Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay olcayımdada mı var bu havalılardan ..

coq verdiğin linkteki forumu okuyom zaten başlangıç için hatsan mod 125 tavsiye etmişler ..

ya sonuçta tavşan vurcaz .. düşük cc den başlayalım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşım başlangıç için havalı uygun değil, su tabancasıyla başlamanı öneririm, sarı olanları var, jarjürdeki su seviyesini her zaman görebilirsin.

Yok sanırım Olcay füşeklilerden alcakmış.

Halis abi de baya bir silah var, tuttuğunu poligona götürüyor zaten, geçen riva'da bir tane de havalı tabanca göstermişti, gerçekle birebir diyordu ama silahtan hiç anlamam.

Ben güvercinlerin yuvasını bulup bana yaptığını aynen ona yapmak istiyorum, çalışma stillerimiz farklı.

Halis abinin yarın başlığa renk katacağı şüphesiz.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işten en iyi muratgergerli anlar aslında
    Soğuk demir herzaman bana itici gelmiştir..Havalı da olsa kuruskıda olsa..

At Avrat Silah üçlemesi atalarımızın sahibi olduğu ve malesef şuan
    bir çoğumuzun sahip olamadığı üçlemelerdir..
    Lakin kendimizi yinede avuturuz..
    Erkeğiz ya..
    At yerine araba/ motosiklet
    Avrat yerine eş/manita(şimdikiler avrat mı..çıtkırıldılar valla..)

Silaha karşılık bişey bulamadım..

Soğuk demir dedim de askerliği KARS/ Sarıkamış'ta yapmıştım..Aklıma çok güldüğüm bir hatıramız geldi..Ne zaman aklıma gelse kendi kendime kahkaha atarım..

Yıl 91..Kış ve ortam buz kesmiş...
    1 saatlik sınır nöbeti dönüşü yolda Sivaslı bir arkadaşla şakalaşıyorduk..
    Hava öyle soğuk ki anlatamam..
    Elimizde 2 kat kıl eldiven..Başımızda kar maskesi..
    Muhittin hava felaket soğuk..Ama şu G3'ler daha soğuk be..dedim..
    Yok yaw..O kadar soğukmu ki..
    İnanmasan dokunsana..Baksana dedim..

Oda elindeki eldiveni çıkarmaya üşendi
    kafasına sağa döndürüp diliyle omuzundaki G3 soğuk mudur diye kontrol etmez mi..

Kafasını daha dönderemedi..Soğuktan Dili namluya yapışmıştı.....

O anı hiç unutamam..

Şuan yan sehpada beylik silahım kılıfında 16lı Amerikan RUGER ve onun yanında da demirbaş MP5 otomotik..Abi belimi ağrıtıyor valla..Yaşlandık artık..
    16 yıldır o soğuk demir mıçımda ısınmadı gitti..

Zevk için can ve kan olayına karşıyım..

Beni zevkinize ve suçunuza ortak etmeyin..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Walther CP 99 havalı tabancaların en iyisidir.gerçi biraz pahalıdır ama gerçeği ile benzeri bir metalden aynı ağırlıkta yapılmıştır.namlusuna bakmadıkça gözle ayırt edilemez. 8 mermiyi peşpeşe atar. karbon tüpü 1 ytl

Bu yaz bir kertenkeye salladım. garibim hayvanat açtı ağzını, canı felaket yanıyor besbelli ,fazla acı çekmesin hayvanın acısını bitireyim dedim fakat yerinde durmuyor ki attıkça daha beter yaraladım.rüyalarıma girdi .bir daha canlıya atmak mı tövbe..teneke kola kutularına atıyorum.diğer havalı tabancalar oyuncak gibi geliyor. yani ha bunlardan almışsınız ha çocuklara plastik boncuk atan "Morartıcı" diye satılan türünden almışsınız.bence farkı yok

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Havalı tüfekleri bende bir ara araştırmıştım Adaşım, yerli de Hatsan'dan (aşağıdaki) başka düzgün alternatifin yok. En çok tutulanı ve güçlüsü ise Hatsan mod125, biraz daha verip (bkz. übdeh ) yabancı alayım dersen de Gamo öne çıkıyor. Weihrauch, Röhm, Umarex markalarını hiç söylememiş olayım fiyatları çok uçuk ama kalite hani. Buna birde dürbün masrafı ekleyeceksin pek tabi, havalı tüfek dürbünsüz olmaz. Ulen o kadar verdim havalı alacağıma bu paraya normal av tüfeği alırım dersen ki onunda avlanma tezkeresi, pulu, kursu var. Gerçi tezkere 5 yıllık, kurs bir sefer ama pul her sene alınıyor. 100 ytl civarı olması lazım, 4 ay düzgün av yapacaksın belki ama o parayı vereceksin. Av tüfeklerinde ise otomatikte Vursan, süperpoze (bindirme) alacaksan Huğlu (yukarıdaki) derim. Av tüfeğinde dipçiğin kalitesi (ceviz) ve gravür işleme ne kadar iyiyse fiyatı o kadar artar. Avcılık ruhunda varsa (yani benim gibi caniysen ) av tüfeği alacaksın, vurduğun hayvan ölecek, yaralı bırakmayacaksın. Ve benim ilkemdir, yemeyeceğim hayvanı vurmam, vuracağım hayvanı beslemem. Alacaksan av tüfeği al derim. Hatta tek kırma al ben otomatikten daha fazla zevk alıyorum onunla avda. Bana daha adil geliyor, hayvana kaçma şansı veriyor, katliam yapamıyorsun. Aşağıda adresini verdiğim sitenin fiyatları uygundur, Ayvalıkta iken bayağı fişek almıştım oradan.

http://www.yazicilarav.com

Bu arada ülkemizde havalı tüfekle avlanmak yasak, tüfeğine güle güle deme hem avlanma hemde avladığın kuş başına iyi bir ceza ödeme tehlikesi var, ona göre.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    havalı tufek konusunda iyi birşey derseniz diana markayı oneririm modeleri cok ama 75 metreden tesirlidir insanı bilem yaralaya bilir dürbünlüsüyle ben atış talimi yaptıgım için biliyoru ben biraz ilgiliyimdir de
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

o senin talim ettiğin aletin fiyatı nedir dirbün dahil

mod 125 hatsan için en iyi fiyat bence burada 1 dürbün + 1 kutu saçmada hediyesi var

http://www.armer.com.tr/urun_detay.asp?pid=10888
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Vay barış abime bak, abi bende Ramazandan beri tüfek layım diye bakınıyorum.

Avcılık yapacağımdan değil, tek sebebi barut kokusunu özledim valla. 10 yıl oldu mermi sıkmayalı, şimdi aldım bi tüfek yarında ruhsatım çıkıyor. Bu pazar erhanların orda poligona gidip 3 kutu fişek yakıcaz. Gerçi Erhan ben beceremem sen atarsın ben direktif veririm dedi ama onada sıktırcam

Nah şunu aldım

12 Kalibre (gauge)
    76 mm Fişek yataklı (magnum)
    47 cm Slug Namlu
    5+1

Akkar marka pompalı, hediyesi peşin 450 YTL

Avcılık belgelerini de halledeyim kısmetse bıldırcın vurcam bol bol

Sanada alak bi av tüfeği, ruhsat işlemlerini yuttum ben. Çok kolay alabilion.

Al bak bu linkte sıralamayı ucuzdan pahalıya göre yaptım.

http://www.hilalav.com.tr/default.as...irala=1&marka=

Bu hilal av Adana da ve tüm ülkede meşhur bi firma, ucuz ve güvenilir olduğunu çok yerde okudum. Bende geçen 2 kutu fişek ve tetik düşürücü fişeklik filan sipariş ettim. Dün geldi kargoyla, fiyatlarıda Eminönü Mercan daki esnafdan bile ucuz.

Ha bu arada kütükcüğüm 50 kalibre olayında yanılıyo olabilirsin, buradaki 50 nin anlamı ingiliz ölçü birimi olan GAUGE ise eğer (tüfeklerde böyledir ama tabancada emin değilim) 50 gauge 46-47 mm çapa denk gelir namluda.

(Gauge 1 pound saf kurşunun kaça bölündüğü ile alakalı bir birimdir, yada öyle birşey ara bulursun)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Soldan sağa: 9 mm Luger Parabellum, .40 S&W, .45 ACP, 5.7x28 mm, 5.56 x 45 mm NATO, .300 Winchester Magnum, 2.75-inç ve 3-inç 12 gauge fişekler.

Olcay abi seninki en sağdaki, 3 inç (76mm) olan fişeği kullanır. Gauge ile caliber farklı şeyler. Gauge saçma bir İngiliz hesaplama yöntemi, günümüzde sadece pompalı tüfeklerde kullanılıyor. Tüfeklerde ve tabancalarda ise namlu çapı mm veya inç olarak söylenir. Mesela .50 Browning makineli tüfeği 12.7mm (0.5 inç) çapında mermiler atar. Bizim kullandığımız MG-3'ler 7.62mm (.330 inç) çapındadır.

Üstteki mermilerin soldan sağa mm eşdeğerleri:
    9mm, 10.08mm, 11.34 mm, 5.7mm, 5.56mm, 7.56mm, 69.3mm, 75.6mm

yok ya ben havalı tüfek istiyom .. bu arada havalı tüfekle avlanılmaz yazmış biri .. doğrumudur bu

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Teknik olarak havalı tüfekle avlanılmaz dediyse yanlışı var çünkü bazı havalılarla büyük av bile vuruluyor youtube da videolar var.

Yasal olarak dediyse eğer, resme olarak avcı isen herşey ile avlanabilirsin. Yay tüfek sapan top

Yani avcılık yapabilmek için avcı kartın olmalı ve avlandığın senenin pulunu (harcını) yatırmış olman gerekli.

Şöyle ki;

Avcı olabilmen için ilk önce Halk Eğitimin yada özel bir kurumun açtığı avcılık kursunu bitirip sertifika alıcan. Sonra bu sertifika ile bir çok bürokratik evrakı tamam edip çevre ve orman müdürlüğüne başvurup kendini resmi olarak avcı ilan edicen. Bu işlemler bir seferlik yapılıyor, avcılık sıfatını kazandıktan sonrada her avlanmak istediğin sezon o senenin pul (harç) parasını yatırıp avlanabiliyorsun.

Yani avcılık ayrı birşey silah sahipliği ayrı birşey.

Benim tüfek taşıma ve bulundurma ruhsatım var ama bu avcılık yapabilmem anlamına gelmiyor.

Ayrıca tüm işlemlerini tamamlayıp ben artık avcıyım deyip ormana dalıp katliam yapma yetkin de yok.

Sadece çarşamba , cumartesi , pazar ve resmi tatil günlerinde vede merkez av komisyonun belirlediği haritalarda avcılık yapabilirsin. Onunda av hayvanının cinsine göre adet sınırlaması var. Her bir avcı için gün başına; Bıldırcın on tane çulluk 4 tane tavşan bir tane gibi.

Kaçak avlanmaya ve yasal avcı olsan bile belirtilen adetlerden fazla hayvan avlamaya çok yüksek para cezaları var.

Abi burda olsan gider saa sola sıkardık be
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adaş konu açmışsın kimin ne yazdığını hatırlamıyorsun.

Havalı tüfekle avlanmanın yasak olduğunu ben söyledim, hah tüfeğin gücü yetebilir oda bazı hayvanlara fakat kanun koyucu bu ülkede havalı tüfekle avlanamazsın demiş. Fakat okla avlanabilirsin, tek bir okla kocaman ayıyı indirdiklerini izlemiştim.

4915 sayılı kanun madde 6
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Konu iştahımızı kabartınca bugün biraz stres atmaya gittik biz de

Burada kalibre malibre diye coşan Khutuck, orada şu haldeydi

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Bilmek başka kullanmak başka Ayrıyeten şişelerle kozalaklara sorsana sen nasılmış nişancılığım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Dürbünlülerden anlamam ; Bizim buralarda Pompalı merakı var ki ben de alacağım Rize ye gidince.. Giresun da baktım bir tane Ruhsatıyla 700 dedi ; Cok kullanıslı ve otomatiği garantili..
    BakaLım artık...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olcan ve Kütük neree gitiniz nje yaptınız lan benden habersiz?

Bıyıklı havalı konusunda haklıymışsın, ben kanunu bilmeden mantık yürüterek olabilir dedim. Ama demekki yasak.

Hatta yasağın nedeni şudur bence; havalı tüfekle hayvanı öldüremeyebilirsin ve yaralı gönderebilirsin (dandik havalı tüfekle) bu yüzden yasaktır büyük ihtimal.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Küçük Çamlıca Korusu'nun şişelerini temizledik biraz

Pek bir acele, pek enstantane gelişti bu defa, bir sonrakine cümbür cemaat çıkarız artık..
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olcan nasıl lan? Tüfeğinizi alıp çamlıcaya mı çıktınız şişe avına

Yoksa orada böyle atış yaptıran bir yer mi var?

Motosikleti
    Tüfeğimizi alıp gittik Yalnız bir dahakine bir kasa soda alıp gidelim diyoruz, içip içip vururuz Şişe kalmayınca ağaçtan kozalak düşürdük paso

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    hehheee hocam yanlışlıkla komşunun güvercinlerini vurma benim başıma geldi yerine ödedik ama komşunun dilinden kurtulamadık o günden beri havalı tüfeğimi almadım bidaha elime
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)