Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filmler iki'ye ayrılır , Bir " Forrest Gump " vardır birde diğerleri
    Buna benzer bir sözü Diego Armando Maradona söylemişti sanırım! Tam hatırlamıyorum ama ya Riquelme için ya da Mascherano için söylemişti.

Neyse konuya gelecek olursak bende dünyanın sonu ile ilgili yada buna benzer konulu filmleri çok izlerim. Mesela filmde çok para harcanmasına fazla aksiyonada gerek yok yeter ki konu bana çekici gelsin.

Örnek vermek gerekirse The Road diyebilirim sanırım. Konu ile belki alakasız olacak ama ps3 de Last of us 10 numara oyun mesela!

Eğer derseniz gerçekten sevdiğin favorin olan bir film söyle o zaman Léon: The Professional derim.

Yada Esaretin bedeli ne bileyim yine eskilerden dark city ya da daha da eskilerden Kelebek (Papillon) ,Alcatrazdan kaçış yada Birdman of Alcatraz olabilir.

Şu an aklıma gelmeyen bir sürü film var olmadı akşam evden arşivime bakıp yazarım. Herhalde dvd filmlere harcadığım para ile bir cbf alırdım

Ayrıca maalesef bu konuyu yeni gördüm. Artık takipteyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Kırıkpedal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "12 KIZGIN ADAM" ben izlerken cok keyif aldim.Bi baskasi belki bu ne bicim film demistir.Ama bendeki yeri ayridir.
    Bütün film bir oda ve masa etrafında dönmesine rağmen harika.
    Fakat bence daha sarsıcı ve zekice argümanlarla desteklenip yeniden çekilmeli.
    Yapıldığı dönemin şartlarında üst düzey ama günümüz koşullarında teknolojinin geldiği nokta yepyeni delil ve bulgularla genişletmeye imkan veriyor.
    Doğrusu geliştirmeye ve sarsıcı mesajlar vermeye çok uygun bir konu.
    Susan Sarandon ve Sean Penn'in Dead man walking filmini de tavsiye ederim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    şöyle düzgün bir mobydick çekilse de seyretsek.
    gına geldi uçan, kaçan süper kahramanlardan.
    otopsici bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sabâ makamında bir film "bab'aziz"
    nasıl bir film olduğu pek anlatılacak gibi değil.

"şöyle" birşey işte.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çakma efsanelerin yaratıldığı filmleri izleyemem. Cengiz han'ın torunu, attilanın soyu yaşanmış konuları izler

Motosikleti
    FALCON FREEEDOM 250
    JOHN WİCK

Matrix filminde Keanu Reeves'in dublörlüğünü yapan Chad Stahelski ve David Leitch ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği film. Filmde John Wick rolüyle Keanu Reeves sevdiği kadın uğruna geçmişte yaptığı kirli işleri (kiralık katil) bir yana bırakarak düzgün bir hayat yaşarken, eşinin öldürülmesi ve eskiden iş yaptığı mafya babasının oğlunun John Wick'in (Baba Yaga) eşinden kalan son hediye olan köpeği öldürmesi üzerine tabiri caizse yeminini bozarak intikam almasını konu alan filmdir. Filmde köpeği öldürüldükten sonra evin zeminine gömdüğü silah ve paraları çıkarmak için yere balyozla vururken her vuruşta öfkesinin daha da arttığının yüzünden okunduğu sahne gelecek olayların habercisidir. Paraların herhangi bir ülke para birimine ait olmayıp altın şeklinde ve belli kişilerde oluşu John Wick'in (Gulyabani) devletler üstü bir organizasyon-yapı-kültür içinde bulunduğunu ima ediyor. Peşinde John Wick olmasına rağmen babasının kendisini koruyacağına sonuna kadar inanan kötü karakterli oğlunun da filmin sonuna kadar zevk ve eğlenceye devam etmesi ancak filmin sonunda yakalanacağını anlamaya başladığında tedirgin oluşu ve playstation oynamayı bırakması, öncesinde de oğlunu çok seven mafya babasının kendi canı için oğlunun yerini söylemesi John Wick'in intikamını feci bir şekilde aldığını özetleyen sahnelerdir.
    Filmde verilmek istenen mesaj: Kötülüğe bir kez bulaştığında bunun senin peşini bırakmayacağı, kötü insanlara yardım ettiğinde ise o kötülüğün bir gün gelip seni de bulacağıdır.

Motosikleti
    sym joymax
    Arpointeu

2014 yapımı south korea yani güney kore yapımı gerilim, korku filmi.
    vietnam savaşı zamanı uç karakoldan bir telsiz mesajı gelir ve fakat o karakoldaki askerlerden haber alınamamaktadır.
    ne'se bir takım toplanır gönderilir.
    senaryosu, kurgusu iyi sayılır.
    çok hareketli değil.
    benim notum 7/10.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Guney kore filmleri seviyorsaniz, muhtemelen izlemis olabilirsiniz ama, oldboy, the man from nowhere, i saw the devil ve mother siddetle tavsiye ederim. Bu adamlar intikam filmleri yapmayi biliyor.

Motosikleti
    sym joymax
    intikamdan ziyade davranış biçimleri çok samimi geliyor.

misal train to busan filminin başında bir kamyon şöförü var, onun ilk sahnelerdeki yolu denetleyen kişi ile yaptığı muhabbet ...

r point in kesinlikle remake olarak yeniden çekileceğini düşünüyorum,
    ringu ve the ring gibi bir bakış açısı olabilir.
    umarım hakkını verirler.

The Yellow SEA

memories of murder

liste uzatılabilir.

güzel işler yapıyorlar ve dünyaya da açılıyorlar.

mesele biraz da popüler dayatmasından kurtulabilmekte.

Big Bad son dönemlerde izlediğim en hoş kara komediye yakın filmdir. genel olarak vasatın çok altında olsa da filmin çeşitli yerlerine mükemmel espriler serpilmiş.

uzakları bakmalı filmleri çok sevsem de bmovie gayet sevdiğim bir yaklaşım biçimidir.

Motosikleti
    sym joymax
    merhum divxplanet hakka yürümüştür.
    sevenlerinin başı sağolsun.

sürekli kullandığım web sitesiydi.
    üzüldüm.

Kış Uykusu.

Yönetmenin yavaş ilerleyen, fotoğraf odaklı, bol beklemeli, diyalogsuz, boğucu bir atmosfer yaşatan diğer filmleri ile taban tabana zıt, diyalogları hayli akıcı, kolay takip edilen bir film. Çok kallavi bir aydın eleştirisi. Benim yüzüme tokat gibi çarptı. Oyuncuların performansı da diyalog metinleri de çok çok iyi. Ben ikinci kere izlemeyi planlıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Ay bu sanat filmi, ay bu sıkıcı olur, demeyin, izleyin.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster

üzüldüm.
    Twitter'da işitme engelli biri isyan ediyordu.
    Onu görünce üzüntüm iki kat arttı.

Motosikleti
    sym joymax
    zaferce ;
    hocam yusuf üçlemesi çok sevdiğim bir üçlemedir,
    selim kaplanoğlu çok güzel işler çıkarmış.
    kesinlikle tavsiye ederim denk gelmedi ise.

tayfun pirselimoğlunun rıza - pus- saç üçlemesinden saç ı seyrettim. gayet iyiydi.

nuri bilge ayrı bir evren.
    iklimler ile başladık,
    devam ettik.
    kış uykusunu seyremedim.
    bekliyor.
    gerekli ruh haline ve müştemilata sahip olduktan sonra seyredeceğim.

Pulsar41

sorma, sebebini tam anlayamadık.
    anladığım kadarı ile endüstriyelleşmeden nasibini aldı.
    hayat akacak yer bulur kendisine.
    altyazı sitesi olmaktan öteye ciddi sinema bilgisi ve birikimi olan insanlar vardı.
    zaferce bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    divxplanet sitesinin kapanması ardında telif hakları durumu var gibi. Önce dizi sitelerine el atıldı ve kapatıldılar, zira dizi yayını yapan anlaşmalı web kanalları oluşmaya başladı, sıra film sitelerinde olacak gibi. Altyazı konusu da hukukun gözünde dolaylı yoldan destek verme durumu olarak görülüyor. Ha illa bu sebepten olmayabilir, yöneticileri yedek almamış ve sistem de patlamış olabilir ki mySQL veritabanlarının belirli bir limitten sonra geri dönülemez hatalar verdiği bilinir bir gerçek. Veritabanı konusundan patlama muziktek sitesinde de yaşanmıştı. Bir kere veriler gitti ve yedek de alınmadığından bir daha site geri gelmedi. Şimdi bir Facebook grubunda eski günleri yad ediyorlar. Umarım bu sitenin yedekleme işlemleri düzgün yapılıyordur.

Bir kaç film tavsiyesi de benden olsun. (Daha önce verildiyse bilemiyorum, ama benim genel favorilerim)

Eğlenceli vakit geçireyim diyorsanız The Man from UNCLE,
    "Bu neyin kafası?" demek istiyorsanız El Topo,
    Günümüzdeki politik durum üstüne bir hiciv tadı istiyorsanız Idiocracy,
    Hint filmi sevmiyorsanız bile seveceğiniz Hint filmi olarak PK,
    Komedi ve korku seviyorsanız Tucker & Dale vs Evil,
    Dalga geçecek bir B-Rated movie istiyorsanız Riki-Oh,
    Anime seviyorsanız Tokyo Godfathers,
    Aksiyonun dibini görmek istiyorsanız The Raid: Redemption,
    Sıkı bir belgesel istiyorsanız da HyperNormalisation.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

üzüldüm.
    Benim geçen gün haberim oldu.
    Yanlış anlaşılmasın siteden de aynı zamanda haberim oldu.
    Varlığından haberim bile yoktu.
    Bir iki gün önce ekşide sela veriliyordu.
    Kulak kabarttım kimlerden diye öyle öğrendim.
    Son 2 aydır Php hatası ayıklamaktan oturup bir tane bile film seyredemedim.
    Türk sinemasının gelin kaynana yengen enişten vb beşlemeleri ve düğün dernek balo kına çoklamalarını seyretmek istiyom biara.

zaferce ;
    hocam yusuf üçlemesi çok sevdiğim bir üçlemedir,
    selim kaplanoğlu çok güzel işler çıkarmış.
    kesinlikle tavsiye ederim denk gelmedi ise.
    Gördüm, beğendim. Güzeldi. Hatta yeniden bile izlenir. Ama burada tavsiye etmek... Bilemiyorum.

Motosikleti
    sym joymax
    coq
    esasında sorun sadece bir altyazı sitesinin kaybolması değil,
    sorun endüstriyelleşen, tüketen, müşteri, kar, kapital odaklı hayat tarzının korsanı kutsal kabul eden bir pastafaryan olarak üzerimizde kurduğu faşizan baskıdan kaynaklanıyor.
    ilgili site yılların sitesi,
    iyi kötü bir kaç altyazı yüklemişliğim var (bu arada senin yazıya vakit ayıramadım, hoşgörü ile karşıla, en kısa zamanda alakadar olacağım)
    çocukluğu karate, Vietnam filmleri ile yüklü vhs devrinde geçmiş bir çok kişinin sinema kültürünü geliştirmiş bir site.
    tabi ki misyonu bu değildi ama oluşturduğu dışsal fayda bunu getirdi.
    şimdilerde dizi filmlerin paralı platformlara taşınması sonucu ülkemizde futbolun yaşadığı kaotik bataklığın bu sektörde de yaşanacağını düşünüyorum.
    popüler dizilerin yayın hakları ile bu dizilerin ulaşılabilirliği düşürülerek tamamen propaganda odaklı ve özgürlükçülükten uzak televizyon sisteminden başka ucuz eğlence olanağı sonlandırılıyor.
    sinemada film seyretmek hem eziyetli hem de maliyetli artık.

konu sadece bir altyazı sitesinin kapatılması değil.

zaferce
    bahsettiğimiz filmleri tavsiye etmekte neden tereddüt ettiğini anlayamadım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Divxplanet'ın sorunu DVD'den riplenen altyazılar olabilir. Zira üçüncü şahısların çevirilerinin telif hakkına takılmaması gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

12 Kızgın Adam iyidir, güzeldir. Bence tekrar çekilmemelidir. Birincisi, günümüz sinema seyircisinin çoğunluğuna hitap etmez, ikincisi becerip çeviremezsler. Mesela 11 Oscarlı Ben-Hur'u hangi akla hizmet tekrar çekmeye niyetlendiklerini hala anlamış değilim ki film stüdyonun elinde patladı gibi bir şey oldu.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son iki ay epey film izledim. Gecen ay bir hafta kendime kore haftasi ilan etmistim , yorumlari gorunce ben de yazayim dedim.

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guney kore filmleri seviyorsaniz, muhtemelen izlemis olabilirsiniz ama, oldboy, the man from nowhere, i saw the devil ve mother siddetle tavsiye ederim. Bu adamlar intikam filmleri yapmayi biliyor.
    Ilk iki film gercekten iyi oyunculuklar ile her zaman aklimda. Digerlerini izlemedim henuz.

The Handmaiden diye bir film var, 2016 yapimi. Hosuna gidebilir. Uzun bir film , oldboy gibi cok siddetli bir intikam olmasa da, sabirli bir plan biraz da kadin ozgurlugu fikirleri ile harmanlanmis, begendim ben.

intikamdan ziyade davranış biçimleri çok samimi geliyor.

The Yellow SEA

memories of murder

liste uzatılabilir.

güzel işler yapıyorlar ve dünyaya da açılıyorlar.

mesele biraz da popüler dayatmasından kurtulabilmekte.
    Memories of murder, gercekten cok hosuma gitti benim. Hem hafiften gerildim, hem de karakterlerin absurt davranislari ile gulumsedim. Son sahne de iyiydi hakikaten.

Train to busan ile, The yellow sea listeye ekliyorum. Ama bu aralar izlemeyecegim biraz kore filmine ara vereyim diyorum

Yeni yapimlardan Captain Fantastic guzel bir filmdi.

Hateful Eight filmini gecen hafta arkadaslarla tekrar izledim , ses etmeden. O cikmazlara bayiliyorum.

Lucy ve Arrival izledim, bir arkadas karar verince sesimi cikarmadim. Fena degildi ama genelde bilim kurgu filmleri beni fazla sarmiyor.

Bundan sonraki aylarda film icin fazla zamanim olmayacak ama, forum uyeleri spoiler vermeden izledikleri film hakkinda goruslerini belirtirse guzel bir koleksiyonumuz olur.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler