Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

MT Modelcilik Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramızda model uçak,araba,gemi gibi hobileri olanlar varsa buyursunlar.

Tüm bilgileri,soruları burada konuşalım

Cessna

Hercule

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    güzel bri hobi ama çok maliyetli ..
    hep aklımda olan bir durum zaman zaman fiyat araştırması da yapmıyorum da değil ama şuaralar ona yönelmek çok zor :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

http://www.formulamodel.com/index.asp?Mact=jet
    ben bu adresteki bilgileri okumuştum. dikkatinizi çekebilir ürün de satıyorlar..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bri hobi ama çok maliyetli ..
    hep aklımda olan bir durum zaman zaman fiyat araştırması da yapmıyorum da değil ama şuaralar ona yönelmek çok zor :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:17 ----------

http://www.formulamodel.com/index.asp?Mact=jet
    ben bu adresteki bilgileri okumuştum. dikkatinizi çekebilir ürün de satıyorlar..
    uğraşılması eylenceli ve güzel bir hobi

dediğiniz gibi maliyeti biraz fazla özellikle benzili motorlar için yakıtı biraz tuzlu

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar boş zamanlarımda ufak ufak yapıyorum birşeyler.
    Şu an bir T-80ud Ukrayna tankı birleştiriyorum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar boş zamanlarımda ufak ufak yapıyorum birşeyler.
    Şu an bir T-80ud Ukrayna tankı birleştiriyorum...
    elektirikli motormu yoksa benzinlimi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    CarlGustav,
    hastasidir bu islerin.
    Hatta aklimda kaldigi kadariyla baya bir atolye yapmisti kendine.
    Gorurse, dalar buraya, ihya eder topigi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman ondan önce ben yapayım dalışı , a aydır kafayı bunlara takmış ve bir nitro buggy ve brushless bir cesna almış vaziyetteyim.

Öncelikle arabalardan konuya gireyim.

3 Farklı enerji kullanıyor. pilli ( sakın küçümsemeyin en çılgın driftler bu araçlarla atılıyor )
    Veya egzost sesine hastayım diyenlere nitro metanol yakıtlı veya normal araçların 1/5 oranında küçüktülmüş normal benzinle çalışan scale modelleri

Bir çoğunuzun aklına bu kadarcık bir araç ne kadar hızlı gidebilir ki bir soru gelecektir. ben söyleyeyim 200 km hızlanabilen modeller var.tork o kadar fazla , resmen tork patlaması yaşayıp , bir hayabusha ile rahat rahat kalkarsıız ( şaka yapmıyorum , bunlarla 600 rr gibi bir motoru yemek gayet mümkün )

Nasılda ufak tefek değilmi.ister inanın ister inanmayın , kep ismiyle adlandırılan kaportaları için üreticiler , taklit ettikleri arabaların üretici firmalarına telif hakkı ödüyorlar.diyelimki mustang kebiniz var ve sıkıldınız , pontiac kepi alıp takıyorsunuz arabanız bir anda pontiac 'a dönüşüyor.

Bu benim aracım Habao Hyper 7 buggy sınıfı. Nitro yakıtlı , bir boy büyüğü trugyy diye tabir ediliyor.

Mac 28 lik motor kullanıyor. Yani 4.6 CC , bu araç asfalt olmayan her yerde gider. asfalttada gider ancak lastikleri çok çabuk aşınır.

4.6 Cc den ne olurki diye düşünürseniz videoyu seyredin. rodajım bitmediği için sadece yarım gaz açabiliyorum. rodajım bitince yerde çukur açacağım, bu haliyle bile benim regalden kat kat hızlı ivmeleniyor.egzost sesi şimdilik böyle ama ilerde dahada açacağım.

http://www.youtube.com/watch?v=5maflt7J4tU

Bu tür araçlarla tam olarak neler yapılabilinir , buyrun seyredin.

http://www.youtube.com/watch?v=0tncEgjMaqc

Helikopter olayına hiç bulaşmadım , kullanmayı bilmeyen birisinin elinde uçan giyotin , hasarlı kazaların yanı sıra ölümlü kazalarda oluyor. aşırı tehlikeli , onun yerine uçaklarla kafayı bozdum. hoş bilmeyenin elinde uçakta çok tehlikeli , bu sebepten kademe kademe öğrenmek hatta ders almak lazım.kendime bir cessna aldım. bununla acemilik atar arada bir kaç uçakla daha iyice piştikten sonra amacım P 51 Mustang toplamak.

Şu an için çok fazla bilgi sahibi olmadığım halde bir sorunuz olursa ve cevabını biliyorsam , seve seve sizinle paylaşırım.

Bu arada İsmek model uçak kursu düzenlemiş vaziyette , yeterli katılıncı olursa sınıflar açacak.katılım ücretsiz.İsmeğin Türk Hava Kurumu ile yaptığı işbirliğiyle model uçak-maket yapımı branşı açıyor. Türk Hava Kurumu'nun uzman öğreticileri tarafından haftada 2 gün 3'er saat verilecek olan eğitimler, İSMEK kurslarında gerçekleştirilecek. Model uçak tutkunlarının tüm malzeme ihtiyaçları da Türk Hava Kurumu tarafından karşılanacak. en azından yapılan açıklama böyle. İlgilenenlere duyurulur.

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ondan önce ben yapayım dalışı , a aydır kafayı bunlara takmış ve bir nitro buggy ve brushless bir cesna almış vaziyetteyim.

Öncelikle arabalardan konuya gireyim.

3 Farklı enerji kullanıyor. pilli ( sakın küçümsemeyin en çılgın driftler bu araçlarla atılıyor )
    Veya egzost sesine hastayım diyenlere nitro metanol yakıtlı veya normal araçların 1/5 oranında küçüktülmüş normal benzinle çalışan scale modelleri

Bir çoğunuzun aklına bu kadarcık bir araç ne kadar hızlı gidebilir ki bir soru gelecektir. ben söyleyeyim 200 km hızlanabilen modeller var.tork o kadar fazla , resmen tork patlaması yaşayıp , bir hayabusha ile rahat rahat kalkarsıız ( şaka yapmıyorum , bunlarla 600 rr gibi bir motoru yemek gayet mümkün )

Nasılda ufak tefek değilmi.ister inanın ister inanmayın , kep ismiyle adlandırılan kaportaları için üreticiler , taklit ettikleri arabaların üretici firmalarına telif hakkı ödüyorlar.diyelimki mustang kebiniz var ve sıkıldınız , pontiac kepi alıp takıyorsunuz arabanız bir anda pontiac 'a dönüşüyor.

Bu benim aracım Habao Hyper 7 buggy sınıfı. Nitro yakıtlı , bir boy büyüğü trugyy diye tabir ediliyor.

Mac 28 lik motor kullanıyor. Yani 4.6 CC , bu araç asfalt olmayan her yerde gider. asfalttada gider ancak lastikleri çok çabuk aşınır.

4.6 Cc den ne olurki diye düşünürseniz videoyu seyredin. rodajım bitmediği için sadece yarım gaz açabiliyorum. rodajım bitince yerde çukur açacağım, bu haliyle bile benim regalden kat kat hızlı ivmeleniyor.egzost sesi şimdilik böyle ama ilerde dahada açacağım.

http://www.youtube.com/watch?v=5maflt7J4tU

Bu tür araçlarla tam olarak neler yapılabilinir , buyrun seyredin.

http://www.youtube.com/watch?v=0tncEgjMaqc

Helikopter olayına hiç bulaşmadım , kullanmayı bilmeyen birisinin elinde uçan giyotin , hasarlı kazaların yanı sıra ölümlü kazalarda oluyor. aşırı tehlikeli , onun yerine uçaklarla kafayı bozdum. hoş bilmeyenin elinde uçakta çok tehlikeli , bu sebepten kademe kademe öğrenmek hatta ders almak lazım.kendime bir cessna aldım. bununla acemilik atar arada bir kaç uçakla daha iyice piştikten sonra amacım P 51 Mustang toplamak.

Şu an için çok fazla bilgi sahibi olmadığım halde bir sorunuz olursa ve cevabını biliyorsam , seve seve sizinle paylaşırım.

Bu arada İsmek model uçak kursu düzenlemiş vaziyette , yeterli katılıncı olursa sınıflar açacak.katılım ücretsiz.İsmeğin Türk Hava Kurumu ile yaptığı işbirliğiyle model uçak-maket yapımı branşı açıyor. Türk Hava Kurumu'nun uzman öğreticileri tarafından haftada 2 gün 3'er saat verilecek olan eğitimler, İSMEK kurslarında gerçekleştirilecek. Model uçak tutkunlarının tüm malzeme ihtiyaçları da Türk Hava Kurumu tarafından karşılanacak. en azından yapılan açıklama böyle. İlgilenenlere duyurulur.
    o modeller gerçekten dediğiniz gibi çok hızlılar motorlarının yanı sıra takılan granaj ise full rüzgara karşı ayrodynamic tasarlanmış yarışları ise çok ayrı keyifli

bende bahsettiğiniz gibi ilk cessna ile başlayıp sonra mustang almak istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:00 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CarlGustav,
    hastasidir bu islerin.
    Hatta aklimda kaldigi kadariyla baya bir atolye yapmisti kendine.
    Gorurse, dalar buraya, ihya eder topigi.
    gelirse harika olur benim gibi modellere başlamak isteyenlere çok güzel yardımcı olur.sorucak sorularım var çünkü

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu arada Gelibolu'dan Cumhur güvenç'in yaptığı model jetleri de hatırlatmak isterim

http://www.gjet.net/anasayfa/
    bu da videolardan bir örnek
    http://www.youtube.com/watch?v=-OZmnvDwKYo

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben yap-boz motosiklet maketi alıyorum; parçaları birleştirince maket motor oluyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    GT 250 R
    slm, bendede bir 1/10 scale hsp marka warhead nitro buggy var. ama marmariste kendime arkadaş bulamadığım için biraz sıkıcı oluyor, o yüzden fazla zaman ayıramıyorum. kesinlikle tavsiye edeceğim bir hobi.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu hobiyle şimdilik uzaktan ilgleniyorum motor almasaydım şayet bu hobiye yatıracaktım paramı.Bu hobi hep pahalı hemde emek istiyen bir hobi onun için uzun vadede iyi kısa vadede büyük zarar.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Ahh ah..Bir zamanlar SladgeHammer ım vardı 8.2 cc lik .. Birde planörüm vardı yere çakınca kullanılmaz hale gelmişti Arabalardan çok bir haz aldığımı söyleyemem ama helikopter ve uçaklar mutlaka denenmesi gerekiyor.İlk uçağımı simulatör eğitimi olmadan uçurmaya kalktım, sonuç hüsrandı.Bu işe girişecek arkadaşlara mutlaka aeroflight simulatorunu tavsiye ediyorum.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Henüz plastik uçak maketlerinden ileri geçemedim. Elimde bir F-15 var bir ara kutuyu açıp başlayacağım.

Modelcilikle uğraşmayı çok isterdim (kıskandım seni Deli Çerkes ). Zamanı bulunca para olmuyor, parayı bulunca zaman kalmıyor. Bu tür hobiler için illa unu eleyip eleği asmak mı gerekiyor arkadaş?!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Modelcilikle ilgili konu varmış gördüğüme sevindim. 2005 senesinden beri uzaktan kumandalı modellerle ilgileniyorum 4 elektrikli(tamiya Tb-02,Hpi Pro4,Tamiya tlt01,Tamiya Volvo fh14 1/14 Tractor truck) ve 2 patlar motorlu(kyosho inferno ve traxxas jato) aracım var 1 tane de arkadan motorlu elektrikli uçağım var. Hobiyle haşır neşir olanlarla ve ya yeni başlamak isteyenlerle bilgi alışverişi yapmaktan zevk duyarım. Aynı zamanda metal modeller(diecast) da biriktiriyorum.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arabalar degilde motorlu uçak ve helikopterlere karşı ciddi anlamda ilgim var bu konu iyi oldu. Bir ara zaman olunca detaylı bir şekilde ilgili linklerden okumak lazım.

Bu hobiye bulaştım. 9v şarjlı Nikko Wrc 32km/h sürat yapanlardan,merağımı alıp kuzenin oğluna verdim o da kumandasını bozmuş

Ama Deli Çerkes'in makine hakikaten deli makineymiş.
    Asfaltta yarışları zevkli olur bunarın,en eğlencesi böyle buggy gibi hızlı arazi tipleri.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalar degilde motorlu uçak ve helikopterlere karşı ciddi anlamda ilgim var bu konu iyi oldu. Bir ara zaman olunca detaylı bir şekilde ilgili linklerden okumak lazım.
    http://www.modelmerkezi.com/mm/default.asp

http://www.bumod.org/

2. linkteki bursadaki model otomobil derneği,bi kaç yarışlarına gitme şansını buldum

Çok eğlenceli gözüküyor adamlar gerçekten harika sürüyorlar ve pit stop gibi yerleri var.Her yarıştan sonra araçların kontrolleri ciddi anlamda yapılıyor.

Hatta o güne ait bi kaç yarış fotoğrafı var eklemeye başlıyabilirim

Benzinli olanlar tat vermez gibi
    http://www.sahibinden.com/hpi_racing...XQQdisplayitem

Parkuru beğendim

http://www.youtube.com/watch?v=I8Q-5...eature=related

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:42 ----------

Kanucan, senin linkdeki bu bugy de dehşetmiş.

http://www.modelmerkezi.com/mm/produ...gory_id=005004

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler