Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Hayvansever Motorcular Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    K 1200 LT
    İki hafta önce Cuma günü komşular karşı arsadaki ağaççıkların içinde köpek yavruları bulmuşlar.Hayvanlar sicim gibi yağmurun altında titreye titreye zatürre olmak üzereyken alıp,benim evin altındaki garaja koymuşlar hanımla birlikte.Ben de o yağmurda kıçıma kadar ıslanıp eve gelmiş,sıcak bir duş alıp yatmıştım.hanım söyleyince içim rahat etmedi.zar zor kalktım.İndim aşağıya.

Bizim hatunlar gözleri bile açılmamış 9 köpek yavrusunu alıp bir koliye koymuşlar.Bir tabak da süt koymuşlar.Hayvanlar biribirine sokulmuş titriyorlardı.

Hemen onlara eski bir battaniyeden yer yaptım.Bizim oğlanın eski biberonunun ucunu biraz kestim.Depodaki sobayı çıkarıp yaktım,tahta parçalarıyla...Enikler daha meme almamış ağızlarına.Zorla şerle biraz süt içirdim.Güzelce kuruladım.

Bu arada sobayı yakmak için bir sigara kolisini yırtmak için aldığımda içinden bir kedicik yüzüme hücum etti.meğer o da koliye yavrulamış.Üç tane de kedi yavrum oldu.

Ertesi sabah köpeklerin annesi süt dolu memeleriyle kapının önünde yatmış beni bekliyordu.Hemen kepengi açtım.manzara görülmeye değerdi.Nasıl bir kavuşma anıydı anlatamam.Ağladım ,evet ağladım.Anamı düşündüm,ağabeyimi,kardeşlerimi...

kedi ise yavrularını daha yukarılara ( WC nin üzeri ) çıkararak dükkanı paylaştılar.

Ben hayvandan haz etmeyen ,evde kedi köpek beslenmesine karşı olan bir adamım normalde.Ama içim elvermedi.Bir yandan da sanki bir bağ oluştu aramızda.Şimdi kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye.9 tane enik 3 tane kedi yavrusu ve bunların analarını ne yapacağım diye...

Allah onların rızkını benim elimden verdi.Kim bilir belki de şu sıra çok sıkıntılı olan iş hayatımda da onların sayesinde feraha erdirir beni...
    ''Anlayabilseydin,ağlayabilirdin...''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    @ osmanefe
    bırak iş hayatını belki de cenneti kazandınız dostum
    unutmamak gerek çölde aç susuz bir köpeğe su içiren kişiyi Allah'ın cennetine koyduğu rivayet edilir
    siz karşılıksız bir iyilik yaptınız bunun ödülü çok büyük olacaktır
    Allah sizden razı olsun
    aynı şehirlerde olsak yavrulardan birine kesin bakardım malesef ki size uzağım..
    motosiklet.net üyesiyim..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ osmanefe
    Dostum, ne kadar sevgi dolu bir iş yapmışsın..
    Bunu yaparken hissettiğin o sıcaklık saf sevgi bence de..Karşılıksız, çıkarsız bir sevgi işte..
    Yavruların fotolarını çekebilir ve buraya koyabilirsen ne güzel olur..
    Umarım işin,gücün her daim rast gider..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    @osbourne
    ne karşılıksızı hemşerim adam da bir nasip istiyor kendine, ne bozuyorsun havayı. le hawle

izmir olayı sıradan bir olayın magazinleştiğinde nasıl olduğunu göstermek açısından gayet iyi bir örnek.

hepimiz hayvanları sevsek de besin zincirinde en üstte olmanın bütün avantajlarını dibine kadar kullanıyoruz. ayıpladığımdan ya da etik bulmadığımdan değil, durum değerlendirmesi diyelim.

yalnız hayvanseverliğin değişik bir yüzü var bizde hayvansever olduğunu iddia eden bir kesim insana karşı aynı duyarlılığı göstermiyor, hayvan sevgisinin mesneti olarak kendi kudretleri nazarında hükmetmenin keyfini sürüyorlar diyelim.

insan hükmetmek kolay değil, zor da değil. fkat öngörülemez davranışlarından dolayı riskli. hayvan öylemi yüksek bir yüzde ile ne yapabileceği kestirilir.

hayvan sevgisine haiz olmayanın insanı nasıl sevebileceği de tartışma konusu, varlıkları subjektif ayraçlar ile bölüp buna göre davranmak tamamen insana özgü sanırım, yoksa bir bitkinin hayvandan yahut bir insanın bitkiden daha değerli olduğunu insandan gayrı söyleyen henüz görmedim.

hayvanları sever miyiz ? sanmıyorum. soyu tükenmekte olan bir hayvanı yahut yaşam alanını tükettiğimiz her canlıyı sevdiğimizi pek söyleyemeyiz. eğer içimizde sevgi olsa idi onların yaşam alanlarını daraltan isteklerimize gem vurur bu ihtiyaçları kenara koyar onların yaşam alanına saygı gösterirdik.

ironik. sanırım doğal akış dahilinde pek de garip değil. insan olarak ortak bir bilinç ile hareket ettiğimizi varsayıyorum, aslında varsaymaktan ziyade bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

her canlı gibi insan da kendi varlığını devam ettirme çabası içinde, doğadaki diğer varlıkların aksine bu önlenemez içgüdü kerterizinde önüne gelen canlılara yaşama şansı vermek gibi bir düşüncesi de görünmüyor işine yaramadığı sürece.

bilemiyorum henüz kanı insan eline bulaşmamış bir canlı görmedim. bunun önüne geçilebilir mi bilemiyorum. milyarlarca usta hücreden oluşmuş bir organizmanın bu kadar güdük kalabilmesinin verdiği şaşkınlık ile satırlarıma son veriyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    @ The Dude
    bence tüm canlılar insan için yaratılmıştır..
    yani sadece hayvanlar değil tüm bitkiler de..
    ek: iyilik yaparken bir karşılık beklememiş ve bir karşılık almamış
    sadece ileriye yönelik bir temennisi var
    biz de o temenniyi güçlendiriyoruz
    motosiklet.net üyesiyim..

Motosikleti
    honda cbr 1000
    slm arkadaşlar pitbull besleyen varmı

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı sürmeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Staffordshire Bull Terrier besleyen var ...

http://www.evcilkopekler.com/kopek-i...e-bull-terrier
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Arkadaşlar yeni konu başlığı açma gereği duymadım.

Haysev'in Tekirdağ'da ki hayvan barınağı için başlatmış olduğu bir yardım kampanyası var.

Hayvanlar için mama, ilaç, sargı bezi ve barınak yapımında/onarımında kullanılabilecek her türlü yapı malzemesine ihtiyaç duyuyorlar.

19 Aralık Pazar günü yola çıkıyorlar. Araç dolu olduğu için gitme şansınız olmayabilir ancak 18 Aralık Cumartesi günü Anadolu yakası Bahaus (kozyatağı Carrefour) otoparkında yardım malzemelerini araca yüklemek için 12:00 ile - 18.00 arasında orda olacaklar.

Yardım etmek isteyenlere fikir olması açısından söylüyorum: ben klube onarımında kullanmak için 40m2'lik bir naylon muşamba ile bunun yapımında kullanılabilecek plastik kelepçeler ile raptiyeler aldım. Genelde mama bağışını herkes yapıyor ancak klubelerin durumu içler acısı.

Yardım etmek isteyenler Facebook'ta Haysev'in sayfasını takip ederek ilgililerin ceptelefonu numaralarına ulaşabilirler.

MT üyeleri olarak birlikte bir bağış yaparsak güzel bir organizasyonun altına imza atmış oluruz diye düşünüyorum.

Haysev Facebook sayfası:
    http://www.facebook.com/haysev

Tekirdağ Hayvan Barınağı sayfası:
    http://tekirdagbarinagi.tripod.com/
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    HONDA CbR 125R
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeterli miktarda insan toplanırsa ben barınak yardımı etkinliğini de organize ederim, barınak bulurum, görüşürüm, ihtiyaçları belirler, liste çıkartırım..Yeterki gönüllülerimiz çoğalsın..

Bu arada bir zamanlar evimizde misafir ederek hayatta kalmasına yardım ettiğimiz kedimiz, Robin:

bir köpeğim ve bir kedim var sanırım kedilerimizin yüzleri birbirine benziyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:04 ----------

http://webtv.hurriyet.com.tr/1/12238...ayrilmadi.aspx İNSANLARA BU OLAY İBRET OLSUN. BEN BÖYLE ŞEY GÖRMEDİM.
    :cat:MoToLeKtrA{eSrA}::alkiis::

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    erkek 1,5 yaşında showline istanbul büyükçekmecedeyiz alman kurdumuza dişi arıyoruz, varmı aynı cins köpeği olan arkadaşlar aramızda ?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4teker kullanan 2ayaklı hayvanları pek bir severim ben ama arada sırada aşısını yapıcaksın yoksa azıtıyolar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de Bizim Eğitim istimizde Yağmurlu bir günde yanıma yaklasan bir Sokak köpeğine Süt-Ekmek vermiştim. Ertesi Gün gitmemiş, beni beklemiş. O günden beri her gün cıkıp yemeğini veriyorum. 20 Gündür bu sekilde devam ediyoruz, iyi anlasıyoruz

Meğer Hamileymiş köpeğim, 4 gün önce yavruladı Artık BABA sayılırım, Yavruları da büyütüp besleyeceğim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkek 1,5 yaşında showline istanbul büyükçekmecedeyiz alman kurdumuza dişi arıyoruz, varmı aynı cins köpeği olan arkadaşlar aramızda ?
    petsti izdivaç

bende çocukluğumdan beri her türlü hayvanı severim .

şimdiye kadar
    uğur böceği,
    kertenkele,
    serçe,
    kumru,
    bıldırcın,
    muhabbet kuşu,
    etçil ve tropikal balık çeşitleri,
    civciv,
    köpek besledim şuan ise Alex isminde kedim var. resimlerını yarın atarım. Alex her gol attığında ve Fenerbahçe her kazandığı maç sayesınde ödül maması kazanıyor :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07

Uploaded with ImageShack.us
    Alex

Uploaded with ImageShack.us
    fz6_fazer bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Arkadaşlar bende Rodvaydır ve Alman kurdu var resimleri daha sonra koyacağım
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Kuşalarımı,,Papağanımı çok seviyorum...Kedimide çok severdim ama şimdi yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Motosikleti
    PCX

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bugne kadar bir çok hayvanım oldu suanda 2 aylıkken aldıgım alman kurdum var 4 ay oldu alalı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı sürmeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pitbulldan nefret ediyorum..en son geçen hafta akşam üzeri 2.5 yaşında bir bebeği öldürüyordu şerefsiz...komşu eve gelen kadının kocası karısını almaya diye o köpekle gelmiş bahçeye bağlamış eve çıkmış...kahve içip aşağı inmişler bebek köpeğin yanına gidince köpek hemen bebeğin boğazına
    saldırmış..ama Allahın hikmeti çocuk kolunu kaldırıp dönünce boğazını ıskalayıp sol kolunun pazu kısmını kapmış..
    bağırışlara fırladık mahallece..ama bebeği itin elinden almak kolay olmadı tabi...öldürsende bırakmayacağını biliyorum..bebeğin kolunu parçalamak pahasına uzun uğraşlardan sonra kurtarıp hemen hastaneye kaldırıldı..Allahtan kolunu koparmadı bebeğin..
    doktorda 10 gün kadar köpeğe bişey yapmayın demiş..kuduz v.s şeyler için..1 haftası geçti..kısa süre sonra gebertecekler iti....
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaş..sansürlesene şu resimleri biraz..6 okka ............... töbe töbeeeee..........

kedilerin gözlerine herzaman bayılmışımdır..sanki el feneri mübarekler....

bende hayvanları severim..bir çoğunuda beslemişimdir..
    ancak köpeğin kesinlikle evde, ev içinde beslenmemesi gerektiğini savunuyorum..bahçe yada benzeri bi yer olabilir.. pitbull gibi canavarların beslenmemesi hatta neslinin tüketilmesi taraftarıyım...

kimse bişey yapmaz demesin..hiç umulmayan bir anda bebek katili olmaları an meselesidir...tabi dolayısıyla sahibininde....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Bu da bizim kizimiz Jerry

[IMG][/IMG]
    jam session bunu beğendi.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler