Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Oltacı & Motorcu Paylaşımları Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    3 hafta önce gittik yine çekmeceye,
    su yok denecek kadar az,
    4 tane çıktı hepsini saldık,
    çok ufaklardı,
    iğneler kafaları kadar geliyor nasılda takılmışlar akıl almıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    düşünüyor
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 hafta önce gittik yine çekmeceye,
    su yok denecek kadar az,
    4 tane çıktı hepsini saldık,
    çok ufaklardı,
    iğneler kafaları kadar geliyor nasılda takılmışlar akıl almıyor
    üstat çekmecede cikan balık hiç biryer de inan çıkmıyordu

seneler once tabiki karnımız aç birazda macera olsun diye mangalımızı oltamızı

alıp kıraçtan ta buyukçekmeceye gidip mangal balık yerdik

nerden nereye geldi o kadar bilinçsiz avlanıyorlarki ne hale getirdiler güzelim gölü

gerçi nereye gitsen büyük balık yok şehir dışına çıkacaksın
    istanbulda tatlı su balıkçılığı artık kalmadı sırf bu yüzden

attığınız mesajlara baktım da hocam 2 senesinin öncesiymiş yahu

AGAWORM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot 103 IIC (El yapımı)

Bu da benden olsun , amaç güncel tutmak olsun .
    2011 olması lazım , Sakarya /Karasu Tuzla Köyü Sakarya nehrine bağlanan kanaldan yakalandı yaklaşık 70-80 cm herhalde zamanında ölçmemiştim
    papazkemal ve ferhatdm bunu beğendiler.

KONU HEP MOTORMU OLUCAK BİRAZDA BALIK

MERHABA ARKADAŞLAR BU HAFTASONU GALATA KOPRUSUNE BALIĞA GİDİCEM BU BENİM İLK DENEYİMİM OLUCAK DAHA ONCE HIC GITMEDIM.SİZE SORULARIM OLUCAK
    1.GİDERKEN YANIMA HANGİ EŞYALARI ALMALIYIM ?
    2.BALIK TUTMAK İÇİN EKİPMANIM YOK ÇAPARİ,KURŞUN FELAN İSTAVRİT TUTACAĞIM HANGI EKIPMANLARI ALMALIYIM VE EKIPMANLARIN OZELIIGI NE OLMALI KURSUNUN AGIRLGI,İĞNENİN KALINLIĞI VS..
    3.İSTAVRİT TUTMAK İÇİN TEKNİKLERİNİZ VARSA PAYLAŞIRMISINIZ?
    4.BALIĞI HANGİ KÖPRÜDE TUTAYIM GALATA KÖPRÜSÜNDE Mİ? UNKAPANI KÖPRÜSÜNDEMİ?BİDE HANGİ TARAFTA BOĞAZA BAKAN TARAFMI DİĞER TARAFMI VE TAM TUTACAĞIM YER NERESİ OLMASI KULENİN AYAKLARIMI? ORTASI FELANMI ? HAYATIMDA HIC BALIK TUTMADIM HEVES ETTİM ARKADAŞLAR SORULARIMI CEVAPLARSANIZ COK MEMNUN OLURUM...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu dışı diye bir bölüm var motosohbet yanlış yer olmuş

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sen bi tane kamış ve olta makinası al ama almışkende iyi bi takım al..iğneleri hazır 10lu olarak satılıyor sadece renk ve iğnenin rengi boyunu seçip alacaksın...sen bi yeşil parlak ve iğnende metal rengi olsun kimisi siyah oluyor görmüyor balık...birde diğer renklerde değişik deiğişik takımlar al.ben son zamanlarda turuncu takımlar ile tutmaya başladım millete 3 4 lü gelirken ben 10 lu 10 lu çekiyorum balık tutmaya gittiğin yerde en çok kim balık tutuyorsa onun takımına benzer iğneler tak..kurşun olarakta 25 30 35 gr ideal..ilk sefer ise fazla kalabalık yere gitme illaki atarken falan bi sakatlık çıkar

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Oltanı al çok büyük olmasına gerek yok ufak dayanıklı bir şey al makinesini de al. Galata Köprüsünde iğne satıcıları var ancak erken gitmen gerekir yer bulamayabilirsin. Orada ki iğne satıcılarını hemen görürsün zaten ufak bir tezgah açarlar yem satarlar iğne filan satarlar. Onlara sor neler çıkıyo ona göre bana bişeyler verebilir misin diye bide rica et bir göstersin sana 5 dakikada kavrarsın kalanı şans Birde konu dışı bölümü daha uygun olabilirdi galiba.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu dışı diye bir bölüm var motosohbet yanlış yer olmuş
    K.BAKMAYIN HERKEZTEN OZUR DİLERİM

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

alacağım olta kaçlık olsun 280 lık uygunmudur bide iğnenin kalınlığı ne olsun hagsıyle daha kolay ıstavrıt tutabılırım *

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    oltaya birşey diyemem ama ne kadar ince o kadar iyidir hem iğnede hem misinada öğrenirsen aslında kaliteli ince misina alıp çok sağlam takımlar yapabilirsin.

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    sürekli galata köprüsünden tutucaksan iyidir ama arada kıyıdan da atarım yemliyede yatırırım dersen biraz daha büyük al 350 falan bende 4.20 extreme var memnunum

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    bence yanına işi bilen birilerini al. galata pek acemlilere göre biryer değil. milletle papaz olma. gerçi balıkçılar genelde anlayışlı insanlardır. öğretirler sana ama arada bozuk adamlarda çıkar. en azından 1-2 defa işi bilen birileriyle çık balığa.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250

balıkçılığı bilen ilgi duyan var mı

arkadaşlar 29 yaşıma geldim ve nerden geldiği belli olmayan bi olta balıkçılığı hevesi geldi istanbul avrupa yakasında hem motora binen hemde olta balıkçılığına heves duyan arkadaşlar var mı ?

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Selamlar,

İzmirde yaşadığım dönemde tekne ile çok çıkardık balığa marttan kasım ayına kadar fırsat buldukça fakat kıyıdan çok tutmuşluğum yok. kıbrıs(kamışlı) oltadan çok keyif alamadım ben yine de en güzel hobilerden biridir balık tutmak sakinleştirir oltayı dinlemek kurt ve sülünezle tutardık hep.
    adonis84 bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    İstanbul'da olmasak'da babam olta balıkçılığına çok ilgi duyar işini iyide bilen bir olta balıkçısıdır tatlı su - tuzlu su için ayı ayrı ekipmanları vardır
    adonis84 bunu beğendi.

Motosikleti
    iyi bari takıldığımız bi yer olursa sorarız :D

Balık hobisi can'dır canan'dır , ancak ilk tavsiyeleri vereyim

1. Acemilik dönemi atlatana kadar, kurşunlu atışlarda azami dikkat edin, mümkünse kimsenin olmadığı/seyrek olduğu yerlerde antrenman yapın, şahsen acemi oltacının yanında atış yaparken bulunmak istemem^^ ( çokça kafa göz kırılması, yaralanmalar biliyorum)

2. Artık kesin karar aldınız, ve bu olta balık avı virüsünü kaptınız e hadi geçmişş olsun , artık raglou'lar, rapala'lar , kaşık'lar , ip/örgü/flourucarbon misina /mono misina , fırdöndü , fosfor kafa lambası, boru kurdu, sülünez, mamun, vsvsvsvvs kallavi genel kültüre ve kontrollü olmaz iseniz gereksiz bir yığın malzemeye sahip olmamak adına bu işi bilen birisi size yol göstermeli.

Bahs olunan malzemeler kimi zaman bi paket zıkkım sigara ederi kadar olsada, bazen tek bir kaşık,rapala yüzlerce lirayı geçebilir, yani ilk sıralarda yerel avlanma yöntemi ve hedef balık ne ise ona yönelin gereksiz alımlardan kaçının.

Bu forum gibi kullanıcıların, deneyimleri ile bilgi paylaşımı yapılan balikavi.net'i tavsiye ederim, kallavi genişlikte bilgi yüklüdür, av raporları mevsimsel raporlar vsvsv, bende geçen sene üye oldum, eşiostu akrabası vs değilim, ama güzel kaynak olduğundan herkese tavsiye ederim.

Bölgeler farklı, en güneydeyim, denizin bana uzaklığı 100 kilometreyi buluyor avlak sahalarımında, bu yüzden motor'um ile balık avı depreştiğinde atlıyorum hanzo'ya basıyorum kırbacı , keyifli oluyor, genelde ise boş dönünce burukluk ile karışık tebessümle dönüyorum herkese tavsiye ederim.

Sirküler ile olta balıkçılığında av'ların kanuni ölçümlerine ve adet'lerine uymanız dileği ile, geçmiş olsun (balıkçılık virüsü bedene girdiyse çıkmak bilmiyor.)
    adonis84, cece89 ve shooter1 bunu beğendiler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum ilk olarak tatlı su'mu tuzlu su'mu avladığın balıkları kapsıyor ?

evet bir zamanlar balık avına çok çıkardık TABİİ O ZAMANLAR TATLI SU'DA ÇOOOK BALIK OLURDU

artık kalmadı,
    ne göletlerde su ,Nede sularda balık,

Motosikleti
    teşekkür ederim boğazda balık tutmak için nelere dikkat etmem gerekli .

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    balıklarım gördüm acıktım :D
    Samsunla işim bitti tatlı suya dönebilirim artık sazan için gidiyoruz dip oltasına döneceğim.
    Gelirse birşey ler paylaşırım dostlar rastgele.

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    iyi gunler

konu epeydir oksuz kalmis...merakli bir oltaci olarak katkim bulunsun istedim...eger becerebildiysem yuklemeye calistigim bu resimdeki bir istavrittir. 2015 yilinin agustos ayinda hint okyanusunda tutulmustur... tiriviri kullanmayan oltacilara selamlar...rastgelsin

saygilarimla

http://i.hizliresim.com/7bjPXW.jpg

bilginozi ve potasyum bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler