Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    [QUOTE=The Dude;1869533]guguk kuşunu 5-6 kez seyrettim ve her seyredişimde ayrı zevk aldım. unutmadık ama sırayla.

yeni seyrettiğim bir film olarak takdim edeyim.

bilim kurgu sever olarak filmi oldukça etkileyici buldum. değişik bir tarzı var. belgesel tadında anlatıma sahip. genelde filmlerin alt anlatımlarına çok takılmama maa bu filmde takıldım. uzaylı dostlarımızın başından geçen olaylar bir çok yönden tanıdık geliyor. filmden hoşlananlar kadar hoşlanmayanlar da var. benim hoşuma gitti. dvd si çıktıktan sonra ülkemize gelmesi ise ayrı bir tat.

Mkv sini indirmiştim netten geçen gün izledim çok güzel olmuş bence bende çok beğendim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denzel Washıngtonun filmlerinede bayılırım...birde hatırlayan varmı...bir kölelik filminde köleler gemide kürek çekiyorlardı...hatta bir tanesi tırnağıyla prangasını sökmüştü falan...sonra isyan başladı vsçok etkileyici sahneler vardı...tek isimli bir iflm...ameedmi öle bişey...bi hatırlatın yav nolur...
    amistad diyosun

godfather seriside sıkıdır. o zamanlar kurtlar vadisi yoktu, takım elbiseyi giyen michael corleone olurdu

"ucuz roman" tarantino harikası. hele bruce willis'in bodruma dönüp zenciyi kurtarmaya karar verdiği sahne gönlümüzde ayrı yer etmiştir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hemen bu Dıstrıct 9 u bulu izleyeceğim...hatta bu akşam...

Bu arada Alıen 2 deki sahneleri hatırlayanınız varmı...Bence Bilim Kurguda dönüm noktası o filmle başlar...

Heleki ALIENın asansör boşluğundan yukarı çıkarkenki o sahnesi yokmu...inanılmazdı...

farkındaysanız o filmdede sonar sahnesi gibi radarlı bir sahne vardı...heyecan işte oradaydı...gizemli yaratık geminin hankı noktasında...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    alien serisini hatip edip bir de alien vs predator gibi .... neyse birşey yazmıyorum, bu aralar ağzım bozuldu biraz.
    alien serisinin anateması olan "alien" karakteri benim bildiğim ve takdir ettiğim en ağır abidir. aslı itibari ile türünün devamını sağlamaktan başka amacı yoktur lakin türünün devam etmesi için önüne geleni de harcamaktan çekinmez.

filmi anlatacak değil zaten bilmeyen yoktur gibi. benim favorim serinin 3. filmi encut versiyonu.

distric 9 ile ilgili bir bilgi vereyim yaratıkların yaşadıkları o barakadan bozma yerle gerçek hayatta da var. ve içlerinde insanlar yaşıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alien serisini hatip edip bir de alien vs predator gibi .... neyse birşey yazmıyorum, bu aralar ağzım bozuldu biraz.
    alien serisinin anateması olan "alien" karakteri benim bildiğim ve takdir ettiğim en ağır abidir. aslı itibari ile türünün devamını sağlamaktan başka amacı yoktur lakin türünün devam etmesi için önüne geleni de harcamaktan çekinmez.

filmi anlatacak değil zaten bilmeyen yoktur gibi. benim favorim serinin 3. filmi encut versiyonu.

distric 9 ile ilgili bir bilgi vereyim yaratıkların yaşadıkları o barakadan bozma yerle gerçek hayatta da var. ve içlerinde insanlar yaşıyor.
    dırect 9 vasat gibi biraz...konu iyi ama Yeni Zelandalı Prosdüksiyon içine etmi,ş doğal olarak...Ah Emeriken Endüstrisi bunu harika süsleyip püsleyip satardı...neyse yarısına kadar zor dayandım...

hacılar alın size harika duykusal bir film...

yüksek rütbeli bir subayın kıdemli bri ere refakat edişinin hikayesi...gerçek bir mektupdan esinlenmiş 2009 filmi...güzel doneler var...Savaşın anlamsızlığı ve refakatci subayın Irağa gitmeyişinin verdiği eziklik...

bizdeki şehit mertebesinin ABD versiyonu...sadece deniz piyadesinin cenazesi evine götürülüyor...basit konu ama başarılı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    bak bu başlık çok iyi olmuş, paylaşılan filmler de ayrı bir yerde...

şimdi ilk aklıma geleni yazyım, fırsat buldukça ilginç filmler ekleyeceğim.

dün geceyarısı TNT'de "JACOB'S LADDER" oynadı. piyasadaki ismi "dehşetin nefesi" olarak geçiyor. çok iyi bir film, birkaç ödülü de var. konusu anlatılamayacak kadar karışık ve sürprizlerle dolu bir gerilim filmidir. şiddetle tavsiye ederim ama mutlaka sonuna kadar dikkatle izlenmeli. şöye der tanıtımda: vietnam savaşı gazisi jacob savaşta ağır travma geçirdikten sonra sanrılar görmektedir. düş yada sanrısında şekilsiz vücutların takip ettiği, boynuzlu yaratıkların saldırdığı jacob ölmüş oğlu da yanına gelince iyice kafayı yer. işin içine amerikan ordusunun kimyasal silah deneyleri girmiştir vs.vs. aslında rüya gördüğünü sanan adam rüye görmemektedir... meşhur altıncı his filmi biraz buradan apartmıştır hikayeyi.

fazlası için burdan buyrun: http://www.imdb.com/title/tt0099871/

ilginç filmler eklemeye devam.
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

Motosikleti
    sym joymax
    @mete_han
    üstad sen aksiyon başladığı zaman kaptamışın.

bak sana bir ölçek YIP MAN yazıyorum .

http://www.imdb.com/title/tt1220719/

steven seagel adam dövüyorsa bu ne yapıyor bilmiyorum.

Distric 9 her bünyeye uymuyor, bazıları (misal ben) hoşlanırken bazıları hoşlanmıyor. genel kalıpların dışında bir film jackson bence iyi iş çıkarmış.

jacob's ladder ı imdb ye bakınca hatırladım, tim amcanın iyi iş çıkardığı bir filmdi.

tim emminin seyrettiğim son filmi
    ırak savaşından malulen terhis olmuş 3 kişinin yol maceraları, hoşuma gitmişti. sağlam espiriler var. her bünyeye uymaz.

http://www.imdb.com/title/tt0981072/

Motosikleti
    bu bahsettiğin Uzakdoğu filmlerinde gerçek spor figürlerine rastlamak mümkün...

Bruce Lee filmlerinden bugüne aynı strateji içindeler...birde uçan elemanlar Uzakdoğu filmlerine ayrı bir keyif veriyor haklısın...Yani Matrıxde görülen hareketlerin Uzakdoğu filmlerinde 25 yıl önce yapılmış olmasıda ayrı bir gariplik...bunu görmezden gelmek neden...

kafamızda şöyle bir baskı balata unsuru var...Holywood yaparsa mükemmelini yapar...

Mesela sana basit bir örnek...o kadar basit prodüksiyon olmasına rağmen aynı başarıda bence...Fransa Prodüksiyonu...şu film bir dönem cıne 5 te döner dururdu...konu çok basit ama müükemmel eğlenceli bir film...ne yapın yapın izlemeye bakın...burdaki asıl eleman Gerard Depardıu değil ama unutmayın...film tr adı DOLAP...

asıl karakter ..Daniel Auteuil ...

http://www.imdb.com/name/nm0000809/

http://www.imdb.com/title/tt0243493/

son yazdığın filmden birkaç kare hatırlıyorum...yolda bir kaç kişi tarafından sıkıştırılıyorlar falan...aslında konu şuydu galiba...bu elemnaları tekrar Irağa götürmek istiyorlar...ama onlar istemiyor...bir kongre üyesi bayana ulaşmayı planlıyorlar vs...öyle bişeydi galiba...yanlışım yoksa...

abicim zenci filmlerine kimse bakmaz sadece zenciler izler derler...ama yok öle bişey...bence hayatın ta kendisi zenci emperyalizminin işlendiği filmler...yani zenci IQ lerinin düşük olmadığı onlarında Amerikan Rüyasının bir parçası olduğuna dair argosu ağır filmlere bayılıyorum...çok eğlenceli oluyor...yani siyah beyaz ırkcılığı değilde (arada nüanslar olsada) biz herşeyi başarabilirizvari komik filmlere bayılıyorum...Özellikle Chrıs Tucker tarzı şeyler...Cliff Haxtable(Bill Cosby) zaten bizim genlerimize işlemiş...onla büyüdüm desem yeridir..tamam Edıe Murphy falan yaşlandılar artık ama efsane olduklarını düşünebiliriz...bazen getto varoş kültürü diye hor görüldükleride olur ama bir zenci gibi düşünmek gayet keyifli...bu görgüsüzlükleri hoşumuza gidiyor...

Recep İvediğin varlığından huzur bulduğumda söylenebilir...ne kadar mükemmeli arsakda bu basit argo hoşumuza hep gitti...

Bizi Evadan Kurtar böyle hoş bir komedi...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    lan şaban gogıla girdiğinde zaten ilk adres burası...malmısın olm sen ya...
    a benim mal kankam
    burada millete yalvaracana orada site içi arama motoruna denzel washington yazıp adamın oynadığı bütün filimlere dolayısıyla aradığın filme ulaşabiliyordun ya, o kadar aklın kesiyordu ne soruyorsun o vakit.
    senin neyine film izlemek eleştirmenlik yapmak metilla dombay

bir konuda kitlemeyeyim dedim, kaşıntın tuttu demi

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Metehan Amistad filmini hatırlatınca Antony Hopkins çağrışımı yaptı..

Klasik film bilgisi olanlar bu filmi hatırlamıştır..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:42 ----------

İyi, kötü, çirkin

..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Pek bilinmeyen güzel sürrealist bir filmdir.Konusu,KISACA HERŞEY

yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a benim mal kankam
    burada millete yalvaracana orada site içi arama motoruna denzel washington yazıp adamın oynadığı bütün filimlere dolayısıyla aradığın filme ulaşabiliyordun ya, o kadar aklın kesiyordu ne soruyorsun o vakit.
    senin neyine film izlemek eleştirmenlik yapmak metilla dombay

bir konuda kitlemeyeyim dedim, kaşıntın tuttu demi
    harbi malakosun kankacım...imbd ye girip searcha denzel washıngton yazıcam hemi...peki gpgıla denzel washıngton yazım yanına imdb desem daha anlamlı ve ulvi olmazmı sence hötoro... hem daha kısa olurdu...

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Kubrick in en baba filmlerinden biri.Konusu çok şey varda kısaca,kötünün iyiye adaptasyon sorunu.

Can alıcı sahne;
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bana derinde atkiliyecek bi aşk filmi söyleyinnn beya
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    LX 150
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    on week...ömrümde bugüne kadar seyrettiğim filimler arasında.hasta olduğum tek filim.resmen ruhuma hitab ediyor.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka romantikmisin sen...heç tarzım değil...

Motosikleti
    sym joymax
    yok üstad benim yazdığım film o değil. seyrettim onu da.
    bunlar ırak savasşında yaralanıp ülkelerine gönderiliyorlar. beni sarmıştı film.
    holliwuuuud ise dünya sinemasına yön vermiştir fakat bu arada yapmaması gereken birşeyi yapmıştır " militarizm". kendi yarattığı popüler sinema kültürü içinde debeleniyor şu an.
    bağımsız sinemaya dolanmak lazım ama o da popüler kültür ile yetişmiş bünyelere pek uymuyor. bir nevi burası gibi. içinde geyik tabir edebileceğimiz laf olsun torba dolsun mantığı her yerde var. vazı bünyeye ters gelir, alışamaz.
    recep ivedik fenomendir. o filmi takdir ederim. mesele genele ulaşmak ise ulaşmıştır.
    zaman olur sadece vakit geçirmek için film seyretmek istersin, zaman olur birşeyler almak için izlersin.
    insanları tercihlerinden dolayı sorgulamak abestir, film tercihlerinde de bu böyledir. tercih ise görece üzerine kuruludur.
    misal burada benim hoşlandığım filmleri yazıyorum, filmleri bilenler anlar ki bu elemanla aynı film kültürüne sahibiz, benim tavsiye ettiğim ama seyretmediği bir film olur ise buna vakit ayırabilir.

uzakdoğu filmleri bir süredir sağlam dramalar ile yol alıyor. eski vurdulu kırdılı filmler azaldı.

neyse konuya devam edelim
    aslında film değil dizi ve çizgi film

http://www.imdb.com/title/tt0417299/

muhtemelen bölük pörçük seyretmişsinizdir.
    felsefesi derinliği tavan yapmış bir çizgi film. avatarın yanında zukonun kişisel gelişimi esnasında aldığı öğretiler oldukça yararlıdır. filmde benim kahramanım zukonun amcası olan UNcle Iroh.

imkanınız ve vaktiniz var ise seyredin, seyrettirin. sırf oğlana seyrettirmek için bile dvdsini alacağım.

Motosikleti
    LX 150
    kanka romantikmisin sen...heç tarzım değil...
    Hadi bunu sevme..

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok üstad benim yazdığım film o değil. seyrettim onu da.
    bunlar ırak savasşında yaralanıp ülkelerine gönderiliyorlar. beni sarmıştı film.
    holliwuuuud ise dünya sinemasına yön vermiştir fakat bu arada yapmaması gereken birşeyi yapmıştır " militarizm". kendi yarattığı popüler sinema kültürü içinde debeleniyor şu an.
    bağımsız sinemaya dolanmak lazım ama o da popüler kültür ile yetişmiş bünyelere pek uymuyor. bir nevi burası gibi. içinde geyik tabir edebileceğimiz laf olsun torba dolsun mantığı her yerde var. vazı bünyeye ters gelir, alışamaz.
    recep ivedik fenomendir. o filmi takdir ederim. mesele genele ulaşmak ise ulaşmıştır.
    zaman olur sadece vakit geçirmek için film seyretmek istersin, zaman olur birşeyler almak için izlersin.
    insanları tercihlerinden dolayı sorgulamak abestir, film tercihlerinde de bu böyledir. tercih ise görece üzerine kuruludur.
    misal burada benim hoşlandığım filmleri yazıyorum, filmleri bilenler anlar ki bu elemanla aynı film kültürüne sahibiz, benim tavsiye ettiğim ama seyretmediği bir film olur ise buna vakit ayırabilir.

.
    Beyaz Perde gerçektende sonsuz bri senaryo çukuru sanki...konular kişiler yıllardan bugüne kadar yapılmış yapılacak filmler...sonucta tüketim topmlumuyuz...bu sektör ölmez hacı...bak Twılıght 260 milyon dolar hasılat yapmış...vay anasını demek geliyor içimden...baba küpü doldurdu...

Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bunu sevme..

URL]
    Hacı inan izledim sarmadı...Kayıp Balık Nemo hazzı bekledim ama yok olmadı...bi iticilik var bu kahramanda...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler