Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Oltacı & Motorcu Paylaşımları Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Bu nasil istavritmis ya. Baya baya palamutu falan gecmis bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    adasim selamlar

istavritte buyume siniri yoktur... iklim ve cevre kosullari geregi ic denizlerde bilindik boylara kadar gelirken bu gibi istisnai durumlar da olabiliyor(bu arada o balik tek degildi)... tekrar rastgelsin... tekeriniz duz bassin

saygilarimla

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Yaaa arkadaş iki senedir bitane balıkçı uğramadımı buraya..

Geçen konu açmıştım Dandik kaska cam lazım diye... Kafasında motor kaskıyla balık tutan bi manyak var ya... ha o benim işte.

Zargana geldi geçiyo, hava birazdaha soğusun çinekop başlayacak kıyı avcılığında kimsede tık yok..

Buyrunuz lütfen,

İlk av deneyimi benden olsun. foto yok gerçi. Bu mesajı yazacağım diye foto çekmişliğimde yok, denk geldi yazıyorum.

02.11.2017 İstanbul sarayburnu fener hizası ve Tarabya Kalender Önü.

Gece saat 01:00 gibi sarayburnu'ndan, canlı mamun ile 3 adet eşkina, 2 tanesi iri, bir tanesi minik. Minik olan denize geri verildi. 4 adet iri gelincik, 2 adet iri iskorpit. Sonra balık kesti. Saat 03:30 gibi Tarabya Kalender önü, tık yok... Tarabya Alman sefareti (palet2 den istinye yönüne 300 mt) sallama (salyama da derler) ile 15-20 tane istavrit. Ama harbi istavrit kıraça falan değil. Sonrasında Spin kamış 30 gr sıyırma ile ipek avı, at çek, 3 tane iri zargana. sonrası saat oldu 5 zaten. Geri dönüş. Tam çapari zamanı halim kalmadı, daha yola çıkıcam hava buz gibi zaten. Kısmet dedim birdahaki sefere...

Şİmdilik durum bu katılmak isteyen olursa buyursun gelsin. Takımda şu eksik bu eksik falan sıkıntı değil bende yeterince makina kamış ıvır zıvır var. Hatta gereksiz ama annaaaa dur şunu bi deniyim dediğim zilyontane aldığım iğne, fırdöndü, misina çeşidi vs.. vs.. var. Sıkıntı yok yani...
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa arkadaş iki senedir bitane balıkçı uğramadımı buraya..

Geçen konu açmıştım Dandik kaska cam lazım diye... Kafasında motor kaskıyla balık tutan bi manyak var ya... ha o benim işte.

Zargana geldi geçiyo, hava birazdaha soğusun çinekop başlayacak kıyı avcılığında kimsede tık yok..

Buyrunuz lütfen,

İlk av deneyimi benden olsun. foto yok gerçi. Bu mesajı yazacağım diye foto çekmişliğimde yok, denk geldi yazıyorum.

02.11.2017 İstanbul sarayburnu fener hizası ve Tarabya Kalender Önü.

Gece saat 01:00 gibi sarayburnu'ndan, canlı mamun ile 3 adet eşkina, 2 tanesi iri, bir tanesi minik. Minik olan denize geri verildi. 4 adet iri gelincik, 2 adet iri iskorpit. Sonra balık kesti. Saat 03:30 gibi Tarabya Kalender önü, tık yok... Tarabya Alman sefareti (palet2 den istinye yönüne 300 mt) sallama (salyama da derler) ile 15-20 tane istavrit. Ama harbi istavrit kıraça falan değil. Sonrasında Spin kamış 30 gr sıyırma ile ipek avı, at çek, 3 tane iri zargana. sonrası saat oldu 5 zaten. Geri dönüş. Tam çapari zamanı halim kalmadı, daha yola çıkıcam hava buz gibi zaten. Kısmet dedim birdahaki sefere...

Şİmdilik durum bu katılmak isteyen olursa buyursun gelsin. Takımda şu eksik bu eksik falan sıkıntı değil bende yeterince makina kamış ıvır zıvır var. Hatta gereksiz ama annaaaa dur şunu bi deniyim dediğim zilyontane aldığım iğne, fırdöndü, misina çeşidi vs.. vs.. var. Sıkıntı yok yani...
    Böyle bir başlık olduğundan dahi haberim yoktu. Ben de severim oltacılığı ama benimki biraz klavye balıkçılığına döndü doğru dürüst balığa çıktığım bile yok. En son 2-3 hafta önce sandalla çapari yapıp birkaç sardalye ve istavrit tutmuştum, anca kedilere yetecek kadardı.
    O saatlerde uykumu almam gerekiyor ki sabah işe gelebileyim. Haftasonu balık tutulacak İstanbul kıyılarında olmaktan pek hoşlanmıyorum maalesef çok kalabalık oluyor. Balık forumlarını zaman zaman takip ediyorum. Boğazda tekne kiralamak lazım kıyı balıkçılığından soğudum ben. Canlı yem falan pek hoşlanmıyorum zaten, mamunu tutamam mesela o ne öyle vıgır vıgır böcek.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde başlıktan yeni haberim oldu, benim için motosiklet ve balık en bayıldığım ikilidir.
    Bu taraftaki arkadaşlarla görüşmek isterim, mesela bu hafta sonu, Seydikemer Eşen çayına alabalığa gitme niyetim var.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok hevesli olduğum, sevdiğim, ama tam anlamıyla yapamadığım bir hobi bu. Ergenlikten yeni çıktığımız zamanlarda emanet oltalar ile bulaşmış, acemilikten ilk zamanlar bolca istavrit tutmuştuk.

Sonra araya askerlik, evlilik, çocuk filan girdi de boşladım. Ama 3 sene önceye kadar tekrar heveslenip takımları toplayıp büyük oğlum (o zaman 10 yaşındaydı) ve hanımla termosa çayımızı koyup, katlanır sandalyeler ile bir iki kere kartal bir iki kere de kuleli askeri lisesinin oralardan olta salladık.

Ama hem işi bilmediğimizden, hem de takımların yetersiz oluşundan hiç bir şey yakalayamadık. Bi kere küçük bir istavrit, bir kere de midye tutmuşluğumuz var

Bu sene yazlar için şile'ye yerleşince takımları tekrar çıkardım meydana ama fırsat olmadı.

İstanbul anadolu yakasında oltacılık yapan, yanına acemi birini alıp öğretecek babayiğitler varsa davet beklerim

Tesadüf bu ya bu gün sahibinden.com'da motor botlara bakıyordum

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://i.hizliresim.com/0Gz9oZ.jpg

Bizim yakışıklının avı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hevesli olduğum, sevdiğim, ama tam anlamıyla yapamadığım bir hobi bu. Ergenlikten yeni çıktığımız zamanlarda emanet oltalar ile bulaşmış, acemilikten ilk zamanlar bolca istavrit tutmuştuk.

Sonra araya askerlik, evlilik, çocuk filan girdi de boşladım. Ama 3 sene önceye kadar tekrar heveslenip takımları toplayıp büyük oğlum (o zaman 10 yaşındaydı) ve hanımla termosa çayımızı koyup, katlanır sandalyeler ile bir iki kere kartal bir iki kere de kuleli askeri lisesinin oralardan olta salladık.

Ama hem işi bilmediğimizden, hem de takımların yetersiz oluşundan hiç bir şey yakalayamadık. Bi kere küçük bir istavrit, bir kere de midye tutmuşluğumuz var

Bu sene yazlar için şile'ye yerleşince takımları tekrar çıkardım meydana ama fırsat olmadı.

İstanbul anadolu yakasında oltacılık yapan, yanına acemi birini alıp öğretecek babayiğitler varsa davet beklerim

Tesadüf bu ya bu gün sahibinden.com'da motor botlara bakıyordum
    Ayıp ettin şimdi..
    Gelirim dedinde çağırmadık mı? Ama keşke bir ay kadar önce yazsaydın bunu..
    Havalar soğudu gerçi ama ilk fırsatta mesela bu pazar hava iyi olursa çağırabilirim istersen.
    Kartal maltepe civarlarında zarganaya takılırız...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp ettin şimdi..
    Gelirim dedinde çağırmadık mı? Ama keşke bir ay kadar önce yazsaydın bunu..
    Havalar soğudu gerçi ama ilk fırsatta mesela bu pazar hava iyi olursa çağırabilirim istersen.
    Kartal maltepe civarlarında zarganaya takılırız...
    Takımlarım şilede, pazardan önce gidip alabilirsem olabilir. Cumartesinden haber verirsen konuşuruz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Takımlarım şilede, pazardan önce gidip alabilirsem olabilir. Cumartesinden haber verirsen konuşuruz.
    Bu adam hiç bi yere gelmez satar

Motosikleti
    Bende fazla takım var,takılma oraya sen...
    Levent kapıları kapatıyorum,kaçamaz belki?
    Hatta belki başka gelen olur konumu açsak naapsak?
    Hoş ben konu açsam max 10 kişi bakar 2 kişi yazmaz
    babaçi, Olcay Avşar ve Levent bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bende fazla takım var,takılma oraya sen...
    Levent kapıları kapatıyorum,kaçamaz belki?
    Hatta belki başka gelen olur konumu açsak naapsak?
    Hoş ben konu açsam max 10 kişi bakar 2 kişi yazmaz
    bi program olursa iştirak ederiz Sevgili @Olcay bey'e de duyurulur.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Arkadaslar elimde fazladan bir makine var, hic kullanmadim, misinasi sarili duruyor. Satinalmak isteyen varsa piyasa fiyatinin 100 tl altina veririm.

Shimano pg8000 navy (orgin japan)

ustunde 300 mt trabucco tournament class mono 0,35 misina sarili.

cantasi kutusu falan yok, kimbilir nereye koydum bulamiyorum. Piyasası 750 tl civarinda, referans bir siteden bakilabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

satildi..

yegen sıkı takipcim cikti, naaaabiyon be dayi o makina verilirmi, ben alcam geliyom bu aksam dedi.. 😂

insallah diger makina ve kamislara salça olmaz 😂

Bikaç gun sonra elimde kullanmadigim sahte leri saticam, ilgisi olan varsa simdiden soylesin. Yanliz en ucuzu 20 euro civarinda.

Siteyi pazara cevirdim, iyi mi...
    Maksadim para kazanmak degil lutfen yanlis anlasilmasin. Fiyatta mumkun mertebe makul oluyorum. Sadece zararim olmasin kafidir.

Motosikleti
    cıks
    Yeşilköy de spin yapan var mı?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Denizde balık var mı ki? balık sezonunda balık yok.

Motosikleti
    cıks
    maksat denemek illa da yiyeceğiz demek

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ayıp be başlıkta 2 senedir canlılık yok

Gençler Şile Limandan balık tutan ya da bilgisi olan var mı? İkidir gidiyorum ilkinde istavrite attım bi numara olmadı, ikincide kefale ekmek ile attım ama dalga yemi ve takımı kıyıya vuruyor, ekmek de dağılıyor bir müddet sonra.

Bilgisi ve tecrübesi olan varsa alalım bu tarafa bi zahmet

Motosikleti
    Ayıp be başlıkta 2 senedir canlılık yok

Gençler Şile Limandan balık tutan ya da bilgisi olan var mı? İkidir gidiyorum ilkinde istavrite attım bi numara olmadı, ikincide kefale ekmek ile attım ama dalga yemi ve takımı kıyıya vuruyor, ekmek de dağılıyor bir müddet sonra.

Bilgisi ve tecrübesi olan varsa alalım bu tarafa bi zahmet
    Hani 3 sene önceki o pazar günü vardı ya. Saat üçe kadar bekledim ama gelen giden olmadı..
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hani 3 sene önceki o pazar günü vardı ya. Saat üçe kadar bekledim ama gelen giden olmadı..
    Ya hu kesin sözleşmemiştik ki, afaki konuşmuştuk
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Ya hu kesin sözleşmemiştik ki, afaki konuşmuştuk
    Bayramdan sonraki hafta zargana siftaha var mısın?
    Geçen sene bu zamanlar ilk başlangıç 17 zargana aldım pendikten.
    Hoş bu sefer garantisi yok ama.. Maksat eğlence zaten.
    Sabah altıda kıyıdayım ama ben..
    BIYIKLI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler