Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Hayvansever Motorcular Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuna değinmek istiyorum
    hiç doğum yapmamış hayvanları kısırlaştırmayınız,hayata küsüyorlar bedelini de çok ağır ödersiniz ...
    Aynen onun icin yaptik biz de, sagligi bozulmasin diye..
    Hic dogum yapmadan kisirlastirilan kediler var ya?
    hani durmadan haberlere cikan, 20kg oldu kedi, vay hayvan vay..! haberlerinin kahramani olan kediler.. butun gun yatmaya basliyorlar daha 2 yasinda,
    bu sirada yemegini kontrol etmezseniz, aha 20 kilo kedi.. bavul kadar..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Venox
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gorkem, Kontes in cinsi nedir ? Eğer İran ve ya Shorthair ise pek şansın yok malesef. O cinslerin kronik derdi o. Abi bir de 15 yaşındaki kedilerimizi kaybettik deyip durmayın allah aşkına (başınız sağolsun bu arada) aklım çıkıyor zaten Karbon a bir hal olacak diye. O adam benim uğurum yahu. Onu yolda bulup eve getirdiğim sene universiteye girmiştim ben. Bir şey olursa ne halt ederim bilmiyorum
    allah uzun ömür versin kedine, yaşlanan kedilerde bunun farkında olup kontrollerini aksatmadan yapmak lazım, ve beslenmesine dikkat etmek lazım..Dediğim gibi inşallah daha senelerce uğur getirmeye devam eder.
    Daha iyi yada daha kötü değil sadece farklı...

Motosikleti
    Dream Rider
    Karbon ile Bulut a yaptığım veteriner masrafını kendi doktoruma yapmıyorum. Eşşek herifler benden daha iyi besleniyor diyebilirim hatta. Benim en büyük korkum kuru mamadan kaynaklı diş problemleri ile, yine kuru mamaların yarattığı kristalleşmeden dolayı böbrek problemi yaşaması idi. Çok şükür hala at gibi işiyor eşşoğlu eşşek. Tuvalete girdiğinde odamdan duyuyorum sesini. Bu arada sizin kedileriniz de benimkiler gibi yemek konusunda uyuz ise ve kuru mamadan başka birşey yemiyorsa, renkli kuru mamalardan uzak durun. Bunlardaki boya idarlarında kristalleşmeye yol açıyor, bunlar da böbreklerde birikime neden olup böbrek yetmezliğine yok açıyor. Bunun sonucu da uzun ve acılı bir ölüm oluyor. Aman diyeyim. Bunu öğrendiğimden beri 4-5 senedir renkli mamayı kestim ne marka olursa olsun.

Bir de iki kedi olması bu heriflerin ömürlerini uzatıyor bunu da anladım. Çünkü daima hareket halinde oluyorlar ve hantallaşmıyorlar. Karbon halen it gibi koşup Bulut ile dalaşabiliyor mesela Bir gün dalaşmalarını video ya çekeyim de izleteyim size

Motosikleti
    Kymco Venox
    Ben garfo ya proplan alıyordum uzun tüylü ve yaşlı diye, kristalleşme için renk değilde kedinin metabolizması önemli diye biliyorum. 3 kardeş vardı bir ara , 1 tanesinde sürekli kristalleşme oluyordu diğerlerinde aynı mama hiçbişe etkilemiyordu. Ucuz mamalardaki handikap bu bildiğim kadarıyla ve çok yiyorlar çünkü besin değeri düşük. Ama birkaç kedi oluncada maliyetleri çok artıyor veteriner mamalarının. Evde mama hazırlama tarifleri bulmuştum netten garfo zevkle yiyordu. son zamanlarında dişlerinden herhalde kuru mama yememeye başlamıştı. Diğer iki kedi maşallah ne bulsalar yiyrlar ama artık dha düzenli kontrole götürmeye karar verdim. Bu arada kadıköy civarında oturanlar varsa moda da çaybahçelerinin ilerisinde köşede yıkık bir bina var orda 10 kusur kedi yaşıyor , bir hanım besliyor. Ben fırsat buldukça oraya gidip yem vermeyi destek olmayı düşlünüyorum. Hepsini eve alma şansı olmadığına göre bu bir ölçüde anlamlı olur diye düşündüm. Acemi sürücü olduğumdam grup gezisine katılabilirmiyim bilmiyorum , risk alıp grubu da tehlikeye atmak istemem ama tecrübelenir tecrübelenmez barınaklara yapacağınız gezilere katılmak isterim. Herkese dostları ile iyi günler ve uzun yıllar
    Daha iyi yada daha kötü değil sadece farklı...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanaryanin adi zekai ise,
    iguananin adi neydi haji?
    Iguananın Cabbar!

Papağanın adı Şopar

Köpeğimin adı Vodka

Hamsterın adı Ragıp'tı..

~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iguananın Cabbar!

Papağanın adı Şopar

Köpeğimin adı Vodka

Hamsterın adı Ragıp'tı..

Şopar klarnetiyle çalarken, Zekai şarkı söyler bizde vodka eşliğinde Ragıp ile demlenirdik. Cabbar ise erketeye yatardı.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunlar da benimkiler arkadaşlar. Hepsi hakiki soked cinsidir. (Soked=sokak kedisi)

Bu en büyükleri minnoş,genelde ağır takılır diğerleri ile muhattap olmaz. Takıldığı ve sevdiği mekanlar kalorifer üstü ve salondaki koltuktur.

Bu naz, en fırlama ve hareketlisidir. Hepsi mama kasesinden yerken o mama kutusundan yer çünkü içinden sevdiği mamaları seçer. Bide suyunu bardaktan içmekten hoşlanır. Favori mekanı odamdaki yastığıdır.

Bu memo. Görüldüğü üzere oturur, ne bulursa yer. En son benim masadan düşürdüğüm patates kızartmasını lüpletti. Yemeği en çabuk o yer sonra diğer mama tabaklarına sulanır. Favori mekanı salondaki kanepeye uzanır yastığa başını koyar ve televizyona takılır.

Buda benim motorun pisisi. Benim motora hastadır.Ben inince hemen o biner. Allahtan daha tur istemedi. Çok titizdir kendisi öle sağı solu çizmez.
    nobly bunu beğendi.
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ plur
    Hepsi harika hayvanların..o kadar rahat pozlar vermişler ki senin evde keyifleri yerinde olduğu belli..Soked olmaları ayrıca mutlu etti beni..

Bir de en önemlisi motorun üstünde uyuklayan kediyi de seviyor olman..
    Eyvallah sana benden

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ plur
    Hepsi harika hayvanların..o kadar rahat pozlar vermişler ki senin evde keyifleri yerinde olduğu belli..Soked olmaları ayrıca mutlu etti beni..

Bir de en önemlisi motorun üstünde uyuklayan kediyi de seviyor olman..
    Eyvallah sana benden

Yorum için teşekkürler.
    Bizim evdeki cimcimeler kadar motorumun pisisini sokaktaki bütün hayvanları severim. Şimdi motorun üzerine çıktığı için kedilerden hoşlanmayanları yargılamak istemem ama ne yapabilirler. Seleyi yırtarlar koltuk döşemecilerinde tamir ettirirsin, kirletirler yıkarsın, boyasını çizerler en kötüsü değil mi. Benim motorda arkadaşlarımdan ve benden dolayı oluşan bir sürü çizik var. Olmadı veririm boyatmaya pırıl pırıl olur. Böyle ufak tefek şeyler için kızacaksak ömrümüz devamlı birilerine,birşeylere kızmakla geçer. Sonuçta ben motosikletimi de kedileri de çok seviyorum. Benden tavsiye sizde sevin.
    ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Abi bende seviyorum bazen garaja koymuyoruz amcamın oğluyla motorları açıkta bırakıyoruz depoda, Garip adında bi köpeğimiz var, Garip benim motora saldırmıyor onun motora saldırıyor nedenini bir türlü anlayamadık ama onun motoru gördümü havlamaya başlıyor, benim motoru gördümü sanki görmemiş gibi yapıyor!Motorlarda birbirine yakın görüntüsü onunkisi keeway 250 land cruiser, benimkisi de hyosung gv-250 acaba sizin bi açıklamanız varmı bu konuda?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu da bizim yaşlı kontes
    Elimizde 5-6 doğum yapmış (öncesini bilemiyoruz) ama güzelliğinden birşey kaybetmemiş bir hatun
    Hoş yaşlılıktan dişleri dökülüp ıslak mamadan başka birşey yiyemese de hala erkek kedilerin gözdesi

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    mondıal 125zn
    merhaba arkadaslar aslında motorcu arkadaslara yakısan guzel bır konu gundeme getırmıssınız cok tesekkurler bende emeklı olmadan once ıs yerımde soyunma dolabımın uzerıne ''INSANLARI TANIDIKCA HAYVANLARI DAHA COK SEVIYORUM'' ıfadesı bulunan bır yazı vardı oncelerı arkadaslar kınamıslardı daha sonra bana hak verenlerın arttıgını gordum herkeze saglıklı bır omur temennı edıyorum kalın saglıcakla

Alıntı nkalburcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar aslında motorcu arkadaslara yakısan guzel bır konu gundeme getırmıssınız cok tesekkurler bende emeklı olmadan once ıs yerımde soyunma dolabımın uzerıne ''INSANLARI TANIDIKCA HAYVANLARI DAHA COK SEVIYORUM'' ıfadesı bulunan bır yazı vardı oncelerı arkadaslar kınamıslardı daha sonra bana hak verenlerın arttıgını gordum herkeze saglıklı bır omur temennı edıyorum kalın saglıcakla

Merhabalar ,ben o tür insanları tanıdıkça şunu düşünüyorum ,nasıl bir anne baba şevkati ve eğitimi almışlar acaba ...birde bir çok kişi bu olayı ima ediyor ,eğer bizler o insanlarla aramızdaki farkı ayırt edebiliyorsak ,neden bizim gibilerde bir araya gelmez onuda anlamıyorum ,kısaca ömrümüzün sonuna kadar bu tiplerle mücadele edip ayakta kalmaya çalışacağız ,birde şunu düşünüyorum ,daha medeni bir ülkede yaşasaydık acaba bu olayları bu kadar düşünüp kafaya takarmıydık ,ben de müthiş bir ikilem içersindeyim bu konuda insanları anlayamıyorum ve hiç bir zamanda anlayamayacağım ,sanırım hayat imtihanımızdaki en zor sorulardan biri bu nasıl bir dünyadayız ,insanlar ne yapmaya çalışıyor ne için geldik ne için yaşıyoruz

Motosikleti
    hyosung gv250
    Arkadaşlar bugun eğer katılım olma şansı varsa ya da organizasyon kemerburgaz hayvan barınağına gidelim derim ama ben tanımadığım köpeklerden korkuyorum

Beyler selamlar bizde ofisimize tabi akşamları evimizde olmak kaydıyla rotweıler yavrusu aldık.6 gündür bizle beraber çok güzel bier erkek.

Motosikleti
    Var
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun eğer katılım olma şansı varsa ya da organizasyon kemerburgaz hayvan barınağına gidelim derim ama ben tanımadığım köpeklerden korkuyorum
    Bugün?
    Bir gün demek istiyorsan eğer, ben ayarlayacağım organizeyi ama bu haftasonu fuar olduğu için pek katılıan olmaz düşüncesiyle sonraki haftaya düşünmüştüm..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Evet yanlıs yazmısım, yani herhangi bir gün.Bu haftadan 2 hafta sonra olursa katılım iyi olur diye düşünüyorum abi sen ne dersin?

yaaa ama ama amaaa yaaa icim gider benim bu topiği gördükce :( cocuklugumdan beri bir süre hayvan besleyerek büyüdüm simdi annemin saglıgı nedeniyle eve bir hayvan alamıyorum :(
    [COLOR="Red"][B]Başının değeri ne ise kaskının ki de odur.!![/B][/COLOR]

Motosikleti
    Var
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yanlıs yazmısım, yani herhangi bir gün.Bu haftadan 2 hafta sonra olursa katılım iyi olur diye düşünüyorum abi sen ne dersin?
    OK derim..
    Şu ara hayvan barınağından bir tanıdık ayarlamakla meşgulüm..Aslında buldum birini ama ben etkinlikten evvel bir gideyim oraya da durumu göreyim bir-iki foto çekeyim başlığı öyle açayım diye bekliyorum..

Alıntı JeopardY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaa ama ama amaaa yaaa icim gider benim bu topiği gördükce :( cocuklugumdan beri bir süre hayvan besleyerek büyüdüm simdi annemin saglıgı nedeniyle eve bir hayvan alamıyorum :(
    Barınak ziyaretine gelirsin sende hemşire

Motosikleti
    hyosung gv250
    Ozaman biz senden haber. Bekliyoruz abi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler