Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biraz da geyik [ANİME]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Anime diğer bir değiş ile japon Çizgi Filmi (ki bu tanım bir animeyi tanımlamaya asla yetmeyen aciz bir kelime grubudur) her bir seride veya filmde kendisine has bir evrene sizi götüren, bağlayan, bağ kuran, duygusal veya zihinsel olarak etkileyen ve hatta hayal gücünüzü tetikleyen birçok unsuru barındıran ayrı bir boyut gibidir.

Yaklaşık bir aydır aralıksız 3,5/4,5 saat aralığında uyumama ve günde en az 15 saat mesai yapmama neden olan 35 günlük maraton tabiri projenin bitimine istinaden bugün hafta içi bir günlük haftalık iznimi kullanmaya nail oldum.

Tabi ki bu arada izlemekten keyif aldığım, beni başka dünyalara götürüp beynime masaj yaparcasına rahatlatan ve öncesinde seğrettiğim bazı animelere de tekrar göz gezdirek stresimi de hızlıca atabiliyorum. Bu harika anime serilerinden bir kaçını paylaşarak benim gibi yoğun çalışma temposundan bunalıp kısa da olsa kendine saman ayırabilenlere, hala izlemediyseniz birkaç anime önerim olacak.

Mutlaka izleyin derim.

İlk etapta sizi nasıl etkilerse etkilesin, bazıları şiddet/cinsellik/argo/korku/dehşet öğeleri barındırsa da (+18 yaş üzerine hitap ettiğim sanırım buradan anlaşılmıştır) izlemek ayrıca bir keyif verecektir.

İzlemeden önce özellikle çevirmen grubunun tercümelerinde anlam ve kalite farkı da olabileceğini belirterek kişisel tavsiyem olarak Puzzlefunsub / TAÇE / Anisekai gibi çevirmen gruplarının tercüme ve upload larını önerdiğimi belirtmek isterim.

Bu serilere birkaç resim ile link paylaşarak göz atalım.

İlk olarak;

SWORD ART ONLİNE

BAKUON

Konuyu açarken gerçekten çok zorlanıyorum, yazmaya başladığımdan beri 2,5 saat geçmiş İzlerken çok zor oluyor...

NO GAME NO LİFE

Özellikle bu anime için ikaz etmiş olayım, pastel renkler sizi kandırmasın.

CHOBITS

Bununla da ilgili iki not:
    1. Kesinlikle tek başınıza izleyin, bir anlık bakıldığında çok yanlış anlaşılabilecek çok sahne denk gelir.
    2. İlk izlenimin tamamen tersine dizinin sonunda anlaşılıyor ki senaryo tamamen gerçek sevgi üzerine kurulmuştur.

ONE PUNCH MAN

Tam bir geyik ve "kop kop" modu

Devam edecektim, paylaşmak için 6 tane daha ayırdım ama edemiycem. Ben videolara gömülüyorum, selametle
    pea ve Anfibi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hiç anime izlemeyen arkadaşlar olabilir onlar için en iyi başlangıç animesini yazmamışsın hocam.
    - DEATH NOTE
    shooter1 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Benim tavsiye listem;

1)Shingeki no kyojin

2)Hunter x hunter

3)Dragonball

4)Naruto

shooter1 bunu beğendi.

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Aşkolsun,
    kimse "one piece" yazmamış.
    tam 15 sene olmuş animesi yayına gireli !!
    Luffy reizin askerleriyiz
    systemj, splender ve shooter1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Manga'larından başlayıp, animelere geçip tekrar mangalara döndüm ve mangalardan takip ediyorum 10 yılı aşkın. Mangalar hadır haldır giderken animelere gerekli gereksiz çok şey koyuyorlar ve çok uzuyor olaylar (bu arada bilmeyenler için "manga" bu animeler için kaynak olarak kullanılan çizgi romanlar).
    Naruto, Bleach, onepiece gibi bilinenlerinden tutun eskilerin SlamDunk, DragonBall, Berserk, Kingdom gibi 100'lerce(evet yüzlerce) mangalayı da okumuşumdur(Bazıları halen devam ediyor).

Japon manga/animelerinin yanında renklendirilmiş çizgi romaları daha çok severimd erseniz The Breaker , The BreakerNew Waves, Skill of Lure, The Gamer gibi Kore Manhwa'larını da tavsiye ederim.

ingilizceniz varsa android telefonlar da manga indirip okumak için MangaRock Definitive versiyonunu tavsiye ederim, kendi sitesinden indirin, sanırım google play'deki sadece MangaRock Source'nun olduğu versiyon, definitive versiyonunda ise ingilizce 6 ayrı kaynak daha var. Türkçe hariç farklı dillerde de kaynaklar var(işinize yarar mı bilmem). Ne yazık ki Türkçe kaynak yok bu programın kullandığı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    narutoya uzun zaman ara vemrişdi baymışdı artık Allah dan bitirmişler seriyi oturup ayağım kırık dı zaten izleyip bitirdim çok şükür.... şimdi oğlunun anime sini yapıyorlarmış boruto diye .. kolay gelsin işim olmaz ..

çok aşırı uzun animeleri sevmiyorum one piece de öyle bırakdım 2 sene önce .. animenin bir başı bir sonu olması lazım 1 seneyse 1 sene 2 seneyse 2 sene ..

samurai 7, death note , vasilis bunlarda iyidir .. aklıma gelmiyor daha çok varda ..

mesela dünyada çok tutmuş pek çok film animeden esinlenilmişdir watchowski kardeşler ghost in shell animesinden esinlenip matrix serisini yaptılar , di cabprio nun oynadığı Inception oda Paprika animesinin filmidir.. meşhur avatar filmi Princess Mononoke animesidir falan filan..

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    İzlemeyeniniz var ise Bunları izleyin kesinlikle.
    1-HunterxHunter 2011
    2-One Piece
    3-One Punch Man
    4-Naruto Shippuuden
    5-Death Note
    6-Kaichou wa Maid-sama
    7-Black Clover
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Naruto Shippuuden sade tek başına izlenmez çok koparsınız anlıyamassınız çoğu şeyi.. Naruto Shippuuden Naruto nun ergen halidir önce narutoyu izleyip bitirmeniz gerekir sonra Shippuudene geçmeniz gerekir.. sanırım buda 2000 bölümdü ikisi toplamda öyle bir şey galiba ..
    maktama bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    OOO, otakular toplanmış yine hadi bakalım Birkaç eksik kalan anime de ben sıralayayım;

İçerdiği şiddet, psikolojik gerilim vs bakımından uyarı olarak +18 diye belirteceğim, +18den yanlış anlam çıkarmayın rica ederim

- Elfen Lied (+18)
    - Death note (+18)
    - Bleach
    - Full metal alchemist (+18)
    - Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (+18)
    - So Ra No Wo To

Aklıma gelenler bunlar şimdilik. İzlediğim ve ismini unuttuğum daha onlarcası var.

Herkese keyifli günler

Ha birde unutmadan şunu ekleyeyim:

Motosikleti
    Artık Yok...
    yakında Mobile Suit Gundam The Origin Serisine başlıycam indirdim bütün seriyi ..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

avatar: the last airbender sonrasında afro gelir,
    bu ikisinin de anime olmadığı söyleniyor.

olsa da olmasa da avatar izlediğim en iyi yapımlardan bir tanesidir,

(anime kesimine yapabileceğim eleştiri aşırı estetik yapılanması, sanırım bu da görsel sanatların aşil tendonu )

Sen to Chihiro no kamikakushi ve benzerlerinde bu durum pek yok.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Avatar anime değil daha çok cartoon tarzı made in usa onunda felsefesi güzel olsada buram buram amerika kokuyor çizgi filmde..

afro samurai da çok iyidir gonzo studio nun en iyi yapımlarından biridir .. gonzonun çok iyi animeleri var hellsing,basilisk, last excile, rome x juliet, sunobouzu, samurai 7,red garden say say bitmez bir ara transformersın anime filminide yapmışlardı..

Motosikleti
    Dominar D400
    Anime filmler olarak Miyazaki ustanın filmleri mutlaka izlenmeli, hem japon kültürüne, yaşamına aşina olmak hem de görsel keyif almak için.
    Japonca öğrenmeye gaza gelmek ve azıcık da olsa öğrenmek isterseniz Chobits izleyin.
    "Ben ne izledim len şimdi" demek için yine temel animelerden "neon genesis evangelion"'a bakın. Dizinin son 2 bölümü önceki bölümlerin açıklaması amacıyla zorla yaptırılmıştı yanlış hatırlamıyorsam, ancak yine birşey anlayamamıştım 13 sene önce. :D

OnePunch Man'i güzel Türkçe altyazıyla izleyin, bende bir alt yazı var, esprilerle, argoalrla tam anlamıyla Türkçe'ye çevirilmiş, izlerken yarılıyorsunuz gülmekten. Ama netflix'teki altyazı öyle değildi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    aklıma geldikçe eklemeler yaparım;

tetsıoooooooooooooo ...

sanırım dizilerinden ziyade film tarafına giriftar olmuşum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Ben daha çok sağlık sitelerim var onlara makale felan yazıyorum o yüzden anime izlemeye vaktim yok toplamda 5 6 tane izlemişimdir madde madde listelemeye gerek yok izlemediyseniz kesinlikle "SWORD ART ONLİNE" izleyin mükemmeldi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    initial d yi unutmayın efsane animelerden ama ilk defa anime izleyecek kişi death note ile başlasın derim
    initial d drift severler için birebirdir
    aklıma gelmişken samuray jackin sonunu merak edenler varsa anime sitelerinde bulabilirler
    2. kez düzenliyorum gintama taştaş geçen animedir herkes sevmez bazı bölümleri sıkıcı gelebilir ama belli konusu yoktur diğer animeleri de eleştirir çok değişiktir

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

one piece izlemeyenler için biraz spoiler gibi olacak ama one piecede marineford arc kadar kaliteli akıcı bölümler gelmiyor şuan iyice sıkıcı haftalarca dayak yiyor aynı bölümü uzata uzata gidiyorlar

Motosikleti
    MT-07
    initial d, nanatsu no taizai, akame ga kill'i de öneririm. Spor animelerini de severim ama sürekli kararlılık ve kaybetme üzüntüleri sıkıyor bir yerden sonra.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    giriş müzikleri konusunda animelerde en iyisi bana göre gintamadır alttaki linkte altyazılı canlı performans var diğeri opening 5
    https://youtu.be/e4u8cX80ym0?t=475

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Osmanlıda geçen bi anime var ben şaka sanmıştım ama baya baya yapmışlar.Sokollu mehmet paşa ana karakter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)