolasın

nedemek herşey kardeşlerimiz için banada mail olarak gelmişti paylaşayım dedim

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay beee çok saol ya daha neleri bilmiyoruz kim bilir...Bunu öğrenmem çok iyi oldu.Aslında bu başlık bi şekilde sabitlense falan çok daha kişi faydalanabilir diye düşünüyorum.Yoksa bu şekilde silinir bi müddet sonra ve sadece okuyanlar bilgilenmiş olur.Her hafta aramızdan birileri maalesef kaza yapıyor ama kimsenin bu imkanlardan faydalandığını sanmıyorum...Çok yararlı bi başlık bilgilenmek lazım bu tür konularda...Tekrar saol dostum

herkeze lazım duyun bizi admin abiler................................

Motosikleti
    hyosung-aqulia250
    holy_diver bilgilendirdiğin için çok teşekkürler

gerçekten bu çok güzel bir düşünce bizlerle paylaştığın ve aydınlattığın için çok sağol ...

ya arkadaşlar ne bu ilgisizlik bi okuyun yav bi gün mutlaka ihtiyacınız olabilir allah korusun!!!!!!!!!!

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    yav bune.
    demek böyle olanaklar var ha.ama tam türkiyeye yakışır bi şekilde herkesten saklanırcasına gizli tutulan haklar.
    saol holy_driver,bilgilendirdiğin için teşekkürler.mutlaka lazım olacak bişeydir,bize yada bilmeyen madurlara.

garanti sigorta fonu motorsiklet ile yapılan kazalarda ödeme yapmıyor, bilginize :(

ChatnoiR, nasıl olur ya neden acaba ben bu işten bi bock anlamadım

nası ya olurmu ya niye yapmıyo abi bilgin varmı?

siz sebep olursanız ;) aşağııdaki linke bi bakınız...

http://www.ktgsh.org/karsilanmaz.htm

İyide c maddesinde de c)''Kazaya neden olan aracın işletenin veya sürücüsünün zararları,'' yazıyo ona bakılırsa o zaman zaten çarpan motosikletde olsa araba da olsa karşılamıyor anlamına gelmiyo mu Ben mi yanlış anlıyorum arkadaşlar.Sonuç olarak bize gelip birisi çarparsa veya hata bizden kaynaklanmazsa ödeme yapılıyo motosikletlere ödeme yapılmıyo diye bişey söz konusu değil gibi geldi bana...

motorlu bisikletin sebep olduğu kazalar diye bi konu var ama senin dediğin konuyla aynı kapıya çıkıyor sonuç olarak

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    kaza kazadır ya motorla kaza yapınca üvey evlat muamelesimi yapıyolarki?

ben sadece eğer araç yayaya çarpıp kaçarsa yaya yaralanırsa bu fon devreye giriyo biliyodum demekki bütün kazalar için gecerliymiş
    ´´Tek bir hayatiniz var ve bir gün sona eriyor.. Umarim her gününüzü değerlendirirsiniz..\"
    A Rh +

iyice araştırmak lazım benim bildiğim bu

varmı başka bu konuda bilgisi olan

Bu başlığı okuyanların sayısının daha fazla olması lazımdı ama bizim milletimiz okumayı sevmez yazıyı uzun görünce okunmadı fazla tabi...Arkadaşlar herkese lazım olabilir okumalısınız bu yazıyı mutlaka Bu arada motosikletlerle ilgili olayı araştırmak lazım.

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    peki abiler bana diyelim çarpıp kaçtı ben baygın halde hastaneye kaldırıldım zabtı kim tutuyo onu bilen var mı?yani polis de çağrılmadan veya gelmeden vatandaş arabasıyla kaldırırsa... o zaman zabıt olmaz o zamanda vermezler di mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler