Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Boks, Kickboks ikili Mücadele Sporları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Anafikrin babafikri kizlar okuzu severrrr, ulen ne sarkiydi yaw, bunun uzerine aylarca espriler yapardik, hatirladim simdi
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte buda kulubümüzün parlayan yıldızı

http://kutahya.gsb.gov.tr/Sayfalar/haberdetaylari.aspx?HaberID=241

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Burada acayip kuraklık olmuş 2 senedir kavga dövüş yokmu ya :D

Bende bikaç gün önce başladım kickboks'a kondisyonu çok yüksek bir spor.

Selamlar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Boks da başlangıçda bitişde sensin , boks yalnızların gariplerin sporudur . İlk sayfada boksu spor olarak görmüyorum vahşet diyenlerin % 75 i sokakda dayak yiyip hemen boks'a yazılıp 1 ayda muhammed ali olmayı bekleyip 2. ayda idmanın ağır ve eforlu olmasından dolayı götübe zor gelip bırakanlardan oluşur . Ben toplamda 1 yıl falan çalıştım iş güçten vakit buldukça hele kazadan sonra baya azaldı , bir boksör adayı olarak en çok taekwandocuları severim , dünyanın en sert şeyinin tekmeleri olduğunu düşünüyorlar genelde . Ama sağlam bir lowkick yiyince canları çok acıyor . Ben bir kere kullandım trafikte 1 taksici saldırdı 3 metre bilmem 1.5 metre yakınıma giremeden pushkicki yedi patoz yumrugunuda vuramadı garıbım . Sonra yanındakı sopa ile saldırdı güzel iskiv atarım ve taksıcılerı cok sever acımadan döverim , efendılık taraftarıyım ama isteyene istedıgını vereceksın .

Agrasifim ama kavgacı bir insan değilim , hadi ben idmana gidiyorum . Yılın son idmanı mesai değişti
    ilkadam bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada acayip kuraklık olmuş 2 senedir kavga dövüş yokmu ya :D

Bende bikaç gün önce başladım kickboks'a kondisyonu çok yüksek bir spor.

Selamlar
    Sağlık sorunları sebebi ile 8 sene önce bırakmış birisi olarak söylüyorum, eğer agresif bir yapın varsa, herşeye hemen parlıyorsan, haksızlığı sindiremeyen bir yapın varsa boks'a devam et. Kick box bu yapıda bir insann başına bela açar. 18 yaşıma gelmeden kaç kere direkten döndüm, kendime güvendiğim için (şimdi burada ziyaaaa diyenler çıkacak ama ) daha ortaokul öğrencisi iken bir lisenin bahçesine girip 5 kişiye kontra atak yapıp tek parça, bir kaş ve dudak patlağı ile çıkmışlığım vardır.

Aradan epey zaman geçti ve bedenimi, sağlığımı yanlış şeylere harcadığımı farkettim. Eğer sinirli bir insan isen bu spora başlama, düzenli spor yaparak, boks antremanları yaparak da formda kalırsın, kendini korursun. Ne kadar güçlü olursan ol, et ve kemikten bir canlısın. Dikkatli ol.
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık sorunları sebebi ile 8 sene önce bırakmış birisi olarak söylüyorum, eğer agresif bir yapın varsa, herşeye hemen parlıyorsan, haksızlığı sindiremeyen bir yapın varsa boks'a devam et. Kick box bu yapıda bir insann başına bela açar. 18 yaşıma gelmeden kaç kere direkten döndüm, kendime güvendiğim için (şimdi burada ziyaaaa diyenler çıkacak ama ) daha ortaokul öğrencisi iken bir lisenin bahçesine girip 5 kişiye kontra atak yapıp tek parça, bir kaş ve dudak patlağı ile çıkmışlığım vardır.

Aradan epey zaman geçti ve bedenimi, sağlığımı yanlış şeylere harcadığımı farkettim. Eğer sinirli bir insan isen bu spora başlama, düzenli spor yaparak, boks antremanları yaparak da formda kalırsın, kendini korursun. Ne kadar güçlü olursan ol, et ve kemikten bir canlısın. Dikkatli ol.

Çok güzel bir yazı , ziyaaa diyenler göbeğinden klavyeye yaklaşamayanlardır . Bende de semer gibi var ama etkilemiyor . Kontra atağı izah edermısn merak ettim , valla sabıırlı olup dayak yemekten gocunmaıp hırslı olan birisi çok çalışırsa 1 yılda çok fenaaaa olur . Agrasifim onun için boks çalışıyorum kickboksdan boksa döndüm ben arkadaş bir kere birinin çenesine bir sağ cross vurdum kafası kopmuş yılan gibi yerde tepindi tepindi tepindi . yusuuuf yusuuuf yusuuuf kız arkadası allah belanı versın dedi arkadan bogazıma tırnak gecırdı o can havlı ıle bir istem dışı dirsek vurdum 6 tane şahitim vardı yoksa kız beni taciz etti dedi . Oturuyordum üstüne amir tamam oğlum git sen dedi bana . o günden beri sen bilirsin pushkicki çok sıkışırsam o birden fazla kişiyse acımam bende wchun de var . Ama gereksız şeyler , sikletım dısı benden 13 cm uzun biri ile maç yaptım çenemı kırdı hayvan içeri giremeyınce .
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir yazı , ziyaaa diyenler göbeğinden klavyeye yaklaşamayanlardır . Bende de semer gibi var ama etkilemiyor . Kontra atağı izah edermısn merak ettim , valla sabıırlı olup dayak yemekten gocunmaıp hırslı olan birisi çok çalışırsa 1 yılda çok fenaaaa olur . Agrasifim onun için boks çalışıyorum kickboksdan boksa döndüm ben arkadaş bir kere birinin çenesine bir sağ cross vurdum kafası kopmuş yılan gibi yerde tepindi tepindi tepindi . yusuuuf yusuuuf yusuuuf kız arkadası allah belanı versın dedi arkadan bogazıma tırnak gecırdı o can havlı ıle bir istem dışı dirsek vurdum 6 tane şahitim vardı yoksa kız beni taciz etti dedi . Oturuyordum üstüne amir tamam oğlum git sen dedi bana . o günden beri sen bilirsin pushkicki çok sıkışırsam o birden fazla kişiyse acımam bende wchun de var . Ama gereksız şeyler , sikletım dısı benden 13 cm uzun biri ile maç yaptım çenemı kırdı hayvan içeri giremeyınce .
    Kick box çok tehlikeli, ister istemez insanı kavgaya yöneltiyor. En ufak bir anlaşmazlıkta sorunu kaba kuvvet ile çözmeye itiyor.

ilk defa yurtdışına çalışmaya gittiğimde 7-8 kişi 2 tane Türk işçiyi dövüyorlardı, dayak yiyeceğimi bile bile arabadan atlayıp karambole daldım. Galiba hayatımda ilk defa orada bir kavgadan zararlı çıkmıştım. Tekme tokat yersin, eyvallah ama bu kavgada kimseye vuramamıştım bile. Üstüne üstlük fiziğim biraz zayıftır, boğuşma durumunda zararlı çıkarım, benim tek kurtuluşum direk dalmaktır. Ancak kavgadan 2 kişiyi çıkarabilmek için boğuşmak durumunda kaldım ve Türk filmlerindeki gibi evire çevire dövdüler bizi

gram üzülmedim, 50 tane Türk işçinin seyrettiği bir kavgada, bir araba dayak yedim ama ben arkadaşlarımı yalnız bırakmadım. Derken ilk defa jeton burada düştü, senin ne kadar tecrübeli ne kadar güçlü olduğun önemli değil, şartlar beni dayak yemeye zorladı ve bundan gocunmadım. Ancak demokrasinin bile olmadığı o yabancı ülkede hem kendimin hem de arkadaşlarımın bıçaklanması içten bile değildi.

Bu saatten sonra erkeklik yapıp diklenmektense, eyvallah abi diyip geçip gitmeyi kendime yol olarak belirledim. Bu spora merak salan arkadaşlara da tavsiyem budur.

Meslek lisesine dalma olayına gelince de, 2005 yada 2006 yılında 11 kişi aynı dershaneye gidiyoru, dershaneden çıktık ve evimize dönerken bir arkadaşı ağlarken buldum, ne oldu diye sorunda birisi ona küfür etmiş dedeiler. TAbi 11 kişiyiz, kim lan o dedim ve en önden koşmaya aşladım. Kimse demiyor ki aha şu çocuk küfür etti. Herkes kavga çıkmasın istiyormuş. Baktım koca caddeded sadece bir kişi var, koştum ona daldım. O çocukta koşa koşa cadde uzerindeki bir liseye daldı, ancak biz ortaokul öğrencisiyiz. En önden koştuk ya, artık erkeklik sırası bende, hem zaten 11 kişiyiz, dayak yeme ihtimalimiz de yok diye güveniyorum. Daldım lisenin bahçesine. Önüme ilk gelene 1, ötekine 2 derken bir anda 5 kişi etrafımı sardı. Bu sefer yumrukları saymaya başladım. 1 -2-3-4 .... 11 kişiye şöyle bir göz gezdirdim. Fatih isimli arkadaş duvara oturmuş tost yiyordu. Ahmet benim bisikletimi tuturodu. Musa, cihat, arif kenardan izliyordu. gersiini hatırlamıyorum. Sadece ibrahim diye bir arkadaş koştu ve yardıma geldi. biz 2 kişi olduk onlar 4 yada 6 kişiydiler. Ancak ibo daha sonra beni 3 kişi dövdü dedi. Ben de 2 kişi ile boğuşuyordum. Galiba 5 kişilerdi. Ağzım gözüm patladı, ancak devrilmedim. Yürüyerek çıktım lisenin bahçesinden. 2007 den beri görmediğim, arkadaşık, dostum ibrahim benim yüzümden dayak yedi, kalan 9 kişi olayı seyretti ve bende ağız göz patlatmış oldum. Bu olaylar liseye kadar devam etti, lisede de çok dalaştığım insalar oldu ancak dediğim gibi sonradan farkına vardım.

Bizler et ve kemikten canlılarız. BOşverin erkekliği, eğin başınızı ve yürüyün. Ailenizi, eşiniizi, çocukarınızı düşünün. Ben hiçbir zaman dayak yemekten çekinmedim, dostum dediğim adamla dayak yiyeceğimi bilerek her kavgaya daldım ancak hata yaptığımı çok geç farkettim.

Bu sporla uğraşmak isteyen arkadaşlara tavsiyemdir, geri durun. tekvando yapın, boksla uğraşın. Kısacası defansif sporlar ile uğraşın. Kick box defansif bir spor değildir. 2 yumruk yiyerek, ağız göz mor eve dönmeyi tercih ederim, babamı mahkeme salonunda gözü yaşlı görmektense....
    ilkadam ve mterayes26 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    boks aslında çok daha acımasızdır , eger spor gecmısı yoksa vurdugum sağ dırek komaya sokabılır . Birde biz yiye yiye alısıyoruz insanlar ne bılsın bir yumruk bir ton basıyor

BU ARADA ARKADASLAR HERKES İZLEYECEK UNUTMAYIN VE ARKADASINIZI İYİ SECİN

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20-30 yaş arası mike tysona karşı 2 raund ayakta kalamaz. Jashua 1.96 boyunda kas kütlesi son derece iyi ve güçlü vuruyor. Ama mike tyson'u çalıştıran hoca bunun gibi güçlü ve iri adamları 1 veya 2 raunda nakavt edecek tekniği bulmuş ama bu istediği yapıya uygun boksörü anca 80 yaşına doğru bulmuş.

tyson' un hocası Muhmmed Ali'e tysondan 25 sene önce bu canavarı nasıl yaratıcağını ve kimsenin karşısında duramayacağını anlatıyor.

Bu tekniği kullanmak için kısa, tıknaz, aşırı bir patlayıcı güce, hıza ihtiyac var.

D'amato nun hareketlerine bakın mike tyson'u kafada tasarlamış, ama henuz bunu hayata geçirecek adamı daha eline geçirememiş

Ama buna rağmen Muhammed ali'yi mağlup etmek imkansıza yakın. Her rakibe karşı müthiş bir stratejisi var ve boks dünyasının gördüğü kondüsyonu en yüksek adam. yorulması imkansız. Zekası ve hızına yetişmek imkansız. Boks otoriteleri Muhammed aliyi yenmek için aşırı güçlü yumruklarınız olması yetmez çünkü ona vurmak çok zordur der. rakibini kacıncı raunda yorup, sersemletip avlayacağını bilgisayar gibi hesaplıyıp, biliyordu.

Mike tysonu muhtemelen 8 veya 9 uncu ruunda nakavt ederdi

Motosikleti
    xt 600
    3'ü de döneminin özel boksörleri, karşılaştırmak nasıl olur bilemiyorum ama genel olarak haklı gibisin.
    tyson'un eskivlerinin aynı, herif hakkaten kafasındaki frankenstein'ı yaratmış
    ama rocky marciano hepsini döver

ali'nin ayakları ve spor zekası ultra-üst seviyedeydi, taklit edilemez bi stil (işin garibi bu konuda apollo creed oldukça başarılı sayılır )
    ama frazier'a yenilmişliği var. bi ters yumruğa bakar bazen işler.

hususi bi tarzı olan boksörler göz dolduruyor. ali de tyson da öyleydi.
    anthony joshua'nın fiziği de tekniği de kitap gibi, fazla kusursuz, bir nevi ivan drago
    biraz anglo-sakson soğukluğunun etkileri hissediliyor.
    adam döverken bile mesafeli
    GP500-1st bunu beğendi.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3'ü de döneminin özel boksörleri, karşılaştırmak nasıl olur bilemiyorum ama genel olarak haklı gibisin.
    tyson'un eskivlerinin aynı, herif hakkaten kafasındaki frankenstein'ı yaratmış
    ama rocky marciano hepsini döver

ali'nin ayakları ve spor zekası ultra-üst seviyedeydi, taklit edilemez bi stil (işin garibi bu konuda apollo creed oldukça başarılı sayılır )
    ama frazier'a yenilmişliği var. bi ters yumruğa bakar bazen işler.

hususi bi tarzı olan boksörler göz dolduruyor. ali de tyson da öyleydi.
    anthony joshua'nın fiziği de tekniği de kitap gibi, fazla kusursuz, bir nevi ivan drago
    biraz anglo-sakson soğukluğunun etkileri hissediliyor.
    adam döverken bile mesafeli
    Zaten D.amato joe frazier'ın da antronörü, Frazierı yaratan adam. O da aynı Mike Tyson gibi dövüşüyor , fiziksel özellikleri benziyor boyu aynı bu yüzden içten dövüşüyor.

Ama eserini mike Tyson da kusursuzlaştırıyor, ölümüne yakın. Zaten alinin seni öldürür maça çıkma dedikleri George Foreman'ı nasıl şamar oğlanına çevirdiğini iyi analiz etmek lazım. Aynı foreman ise frazier'ı çok kötü indirmişti hemde 3 kere.

Frazier terminotör T800 ise mike Tyson T1000 . Jashua yı da , Foremanı da yenmesi 3 raund içinde kıvama getirip yere sermesi zor değil.

Muhammed Ali nin tyson için ''ben zeki ve hızlıydım ama Tyson'un ise rakibini köşeye sıkıştırp yumruklaması yeterli'' diyor

Tysonun ise kendi stili için 'herkesin bi stratejisi vardır ta ki ağzının ortasına yumruğu yiyene kadar diyor.

Ama Tyosun fiziği ve tekniği 30 yaşından sonra dövüşmeye izin vermiyor. Lennox Lewis foreman gibi adamlar 30 yaşından sonra ibre onlara dönüyor. Her güzelin bir kusur var...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu arada dövüşürken çabuk kesiliyor hemen yoruluyorsanız dövmeden önce rakibinizi silahla bir yada bir kaç yerinden vurun.
    Fazla karşı koymadıkları gibi aşırı debelenme sonucu oluşan dikkat kayıplarının da önüne geçiyor.
    Küçük bir bilgi olarak aklınızda bulunsun.

Not: yatırım tavsiyesi değildir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Badr Hari'nin fütursuz tekmelerini izlemek muhteşem ama;
    Hiç biri bir Muhammed Ali olmadı olamayacak.
    Gardını indirip sadece santimlik boyun hareketleri ile rakibini maymun eden o muhteşem yetenek.
    Rakibinin kolunun uzunluğunu hesaplayıp ne kadar mesafeden ona sunamayacagini hesaplayıp, suratına gelen yumruğu hiç kıpırdamadan gözünü bile kırpmadan izlemek.
    Kimse bu kadar yetenekli olamadı, olamayacak.
    Duvarımdan posterini hiç indirmediğim eşsiz sporcu, mekanın cennet olsun.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada dövüşürken çabuk kesiliyor hemen yoruluyorsanız dövmeden önce rakibinizi silahla bir yada bir kaç yerinden vurun.
    Fazla karşı koymadıkları gibi aşırı debelenme sonucu oluşan dikkat kayıplarının da önüne geçiyor.
    Küçük bir bilgi olarak aklınızda bulunsun.

Not: yatırım tavsiyesi değildir.
    peki track day yaparken de hemen kesiliyorsak kondisyon tırt ama teknik zehir gibiyse.. Yine mi silah?

Spor iyidir ihtiyar, huysuzluğuna veriyoruz

Semih Saygıner 50 yaşında bu arada...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Spor iyidir ihtiyar, huysuzluğuna veriyoruz
    Kızmışsın ama yine de kıyamayıp huysuz deyip geçmişsin.

Güzel.

Normalde huysuz değil aptal olması lazım o lafın aslı.
    Yoksa hangi aklı başında adam bir topic dolusu dövüşçüye bulaşır?

Az daha zorlasam İrlandalıya su satan esnaf durumuna düşecem haberim yok.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten D.amato joe frazier'ın da antronörü, Frazierı yaratan adam. O da aynı Mike Tyson gibi dövüşüyor , fiziksel özellikleri benziyor boyu aynı bu yüzden içten dövüşüyor.

Ama eserini mike Tyson da kusursuzlaştırıyor, ölümüne yakın. Zaten alinin seni öldürür maça çıkma dedikleri George Foreman'ı nasıl şamar oğlanına çevirdiğini iyi analiz etmek lazım. Aynı foreman ise frazier'ı çok kötü indirmişti hemde 3 kere.

Frazier terminotör T800 ise mike Tyson T1000 . Jashua yı da , Foremanı da yenmesi 3 raund içinde kıvama getirip yere sermesi zor değil.

Muhammed Ali nin tyson için ''ben zeki ve hızlıydım ama Tyson'un ise rakibini köşeye sıkıştırp yumruklaması yeterli'' diyor

Tysonun ise kendi stili için 'herkesin bi stratejisi vardır ta ki ağzının ortasına yumruğu yiyene kadar diyor.

Ama Tyosun fiziği ve tekniği 30 yaşından sonra dövüşmeye izin vermiyor. Lennox Lewis foreman gibi adamlar 30 yaşından sonra ibre onlara dönüyor. Her güzelin bir kusur var...
    tyson'ın mottosunu okuyunca gözümde atak sahneleri canlandı.
    o halde son tahlilde "güç oyunu bozar", ama ali'ninkini değil

o antremanlardan sonra sapıtan metabolizmadan dolayı bırakanlarda aşırı bir kilo alma durumu gözlemledim.
    tyson da bir ara şöyle olmuştu, sonra tekrar zayıfladı galiba;

çoklu resim yükle

ankara'da emekli güreşçiler lokanta, emekli boksörler kahvehane açar,
    amerika'da hamburgere abanıyolar galiba

"rumble in the jungle" yorumun nasıl?
    ali'nin taktiği belli ama foreman'ın bataryası 2. raund sıralarında çok erken bitiyor.
    ordan sonrası ayakta zor duran bir foreman ve onunla oynayan ali.
    ali'nin ringde gezmekten çok iplerde beklemeyi tercih ettiği bi maç, kaçıp vurmalardan çok "kırışma" atmosferinde geçiyor.
    ali'ci olsak da; çaresizce ama bırakmadan çırpındığını gördükçe insanın gönlü foreman'a kayıyor

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızmışsın ama yine de kıyamayıp huysuz deyip geçmişsin.

Güzel.

Normalde huysuz değil aptal olması lazım o lafın aslı.
    Yoksa hangi aklı başında adam bir topic dolusu dövüşçüye bulaşır?

Az daha zorlasam İrlandalıya su satan esnaf durumuna düşecem haberim yok.
    biraz daha konuşursak konu canan karataya kadar gider. Bu bakış un yağ şeker ölümdür bakışı

Yüksek kan şekeri, şeker hastalığına giden yolu kısaltır. yaşam pistinde en hızlı turu atabiliriz. Bir boks torbası alıp herkes günde 10 dk yumruklasa ne şeker, ne tansiyon ne stress kalır... Bu arada irlandalı bizi dövmüştü diye hatırlıyorum

Mike tyson abi ye dönersek... Evde 9 yaşındaki kızı kaza geçiriyor söylenen göre boynuna kablo dolanıp ölüyor. kariyerin hiçbir anlamı olmadığını ona tüm bunların birşey ifade etmediğini söylüyor

Motosikleti
    xt 600
    tyson hakikati yumruk yiye yiye bulmuş galiba.
    karate gibi, funk hu gibi boksunda bir felsefesi var özünde;
    "onu beşi bilmem, vurdum mu yuvarlarım"
    Burgess Meredith

"rumble in jungle" yorumunu es geçtin.

Motosikleti
    xt 600

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)