Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

[MT] Fotoğrafçılar / Fotoğrafla İlgilenenler / FotoKritikçiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Triupmh güzelmiş. ;)
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı blackberry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triupmh güzelmiş. ;)
    ama acemiliğim belli...nikelajda kendimi gördüm şimdi...

benim derdim esrarcengiz kareler değil sanat değil...benim derdim hayat...
    soycan bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim derdim esrarcengiz kareler değil sanat değil...benim derdim hayat...
    Hangimizin derdi değil ki?

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Buda senin için gelsin Metehan abicim...

soycan bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yetenek de olacak abi.
    Ben de yok o iste.
    Fotografi istedigin sekle sokarim.
    Hatta oynatirim bile ama çekemem.
    Ornegin Kenan antreman yapiyor, ben de çekiyorum.

Nerde Halil hocanin pani, nerde benim pandam.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangimizin derdi değil ki?

Buda senin için gelsin Metehan abicim...

]
    kanka 2.karede freni tuttuğun parmak dikkatimi çekti...

bir kaç tane daha yükleyip yatayım müsadenizle...

Gültekin...nikli üyemiz...

iyi geceler...zabahınan 7 de kalkıcam beyler...hasretle öperim...

coq papaii...
    soycan bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Bu amcaoğlu benim. Sende tam dikkat edilcek yeri görüyorsun be abicim.. hiç dikkat etmemiştim. Aslına bakarsanız fotoğrafın ana düşüncesi o parmakta saklı. motosiklet falan hikaye anayacağınız. :D iyi geceler abicim.

Motosikleti
    CBF150
    Bu amcaoğlu benim. Sende tam dikkat edilcek yeri görüyorsun be abicim.. hiç dikkat etmemiştim. Aslına bakarsanız fotoğrafın ana düşüncesi o parmakta saklı. motosiklet falan hikaye anayacağınız. :D iyi geceler abicim.

Ahahahaa... ne güzel tutmuşum maneti tek parmak yetiyorda :D
    her şey bir bmx'le başladı..

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Orta parmağın gücü diyelim biz ona.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

Birazda su damlalarını görelimm...

soycan bunu beğendi.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @blackberry

Çekimleriniz çok güzel. Yanlız bu çekimlerin adı nedir şahı nedir nasıl çekersiniz hangi modda yaparsınız Makine ney bu arada nikon d90 mı

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Hangi fotoğrafın çekim tekniğini öğrenmek istiyorsunuz kardeşim. Genelde manuel modta çalışıyorum. Makinem ve ekipmanlarım FUJIFILM FINEPIX S5700 / 38-380 mm FUJiNON OBJEKTİF / LOWEPRO EDiT 160 / 46 to 52 mm CONVENTER / 46 mm SKYLiGHT 1A FiLTRE / 52 mm POLARISE FiLTRE / 52 mm UV FiLTRE / CLOSE-UP LENS / 52 mm PARASOLEY / FUJIFILM 2GB SECURE DIGITAL CARD / GP 2700 X 4 / GP 2100 X 4 - Nikon D80 - 18-135 mm kit lens (bazı çekimlerimi bunular gerçekleştiriyorum. ) Ama fotoğrafların byük bir kısmı Fuiyle çekilmiştir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 ----------

__________________________________________________ ___________

Auto Show 2008

Bu resimleri soruyorum. Hangi modda çekiyorsun sanki prof bir çizilmiş resim gibiler çok hoş duruyorlar...

orhan reis (hdr)
    HDR lerle devam...

Kadınlar hamamı

A R A S

Tozlandı Hayallerin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

Gülümse ey papatya..

Bu resimleri soruyorum. Hangi modda çekiyorsun sanki prof bir çizilmiş resim gibiler çok hoş duruyorlar...

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Tek tek açıklamak gerekirse,

1. kare A modunda yani diyafram öncelikli modta çekildi. Fotoğrafa çerçeve ve imza dışında dijital müdahle yoktur..

2-3-4-5 kareler manuel ve p modunda çekildi. Daha sonra photomatix denilen programla HDR yapıldı. Yani 9 tane farklı poz değerlerinde çekilmiş fotoğraflar birlştirilerek oluşturuldu. google a yazarsanız HdR diye daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yapması ayarlarını tutturması gerçekten zor bir işlemdir. onlarca deneme yaparak öğrenebildim ayarlamasını sonucundada bu kareler ortaya çıktı.

Son karede manuel modta çekilmiş olurp yine imza ve çerçeve dışında herhangi bir dijital müdahelede bulunulmamıştır.

Tek tek açıklamak gerekirse,

1. kare A modunda yani diyafram öncelikli modta çekildi. Fotoğrafa çerçeve ve imza dışında dijital müdahle yoktur..

2-3-4-5 kareler manuel ve p modunda çekildi. Daha sonra photomatix denilen programla HDR yapıldı. Yani 9 tane farklı poz değerlerinde çekilmiş fotoğraflar birlştirilerek oluşturuldu. google a yazarsanız HdR diye daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yapması ayarlarını tutturması gerçekten zor bir işlemdir. onlarca deneme yaparak öğrenebildim ayarlamasını sonucundada bu kareler ortaya çıktı.

Son karede manuel modta çekilmiş olurp yine imza ve çerçeve dışında herhangi bir dijital müdahelede bulunulmamıştır.
    Saol teşekkür ederim...

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Rica ederim ;)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    hepinizin elıne sağlık resımlerın hepsi hoşuma gıtti ama metehanın kocatepe benzetmesi süper olmuş şimdi ben bır şey sormak isterım benım gıbı acemi biri için DSC S930 SONY marka makına bıle yeter dıyorum ama bu makına ile ancak gecen sayfalarda örneklediğim fotolar dışında sanırım başka değişik fotolar yakalanmaz yada bu foğraf cekıldıkten sonra ayrı bır teknık mi uygulanılıyor gıbı acemı sorular boş verın ben böyle cekmeye devam edeyım

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinizin elıne sağlık resımlerın hepsi hoşuma gıtti ama metehanın kocatepe benzetmesi süper olmuş şimdi ben bır şey sormak isterım benım gıbı acemi biri için DSC S930 SONY marka makına bıle yeter dıyorum ama bu makına ile ancak gecen sayfalarda örneklediğim fotolar dışında sanırım başka değişik fotolar yakalanmaz yada bu foğraf cekıldıkten sonra ayrı bır teknık mi uygulanılıyor gıbı acemı sorular boş verın ben böyle cekmeye devam edeyım
    fotoğrafı makina çekmez, kullanıcı çeker. yani iyi makina = güzel foto diye bişey yok. iyi makina, anca elinizdeki alet ihtiyaçlarınızı karşılayamadığında alınmalıdır.
    mesela bende canon 400d var ama fotokritik.com da birisi vardı 150tl lik sıradan bir makina ile harika fotolar çekiyordu. burdaki fotoları tokatlar yani(:
    ihtiyaç nedir, o belirlenmeli, ona göre makina alınmalı
    (mesela motorlu geziler için makinam pek işe yaramıyor, küçük bir alet lazım şu an)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Hep bnu dile getiririm. fotoğraf makinesi sadece bir araçtır. Olay çekende biter. Binlerce lira vererek gösteriş için makineye para yatıran ve daha tutuş şeklini bilmeyen yüzlerce insan gösterebilirim. Öncelikle işi ihtiyaçlarına göre makine almalıdır. Benden onlarca kişi makine tavsiyesi istiyor. öncelikle sorduğum soru nasıl bişi istiyorsun. Profesyonel diyor genellikle çoğu. ama bence önce d-slr like dediğimiz sınıftan yani kendinden objektifli modellerle başlamalıdırlar. çünkü bu makinelerle tele-geniş açı-makro gibi lens seçenekelrini bir arada görürler ve böylece kişinin fotoğraf zevki şekillenir. bir üst basamağa geçiş için zemin hazırlar. yani d-slr a geçtiğinde ihtiyacı olan lensleri belirler. Çünkü ilk defa d-slr alan biri 18-55 mm lensle başlar genelde ve öyle devam eder. Bütçeside sınırlıdır lenste alamaz. sadece manzara ve portre çekmek zorunda kalır. Tabi bunlar benim fikrim kişiden kişiye değişir. Fotoğrafçılık pahalı bir hobi tıpkı motosiklet gibi. Eğer d-slr gibi makineye geçerseniz en azından 4-5 bin tl yi köşeye ayırmak gerkiyor. mesela bir geniş açı lensle makro çekemezsiniz gibi örnkeler verilebilir. yani lensede yatırım yapmak gerekiyor. o yüzden yeni başlayacakların manuel ayarları içeren makinelerle başlamasını tavsiye ediyorum. genelde auto modta çekimler istenilen sonucu veremezler. manuel ayarlarıda kullanmak zaman,sabır, araştırma istiyor tabi ki. neyse fazla uzatmayayım...Kısaca özetlemek gerekirse orta seviye bir makineyle bile çok güzel kareler çekilebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRP...

Çiçeğim ol gel aç yine..

Honda hayat onda...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğrafı makina çekmez, kullanıcı çeker. yani iyi makina = güzel foto diye bişey yok. iyi makina, anca elinizdeki alet ihtiyaçlarınızı karşılayamadığında alınmalıdır.
    mesela bende canon 400d var ama fotokritik.com da birisi vardı 150tl lik sıradan bir makina ile harika fotolar çekiyordu. burdaki fotoları tokatlar yani(:
    ihtiyaç nedir, o belirlenmeli, ona göre makina alınmalı
    (mesela motorlu geziler için makinam pek işe yaramıyor, küçük bir alet lazım şu an)
    aynı düşüncelerı paylaşmışızkı bende merakım olmasına rağmen gıdıp ihtiyacım olan makıneyi aldım küçük ve motosıkletım ile bır yere gıderken yanın da taşıması oldukca kolay ve bır arkadaşım sirkeci hayyam carşısında nıkkon nun sevısliğini yapıyor cocukluk arkadaşım beraber gıdıp gelırdık işe ordan bılırım bu pahalı aynı zamanda bilgi beceri isteyen bır iş eeee bzde motosıklette olduğu gıbı bu zevkten mağrum olmaktansa bütcemize uygun hareketle yapabıldıklerımızı yapmaya calışacağız teşekkür ederim

ne kadar güzel oldu ya bu konun bu bölüme alınması harketlendi ,canlandı ,bizde güzel resimlere bakıp keyif alıyoruz ,başarılar

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler