Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

MT Modelcilik Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakında tüm model gemi çalışmalarımı sizlerle paylaşacağım.Yukarıda seyrine doyamadığımız tüm çalışmalar için ellerinize sağlık diyorum.
    Saygılarımla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:49 ----------

Değerli arkadaşlarım modelcilik üzerine (Uçak,Araba,Gemiler) herşeyi merkezi Ankara'da bulunan ve bir şubeside İzmir Talatpaşa da olan ürün yelpazesi oldukça geniş olan firmanın adresini siz değerli MT-Modelci dostlarımla paylaşıyorum.

http://www.hobbytime.com.tr/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

Bu arada bilmeyenler için bir hatırlatma yapayım.Sektörde yaklaşık 15 yıldır hizmet veren ve İzmir'de bulunan Formulamodel kapandığı gibi ortaklarından Sn.Bülent abimiz şuan yeni açılan Hobbytime nin İzmir şubasininde işletme sorumlusudur.Bilgilerinize.
    Paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan

Model Gemi Çalışmalarım.

Değerli MT-Modelci dostlarım;
    Yaklaşık olarak 5 yıldır profesyonel olarak yapmakta olduğum Statik ve Dnamik Ahşap Model Gemilerimi sizlerle paylaşmaktan ötürü son derece mutluyum.Umarım resimleri yükleyebilirim? Buradaki çalışmalarımın tamamı Ölçekli,Ahşap,Projeli ve Tamamı el yapımıdır.İyi seyirler.

ALBATROS (1800 yılları U.S.A Ölçek 1/40

ARİEL Açık Deniz Yatı Ölçek:1/38

Ayvansaray Balıkçı Sandalı Boy:43cm.

Ayvansaray Balıkçı Sandalı-2 Boy:43cm

ÇEKTİRME / Bartın

Karadeniz Sürmene Takası.

İzmir Kayığı Ölçek:1/15

RC Balıkçı Sandalı. Ölçek:1/8 Boy:90cm (Kumandalı-Ahşap)

ARİEL Açık Deniz Yatı-2 Ölçek:1/38 Boy:110cm

Umarım tüm bu çalışmalarımı beyenmişsinizdir.Allah nasip ederse inşallah 2011 yılı yaz ayına yetişti,rmeyi planladığım 125cm boyunda tamamı ahşap Elektrik motorlu,Su Soğutmalı güzel bir sürat teknesi planlıyorum.Benden bu kadar İyi Seyirler.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Ellerinize gözlerinize sağlık.

Hepsi birbirinden güzel vallahi.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    tekneleriniz çok süper olmuş
    ellerinize sağlık
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Yaklaşık olarak 5 yıldır profesyonel olarak yapmakta olduğum Statik ve Dnamik Ahşap Model Gemilerimi sizlerle paylaşmaktan ötürü son derece mutluyum.Umarım resimleri yükleyebilirim? Buradaki çalışmalarımın tamamı Ölçekli,Ahşap,Projeli ve Tamamı el yapımıdır.İyi seyirler.

Umarım tüm bu çalışmalarımı beyenmişsinizdir.Allah nasip ederse inşallah 2011 yılı yaz ayına yetişti,rmeyi planladığım 125cm boyunda tamamı ahşap Elektrik motorlu,Su Soğutmalı güzel bir sürat teknesi planlıyorum.Benden bu kadar İyi Seyirler.
    Yok böyle birşey ya valla billa yokkk.Böyle şeyleri Google'da arasan bulamazsın.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben daha küçük ölçekli model gemiler yapıyordum eskiden. Ancak ahşap değildi benimkiler. Şu oyuncak mağzalarında kutu halinde satılan plastik ve kısmi ahşap maketlerdi. Büyük ölçekli bir tane yapmıştım baya oldu halen saklarım, çokta ayrıntılı ve güzel duruyor masada. Amca35 sizin yaptığınız gemi ve yelkenliler baya bir zor ve profesyonellik istiyor. İnternette çeşitli kaynaklardan bilgi aldım ancak hem masraflı hemde büyük bir emek istiyor. Genelde iç malzemesini de kendileri yapıyor hobiciler. Bizim öyle bir imkanımız olmadığı ve öyle bir zanaat bilgimiz olmadığı için mecburen hazır alıyoruz. Malzemesini hazır alınca da daha bir masraflı oluyor. Daha hiç yeltenmedim ama ileride belki yaparım böyle birşeyler. Elinize emeğinize sağlık.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    [QUOTE=Amca35;2241367]Değerli MT-Modelci dostlarım;

Hepsi birbirinden güzel olmuş ellerinize,emeğinize sağlık,bazı modellerin üzerinden bakıldığında gerçeğiyle ayırt etmek çok zor.Yeni projelerinizde başarılar dilerim.

@Amca35, muhteşem işçilik el emeği göz nuru hepsi de, elinize sağlık. Sürat teknesini merak etmeye başladım.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    benzililerden baas ediyorum yok arkadaş korkarım ben bunlardan her ne kadar ufacık deposuda olsa benzinin litresi 4 lira olmuşken sürülmez bunlar

Motosikleti

ALBATROS (1800 yılları U.S.A Ölçek 1/40

ARİEL Açık Deniz Yatı Ölçek:1/38

Ayvansaray Balıkçı Sandalı Boy:43cm.

Ayvansaray Balıkçı Sandalı-2 Boy:43cm

ÇEKTİRME / Bartın

Karadeniz Sürmene Takası.

İzmir Kayığı Ölçek:1/15

RC Balıkçı Sandalı. Ölçek:1/8 Boy:90cm (Kumandalı-Ahşap)

ARİEL Açık Deniz Yatı-2 Ölçek:1/38 Boy:110cm

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize gözlerinize sağlık.

Hepsi birbirinden güzel vallahi.
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekneleriniz çok süper olmuş
    ellerinize sağlık
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok böyle birşey ya valla billa yokkk.Böyle şeyleri Google'da arasan bulamazsın.
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha küçük ölçekli model gemiler yapıyordum eskiden. Ancak ahşap değildi benimkiler. Şu oyuncak mağzalarında kutu halinde satılan plastik ve kısmi ahşap maketlerdi. Büyük ölçekli bir tane yapmıştım baya oldu halen saklarım, çokta ayrıntılı ve güzel duruyor masada. Amca35 sizin yaptığınız gemi ve yelkenliler baya bir zor ve profesyonellik istiyor. İnternette çeşitli kaynaklardan bilgi aldım ancak hem masraflı hemde büyük bir emek istiyor. Genelde iç malzemesini de kendileri yapıyor hobiciler. Bizim öyle bir imkanımız olmadığı ve öyle bir zanaat bilgimiz olmadığı için mecburen hazır alıyoruz. Malzemesini hazır alınca da daha bir masraflı oluyor. Daha hiç yeltenmedim ama ileride belki yaparım böyle birşeyler. Elinize emeğinize sağlık.
    [QUOTE=ahmetant;2241646]

Hepsi birbirinden güzel olmuş ellerinize,emeğinize sağlık,bazı modellerin üzerinden bakıldığında gerçeğiyle ayırt etmek çok zor.Yeni projelerinizde başarılar dilerim.
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Amca35, muhteşem işçilik el emeği göz nuru hepsi de, elinize sağlık. Sürat teknesini merak etmeye başladım.
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzililerden baas ediyorum yok arkadaş korkarım ben bunlardan her ne kadar ufacık deposuda olsa benzinin litresi 4 lira olmuşken sürülmez bunlar
    Tüm iyi dilekleriniz şahsım adına hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum.Bunda korkulacak çekinecek birşey yok,bende bunların bir eğitimini almadım tek avantaşım End.Mes.Lisesi mezunu olmam ölçeklendirme ve alet evadatı kullanmayı biliyor olmam ki sizler motorlarınızı tamir ede ede zaten takım taklavat kullanmayı biliyorsunuz.Biraz Allah vergisi bir yetenek ve en önemlisi bol bol sabır istiyor.Hangi modellerle uğraşırsanız uğraşın asla ama asla modelinizin başına sinirli yada kızgın oturmayınız.Benim esas ilgilendiğim katogori 1600 ve 1800 yılları arası KALYON sınıfı yelkenli ve toplu olan savaş gemileridir.Atölyemde iki adet KALYON modeli yapımı devam etmekte.Bunların dışında yani bir kaç yıl içerisinde sürat teknemi bitirdikten sonra da 1,5mt lik Benzin Motorlu bir balıkçı sandalı yapacağım.Ayrıca çok daha eğitici ve öğretici olması açısından model gemi forumlarını takip edebilirsiniz.
    www.modelteknikleri.com yada www.modelgemi.org adreslerinden bilgi alabilirsiniz.
    BİLGİ ve SEVGİ

İzmir kayığını çok beğendim hatta şimdi onu inceliyordum sistesinden virüsü bulaştırdığınız için teşekkürler.
    http://www.hobbytime.com.tr/ahsap-ma...i-ahsap-kit.ht

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    [QUOTE=Amca35;2241783]
    Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunda korkulacak çekinecek birşey yok,bende bunların bir eğitimini
    www.modelteknikleri.com yada www.modelgemi.org adreslerinden bilgi alabilirsiniz.
    yok ben şakasına söyledim yanlış anlamışsınız yapmak kolay neyine korkayım büyüğünü bile yapıyoruz bunumu yapamayacağız.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Süper çalışma gerçekten muhteşem işçilik emek hepsinde profesyonel yapıyorsunuz anladığım kadarıyla,, satış rakamlarını nereden görebilirim eğer satışta olan varsa
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Bayağıda hızlıymış bunlar.

http://www.youtube.com/watch?v=WMlAB...eature=related

Heyt be lastk bilem yakıyor valla.

http://www.youtube.com/watch?v=Rcumx...eature=related

Valentino Rossi Rc model yarışlarında.

http://www.youtube.com/watch?v=_wycC...eature=related

Motosikleti
    PCX

Strada TC 1/10 şase, 17T, 22T ve 27T motorlar, Tamiya kep (Lancia Delta HF), Nosram 4000 Powermaniax pil.

Arkadaşlar ben bu arada arabam için farklı kepler arayışı içindeyim ancak istediğim modelleri bulamıyorum yada bakmam gereken yerleri bilemiyorum. İstediklerimi sıralasam acaba kaçını bulurum?

1. 1999 Impreza WRC
    2. Audi Quattro S1
    3. Peugeot 205 GTI T16
    4. Murat 131 - 124 (FIAT'da olsa olur)
    5. Herhangi bir Amerikan pikap
    6. 1958 Corvette, GTO, Charger, Malibu SS, Impala
    7. Ford Capri

Kaybettiğim 20 küsür araçlık listeden şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Efsane olmuş enteresan ve bulunabilecek diğer modellerden aklınıza gelenler.
    EVO, Supra ve Lambo gibi araçlar çok fazla ilgimi çekmiyor ama Zonda veya Koniggsegg gibi nadir ve ilginç ötesi modeller olabilir.
    Bilmem Tarzım hakkında bir fikir verebildimmi?

Aracın son hali;
    1. Aka diferansiyel %100 kilitlendi. ( Kesinlikle çok başarılı )

2. Ön diferansiyel %100 kilitlendi. ( Önden kayma nedeniyle drifti rahatsız etti)

3. Ön akslar sökülerek araç sadece arkadan itiş moduna getirildi.

4. 27T motor ve arkadan itişli olması nedeniyle iyice kontrolü zorlaştı. Gaza basıldığı anda kendi etrafında dönmeye başladı. Ancak alışırsam mükemmel olacak gibi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Amca 35 çalışmaların gerçekten muhteşem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Faruk07, burada 1/10 ölçek var biraz. Lancia Delta İntegrale kaportası ne güzel diyecektim sen de bıkmışsın anlaşılan.

Motosikleti
    PCX
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faruk07, burada 1/10 ölçek var biraz. Lancia Delta İntegrale kaportası ne güzel diyecektim sen de bıkmışsın anlaşılan.
    Link için teşekkürler, nedense beğendiklerimin hiçbiri stokta yok Lancia'dan bıkmakmı? Asla. Kırılmasın diye takamıyorum bile

Konuyu görünce gene Optimum AVM otoparkına gidip gazlayasım geldi.
    Aynı ben;
    http://www.youtube.com/watch?v=nkSokZnE0Es

Videodaki aracın üreticisi www.mcdracing.com

Ben de biraz kullandım Nicco 9v'luk batarya ile çalışanlardan. Çok hızlıydı heryere çarpıyordu,şu otoparkta kullanamadım ona yanarım. Kuzenin oğluna hediye etmiştim kumandasını bozmuş.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amca 35 çalışmaların gerçekten muhteşem...

Çok teşekkür ediyorum.Bir kaç modelim hala yapım aşamasında.Eğer bir aksilik olmaz ise Allah naip ederse bu yaza güzel bir sürat teknesi ama motor yaht tarzında bitirmeye çalışacağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper çalışma gerçekten muhteşem işçilik emek hepsinde profesyonel yapıyorsunuz anladığım kadarıyla,, satış rakamlarını nereden görebilirim eğer satışta olan varsa
    Elbetde görebilirsiniz.Bu konu hakkında size özelmesaj gönderdim.
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler