Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

[M.T Bilgi İşlem ve Bilgisayarcılar]Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    alakadar olan herkese çok teşekkür ederim.
    mp3 ler ile ilgili sorunu halledip bir program ile de filmlerin neredeyse hepsini kurtardım.
    eh biraz zaman gitti ama neyse.

@coq anladım ki üstad sen Türk gibi davranılmayı özlemişsin. elektronik aleti alıp 3 gün sonra bozulduktan sonra iadeye götürdüğümüzde adamlar tamir edelim diyorlar. yeni ürün tamir mi olur arkadaş ? değiştir, yok olmaz. bir yerde Türk olduğumuz belli olacak ya.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@coq anladım ki üstad sen Türk gibi davranılmayı özlemişsin. elektronik aleti alıp 3 gün sonra bozulduktan sonra iadeye götürdüğümüzde adamlar tamir edelim diyorlar. yeni ürün tamir mi olur arkadaş ? değiştir, yok olmaz. bir yerde Türk olduğumuz belli olacak ya.

Valla kavga çikarmak için her turlu killigi yaptim ama maalesef çok kibarlar.
    Adamlar musteri memnuniyetiyle kafayi bozmuslar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

jubaa bu okul hakkında en güzel yorumu yaptın helal diyorum
    bende havan olsun diye yazmıştım
    Ama şu kantin meselesini unutma istediğini yap benim yerime
    dünya küçük bakarsın birgün kantinde karşılaşır beraber yaparız yaramazlıklarımızı
    Yerlesiyim buyur gel misafirim ol basimin ustunde yerin var.

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linux seven biri olarak sana selam gönderiyorum,ilk kullandıgım linux versiyonu slackware di 96 yılında,dialup internet BitchX ircd nin favori olduğu günlerdi ,sonra redhat ,suse ve mandrakeyi kullandım tar.gz lerden rpm paketlerine geçiş daha rahat kurulum windows a benziyen xwindows arabirimler KDE nin ve Gnome un parlak günleriydi,2000li yıllarda iş gereği FreeBSD ye geçtik o gün bugun BSD ile gidiyoruz ,1993 yılından beri sektördeyim,2000-2002 yılları arasında bir internet servis saylacıda admin yardımcısı olarak çalıştım,2003 ten beri kendi işimizin başındayız vakit buldukça BSD üzerine calismaya devam ediyorum ama yetersiz kalıyor,bilgi işlemciler olarak herkese tekrar selamlar
    Vay vay vay ne linuxcular varmis sitede benim haberim yok.Abi Redhat ve SuSe hala saglamlar oyle deme.Su anda en meshur ve akla yatan Ubuntu yada Pardus paketlerin cogu hazir geliyor Arch gibi komple bastan kurmuyorsun bunlari.Ubuntu yuklu bende geldiginde direk kullanima hazirdi yani 2 tane plugin indirdim o kadar onlarda flash player di yani hesab et.

Abi bu BSD yi bende merak ediyorum nedir ne degildir .Bu BSD nin ciktigi universite benim hayalimde olan universite University of California Berkeley.Adamlar teknoloji krali ya oraya girdin mi Cisco,Yahoo,Google,IBM,Intel hepsi ayaklarinin altinda yani adamlar sana soruyo bize gelir misin diye maaslardan bahsetmiyorum bile.

FreeBSD ye katkida bulunabiliyor musun peki?Ben mesela Linux un acik olan kaynak kodlari uzerinde biraz biseyler yapip yollamayi dusnuyorum maksat corbada benimde tuzum olsun hem kendimi gelistiririm.FreeBSD hala gelisime acik bi kaynak kodu mu?
    We are many...

bir soru

embed kodu olmayan you tube vieolarını burada nasıl izletebiliriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Edii senin xenonu yolda hala aku bitmesin diye kapatiyo musun?
    yok akü aldım. Elektirik tesisatınıda yeniledim artık elektiriksel bi problemim yok yanlız. beyinden devir saatine gelen sinyal kablosunda sorunum var. bbeyin arızalı yani ona bi çözüm üretmeye çalışıyorum beyin değiştirmeden. artık xenonum geceleri hep açık yani kapatmıyorum

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasayı yan yatır aykan abim..

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok akü aldım. Elektirik tesisatınıda yeniledim artık elektiriksel bi problemim yok yanlız. beyinden devir saatine gelen sinyal kablosunda sorunum var. bbeyin arızalı yani ona bi çözüm üretmeye çalışıyorum beyin değiştirmeden. artık xenonum geceleri hep açık yani kapatmıyorum
    Beyin agrizalarini Topkapi daydi galiba bi usta var diyolardi degistirmeden hallediyor falan istersen biraz arastir ben inanmamistim.

Sendeki ayni problem bizim basimiza ya 954 yada 924 rr da gelmisti hatirlamiyorum bizde beyin dedik ama beyni baska bi makinaya taktik catir catir calisti sonra fark ettik ki gostergenin omru dolmus bence sende bir dene bunu.

Cok ugrasmistim en comez ben olunca usta butun kablolari bana ayiklatmisti beynim sulanmisti.
    We are many...

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linux seven biri olarak sana selam gönderiyorum,ilk kullandıgım linux versiyonu slackware di 96 yılında,dialup internet BitchX ircd nin favori olduğu günlerdi ,sonra redhat ,suse ve mandrakeyi kullandım tar.gz lerden rpm paketlerine geçiş daha rahat kurulum windows a benziyen xwindows arabirimler KDE nin ve Gnome un parlak günleriydi,2000li yıllarda iş gereği FreeBSD ye geçtik o gün bugun BSD ile gidiyoruz ,1993 yılından beri sektördeyim,2000-2002 yılları arasında bir internet servis saylacıda admin yardımcısı olarak çalıştım,2003 ten beri kendi işimizin başındayız vakit buldukça BSD üzerine calismaya devam ediyorum ama yetersiz kalıyor,bilgi işlemciler olarak herkese tekrar selamlar
    Maşallah MT linux sevenlerle dolu sende uzun süredir ugraşıyorsun tebrik ederim hocam, bilgi paylaşımı yapalım unutmayalım birbirimizi....
    hep beraber linux ile çalışan bir moto beyin yapalım nasıl olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:23 ----------

avkan yapman gerekeni özele mesaj attım umarım işini görür.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:28 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerlesiyim buyur gel misafirim ol basimin ustunde yerin var.
    inşallah jubaa görüşmek dileğiyle... İrtibatı koparmıyalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:29 ----------

Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi format at güncelle, bu topikten sana bu cevabı verebiliriz
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

avkan yapman gerekeni özele mesaj attım umarım işini görür

teşekkür ederim alakan için ama ,sorduğum şey o değil
    ben sorduğum soruyu açayım biraz ,diyelim you tubuden buraya video eklemek istiyoruz ,yapacağımız olay you tubede yayınlayacağımız videonun sayfasında bir link var birde embed kodu var ,biz embed kodunun içersindeki yazılı olan şeyi kopyalayıp burada cevap yazarken you tube butonuna basarak o kodu onun içine ekliyoruz ve you tubedeki videouyu direk yayınlıyoruz bu şekilde ,fakat you tubedeki bazı videolarda embed kodu yok ,dediğim gibi bu video nasıl yayınlanır ? onu sordum

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    teşekkür ederim alakan için ama ,sorduğum şey o değil
    ben sorduğum soruyu açayım biraz ,diyelim you tubuden buraya video eklemek istiyoruz ,yapacağımız olay you tubede yayınlayacağımız videonun sayfasında bir link var birde embed kodu var ,biz embed kodunun içersindeki yazılı olan şeyi kopyalayıp burada cevap yazarken you tube butonuna basarak o kodu onun içine ekliyoruz ve you tubedeki videouyu direk yayınlıyoruz bu şekilde ,fakat you tubedeki bazı videolarda embed kodu yok ,dediğim gibi bu video nasıl yayınlanır ? onu sordum
    avkan ben yalnış anlamışım seni ,ama benim gönderdiklerimle bölge farkını ortadan kaldırıp video linklerini rahat görebilirsin , öyle sanıyordum.
    Aslında her videonun databasede bir linki var ama neden göremiyosun onuda anlamış degilim. Videoyu ekleyen kişinin bir tercihimi? link kodu gösterilsin yada gösterilmesin.

avkan ben yalnış anlamışım seni ,ama benim gönderdiklerimle bölge farkını ortadan kaldırıp video linklerini rahat görebilirsin , öyle sanıyordum.
    Aslında her videonun databasede bir linki var ama neden göremiyosun onuda anlamış degilim. Videoyu ekleyen kişinin bir tercihimi? link kodu gösterilsin yada gösterilmesin.
    bu kısmı bende düşündüm ve çözebilmek için kendim you tubeye upload yapıp ne gibi tercihler sunduğunu gözledim ,gördüğüm kadarı ile you tubeye eklediğimiz video görüntüsünün embed kodunu göstermesi veya göstermemesi videoyu yükleyenin seçeneğinde ,sanırım bazı sitelerde direk gösterilmesin diye yapıyorlar bunu ,ancak mutlaka bunun bir çözümü vardır ,sonundada sayfa kaynağını inceleyerek bulabilirdim direk linkini medyanın ,ama vaktim olmadı incelemeye ,kolay yolu seçip buraya sordum

Bu arada MT nin arama motoru iyi çalışmıyor bence ...

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............
    Sorduğum şeyle ilgili bir fikrin yokmu ufaklık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:20 ----------

@emomen

bak eklemek istediğim video görüntüsünün altında embed kodunun olması gereken yerde
    ''Embedding disabled by request '' böyle yazıyor

halbuki bana aşağıdaki gibi bir kod göstermesi lazımkii o kodu alıp burada you tube butonuna basıp bana verdiği you tube kodunun arasına bu kodları yerleştirip videoyu direk görüntü olarak burada yayınlayabileyim ..

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PMFDlBlrQiw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PMFDlBlrQiw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    bu kısmı bende düşündüm ve çözebilmek için kendim you tubeye upload yapıp ne gibi tercihler sunduğunu gözledim ,gördüğüm kadarı ile you tubeye eklediğimiz video görüntüsünün embed kodunu göstermesi veya göstermemesi videoyu yükleyenin seçeneğinde ,sanırım bazı sitelerde direk gösterilmesin diye yapıyorlar bunu ,ancak mutlaka bunun bir çözümü vardır ,sonundada sayfa kaynağını inceleyerek bulabilirdim direk linkini medyanın ,ama vaktim olmadı incelemeye ,kolay yolu seçip buraya sordum

Bu arada MT nin arama motoru iyi çalışmıyor bence ...
    ben çok merak ettim deniyecektim ama sen benden önce davranmışsın

Sorduğum şeyle ilgili bir fikrin yokmu ufaklık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:20 ----------

@emomen

bak eklemek istediğim video görüntüsünün altında embed kodunun olması gereken yerde
    ''Embedding disabled by request '' böyle yazıyor

halbuki orada şöle bir kod olması lazım
    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PMFDlBlrQiw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PMFDlBlrQiw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
    eee ozaman youtubede eklemek istediğimiz videonun embed kodu ekli olanını aramak zorunda kalıcaz. Çözüm bu olsa gerek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    isim geriği hafta ici 9-18 pc basındayım office programları kullanıyorum...18 24 arasıda free takılıyorum oyun mt facebokk...günde 7-8 saat uyuyorum...ama gözlerim cok ağrıyor...sizlerinde ağrıyor mu...
    2 monitörde çalisiyorum...lcd değil...gözüme daha az ısık vursun diye monitörlerin contrast ve bright ayarlarınıda biraz kistim...
    sizler ne yapmamı önerirsiniz...gözlük harıç...tesekkürler...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bende bir soru sorayım Ustalar
    Bilgisayara herhangibi dis taktığımda normal çalışıyor DVD taktığımda Ful bilgisayarı kapatıyor bilgisayar çalışmıyor
    Bilgisayarı tekrar çalıştırmam için kasanın arkasında anahtarı acıp kapamam gerekiyor bunun sebebi nedir nasıl sorunu gideririm yoksa yeni bir dvd okuyucumu almak gerekiyor
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir soru sorayım Ustalar
    Bilgisayara herhangibi dis taktığımda normal çalışıyor DVD taktığımda Ful bilgisayarı kapatıyor bilgisayar çalışmıyor
    Bilgisayarı tekrar çalıştırmam için kasanın arkasında anahtarı acıp kapamam gerekiyor bunun sebebi nedir nasıl sorunu gideririm yoksa yeni bir dvd okuyucumu almak gerekiyor
    PC indeki sürücü dvd sürücümü ? cd sürücümü abi ?

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    PC indeki sürücü dvd sürücümü ? cd sürücümü abi ?
    Dvd
    Hemde yazanından

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dvd
    Hemde yazanından
    soru 2
    kitleniyormu pc ? yoksa restartmı atıyor ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isim geriği hafta ici 9-18 pc basındayım office programları kullanıyorum...18 24 arasıda free takılıyorum oyun mt facebokk...günde 7-8 saat uyuyorum...ama gözlerim cok ağrıyor...sizlerinde ağrıyor mu...
    2 monitörde çalisiyorum...lcd değil...gözüme daha az ısık vursun diye monitörlerin contrast ve bright ayarlarınıda biraz kistim...
    sizler ne yapmamı önerirsiniz...gözlük harıç...tesekkürler...

karsıdaki 2 monitörde calasıyorum...
    bu motorada biniyorum...üsümesin disarda

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Çalışması için fişi cıkarıp takmam gerekiyor
    pc başka bir sorunda yok gayet gücel çalışıyor taki dvd sidisi koyana kadar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler