Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Müziğe takık olanlar (Audiophile)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O kulaklığı alanın bir de iyi kulaklık amfisi alması gerekir Tutmayın vatandaşı ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millete yeter mi bilmiyorum ama malum kesime yetmez muhtemelen... Sennheiser HE1 falan ister onlar, $59000, vergiler haric
    Vergisini sıfırlarlar.
    May the Force be with McLaren Mercedes

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kulaklığı alanın bir de iyi kulaklık amfisi alması gerekir Tutmayın vatandaşı ...
    Amfili bereket

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz daha önce Vincent kullandınız, Vincent Sv236 aklıma takılıyor sürekli, magnat monitor supreme 1002 kuleler ile iyi bir eşleşme olur mu acaba?
    Dali'lerle gayet iyi performans vermişti Vincent.

Bir arkadaşımın elinde var sv236. ilgilenirseniz özelden yazın, numarasını vereyim, görüşün.
    joshua bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Magnat monitor supreme 1002 kule hoparlör satın aldım, bu hoparlörlere uygun eşleşme sağlayabilecek eski/yeni nesil amplifikator seçimi için konu ile ilgili tecrübe sahibi üstadlardan yardım istiyorum, bütçe olarak çok fazla high end cihazlara bulaşamayacağım maksimum (10.000tl)

şu an hoparlörleri geçici olarak pioneer sa-950 ile kullanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=olbWQUU7Hjs
    aynı tip hoparlörler geniş açı elde etmek için üst üste konur. dalga yayılımı
    magnat burda neyi murat etmiş anlamadım

ses monitörler yerleştirilirken
    eşkenar üçken kuralı
    bas seslerde de odanın modal rezonans ı dikkate alınmalı

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir arkadaşımın elinde var sv236. ilgilenirseniz özelden yazın, numarasını vereyim, görüşün.
    iyi olur sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Eski cihazlarda şu sorun oluyor , zaman içinde elektronik parçaların özellikleri değişiyor , direnç değerleri , kapasitör değerleri değişiyor , mekanik parçalar toz ve kir kapıyor , lehimler gevşiyor , bazısını anlamak imkansız, kör-topal çalışıyorlar ya da düşük performans veriyorlar. Hatta genelde tamir edilmiş oluyorlar , yoksa güzel bir sistemi kimse kolay kolay satmaz. Bu riski de göz ardı etmeyelim.
    Cihazlar işten anlamayan birilerinin eline geçip tamir edilmeye çalışılıyor, zaten cihazı test ederken sadece dinlemek, potları kurcalamak yetmez, kapağı kaldırıp içini gözden geçirmek lazım, bazen şok edici manzaralar çıkıyor, kablolar kesilip ekleniyor, olmadık dirençler ekleniyor insanın içi acıyor görünce. Tamir görmemiş veya işin ehli kişilerce bakımı yapılmış 700tl ilk bir cihaz muhteşem sonuçlar verebiliyor, aynı tonları ve detaylı sesleri sıfır bir cihazda almak için en az 5-6 bin tl ödemek gerekiyor, kendi adıma cihaz çeşitliliğini ve yedeklemeyi severim birden fazla amplifikatör bulunur hep elimde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı tip hoparlörler geniş açı elde etmek için üst üste konur. dalga yayılımı
    magnat burda neyi murat etmiş anlamadım

ses monitörler yerleştirilirken
    eşkenar üçken kuralı
    bas seslerde de odanın modal rezonans ı dikkate alınmalı
    Floorstanding tabir edilen üç yollu kule tipi hoparlörlerin genelinin dizilimi bu şekildedir 1" tweeter 6.5“ midrange 2 x 6.5“ woofer diğer markalarda da genelde dizilim bu şekildedir.

Motosikleti
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Can bey’e dün uğradım, profesyonel bir mağaza, tabi mağazada epey seçenek var, bana networklü bir Yamaha receiver önerdi onu da beğendim, biraz daha inceleyip noktayı koyacağım, internet üzerinden değil görerek dinleyerek alışveriş yapmak daha iyi olacak, teşekkür ederim.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Can bey’e dün uğradım, profesyonel bir mağaza, tabi mağazada epey seçenek var, bana networklü bir Yamaha receiver önerdi onu da beğendim, biraz daha inceleyip noktayı koyacağım, internet üzerinden değil görerek dinleyerek alışveriş yapmak daha iyi olacak, teşekkür ederim.
    Rica ediyorum.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Kule hoparlörler zaman içerisinde kalın ve kısa olmaktan, dar ve derin olmaya doğru evrildiler. Sebeplerini tahmin etsem de tam olarak bilemiyorum.

Bir yan etkisi, öne bakan büyük (12" ve üstü) bass sürücüleri imkansızlaştı. Yerine 2 ya da 3 tane daha küçük bass sürücüsü, ya da yana bakan bass sürücüleri kullanılır oldu.

En popüler olan da iki tane 6.5" bass sürücüsü, lakin yeterli olanı görmedim daha. Minimumda iki tane 8" bass sürücüsü gerekiyor yeterli miktarda ve kaliteli bass üretmek için.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kule hoparlörler zaman içerisinde kalın ve kısa olmaktan, dar ve derin olmaya doğru evrildiler. Sebeplerini tahmin etsem de tam olarak bilemiyorum.

Bir yan etkisi, öne bakan büyük (12" ve üstü) bass sürücüleri imkansızlaştı. Yerine 2 ya da 3 tane daha küçük bass sürücüsü, ya da yana bakan bass sürücüleri kullanılır oldu.

En popüler olan da iki tane 6.5" bass sürücüsü, lakin yeterli olanı görmedim daha. Minimumda iki tane 8" bass sürücüsü gerekiyor yeterli miktarda ve kaliteli bass üretmek için.
    hoparlör kabin hesaplarında ciddi bir mühendislik var, bazı markalar gizli sürücüler yerleştiriyorlar kabinlere (mesela kef referans serisi) bas sesleri daha yoğun sevenlere kule hoparlör olmaz 25-30cm sürücülere sahip hoparlörler var veya kaliteli bir subwoofer ile desteklenebilir, sistemde sub olunca bana sinema sistemi gibi geliyor karşıdan bakınca, stereo hifi sistemden uzaklaşmış hissediyorum. Fiyatı uygun geldi bir anlık gaz ile kule hoparlör aldım fakat hiç tarzım değil bana küçük ve kaliteli iki tane bookshelf hoparlör yetiyor, şimdilik kuleleri kullanacağım bakalım zaman ne gösterir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

dijital platform olarak ne kullanıyorsunuz? Tidal, Deezer, Spotify, Apple music gibi
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    hoparlör kabin hesaplarında ciddi bir mühendislik var, bazı markalar gizli sürücüler yerleştiriyorlar kabinlere (mesela kef referans serisi) bas sesleri daha yoğun sevenlere kule hoparlör olmaz 25-30cm sürücülere sahip hoparlörler var veya kaliteli bir subwoofer ile desteklenebilir, sistemde sub olunca bana sinema sistemi gibi geliyor karşıdan bakınca, stereo hifi sistemden uzaklaşmış hissediyorum. Fiyatı uygun geldi bir anlık gaz ile kule hoparlör aldım fakat hiç tarzım değil bana küçük ve kaliteli iki tane bookshelf hoparlör yetiyor, şimdilik kuleleri kullanacağım bakalım zaman ne gösterir.

https://i.hizliresim.com/LKruR5.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

dijital platform olarak ne kullanıyorsunuz? Tidal, Deezer, Spotify, Apple music gibi
    Kuleler derin basstan ziyade dolgun alt mid, ust ve sert bass uretilmesini sagliyor. Ses genel olarak daha canli ve gercekci geliyor. Ayni seviyede bookshelf ve kule hoparlorler yan yana dinlendiginde, bookshelf'ler de (hatta kucuk kuleler de de) bir sikisiklik soz konusu. Tabii ki dedigim near field monitor degil, oda kullanimi icin gecerli.

Muzik icin subwoofer secimi ise bayagi zor...

Streaming service kullanmiyorum simdilik...
    joshua bunu beğendi.

Gerçek ses önden gelen sestir derler. Aracimda 14 suruculu 750w hk kullaniyorum. Sesin aracin icinde gezinmesi güzel bence, yüksek seste bas ağırlıklı dinliyorum genelde tek sorunum 10-15dk sonra kulağım ya da beynim sesi kısıyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Subwoofer çok iyi oluyor müzik dinlerken , bayılıyorum. Hele insanın ciğerlerini titreten bir kutu varsa değme keyfine. Ama çok pahalılar be kardeşim , iyi bir şey almak neredeyse imkansız.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yeri titretmek yine de aşırı pahalı değil. Ama kaliteli hoparlörün sesini tamamlayacak, kaliteyi bozmayacak subwoofer malesef ucuz değil...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yeri titretmek köylü işi. Duyduğum en iğrenç sesler. Temiz ses çok pahalı.

Motosikleti
    seste kalite arayışı ilerleyen zamanlarda beğenmeme sürekli hata arama psikopatlığına dönüşmesin de önemli olan o
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Nerdee o kadar para , keşke olsa da psikopatlığa razıyım

Motosikleti
    Nerdee o kadar para , keşke olsa da psikopatlığa razıyım
    guzel seyleri hemen tuketmemek lazim yoksa sahip olduktan sonra insanin hevesi kaciyor daha iyisini istiyor, elindekinin kiymetini bilmeli keyif alabilmeli insan.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yaş olmuş 60, hemeni mi kalmış

Motosikleti
    Yaş olmuş 60, hemeni mi kalmış
    yolun yarisi

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler