Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

[M.T] Kitap Kurtları ve Okurları....

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Günümüzde Türkiye’de otuz tarikat silsilesinin ve bunlara bağlı dört yüz civarında kolun, sekiz yüz civarında medresenin faaliyette olduğu tahmin ediliyor. Çoğu holdinge dönüşen tarikatlar büyük bir ekonomik sektör oluşturuyor. Hızla gelişen her sektörde olduğu gibi, bu alanda da kayıt dışı ve merdivenaltı ekonomi gelişiyor. Bireyin kurtuluşunun cemaat yoluyla gerçekleşeceğine dair güçlü bir inanç aşılanıyor. Merdivenaltı tarikat ve cemaatler, geleneksel tarikatların yöntem ve söylemlerini taklit ederken, bilgi kaynağı olarak ilham ve rüyaya, kanıt olarak hurafe, rivayet, keramet ve hikâyelere başvuruyorlar. Müritler, çeşitli yöntemlerle ikna edilerek, ağırlıklı olarak ekonomik ve cinsel istismara maruz kalıyorlar.

İsmail Saymaz, ilkokul mezunu, Arapça ve Kur’an bilmeyen, hatta namaz ve oruç gibi ibadetleri yerine getirmeyen, bazılarının yüzlerce müridi olan, haklarında dava açılmış altı sahte şeyh vakasını inceliyor. Bir kısmının Kur’an kursu da işlettiği, tekke sahibi olduğu bu şeyhler, şehvet ile servet edinme arzusunun iç içe geçtiği bir dünyada, yüzlerce kadın ve erkeğin iradesini teslim alıyorlar. Haklarında şikâyet veya ihbarda bulunulmadıkça, faaliyetlerini yıllarca sürdürebiliyorlar. Esas olarak, devlet tarafından “gerçek şeyhlere” tanınmış resmî hoşgörüden, koruma zırhından ve dokunulmazlıktan yararlanıyorlar.

Şehvetiye Tarikatı, kısa yoldan servet edinme hırsının ve bastırılmış cinsel arzuların dinî inançlar temelinde kışkırtılıp, kullanıldığı bir dünyaya ışık tutuyor.

bir kereden bir şey olmaz.
    sema ramazanoğlu
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tatilde elime geçti okudum, aslında çoğunu biliyordum adamın hayatının ama derli toplu olunca su gibi akıp gitti.
    https://www.dr.com.tr/Kitap/Steve-Jo...hoCuEUQAvD_BwE

Motosikleti
    sym joymax

dünden bugüne insan ve insanlar -
    tavsiye üzerine okumaya başladım,
    milgram deneyinden tutun propagandaya kadar oldukça tanıdık konuları anlatan önemli bir kaynak.

içerisinde de bulunduğumuz toplumun davranışlarını anlayabilmek için okunmasını tavsiye ederim.

yalın dili, kitabın geçmişi de göz önüne alındığında kütüphanede bulunması gereken bir kitap,
    pdf olarak okuyorum, henüz yarıladım, ikinci el olarak sipariş vereceğim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    sym joymax
    “Şüphesiz aşk denilen olgunun bütünüyle öznel yapısını ve aşkın fazladan bir kişi, bu dünyada aynı ismi taşıyan kişiden ayrı, özelliklerinin çoğunu bizden almış bir kişi yaratmak anlamına geldiğini çok az insan kavramıştır.”
    marcel proust

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Eğer biraz gerçek dünyadan (dolar kurundan, pandemiden, hak ve özgürlüklerinizin her gün daha da kısıtlanmasından) uzaklaşmak istiyorsanız, hani “yemek bitsin de tatlıya geçelim artık” modundaysanız, hele hele arkeoloji ve mitolojiyi seviyorsanız, Kayıp Tanrılar Ülkesi bu aralar tam da sizin aradığınız kitap olabilir.

Kısa değerlendirme yazısı için tıklayabilirsiniz.

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Ülkemizde makine ve imalat sektörünün içinde bir isim Adnan Dalgakıran, Made in Turkey vurgusu yaparken Türkiye’nin yüzleşmesi gereken gerçeklerini yazmış.

-Black- bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Neal Asher adında bir yazarın "post cyberpunk" tarzında romanlarını ele geçirdim, daldım hepsini okuyorum, dizi izlemez oldum bunları okuyacağım diye, kapalı TV karşısında biramı açıp kitap okuyorum.

Türkçeye çevrilmemiş olabilir ama ingilizce okuyabilenlere ebook olarak nasıl indirecekleri konusunda tavsiye verebilirim.

https://en.wikipedia.org/wiki/Neal_A...olity_universe

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler