Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Treo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokakta silah taşıma işi nedir ya bence tamamen yasaklanmalı. ne yapacak insanlar sokakta sinirlendimi birbirini mi vuracak. onun yerine kavga çıkınca yumruk yumruga dövüşürsun ya da kaçar gidersin silah nedir?

Ama havalı tüfek hobi amaçlı dağda kırda poligonda keyif verir tabi.

Ama lütfen silahlanmayın. Öfke anında kardeş kardeşi vuruyor. Olmaz demeyin oldu oluyor. Anayı düşünün. Bir evlat hapse bir evlat mezara.
    Issız bir yoldan geçerken arkandan gelen hırşıtının insafından canını, malını, namusunu koruyacak tek şey cebindeki 38. cal topludur.

38. cal güç oranında herkesi eşitler.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Hastası olduğum silahlar,

Utaş uts 15

steyr aug

Motosikleti
    N/A
    Ulen amma boş yapmışsınız he hayatında parmağı tetiğe 3 kereden fazla değmemiş herkes yok onu al yok bunu al yok şu iyi hayatında eline hiç silah almamış birine ister en kralını ver ister en kötüsünü çok birşey değişmicek zaten counter strike oyna sen boşver.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    51 cm nin altında namlu yasak değil mi?

Şarjör veya mermi haznesi 2+1 olmalı diye biliyorum.

Pardon namlu boyu için yasal sınır 45.72 cm miş.

Emniyette bana 51 cm demişler di.
    2+1 olmalı yasal mevzuatta bu geçer ama av sahasında yarı otomatik ve pompalı tüfeklerin fişek hazne bölümündeki takoz çıkartılarak artık hazne 4+1 mi veya 7+1 ise o şekilde kullanılır. Yumurtacılar bu şekilde yakalarsa ya ceza ile birlikte tüfeğe el konulur yada anlaşılır.
    Araçta ruhsatlı tüfeği bulundurmanın kanuni bir engeli yok tabi tüfek çantasında ve ağzında ve fişek yatağında fişek olmamak şartı ile. Yivsiz tüfeklerin güzelliği budur. Bir diğer noktada av sahasında av ile yakalanan avcı eğer av için belirtilen tarihler dışında ise av tezkeresine sahip değilse (ruhsatlı olması bu işi kurtarmaz) yaya ise tüfeğe el konulup mahkemeye sevkedilir araçta yakalanır ise av hayvanı ile araca da el konulur. işlem yanlış yere park diyede geçmez ciddi ciddi elinden alınır.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    yamaha X-Max 250 Iron Max
    Ateşli silahlar yerine havalı tüfek tercih edenlerdenim. Ateşli silahlarda ruhsat işleri çok uzun sürüyor. O yüzden havalı tüfek ile atış talimleri de yapabiliyorum. Ayrıca atılan mermilerde çok ucuz. Özellikle pcp olan modeller gerçeğini aratmıyor.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Gençliğimde ben de silahlarla iyi mesai ve para harcamıştım. En son varı yoğu satıp aldığım mermiye binmeye başladım Silah sevdamızdan geriye aşağıda örneği bulunan anılar kaldı.

Motosikleti
    yamaha X-Max 250 Iron Max
    arkadaşlar av tüfeği değil de havalı tüfek ile çok iyi stres atılıyor. Özellikle bu corona dönemlerinde dağ bahçede atış yapmak çok keyif veriyor. Havalı tüfek fiyatları da av tüfeğine göre uygun. Bunun yanında mermileri de uygun. Malum fişek fiyatları dolardan dolayı baya bi arttı. Kampseti

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)