Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Müziğe takık olanlar (Audiophile)

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Vintage cihazlara yoğun ilgim var 80ler üretimi olan bir takım Pioneer SA950 amplikatörlü set tamamladım, şimdi 70lerin üretimi olan Vu metreli Technics set topluyorum, kasetçalarını ve tunerini buldum sıra amplikatörüne geldi.

drtayfun ve vader bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoparlörler Dali Mentor 8.

Ampli değişti, artık Luxman L 550 AX kullanıyorum.
    siz daha önce Vincent kullandınız, Vincent Sv236 aklıma takılıyor sürekli, magnat monitor supreme 1002 kuleler ile iyi bir eşleşme olur mu acaba?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tartışmalı bir konu. Belli bir kalitenin ötesini insan kulağının ayırt edemeyeceği belirtiliyor.

tartışmak güzeldir

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hafta sonu eski setimin hoparlörlerini bakımdan geçireyim dedim ve içini açtım. Ne göreyim ? Mağazadan sıfır aldığım setin kolonlarından birisi açılmış , oynanmış , tamir edilmiş. Vay arkadaş ne dolandırıcı ülkeyiz be böyle !

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her hoparlörün amplifikatörü ayrı olsun isterim
    Aslında iyi kolonların içindeki Crossover devreleri bir bakıma bu işe yarıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmalı bir konu. Belli bir kalitenin ötesini insan kulağının ayırt edemeyeceği belirtiliyor.
    Özellikle 40 lı yaşlardan sonra giderek yüksek frekanslı sesleri duymakta kayıplar başlar. O yüzden çok da kasmak yanlış.

crossover, yükseltme öncesi olursa
    yükseltici, hoparlöre/amaca uygun olursa...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crossover, yükseltme öncesi olursa
    yükseltici, hoparlöre/amaca uygun olursa...
    Son yıllarda çıkan dahili amfili hoparlörlerin büyük artısı... Crossover dijital ve değişken. Her sürücünün amfisi ayrı.
    '-' ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2000 yili sonrasi uretilen cihazlar, high end sistemler yani yuksek kaliteli komponentler olmadigi surece maalesef keyif vermiyor, eski cihazlarda eger temiz tamirsiz denk gelirse sasirtici sekilde keyifli sonuclar alinabiliyor, eskileri de artik bulmak gun gectikce zorlasiyor, ebay sitesinde cihaz kalmadi onceleri daha cok vintage cihaza rastlayabiliyordum. Gecen sene ocak ayinda Tokyo Akihabara'da ki vintage elektronik magazalarini dolasmistim basim donmustu resmen muthis cihazlar vardi, bakalim tekrar ziyaret etmek ne zaman nasip olacak, Japon markalari bu islerde basi ceken firmalardi, simdi bazilari cekildi,bazilari da uretimlerine daha high end cihazlar ureterek devam ediyorlar en basta da Technics, gecmiste muthis cihazlarla Audiophile dunyasina imzalarini atmislardi.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Kaliteli vintage cihazlar bugun uretilseler, fiyatlari gunumuz high-end cihazlarindan cok da ucuz olmaz tahminim. Ornegin bir Sansui AU717 bugun sifir uretilse, zannetmiyorum $4000'dan ucuz olsun...
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Magnat monitor supreme 1002 kule hoparlör satın aldım, bu hoparlörlere uygun eşleşme sağlayabilecek eski/yeni nesil amplifikator seçimi için konu ile ilgili tecrübe sahibi üstadlardan yardım istiyorum, bütçe olarak çok fazla high end cihazlara bulaşamayacağım maksimum (10.000tl)

şu an hoparlörleri geçici olarak pioneer sa-950 ile kullanıyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yamaha AS serisi cihazlara bakabilirsiniz , bütçenize yakın fiyat aralığındalar. Ya da biraz daha ekleyip RN serisine geçerseniz internet müzik de işin içine girer. Orada da kaliteli yayın almak mümkün.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha AS serisi cihazlara bakabilirsiniz , bütçenize yakın fiyat aralığındalar. Ya da biraz daha ekleyip RN serisine geçerseniz internet müzik de işin içine girer. Orada da kaliteli yayın almak mümkün.
    Yamaha AS serisi radarimda fakat seride begendigim cihazlar 700-800 serisinden itibaren basliyor, onlarin fiyatlarini da benim butcem ile kesistirebilirsem niyetim var ayrica Vincent, Audio Analouge, Rotel, Naim audio, Magnat gibi markalari da takipteyim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Garanti olayını es geçmeyin. Dediğiniz markaların servisi yok sayılır , en çok olan Yamaha , ki onun da durumu tartışılır. Olsun , en azından muhatap belli. Ayrıca sıkıştığınızda başvurabileceğiniz dünya kadar doküman bulunur internette.
    Ben aşağıdaki aleti kullanıyorum mesela.
    https://tr.yamaha.com/tr/products/au...602/index.html
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti olayını es geçmeyin. Dediğiniz markaların servisi yok sayılır , en çok olan Yamaha , ki onun da durumu tartışılır. Olsun , en azından muhatap belli. Ayrıca sıkıştığınızda başvurabileceğiniz dünya kadar doküman bulunur internette.
    Ben aşağıdaki aleti kullanıyorum mesela.
    https://tr.yamaha.com/tr/products/au...602/index.html
    yazdığım markaların sıfır garantili olanını almam mümkün değil, fiyatları 20.000tl üzerinde. 70 yılının cihazına dahi a’dan z’ye hakim servis veren üstadlarımız var bugüne kadar hiç sorun yaşamadım, yeni nesil cihazlar üst seri olmadıkça eksi cihazlar kadar kaliteli olmayabiliyor, yeni nesilde ne kadar ekmek o kadar köfte olayı mevcut, kullandıkları komponent kalitesine göre fiyatı yükseliyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Eski cihazlarda şu sorun oluyor , zaman içinde elektronik parçaların özellikleri değişiyor , direnç değerleri , kapasitör değerleri değişiyor , mekanik parçalar toz ve kir kapıyor , lehimler gevşiyor , bazısını anlamak imkansız, kör-topal çalışıyorlar ya da düşük performans veriyorlar. Hatta genelde tamir edilmiş oluyorlar , yoksa güzel bir sistemi kimse kolay kolay satmaz. Bu riski de göz ardı etmeyelim.
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Eski cihazlarda risk her zaman mevcut. $1500 fiyatli Creek ve Arcam amfilerin yandigina sahit oldum. Bunun yaninda problemsiz calisan 40 yillik Sansuiler de gordum. Ancak o yastaki cihazlarin elden gecirilmesi, en azindan elektrolitik kapasitorlerinin yenilenmesi onemli. Zaten belli basli vintage amfiler icin yenileme kitleri satiyorlar Ebay'de. O kitlerin fiyati bile giris seviye yeni amfilerle ayni.

Bir de ses amfi ile bitmiyor. 40 yasinda iyi hoparlor dedigimizde eli yuzu duzgun urun cok az sayida, fiyatlari da bugun bile ucuz degil.
    drtayfun bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    BİM'de 20TL'lik kulaklıklar var, neyinize yetmiyor?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİM'de 20TL'lik kulaklıklar var, neyinize yetmiyor?
    Millete yeter mi bilmiyorum ama malum kesime yetmez muhtemelen... Sennheiser HE1 falan ister onlar, $59000, vergiler haric

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler