Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    maalesef öyle bir durum var.

nedense günümüz türkiyesine aşırı derecede benzettim. sanırım gücü elinde bulunduranların mevcut durumu bu benzerliği pekiştiriyor.
    naziler, bütün dünyanın üzerinde hemfikir olduğu gerçek kötüler olmasına rağmen savaşta almanya yenildikten sonra onlara yapılanların da nazilerin eylemlerinden farklı olmadığını belirtmek lazım. bu tarafa kimse dokunmak istemez.

film, ciddi anlamda muazzam bir anlatım içeriyor. siyah beyaz olması ise anlatımı aşırı derecede kuvvetlendirmiş.
    tam anlamı ile asch deneyinin filmini çekmişler.

öldürülenler ile öldürenler arasındaki fark bir tarafın gücü elinde bulundurması, başka bir fark yok.
    belki seyreden olur diye fazla detaya girmiyorum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DRACULA UNTOLD

Fİlmde 1400lerin sonları, Osmanlı bünyesinde yetişmiş kazıklı voyvoda vlad ın osmanlıya karşı zafer kazanmak için vampirle yaptıgı anlaşmayı anlatıyor.

Fİlmde her ne kadar "aile babası ponçik" olarak gösterilse de Kont Dracula'ya ilham olan Kazıklı Voyvoda , tarihteki en iğrenc ve acımasız kişilerden oldugu, filmdeki gibi 1000 kişiyi zerre umursamayacagını biliyoruz.

Benım en cok merak ettiğim Fatih Sultan Mehmet'in finaldeki hali için biz nasıl ayaklanmadık? "bizim ceddimize bunu yapamazlar ulen" demiş olmamız lazım.

Neyse, kadro güzel. Konu ehhh. Çıtır film.

5,5 / 10

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    AZİZLER

Kadro her sinema izleyicisinin iştahını kabartacak kadar iyi olunca filmi izlemekten kendimi alamadım.

Filmi senaryo daha doğru deyişle hikayenin tamamı üzerinden ele alacak olursanız doğrusu hayal kırıklığı.
    Fakat tek tek karakterler üzerinden ele alırsanız harika oynamışlar.
    Komedi açısından ele alırsanız da güldürüyor.
    Hele Haluk Bilginer'in karısının fotoğrafıyla konuştuğu sahnelerde(bu arada karısı da konuşuyor) geçen iki diyalogda kahkayı salınca hanım kötü kötü baktı.

Bir diyalogda Haluk Bilginer karısına işyerindeki bir hanımdan hoşlandığını söylüyor.

H.Bilginer: sevilen aklı başında biri
    Karısı:Bu yaşına kadar bekar mı kalmış, hiç evlenmemiş mi?
    H.Bilginer:Dedim ya aklı başında biri

Neyse fazla açık etmeyeyim.
    Muhtemelen çok bayılmayacaksınız ama çerezlik bir film olarak seyredilir.

The Dude bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Magallanes

Konu:
    Taksi şoförü Magallanes, sakin hayatını yaşarken arabasına aldığı bir yolcu onun için büyük bir sürpriz olur. Peru’da kanlı Aydınlık yol isyanı sırasında askerken suç ortağı da olduğu bir istismarın mağduru karşısındadır. Biri yaşadıklarını unutmak zorunda olan genç bir kadın. Diğeri ise suçluluk duygusuyla işlerin çığırından çıkmasına neden olacak olan yaşlı bir adam. Duygu ve gerilimin hiç eksik olmadığı, gerçek mağdurlar ve vicdan mağdurlarının yıllar sonra hesaplaşmasını anlatan etkileyici bir yapım.

www.youtube.com/watch?v=2ccFmRVRl4M
    The Dude bunu beğendi.

OUTSIDE the WIRE

Filmin akışı öyle dengesiz ki ilk 1 saati , sonraki 40 dakikayı ve son 10 dakikayı bambaşka yönetmenlerin cektiğini düşünüyorum.

Askeri bir hata nedeniyle ceza olarak sahaya yollanan bir askerin ileri teknoloji bir robot adam ile bombalamayı durdurmasını konu alıyor film.

İzleniyor, fena değil. Çıtır.

5,5 / 10

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Rose Adası hikayesini izledim, hoşuma gitti, hikaye çok ilginç, bi o kadar da güzel.
    Özgürlükleri kısıtlanan, sisteme ayak uyduramayan bir adamın kendi ülkesini kurmasını konu alıyor.
    arndiol bunu beğendi.

THE KING

İngilterede Eski zamanda pislik kralın 2 oglu var. 1 tanesi süt oğlan pislik, 1 tanesi alemci pislik. Yani ülkeyi yöneten de pislik, miras alacakta pislik.

Kral öldüğü zaman başa geçen pisliklerden birisinin Fransa'da savaşını anlatıyor.

Film kendini izlettiriyor bir şekilde, (gereksiz uzun o ayrı) , ama filmin izlettirebiliyor olması kaliteli olmasından değil çıtır olmasından dolayı.

karakter gelişimleri cidden berbat, yani 2+2=4 diye ortalıgın anasını aglatan adam bir anda 2+2=5 diyip etrafta koşturuyor.. yani filmi izlerken "ulan bu adam iyiydi niye kötü oldu, bu kötüydü niye iyi oldu" falan diyorsun.

(başroldeki cocuk ünlüymüş galiba, fakat saçını kestirdikten sonra tiktok çeken apaçiler ile aynı olmuş)

4//10

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajocero(Donma Noktası)

Görevli olduğu mahkûm nakil aracı saldırıya uğrayan polis memuru, dondurucu soğukla baş etmeye çalışırken hem içerideki hem de dışarıdakilerle ölüm kalım savaşı verir.
    Benzer konuda çekilmiş bir çok film arasında gerçekçi ve ilginç senaryosu ile öne çıkıyor. Oyunculuklar da hiç fena değil. Tavsiye ederim

RED

Burusvils i pek sevmem, o nedenle eğreti durdu film.

Cehennem Melekleri tarzı artık yaşını almış oyuncuların bu tür aksiyonlarda daha deneyimli daha kral oldugunu göstermek için yapılan, yaş 70 iş bitmemiş modu filmer beni cok bayıyor.

Aksiyonda yaşlı başrol olabilir ama en azından yan roller genç olmalı bence.

Emekli ajan burus un alakasız biçimde herkes tarafından öldürülmeye calısılması ve yanına bir hatun alıp aksiyon peşinde koşmasını konu alıyor.

İzlettiren çıtır filmlerden birisi, oyuncu kadrosu gerçekten cok iyi.

ama bana göre değil.

5/10

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

BEYAZ KAPLAN

Hindistanda gecmesi ve herkesin hintli olması kaynaklı tüm film boyunca hüle hüle diye dans beklediğim ancak hem senaryo açısından hemde dans olmaması acısından beni şaşırtan, bunun nedenini film bitince amerikan yapımı oldugunu anlayarak çözmüş birisiyim.

Fİlm genel konu olarak kast sisteminde diplerde bir adamın hint kölelik sisteminde yer edinmeye calısmasını, zenginin fakiri ezdiği, fakiri ezmeyen zenginin en sonunda hep kendi cıkarını düşündüğünü anlatan ve cidden "ulan hindistanda da yaşanır mı be " dedirten, afişteki ablanın ara ara gözlerimizi şenlendirdiği hoş bir film.

Konu olarak başrol gencimiz cok zeki fakat lanet olası pislik paragöz ninesinin para para para diye önce babasını verem etmesi sonra borc karsılıgı okuldan aldıgı gencimizi kahvede calısmaya zorlamasını ve büyüdüğünde kendini hiç geliştiremeyip o zeka ile moron gibi takılmasını fakat birgün şöför olmak amacıyla evden ayrılıp zengin bir ailenin yanında yaşadıklarını ve yükselişini konu alıyor.

Son derece gerçekçi bir hikaye olması ve tüm herşeyi yüzümüze sert şekilde vurarak "hayat böyle birşey" dediği için gerçekten hoşuma gitti.

İzlenmesini tavsiye ederim.

7/10

Motosikleti
    Honda
    The Dig

Sanırım türkçeye "Kazı" olarak çevrilmiş.
    Wiki'de ki filmin yorumunu paylaşacaktım ama pek olmamış o nedenle başka yorumlara bakmanızı tavsiye ederim.

Film arkeoloji sevenlerin çok hoşlanacağı bir film olarak lanse edilmiş ve hatta ekşide bile yorumlar bu minvalde ama alakası yok.
    Film tamamen bir arkeolojik kazı üzerine olsa da bana göre tamamen farklı bir hikayeyi anlatıyor.

Öncelik Basil Brown kişisinin tutkusu ve birikimi.

Bir diğer tutku ise ona işi veren hanımefendide. Edith Pretty aynı Basil Brown gibi gerçek bir karakter ve bu insanlar bir zamanlar bu dünyada yaşadılar ve bize ilginç bulgular bıraktılar.

En önemli olan şey ise kendilerini bize bu bulguları bırakmaya adamaları.

Yani define arayıcıları ile ilişkilendirmek gerekiyor diye düşünüyorum.
    Şöyle ki;

Birileri kendileri için kazar.
    Başka birileri insanlık için.
    Benim filmden anladığım bu.
    Nerden daldım bu filme diyeceğiniz bir film değil ama soluksuz izlenecek bir film de değil.

Dipnot: sanırım pandemi biter bitmez hem kazı alanını hem de evi ziyaret edeceğim.
    (arkeoloji ile en ufak ilgim yok gaza geldim)

the fundamentals of caring

hoş bir kitabı filme uyarlama oldugunu söyleyebilirim. normalde böyle filmleri %99 izlemem ancak hanım ısrar edince bakayım dedim.

DMD hastalıga sahip bir gencimizin hayatı yanına taşınan bakıcısı ile değişir. Genel olarak huysuz olan bu genc kas problemleri nedeniyle ihtiyaclarının %90 ını kendisi yapamamaktadır.

Gelen bakıcıları korkutup kacırma konusunda oldukca komik şeyler bulan gencimizin yolu antman daki abi ile kesişiyor. kısa sürede kenks olan bu 2 kişi, cocugun ölmeden önce (18 yaşında, annesine göre 30u göremeyecekmiş) bir geziye cıkmaya karar verir.

Konu olarak cok basit ve sade olsa da hatta cogu zaman ne olacagını tahmin etseniz bile diyaloglar olarak gerçekten içinizi ısıtan bir film.

Özellikle bu tür filmler sayesinde bilinçsiz insanlar hastalıkların ne oldugunu az da olsa öğreniyorlar.

Filmin tek kötü yanı selena gomez. abi u kadını oynatmayın ya. girdiği projeyi mahvediyor.

7,5 / 10

,

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

space sweepers

gelecekte gecen ve klasik olarak insanoglunun yine dunyanın agzına ettiği ve baska dünyalarda hayat aradıgı filmlerden birisi.
    Ulan arkadaş, marsı yaşanabilir hale getireceğine dünyayı düzeltsene, ne salak insansın :D

Gelecekte uzaydaki çöpleri toplamak için hurdacı / temizlik ekibi olarak calısan ve bunları satıp para kazanan ekibimizin bir kız cocugu bulması, bunun bomba mı robot mu ne oldugunu çözememesi ve satıp para kazanmak isterken bir anda velet ile duygusal bag kurmasını konu alıyor.

Cıtır olarak izlenir, fena değil.

5,5 / 10

organize işler sazan sarmalı

CGH2 'nin tüm kadrosunu ufak bir sahne bile olsa oynattıgı bir Yılmaz Erdoğan filmi.

2 Farklı dolandırıcılık konusunun birbiri ile kesişimini anlatıyor.

Konuya cok değinmeye gerek yok. 1. organize işlere 7 - 7.5 puan verebilirdim ancak bu film en fazla 4.5 u alıyor. Cünkü o filmin başarısının devamını getirememiş.

Yine de cogu yerli filmden iyi, orası kesin.

Gözler Tolga Çevik ve Cem Yılmaz aradı film boyunca

I CARE A LOT

Filmde huzurevi sisteminde kendine bakamayan ya da bakacak kımseleri olmayan insanlara bakan bir kişinin bir doktor ile anlasıp hastaların hastalık derecelerini yükseltip tüm sorumlulugunu kendine alıp üzerinden kar etmesini konu alıyor.

Ancak sisteme göre tüm mal varlıgını da bu kişiler yönetiyor. Kadın bakıma aldıgı kişinin evini 3 gün içinde satıp kendi masraflarına karşılık ödeme yapıyormus gibi insanları dolandırıyor.

Fİlmin ana konusu sert kayaya carpan ve arkasında mafta olan bir kadına bu işi yapması ve ortalıgın karısıp silahların havada ucuşması.

En son asamaya kadar "gebertin şu lanet kadını" diyorsun ancak son dakika ters köşesine ters köşe yaparak bize izlettiriyor.

6,5 / 10

Motosikleti
    sym joymax
    Sarmaşık

iyi film.
    çok iyi film.
    özelde nadir sarıbacak genelde ise her bir oyuncu oldukça iyi iş çıkarmışlar.

Abluka

faşizm üzerine ağır bir film.
    oldukça ağır.
    genelde sarmaşık ile kıyaslanmış ama açıkçası yerinde bir karşılaştırma olduğunu düşünmüyorum.
    iki film de birbirinden güzel.

abluka 2015 yapımı, akla doğal olarak 7 haziran 1 kasım 2015 arası karanlık dönemi hatırlatıyor.

Motosikleti
    sym joymax
    NOMADLAND

nomad: göçebe

sakin ve yavaş bir film olmasına rağmen, karakterleri, hikayesi ve özellikle anarşistin önde gideni fern karakteri ile muhteşem bir film.
    sistem içerisinde kendisine yer bulamamış, alışılmış sinema estetiğinden yoksun ve çoğunca belirli bir yaşı geçmiş, yalnız karakterlerin çoğunluğunu oluşturmasına rağmen etkileyici bir genç karakterin de arzı endam eylediği festival filmidir.
    bob wells gerçek hayatta var olan bir karakter.

yorumlarda genel olarak sistem sorunu öne çıkarılsa da esas konu birey toplum çatışması üzerine kurulu, bireyin zayıflığı da net olarak vurgulanmış.

görsel ve işitsel anlamda oldukça güçlü bir film.

oscar bekliyorum.

MİNARİ

seksenli yıllarda arkansas'da çiftlik kurmaya çalışan koreli bir ailenin hikayesi.

ne kore filmi ne amerikan filmi.
    kendi memleketinde yabancı olanların dahi yaşayabilecekleri sıradan bir hikayeyi anlatıyor.

orijinal karakterler var.
    aile yapısı bize nispeten yakın olduğundan daha rahat özdeşleşebiliyoruz.

filmin temposu düşük olmasına rağmen oyunculuk kalitesi ve karakterler gayet büyük bir iş çıkarmışlar.

YEDİNCİ OGUL

Bu güzel kadroya daha iyi bir film cekilebilirdi diye düşünüyorum.

Hayalet diye anılan iblislerle savaşan dönem dönem sevişen abimiz constantine 'nin dandik versiyonu.
    Kendi yaşlandıgı zaman yedinci bir ogulun yedinci oglunu cıkarak olarak alıyor ve yetiştiriyor.

10 senelik cırağı jon snow öldüğü zaman yerine punisher dan da bildiğimiz bad boy abimizi çırak olarak alıyor ve ortalık karışıyor.

Vakit geçirmelik izlenebilir

4/10

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

YIN YAN USTASI

Aga bu adamların filmleri izlettiriyor. neredeyse sarmayan hiç filmleri yok.

Eski zamanın süper kötüsü bir gölge yılanı mıdır nedir tekrardan dünyaya gelecek. Bu yuzden 4 usta biraraya gelip pokemon benzeri ruh savaşcılarını çağırıp onla savaşlması gerekiyor.

Ancak bildiğiniz arapsacına dönen filmde, birileri ölüyor birileri yatıyor, biri birinin eski sevgilisi biri birinin eski sevgilisinin pokemonu vs.

Oldukca begendim.

6,5/10

Motosikleti
    sym joymax
    MANK

film, yurttaş kane isimli filmin senaryosunu Herman Mankiewicz yani mank'ın bu senaryoyu nasıl yazdığını anlatıyor.
    esasında bu kadar basit bir hikayesi var.

filmin yönetmeni david fincher tanıdık bir eleman, seven, fight club, the social network, zodiac ve hatta alien 3 ...

film teknik olarak, hikayenin yaşandığı zamanların alet ve edevatı ile çekilmiş. doğal olarak siyah beyaz.
    sinematografisi takdire şayan, diyaloglar müthiş. nazilerden kara propagandaya, göçmenlerden seçimlere kadar oldukça geniş bir çerçevede gayet net mesajlar veriyor.

birtakım kişiler filmi anlamak için citizen kane filminin de seyredilmiş olmasını salık veriyorlar. seyretmedim, yakında seyrederim.

gary oldman tek başına filmi alıp götürmüş.
    bu kadar oscar adaylığı, çoğunca oscar'a oynamasının yanında gayet yerinde olmuş.

kendi film zevkim içerisinde tavsiye ederim, en iyi film oscarını alabilir.
    en iyi oyuncu da ise almasını isterim.
    akademi böyle gövde gösterilerini sever.

Motosikleti
    sym joymax
    The Father

alzheimer ya da demans hastalığından muzdarip yani bunamış olan anthony karakterinin anlatıldığı film.

spoiler vermeden bir şeyler anlatmak zor. film, size durumu bunağın gözünden anlatıyor.

oscarda en iyi oyuncu adayım hopkins oldu. bunun dışında 3 ve daha fazlası ödül bekliyorum.

uzun zamandır seyrettiğim en iyi dramalardan bir tanesi.

tavsiye ederim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    The Father

https://mk0movieguide99l7786.kinstac.../01/father.jpg

alzheimer ya da demans hastalığından muzdarip yani bunamış olan anthony karakterinin anlatıldığı film.

spoiler vermeden bir şeyler anlatmak zor. film, size durumu bunağın gözünden anlatıyor.

oscarda en iyi oyuncu adayım hopkins oldu. bunun dışında 3 ve daha fazlası ödül bekliyorum.

uzun zamandır seyrettiğim en iyi dramalardan bir tanesi.

tavsiye ederim.
    Benzer konulu bir film vardı.
    Bir kaç yıl önce seyrettim.
    ters köşe bir sonu vardı.
    kafam filmin adına takıldı iyi mi?

Motosikleti
    sym joymax
    haneke amour ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler