Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Hayvansever Motorcular Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir köpeğim ve birde kedim var Köpeğim staffordshire bullterrier.. Dünya güzeli bi kız Kedimi ise sokakta dikenlerin içinde bağırırken bulmuştum küçücükken şimdi büyüdü.. Ama büyüklük fotoğrafı yok şimdilik olanları atıyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    bende hayvanları cok severım...özellıkle de erkek kardesımı...
    köpeklerı daha cok severım....
    buda gezı de yakaladıgım köpecık

Motosikleti
    Yakında F800R :)
    Ben de 10 yıldır her zaman yanımda olan kuşum Boncugu gecen pazartesi kaybettim. o küçücük bir bedende o kadar büyük bir can vardır ki anlatılamaz. her gün işten eve geldiğinde omzunda bir agırlık yanagında nazik gaga darbeleri,öpermişçesine,beraber yemek yemek,beraber müzik dinlemek,şarkılara eşlik etmek,acık havada gezmek ve yine beraber eve girmek,yatarken göğsüne konup iyi geceler dermişçesine cıvıltıyla seslenmek,uyandıgında yine aynı heyecanla gelmesini beklemek.. bu sevgi bambaşka bir şey... bir insan yavrusuna ancak bu kadar ilgi duyar,hasret çeker... o artık yok,evdeki herkes,herşey boş benim için... yenisini alırsın derler giden hayvanın ardından... parayla bi insan satın almak bile kolay artık ama o kadarcık bi hayvandaki kocaman sevgiyi dünyaları versen bulamazsın... o yuzden her zaman derim, bin insan yerine bir hayvanım olsun daha ne gerekir ki.. Allah o guzelliklere zarar veren ş...sizlerin yuregine azıcık duygu,insanlık,vicdan versin..
    nobly bunu beğendi.
    [B][COLOR="Navy"]Ben Guzele Guzel Demem,Kafam Guzel Olmayınca.. :p[/COLOR][/B]

Alıntı CqL..! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 10 yıldır her zaman yanımda olan kuşum Boncugu gecen pazartesi kaybettim. o küçücük bir bedende o kadar büyük bir can vardır ki anlatılamaz. her gün işten eve geldiğinde omzunda bir agırlık yanagında nazik gaga darbeleri,öpermişçesine,beraber yemek yemek,beraber müzik dinlemek,şarkılara eşlik etmek,acık havada gezmek ve yine beraber eve girmek,yatarken göğsüne konup iyi geceler dermişçesine cıvıltıyla seslenmek,uyandıgında yine aynı heyecanla gelmesini beklemek.. bu sevgi bambaşka bir şey... bir insan yavrusuna ancak bu kadar ilgi duyar,hasret çeker... o artık yok,evdeki herkes,herşey boş benim için... yenisini alırsın derler giden hayvanın ardından... parayla bi insan satın almak bile kolay artık ama o kadarcık bi hayvandaki kocaman sevgiyi dünyaları versen bulamazsın... o yuzden her zaman derim, bin insan yerine bir hayvanım olsun daha ne gerekir ki.. Allah o guzelliklere zarar veren ş...sizlerin yuregine azıcık duygu,insanlık,vicdan versin..
    Başın sağolsun.. Giden hayvanın yerine yenisini alırsın sözü kadar saçma birşey görmedim ben. Duygusuzluk resmen. Katılıyorum sözlerine.. Benimde 14 senelik köpeğim öldü birkaç sene önce.. Tamam yenisini aldım ama onun yeri bambaşkaydı.. Tekrar başın sağolsun..

Motosikleti
    Yakında F800R :)
    Alıntı Kenpachi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başın sağolsun.. Giden hayvanın yerine yenisini alırsın sözü kadar saçma birşey görmedim ben. Duygusuzluk resmen. Katılıyorum sözlerine.. Benimde 14 senelik köpeğim öldü birkaç sene önce.. Tamam yenisini aldım ama onun yeri bambaşkaydı.. Tekrar başın sağolsun..
    insanların onlardan öğreneceği o kadar çok şey var ki... Teşekkür Ederim Senin de Başın Saolsun..
    [B][COLOR="Navy"]Ben Guzele Guzel Demem,Kafam Guzel Olmayınca.. :p[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Dream Rider
    Hoş bu arada, ben açıkcası şöyle düşünüyorum. Belki de tüm kedilerini yardıma muhtaç sokak kedilerinden seçen biri olduğum için bu düşüncem. Bu can dostlarımızı kaybettikten sonra, yeni bir dost edinmemek yanlış bence. Hatta mümkünse en kısa sürede bir can dostu edinmek şart bana göre. Bu sayede hem eski dostunuzun acısı bir nebze azalıyor, hem başka bir canlıya yardım edebildiğinizi hissetmek sizi biraz rahatlatıyor. Dostunuzun anısını yeni dostunuzda yaşatabiliyorsunuz. En azından ben böyle düşünüyorum.

Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş bu arada, ben açıkcası şöyle düşünüyorum. Belki de tüm kedilerini yardıma muhtaç sokak kedilerinden seçen biri olduğum için bu düşüncem. Bu can dostlarımızı kaybettikten sonra, yeni bir dost edinmemek yanlış bence. Hatta mümkünse en kısa sürede bir can dostu edinmek şart bana göre. Bu sayede hem eski dostunuzun acısı bir nebze azalıyor, hem başka bir canlıya yardım edebildiğinizi hissetmek sizi biraz rahatlatıyor. Dostunuzun anısını yeni dostunuzda yaşatabiliyorsunuz. En azından ben böyle düşünüyorum.
    Dostum zaten önceki hayvanımızın anısı için başka hayvan alınmamalı anlamında demedim bende aldım zaten belirttim eski dostum öldükten sonra yeni bir köpek daha aldığımı. Ama işte "yenisini alırsın yaa nolcak" diyip geçenleri anlayamıyorum sadece.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bir site paylaşımında bulunmak istedim:

http://www.yuvaariyoruz.org/

Çevrenizde ilgilenenler varsa, yönlendirebilirsiniz..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Kız babası olmak zor.Kızını dövmeyen dizini döver.Ak akçe kara gün içindir.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    şimdiye kadar birçok hayvan besledik kardeşimle
    ilkokula giderken iki tane civciv almıştık, büyüyünce dövüş horozu oldukları ortaya çıktı, evde terör estirip anneme, babama, bize saldırıyolardı. kestik ikisinide, iyi ağlamıştık(:
    sonra muhabbet kuşu aldık, resmen evin 3. çocuğu olmuştu, 7 yaşında öldü, kafesini, oynadığı oyuncakları hala saklarım
    en son kardeşim sokakta bi yavru kedi bulup, poşetle eve getirmişti, başına gelmeyen kalmadı hayvanın, bahçeye filan inerdi arada, mahallenin terörist çocukları yandaki dereye attılar, bir hafta sonra bulduk, sonrada haftalarca kayboldu, kediyi dövdüler gibi bişeler duymuştuk, bir gün okula giderken bulduk, tek gözü kapanmıştı ama sınava geç kaldığımız için alamamıştık. hala pişmanlığını yaşarım keşke orda bırakmasaydık diye.
    şimdi yine kedi beslemeye karar verdik, yeni doğmuş bi kedi arıyoruz, bulduğumuz an nüfusumuza geçiriyoruz
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    hyosung gv250
    Çok güzel deneyimleriniz olmamış hayvan besleme adına o yüzden size tavsiyem problemsiz bir hayvan seçmeniz örneğin daha önc beslemiş oldugunuz kuş olabilir ya da süs balığı.

Daha önce söylediğim gibi bir tane rotweıler yavrusu besliyoruz.Bir kaç aysonra ofisimde beslemeye devam edeceğiz.Çalışan arkadaşlarımdam biri bakıyor tabii ben satın aldım ama muthiş bir duygu herkese tavsiye ederim.Canlı besleyerek canlandığınızı hissediyorsunuz.
    Selamlar saygılar.

Motosikleti
    hyosung gv250
    ''Osbourne'' abi senin kemerburgaz hayvan barınağı işi ne oldu?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Osbourne'' abi senin kemerburgaz hayvan barınağı işi ne oldu?
    Aslında bilerek gelişmeleri yazmıyorum çünkü moderatörlerle görüştüm, eğer 1-2 hafta öncesinden bir etkinlik başlığı açarsak MT olarak destekleyeceğiz dediler..

Şu sıra işlerim inanılmaz yoğun ve havalarda kötü gittiği için biraz öteledim barınak ziyareti etkinliğini..
    Bağlantı kurdum barınaktakilerle ama dediğim gibi 1-2 hafta sonra gerçekleştirebiliriz en yakın..
    O vakte kadar biz buradan 3-5 kişi buluşup cumartesi günü gidelim diye yazacağım..

Az daha bekleyelim yani

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Öncelikle harika bir grup olmuş
    Hayvanları çok sever ve beslerim...ancak onların hayattan kayıp gitmelerini izlemek insana çok büyük acı veriyor....Allah evlerimizin çocuklarımızdan sonra neşe kaynağımız hayvanlarımızı eksik etmesin.

Max geldiğinde 3 aylıktı..şimdi 3 yaşında.çok zeki ve duygusal bir birey.

Max ve Azman pecerenin önündeki ağaca konana kuşalrı izlemeyi çok seviyor...aaah birde yakalayabilseler onları

Max...Erkeğin malı ortada der sanki..dikkatlice bakın

Azman aslında bir kız ancak biz onu ve biri ölü 5 kardeşi ile bulduğumuzda yaklaşık 24 saatlikti...cinsiyetini tanımlayamadığımız için renklerine bakarak..''bu bir azman olur demiştik'' Azman 6 yaşını dolduruyor..Ablası mine de vardı ancak talihsiz bir şekilde kaybettik...çok üzülüyoruz hala hele ben...o benim kızımdı.

Azman & Max

Max & Azman Şekerleme yaparken..

Bu da Muk..Pamuğun muk'u..onu da sokakta buldumda çok zayıf ve cılız bir haldeydi...çağırır çağırmaz kucağıma oturarak uyuklamaya başladı...veeee biz de onun evimizin bir bireyi olmasına karar verdik..Azman ve Max'ın onayının almadan olamazdı tabii...

Muk bugün yaklaşık bir yaşında ..

Bir Kedi daha mutlu olabilir mi
    nobly bunu beğendi.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Bunlar da bizim kedicikler; Alaca, Sarıca, Karaca. Geçen seneye ait fotolar. Bir tek alaca yaşıyor, odamın camına oturup beni izler akşama kadar Sarıca da gelir modemin üzerine yatardı devamlı, seviyordu sıcaklığını.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Bir hayvan beslemek istemiyorum çünkü insan duygusaldır, bağlandığı bişeyi bırakmaz kolay kolay ayrılamaz.O yüzden mecburen kuş besliyorum ve her sabah öpmeden akşam eve geldiğimde sevmeden olmuyor.Çünkü bağırarak tv bile izlettirmiyor, içeriye gidiyorum pc başına oraya gelip orda bağırıyor bu sefer, hani derler ya hayvanların aklı yoktur ya da sevgiyi bilmezler, onu diyenlere adresimi veriyim bi akşam yemeğine gelsinler çok da güzel ağırlarım görsünler bakalım muhabbet kuşunun ne kadar sevgi duydugunu ya da ilgilenmediğiniz zaman ne kadar kızdıgını.Hayvanlar insanlar gibi sevgiyi bence bence algılayabiliyor kim ne derse desin.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hayvan beslemek istemiyorum çünkü insan duygusaldır, bağlandığı bişeyi bırakmaz kolay kolay ayrılamaz.O yüzden mecburen kuş besliyorum ve her sabah öpmeden akşam eve geldiğimde sevmeden olmuyor.Çünkü bağırarak tv bile izlettirmiyor, içeriye gidiyorum pc başına oraya gelip orda bağırıyor bu sefer, hani derler ya hayvanların aklı yoktur ya da sevgiyi bilmezler, onu diyenlere adresimi veriyim bi akşam yemeğine gelsinler çok da güzel ağırlarım görsünler bakalım muhabbet kuşunun ne kadar sevgi duydugunu ya da ilgilenmediğiniz zaman ne kadar kızdıgını.Hayvanlar insanlar gibi sevgiyi bence bence algılayabiliyor kim ne derse desin.
    Hayvan beslemek istemiyorsun ancak bir muhabbet kuşun var
    Kuş sence hangi sınıf canlılardan sayılır?
    Kaçtığı güne kadar yaklaşık 7 yıl gözüm gibi baktığım bir Muhabbet kuşum vardı...yalaşık 120 kelime kenuşur ve hiç kesmeden '' en büyük cim bom bom başka büyük yok '' diyebiliyordu...
    Hayvan sevgisi çok güzel
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    hyosung gv250
    Ayrılıkları pek sevmem bu yüzden ben almadım kardeşim almış eve getirdi sokağa bıraksak ölür belli yani, bide kimseye gitmiyordu ben elimi uzattım bana geldi baskasına da vermek istemedik o saatten sonra, öyle kaldı gidiyor bakalım.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Muk bugün yaklaşık bir yaşında ..

Bu iki fotografa bayıldım. Ne çabuk büyüyorlar
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler