Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Akvaryum Hobisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    75 litrede birbirine uyumlu, karışık tatlısu balıkları besliyorum. Daha yeni kurdum 20 gün kadar oldu, biyolojik dengesi yeni oturuyor. Plati, lepistes, 3 adet 3 farklı tür çöpcüm var. Birkaç balıklık yerim kaldı onu da sanırım cüce vatoz ve cüce guramiden yana kullanacağım. Bu arada şans bambusu olarak bilinen ve nerdeyse her markette bulunan üstü yapraklı, çubuk şeklindeki bambu türünün çok iyi nitrat emici olduğunu öğrendim. Yaprakları dışarıda kalmak kaydıyla akvaryumda yaşayabiliyor, kavanozda duracağına akvaryumda dursun dedim ve gayet şık durdu. Bir ara fotolarını da eklerim.

Not: Her balığın yerli üretim olması dayanıklığını artırıyor. Yani zor balık olarak bilinen Diskus yerli üreticiden alınırsa (ki bu işi yapan bir sürü yerli hobici bulunmakta) kayıp oranı düşer. Su değerleri ve ısının istikrarlı olması çok önemli!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Arkadaşlar ben de 65lt lik bir akvaryum kurmak istiyorum, yeni olduğumdan çok bilgim yok bu konuda, başlangıç için tavsiyeleriniz varsa makbule geçecektir

Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Bende de 300 lt lik bi akvaryum var zamaninda arkadasim verdi vermez olaydi sadece 350 tl aksesuarina harcadim balik haric. 60 tane karma ciklet besliyorum, akvaryumun %70 i zebra gurubu gerisi karisik. Siz siz olun benden oncede duymustursunuz belki bende soleyeyim akvaryumunuza zebra ciklet sokmayin helede eşli. Ben yavru dagitmaktan biktim mubarekler fabrika gibi akvaryumcu bile bedava versen almam diyor 3 senedir ugrasiyorum akvaryum isiyle bakmasi bi dert temizligi bi dert, yani sitres atacagima iyice sitrese giriyo insan. Ya baliklarada kiyamiyorum hepsini bi gozden cikarsam, FRONTOZA besleyecegim, en azindan degerli balik, sakin , yavrulari degerli, yapmisken tam yapacam yani

Motosikleti
    JAWA 250 CEYLAN
    akvaryum bir hastalıktır bir defa kurulsun eve ardı arkası kesilmez. Ben tamamen el yapımı araç gereç kullanıyorum hepsini kendim yaptım her tür balığı da besledim vazgeçemem akvaryumdan

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 300 lt lik bi akvaryum var zamaninda arkadasim verdi vermez olaydi sadece 350 tl aksesuarina harcadim balik haric. 60 tane karma ciklet besliyorum, akvaryumun %70 i zebra gurubu gerisi karisik. Siz siz olun benden oncede duymustursunuz belki bende soleyeyim akvaryumunuza zebra ciklet sokmayin helede eşli. Ben yavru dagitmaktan biktim mubarekler fabrika gibi akvaryumcu bile bedava versen almam diyor 3 senedir ugrasiyorum akvaryum isiyle bakmasi bi dert temizligi bi dert, yani sitres atacagima iyice sitrese giriyo insan. Ya baliklarada kiyamiyorum hepsini bi gozden cikarsam, FRONTOZA besleyecegim, en azindan degerli balik, sakin , yavrulari degerli, yapmisken tam yapacam yani
    Hocam yeni başlayan için hangi tür balık öneriyorsun, ben de ciklet ya da japon alayım diyordum, bakımı kolay dediler, yoksa görsem tanımam sen ciklet sıkıntı diyorsan ne almak lazım onun yerine

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede akvaryum var ama...

ben balığı daha bol daha lezzetli daha doyurucu olan denizi tercih ediyorum...

tam yeri gelmişken bir fıkra anlatmadan geçemeyeceğim...

temel amerikada mantık okumuş..2 sene yok piyasada...tatilde gelmiş memlekete...
    sokakta dolaşırken dursun görmüş bizimkini...

-nerdesin olum sen???
    -amerikadaydım..mantık okudum..
    -mantıkda neki ülen???
    bak şimdi senin AKVARYUMUN varmı???

vaaar???
    sorular başlamış..

içinde balıklar varmı??
    kaç çeşit balık var??
    sen balıkları severmisin??
    kediler balıkları severmi??
    köpekler neden kedileri sevmez??
    maymunların balıkla neden işleri olmaz??

filan derken 45 dakika sonunda insanlara gelmiş..

sen demiş insanları severmisin???

severim tabi...

erkeklerimi ?? kadınlarımı??

e tabi kadınları daha çok severim..

hıı.demekki sen mantiken hipne değilsin...

ülen bildi herif demiş dursun...
    ertesi gün yolda rızayı gören dursun öğrendiği mantık inceliklerini satmak için kıskaca almış rızayı...

rıza ben mantık öğrendim biliyormusun??

mantıkmı?? oda ne ülen???

bak şimdi..senin akvaryumun varmı????

yoook??

aha demiş dursun..konuşacak soracak başka şeye gerek yok..koymuş anında teşhisi...

ülem rıza sen düpedüz hipnesin olum....
    yani kanka 2 dakkada akvaryumdan geyiğe bağladın olayı senin bu gizliden espiritüel tarafına hastayım , yani şimdi burda akvaryumu olmayan adam o dediğindenmi oluyor

yani yukarda ben 200 lt lik dedim ama benim aslında kocaman akvaryumum var belkide 300 litreliktir

var benim akvaryumum, var benim akvaryumummmmm

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bende 3 tane japonvar yaylım bi kavanoz içinde besliyorum.
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Şimdi ciglet sıkıntı değil , ciglet gurubunun zebra türü sıkıntı Eğer akvaryumun küçük ise japon gurubuna gir sonuçta yeni başlayacaksın tecrube olur senin için, akvaryum büyük ise birde yeni başlayacaksan tecrube için bir çift yani bi erkek bi dişi 2 tane zebra al ciglet gurubundan sonra akvaryuma kırık bir testi koy yumurtalarını koymaları için ondan sonra sana bir suru yavru gelir böylelikle çoğalir giderler sende iyice tecrube kazanmış olur sonra daha değerli balıklara geçersin tabi bu benim görüşüm.

gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    benimde 140 lt lik bi ciklet tankm var yeni baslıyıcaksan japon iyidir. istesen de zor ölür. filtresiz ve ısıtıcısız yaşar gider. ne versen yer ama biraz görsel olsun balıklar oynasın hoplasın zıplasın istiyosan ciklet iyidir. ciklet besliceksen bol kaya alman gerekir. beyaz kum ( silis) alırsan balıklar ve görüntü açısından iyi olur.
    umarım yardımım dokunur.
    My way it's ride!

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Bu hobiyle ilgilenen arkadaşlar akvaryumculuk.biz sitesinin yöneticilerindemim istediğiniz zaman yardımcı olabilirim

https://www.facebook.com/AKVARYUMCULUK.bIZ sayfadanda soru sorabilirsiniz

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Benim 2 cikletim var, boyna yumurta yapıyor dişisi. En son 52 yavru vardı babası yiye yiye 11 e düşürdü yavruları onlarda yenmeyecek kadar büyüdüler Akvaryum şuan baya pis , temizlim bi kaç resim eklerim

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Benimde 1 tane japon balıgım vardı en son zamanlar hayvan ters yüzmeye başlamıştı sonra öldü baya büyümüştü neden ölmüş olabilir

Uploaded with ImageShack.us
    99 model BW'S 100

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı sedarsad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde 1 tane japon balıgım vardı en son zamanlar hayvan ters yüzmeye başlamıştı sonra öldü baya büyümüştü neden ölmüş olabilir
    http://img214.imageshack.us/img214/9499/japonym.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Açıklıyım
    *Filtre yok
    *ısıtıcı yok
    *hava motoru yok
    *suda biyolojik denge yok
    *suda kimyasal denge yok

suyu koy içine balığı at tamam yaşar kafası 5 yaşındaki çocuğun balık besleme kafasından başka bişey değil

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akvaryumumda lepistes platy besliyorum ve lepisteslerden aylık düzenli yavru alıyorum akvaryum zevki bi başka akşam eve geldiğimde balıkları izlerken günün bütün stresini atıyorum

Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akvaryumumda lepistes platy besliyorum ve lepisteslerden aylık düzenli yavru alıyorum akvaryum zevki bi başka akşam eve geldiğimde balıkları izlerken günün bütün stresini atıyorum
    Sitemize katılıp akvaryumunu tanıtmanı bekliyortum o zaman akvaryumculuk.biz

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklıyım
    *Filtre yok
    *ısıtıcı yok
    *hava motoru yok
    *suda biyolojik denge yok
    *suda kimyasal denge yok

suyu koy içine balığı at tamam yaşar kafası 5 yaşındaki çocuğun balık besleme kafasından başka bişey değil
    hava motoru vardı ama filitre ve ısıtıcı yoktu bu etmenler suda biyolojik ve kimyasal dengemi sağlıyo ve sonuç olarak balık yaşıyo mu ?
    99 model BW'S 100

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 3 tane japonvar yaylım bi kavanoz içinde besliyorum.
    la onlar çin olmasın ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Beyler benim japonların kuyrukları saçaklandı çürüdü gövde de kızarma oldu pamuksu olumşumlar çıktı gövde de ve 1 hafta içinde öldü yeni kurmuştum minyatür akvaryum 11 lt falan motoru ısıtıcısı var şimdi yeniden kurdum

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ciglet sıkıntı değil , ciglet gurubunun zebra türü sıkıntı Eğer akvaryumun küçük ise japon gurubuna gir sonuçta yeni başlayacaksın tecrube olur senin için, akvaryum büyük ise birde yeni başlayacaksan tecrube için bir çift yani bi erkek bi dişi 2 tane zebra al ciglet gurubundan sonra akvaryuma kırık bir testi koy yumurtalarını koymaları için ondan sonra sana bir suru yavru gelir böylelikle çoğalir giderler sende iyice tecrube kazanmış olur sonra daha değerli balıklara geçersin tabi bu benim görüşüm.
    Alıntı gökrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde 140 lt lik bi ciklet tankm var yeni baslıyıcaksan japon iyidir. istesen de zor ölür. filtresiz ve ısıtıcısız yaşar gider. ne versen yer ama biraz görsel olsun balıklar oynasın hoplasın zıplasın istiyosan ciklet iyidir. ciklet besliceksen bol kaya alman gerekir. beyaz kum ( silis) alırsan balıklar ve görüntü açısından iyi olur.
    umarım yardımım dokunur.
    Cevap yazan herkese teşekkür ederim, ben en iyisi hafta sonu şu cikletlere gidip bakayım, japonu gördüm daha önce, hagisi yakışıklıysa onu alayım kurunca resimleride buradan paylaşayım...

okg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap yazan herkese teşekkür ederim, ben en iyisi hafta sonu şu cikletlere gidip bakayım, japonu gördüm daha önce, hagisi yakışıklıysa onu alayım kurunca resimleride buradan paylaşayım...
    Ben size çikletleri öneririm çünkü japon balıklarının pek bir olayı yoktur yani üretim olayı çok zor,çok zeki hayvanlar oldukları söylenemez pek bir atraksiyonları yoktur.Ayrıca japon balıklarının küçük akvaryumda beslenebileceği doğru bir bilgi değildir.Çünkü yeterli büyüklükte bir akvaryumda bakıldıklarında çoğu çikletten nerdeyse 2-3 kat büyük olabilirler.Küçük hacimlerde hayvana sadece eziyet çektirilir.Şimdi çikletlerin zor olduğundan bahsedilmiş ama aslında o kadarda zor değillerdir.Gerekli su değerleri ve dekorasyon halledildiğinde(zaten çiklitlerin dekorasyonunu hallederseniz su değerleride yerine oturacaktır.(bkz. kayalar suyu sertleştirir))EN ÖNEMLİSİ BİR ISITICI İLE ISI DEĞERİ SABİT KALDIĞINDA hiçbir sorun çıkartmayacaklardır.Çünkü cichlidler tropik hayvanlardır.Ayrıca yavru alabilirsiniz(özellikle çiftleşmeden önce yaptıkları danslar ve yer bulma kavagaları;yavrular çıktıktan sonra onları koruyup kollamasını(her tür için geçerli değil)izlemek çok keyiflidir)Yanlız bu iki türün bir sorunları var yanına canlı bitki koyamazsınız(plastik zaten önerilmiyor).Yerler=)Ancak sert ve gelişmiş(büyük boyda) bitkiler konulabilir.Birkaç örnek resim.

Bunlarda japon

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)