Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

[M.T Bilgi İşlem ve Bilgisayarcılar]Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar...

Bende Gebze'de BimKom bilgisayarda (Meslek lisesi karşısı) çalışmaktayım.. yolunuz düşerse beklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ilginize tesekkurler arkadaslar.
    Ben garantiyi unutmusum.
    Degistirme burda problem olmaz.
    Sorgusuz sualsiz degistirirler.
    Yarin bir ugrayayim Carrefour'a.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdem var ya ben insan sarrafı bir adamım bilen bilir,bilmeyeninde önemi yok +
    Allah senin yüzüne iyi niyet ve hoşgörüyü yansıtmış zaten ,burada yüzüne söylüyorum harbi delikanlı adamsın ,ama millete de kullandırtma bu iyi niyetini ..
    Allah gönlüne göre versin koçum
    Hakan abinden, sevgiler saygılar senin gibi delikanlıya
    Sagolasın Hakan abim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdem , haklısın ama servisin verdiği cevap ''kullnıcı kullanım hatası'' oluyor.
    Ben yolladım kendi cihazımı ama degiştirmediler, sadece indirim yapabileceklerini söylemişlerdi. orjianal aldım... bu orjinal parçalar ülkemizde pahalıya satılıyor, muadilleride aynı...
    Bu tur kullanıcı hatası dediklerinde servis raporu isteyin. vermek zorundalar. ondan sonra ürünü türkiye disbiritör üne götürün. ordan da sonuç alamazsaniz üreticiye mail atın.

bu tür büyük firmalar maliyeti ucuz olan bir pil için müşteri kaybetmek istemezler.
    ben kasası kırık yiğenimin acer notebook unu cpu su fazla ısınıp kasayı çatlatmıştır diye yolladım. aynen alt case değişip geldi ;)

Bizim teknik servisler alışmışlar bi kullanıcı hatasıdır gidiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:30 ----------

Bu arada küçük bir not dell notbook almayın bizim şirket destek veriyor

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilginize tesekkurler arkadaslar.
    Ben garantiyi unutmusum.
    Degistirme burda problem olmaz.
    Sorgusuz sualsiz degistirirler.
    Yarin bir ugrayayim Carrefour'a.
    abi elimde bir kaç tane var garantili ama parçasını degiştirmiyorlar, ben sana kargo ile yolluyorum ilgilenirsin artık benim için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasın Hakan abim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

Bu tur kullanıcı hatası dediklerinde servis raporu isteyin. vermek zorundalar. ondan sonra ürünü türkiye disbiritör üne götürün. ordan da sonuç alamazsaniz üreticiye mail atın.

bu tür büyük firmalar maliyeti ucuz olan bir pil için müşteri kaybetmek istemezler.
    ben kasası kırık yiğenimin acer notebook unu cpu su fazla ısınıp kasayı çatlatmıştır diye yolladım. aynen alt case değişip geldi ;)

Bizim teknik servisler alışmışlar bi kullanıcı hatasıdır gidiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:30 ----------

Bu arada küçük bir not dell notbook almayın bizim şirket destek veriyor
    Abi haklısın ama Türkiye'de ki firmaları biliyorsun.
    Şirkete 95 adet montör ve kasa takımı aldım , bozuk bir monitörü degişim için Hp ye yolladım adamlar 1 ayda geri gönderdiler yenisini.
    Yine kasalardan birinin ekran kartında sorun servise göndermek için telefonla görüştüm servisle ''tüm kasayı yollayın'' yoksa bakmayız dediler, kızdım bagırdım ancak öyle yolladılar.

Müşteri kim olursa olsun ilgilenmiyorlar, aslında bu ciddi bir konu Hp yurtdışına yazsam Hp Türkiye için kötü olur ama yapmak ve ugraşmak istemiyorum.

Yani uzun lafın kısası Türkiyede müşteriye ilgi ve hoşgörü yok, bende teknikservis,satış,müşteri tamsilciliği yaptım ama böyle davranmadım hiç bir müşteriye.
    Gün içinde bir sürü firma ile görüşüyorum durum çok kötü yani, piyasa kötü,deneyimsiz ve bilinçsiz elemanlarla dolu bizi anlamıyorlar.
    Anlıyacağınız piyasanın durumu berbat, düzelmesi ümidiyle
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...

Abi haklısın ama Türkiye'de ki firmaları biliyorsun.
    Şirkete 95 adet montör ve kasa takımı aldım , bozuk bir monitörü degişim için Hp ye yolladım adamlar 1 ayda geri gönderdiler yenisini.
    Yine kasalardan birinin ekran kartında sorun servise göndermek için telefonla görüştüm servisle ''tüm kasayı yollayın'' yoksa bakmayız dediler, kızdım bagırdım ancak öyle yolladılar.

Müşteri kim olursa olsun ilgilenmiyorlar, aslında bu ciddi bir konu Hp yurtdışına yazsam Hp Türkiye için kötü olur ama yapmak ve ugraşmak istemiyorum.

Yani uzun lafın kısası Türkiyede müşteriye ilgi ve hoşgörü yok, bende teknikservis,satış,müşteri tamsilciliği yaptım ama böyle davranmadım hiç bir müşteriye.
    Gün içinde bir sürü firma ile görüşüyorum durum çok kötü yani, piyasa kötü,deneyimsiz ve bilinçsiz elemanlarla dolu bizi anlamıyorlar.
    Anlıyacağınız piyasanın durumu berbat, düzelmesi ümidiyle

bu piyasa düzelmez

Motosikleti
    Honda
    abi elimde bir kaç tane var garantili ama parçasını degiştirmiyorlar, ben sana kargo ile yolluyorum ilgilenirsin artık benim için

Yolla gelsin diyecem ama faturasini isteyecekler.
    Ben yarin pili goturur, yenisini alir gelirim.
    Insallah canim ulkemin esnaflari da bir gun bu gevur dedikleri adamlar kadar durust olurlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı caqlarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    win7'de çalı$ıyor $u program, majorshare'den daha ba$arılı buldum, dene istersen (en azından majorshare gibi mala bağlayıp süre bitince kendini kapatıp kapatıp açmıyor )
    http://www.softpedia.com/get/Interne...wnloader.shtml

çalı$tıramadığın programlar için özellikler/uyumluluk/ xp modunda çalı$tır gibi bir$ey olması gerekiyordu hatırladığım kadarıyla onu da deneyiver bi zahmet ;)
    abi tsk ederim...
    indirdim kurdum...kullan.net den 2-3 tane oyunun linklerini kopyaladım indiriyo bakalım...
    hafta sonu full acık kalır kendi indirsin ben eve giderim...
    hala is yerindeyimde...

abi benim pc ingilizce...dokadar ingilizcem yok malesef

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yolla gelsin diyecem ama faturasini isteyecekler.
    Ben yarin pili goturur, yenisini alir gelirim.
    Insallah canim ulkemin esnaflari da bir gun bu gevur dedikleri adamlar kadar durust olurlar.
    haklısın fatura isterler eminimki öyle birşey söz konusu olsa içtenlikle kabul edeçeğini biliyorum abi, çok sağol.

inaşallah düzelir, sorunlar biter , mutlu oluruz bilişim sektöründe.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    haklısın fatura isterler eminimki öyle birşey söz konusu olsa içtenlikle kabul edeçeğini biliyorum abi, çok sağol.

inaşallah düzelir, sorunlar biter , mutlu oluruz bilişim sektöründe.
    Aslında istememeleri lazım çünkü seri numaralarını ve verildiği tarihi biliyolar. ama kime söyliceksin ki

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/w...n&dlc=en&cc=us

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caqlarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlıyorum seni jubaa bu linux motosiklet sevdası gibi bir$ey , uzun süre pardus ve ubuntu kullandım hakikaten 10 numara ve linux üzerine yok ama masaüstü pc'm evdekiler tarafından işgal edilince (gerekçeleride laptopumun olmasıymı$ ) laptopta da ubuntu+winzort xp i$lemi anı anda çalı$ırken 98C sıcaklılar görmem sebebiyle linuxa uzunca bi süre ara verdim eski bi webmaster'm sunuculardada linux kullanırdık daha güvenlisini daha stabilini (mac os hariç tabi :D ) henüz görmedim
    Cok basit bellekten hafiza bol.Bi kismina Linux kur Windows ve Linux ayni bilgisayarda olabilir sahsen ben oyle kullaniyorum ayni anda calismiyolar giris ekraninda hangisiyle baslamak istiyosan onu seciyorsun hatta bende ki Windows Vista bilgisayari aldigimda bununla gelmis.Bende bellek ayirdim Linux kurdum gayette memnunum bunu ben tas devrinden kalma bilgisayarda da denedim catir catir calisiyor.Mac OS neyin ustune kurulu saniyorsun sen?

jubaa hoşgeldin aramıza bir linux çüye ihtiyaçımız vardı ,, sana centos dan bir kaç tane zor soru sorabilirim :p
    gideceğin kolej çok büyük iyi bir yer, benimde hayalimde oralara gitmek vardı ama malesef... Sen yerime okursun fazladan birkac kitap oranın kütüphanesinde... Bu arada amerikada en çok yabancı ögrenci barındıran coleji dir. ( 90-100 ülke den 3000-4000 arası ögrenci) vardı sanırım.

Bende tüm işletim sistemlerini kullandım onları kardeş edip birbiri üstünde kullanmaya karar verdim ortaya karışık bişiy yaptım yani Linux centos üzerine wirtual machine sanlayöntem ile windowsu kullanıyorum... Sizede tavsiye ederim
    Kolej tamamen fasa fiso, o okulsa bende superman im sana sadece o kadar soyliyim sadece adamlarin heryerle anlasmasi var parayi basip anlasma yapiyolar.Ben SAT sinaviyla ugrasmamak icin ve maddi nedenlerden dolayi 2 yillik sectim herhangi bi 2 yilligada girsen not ortalaman yuksekse pasa pasa istedigin yere giriyorsun yani okul yalan.He diceksin ki neden bunu sectin o zaman yeri cok guzel.Ustunden California nin Canyon yollari geciyor.

Senin icin kutuphanede kitap okumam ama kafeteryada bi kac kiz bulurum yani sen iste.

Bende su anda ubuntu kullaniyorum ayni zamanda Windows yuklu makinaya bende sanal makinadan bi tanede arch linux kurucam yakinda.

Cevapliyabildigim sorulari seve seve cevaplarim.

Racer2000Linux ta driverlari buluyor.Ayrica linux ta packet manager gibi bi sistem var lazim olan seyi yaziyorsun sana butun paketlerini buluyor sende indiriyorsun Linux Windows gibi butun halinde getirmiyor dosyalari.Paketlere boluyor ve bunlarin toplami confiigure edildigi zaman calisiyor.
    Windows herkesi en az 8mbit le internete baglaniyor sandigi icin koca koca dosyalar indirmek zorunda kaliyorsunuz ve isin kotusu Dunya da hala 56k kablolu ile baglanan insanlar var Linux bu sayede yine bi adim onde.

Coq abi senden daha iyi bi performans beklerdim.Yeni pil alicaksin soylemisler ama bununda sonu digeri gibi olmasin diye sana bi kac bisey soyliyeyim bari.

1-Muhtemelen lap-top un ustunde gelen pil omru koruyucu bi program vardir.Bendeki Sony de power manager diye geciyor.Buradan omrunu uzatici bir plan yapabilirsin mesela pil takili iken ekran parlakligi kismak ekran kartini full performance calistirmamak gibi seyler.

2-Bunun yaninda pil sarj olduktan sonra kabloyu takili birakma bu pil sarj olduktan sonra kablo takili ise kendi kendini yemeye basliyor omrunu kisaltiyor yine.

3-Sana tavsiyem sectigin planlarda gecer kesin,pili tam doldurma.Bu ne demek diceksin pil her dolup bosalmasinda omru biter yani sen her 100% doldurup bosaldiginda omrunden buyuk bi omur gitmis oluyor o pilin, bendeki sistem %70 e kadar dolduruyor ve duruyor.

Bunlar sana soyliyebilecegim ve bizzat tecrube ettigim seyler.

Ve servis garanti falan Turkiye sinirlari icin tavisye etmiyorum.Servise saglam yollayipta bozulan makina biliyorum ben bizzat yasadim hangi servis Ekran karti ayaklarini kirar ki ya adam bide piskin piskin o zaten kirik geldi demis babama zamaninda.Kuyruk acim vardir o ekran kartindan cok fena deli overclock cekmistim ona be aaah aah.

Edii senin xenonu yolda hala aku bitmesin diye kapatiyo musun?
    We are many...

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Meslektaşlarım merhaba

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı AIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Bende Gebze'de BimKom bilgisayarda (Meslek lisesi karşısı) çalışmaktayım.. yolunuz düşerse beklerim.
    Gelirim hacı yol üstü..

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı AIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Hergün ordan geçiyorum uğrarım hocam, görüşmek üzere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolej tamamen fasa fiso, o okulsa bende superman im sana sadece o kadar soyliyim sadece adamlarin heryerle anlasmasi var parayi basip anlasma yapiyolar.Ben SAT sinaviyla ugrasmamak icin ve maddi nedenlerden dolayi 2 yillik sectim herhangi bi 2 yilligada girsen not ortalaman yuksekse pasa pasa istedigin yere giriyorsun yani okul yalan.He diceksin ki neden bunu sectin o zaman yeri cok guzel.Ustunden California nin Canyon yollari geciyor.

Senin icin kutuphanede kitap okumam ama kafeteryada bi kac kiz bulurum yani sen iste.

Bende su anda ubuntu kullaniyorum ayni zamanda Windows yuklu makinaya bende sanal makinadan bi tanede arch linux kurucam yakinda.

Cevapliyabildigim sorulari seve seve cevaplarim.
    jubaa bu okul hakkında en güzel yorumu yaptın helal diyorum
    bende havan olsun diye yazmıştım
    Ama şu kantin meselesini unutma istediğini yap benim yerime
    dünya küçük bakarsın birgün kantinde karşılaşır beraber yaparız yaramazlıklarımızı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:45 ----------

Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meslektaşlarım merhaba
    Merhaba hoş geldin aramıza

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    n'evet elim bir kaza neticesinde yaklaşık 30 gb lık mp3 ve 200 gb lık film tarihe karıştı.
    şu an kurtarmaya çaışıyorum ama pek umudum yok.
    filmleri bir şekilde geri toaprlarım da mp3 lerime üzüldüm. uzun zamandır özenle toplamaya çalıştığım özellikle türkçe mp3 lerimin bir anda gözümün önünde yokolması tarifi imkansız bir boşluk hissi verdi.
    netice itibari ile şu an filescavenger yazılımına umutla bakıyorum ama pffffff .....
    zaten içimde garip bir huzursuzluk vardı demek ki buna delaletmiş.
    sağlam türkü arşivi olduğuna kanaat getiren varsa pm den irtibata geçmesini rica ederim. filmler o kadar önemli değil onları 2-3 ayda toparlarım tekrar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n'evet elim bir kaza neticesinde yaklaşık 30 gb lık mp3 ve 200 gb lık film tarihe karıştı.
    filmleri bir şekilde geri toaprlarım da mp3 lerime üzüldüm. uzun zamandır özenle toplamaya çalıştığım özellikle türkçe mp3 lerimin bir anda gözümün önünde yokolması tarifi imkansız bir boşluk hissi verdi.
    netice itibari ile şu an filescavenger yazılımına umutla bakıyorum ama pffffff .....
    sağlam türkü arşivi olduğuna kanaat getiren varsa pm den irtibata geçmesini rica ederim. filmler o kadar önemli değil onları 2-3 ayda toparlarım tekrar.
    Ab-u Hayat'tandır o

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ab-u Hayat'tandır o
    ufak bir düzeltme ile devam edeyim. az önce seferi makinaya da win7 kurmak için yedeklenecek birşey var mı diye bakarken ne zaman yaptığımı hatırlamadığım bir yedekleme ile karşılaştım yaklaşık 5 ay önceki mp3 arşivi yerinde duruyor.
    bu süre zarfında eklenenleri kaybettik.
    şu an şaşkın şaşkın bakıyorum bilgisayara.
    neyse efendim Hak'tan gelen Hak'ka gider.
    üzüntüm sadece efkarlandığımda dinleyecek türkü bulmak için youtube karıştırmak zorunda olacağımdandı. bir de nuri bilge ile zeki demirkubuzun filmleri vardı seyretmediğim.
    bu arada diskdigger deyü bir program buldum çalışıyor sanırım az kayıpla atlatacağım bu vartayı da.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda

Turkiye'de hali hazirda, turku yayinlayan bir radyom var.
    Ne istiyosun soyle.
    Sen aglama dayanamam.

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    vallahi üzüldüm sana Easy Recovery Pro'yu kullan ama dataların olduğu diski sistem kurulu başka bir makinaya tak, bu şekilde denersen belki çözüm bulursun. ben bu yöntemle %60 ve 70 gibi geri dönüş yaptım birkaç defa. tavsiye ederim.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok basit bellekten hafiza bol.Bi kismina Linux kur Windows ve Linux ayni bilgisayarda olabilir sahsen ben oyle kullaniyorum ayni anda calismiyolar giris ekraninda hangisiyle baslamak istiyosan onu seciyorsun hatta bende ki Windows Vista bilgisayari aldigimda bununla gelmis.Bende bellek ayirdim Linux kurdum gayette memnunum bunu ben tas devrinden kalma bilgisayarda da denedim catir catir calisiyor.Mac OS neyin ustune kurulu saniyorsun sen?

linux seven biri olarak sana selam gönderiyorum,ilk kullandıgım linux versiyonu slackware di 96 yılında,dialup internet BitchX ircd nin favori olduğu günlerdi ,sonra redhat ,suse ve mandrakeyi kullandım tar.gz lerden rpm paketlerine geçiş daha rahat kurulum windows a benziyen xwindows arabirimler KDE nin ve Gnome un parlak günleriydi,2000li yıllarda iş gereği FreeBSD ye geçtik o gün bugun BSD ile gidiyoruz ,1993 yılından beri sektördeyim,2000-2002 yılları arasında bir internet servis saylacıda admin yardımcısı olarak çalıştım,2003 ten beri kendi işimizin başındayız vakit buldukça BSD üzerine calismaya devam ediyorum ama yetersiz kalıyor,bilgi işlemciler olarak herkese tekrar selamlar
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Honda
    Bu gun carrefour'a gittim ve derdimi soyledim.
    Beni dinleyen kiz,
    "efendim bu tip sikayetlerle çok karsilasiyoruz, genellikle kullanim hatasindan kaynaklaniyor"
    deyip, nasil kullanmam gerektigini uzun uzun anlatti.
    Ben de bunlari ben bilgisayari alirken niye soylemediniz,
    diye sordum.
    Efendim kullanma klavuzunda yaziyor dedi.
    kullanma klavuzunu okumayi sevmem, ayrica okumam gerektigini de soylemediniz dedim.
    Bir saniye, sefi çagirayim deyip kaçti.
    Sonra sefi gelip derdimi dinledi.
    Pazartesi faturanizla beraber gelin pilinizi degistirelim dedi.
    Pazartesine kadar kullanmam için de bir bilgisayar teklif etti ama ihtiyacim olmadigini soyledim.

Isin ozu pazartesi pil degisiyor ve yeni pili daha dikkatli kullanmaya ozen gosterecegim.
    Sazan durumuna dusmeyelim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler