Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Kahve Kültürü

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    fiyatlardan mütevellit tavsiye veremiyorum.
    3. dalganın boyu 250 liranın üzerine çıktı.

sanalbaharattan alıyorum, içiyorum.
    evvelden biraz kavurma üzerine bilgi toplamıştım, sanırım yakında bu işe de gireceğiz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlardan mütevellit tavsiye veremiyorum.
    3. dalganın boyu 250 liranın üzerine çıktı.

sanalbaharattan alıyorum, içiyorum.
    evvelden biraz kavurma üzerine bilgi toplamıştım, sanırım yakında bu işe de gireceğiz.
    sanalbaharat'dan bir deneyeyim. kahvefabrikasından alıyordum yıllardır, çok güzel çok memnunum, zaten bu 3. dalga kahve mevzusunu türkiyede firma olarak başlatan kişidir, öncesinde ya yurtdışından getirtip kendimiz kavurmaya çalışıyorduk. ama kilosu 200 liranın üzerine çıkınca eh bu da olur diyordum ama bu ay masraflar sıkıştı kahveye 200 lira ayıramayacağım.
    yine keyifle içmek için 250gr alırım ama gün içinde bilgisyar başında çalışırken içmek için çok da kaliteli kahve olmasa da olur, kafein olsun yeter.

Ne güzel pandemiden önce ofiste kaliteli kahveleri istediğimiz yerden sipariş edip aldırıyorduk. Patron sağolsun kahve masrafını önemsemiyordu. Ofise gitmeyince evdeki kahve masrafı arttı.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce cider kurmuş biri olarak ver bakayım ordan iyi bir şarap tavsiyesi toprağına!

Bende benimkini buraya koyayım; suvla karasakız (fiyatına göre tercih edilesi..)

Kahvesever forumdaşlar şu davidoff kahveyi deneyenlerden benzer aromayı bulabileceğim bir çekirdek tavsiyesi alabilir miyim (bölge, kavrulma, cinsi.. gibi)
    Olum sen cezalısın aslında.
    Memleketine geldik bi bonjour demedin!

Ne'se kıyamadım gene

Geçen yaz en çok benim biladerin şaraplarını içtim.
    Her şaraba başladığımda so...yım yapacağın şaraba desem de gecenin ilerleyen saatlerinde
    -ulem güzzzelşs miş bu ver bi kadeh daha
    şeklinde mevzularımız oldu.
    Şimdi biladerin şarapları deyince aklına gidip pazardan bikaç kilo üzüm alıp şarap yapıyor gibi bişey gelmesin.
    Adam resmen koca bağın üzümlerini almış.
    Öyle bi manyak.

Ben Türkiye'de içtiğim markaların hepsini not aldım.
    Bir daha gelirsem hangi şarap demeyeyim diye.
    Biladerin tavsiyelerinin yüzde doksanını beğendim.
    Beğenmediğim doluca antik ve terra diye bir şarap oldu.
    Antik iki üzüm kullandığını iddia etmiş ama sanırım birini daha çok kullanmış çünkü diğerini hiç anlamadım.
    Terra ise aşırı buruk geldi bana.
    Bunun dışında beğendiklerim.
    Kavaklıdere Pendore
    bu şarap burada 15-20 avro yapar.
    İçilebilecek şarapların 5 avrodan başladığını düşünürsek gayet iyi seviyede diyebilirim.
    Benim içtiğim 2010 ürünüydü ve ertesi gün aldığım bayideki bütün 2010 modelleri topladım.
    Prodom ikinci beğendiğim şarap.
    Benim içtiğim 2011 modeldi ve başka yerde bulamadığımdan ikinci şişeyi alamadım.
    Pahalı grelir ve acık alçaktan uç dersen, üzerinde öküzgözü yazan şarapları genellikle beğendim.
    Her ne kadar buruk dahi olsa yoğunlukları ve içimleri gayet iyiydi.
    oluroyle bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum sen cezalısın aslında.
    Memleketine geldik bi bonjour demedin!

Ne'se kıyamadım gene

Geçen yaz en çok benim biladerin şaraplarını içtim.
    Her şaraba başladığımda so...gayet iyiydi.
    Topraamm bizim bebe daha 2 yaşına yeni girdi, bizde gurbetçi olup günler sayılı olunca.. Emekli olup yerleşimce inş görüşürüz be yaa 😘

Pedoreyi bulursam deneyeyim 👍🏻

Bizim oralar senin birader gibilerle dolu, kuzende yapıyor, hele kozaklılar hepsi yapıyor 🤦🏼♂

https://i.imgyukle.com/2020/10/31/IDazoI.png

Bak buda bizimkilerin şaraplarından hallice çıkabiliyor, büfelerde bulunuyor fiyatıylada tam bir k.ö kralı

Düzcede üniversiteye yakın oturuyoruz, her tekelde Biricik var, geçen bi aldım acayip gideri var

Zaten kötü şarap yoktur az şarap vardır 😋

Kahve konusunu şarap 🍷 muhabbetiyle baydık özür, ama napalım bütün memleket kimyacı oldu birinin alkol düşmanlığı neticesinde 😠
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    " Lavazza Qualita Oro Kavrulmuş Çekirdek Kahve "

En son bunu aldım, el değirmeninde öğütüp Moka Pot kullanarak tüketiyorum, fena değilmiş.

Yine de Tchibo Sicilia Style her zaman favorimdir ..

Not ; Bu çekirdekler Cortado, Cappucino ya da Americano sevenler için tavsiye edilmektedir, kıvamlı ve keskin tatları olduğu için süt ile ya da sıcak su ile birleşince lezzet konusunda bir kayıp yaşamıyor .. hatta muhakkak süt ya da su ile seyreltilmesi gerekiyor bile diyebilirim ..

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de şimdilik Tchibo Colombia Fino kafeinsiz çekirdeklerle bir aşk yaşıyorum; Kronotrop vb. 3. dalga kahvecilerden aldığım kahveleri ne hanıma ne de komşuya sevdiremedim, Tchibo'nun bu kahvesini zevkle içiyorlar, dolayısıyla ben de alıştım buna. Genel olarak beğeniyorum ve Kronotrop'un kahvelerinin yaklaşık yarı fiyatına geliyor...

Maalesef Nescafe'ye alışmış millete iyi kavrulmuş kahve uyuyor ancak; orta kavrulmuş kahveleri içemiyorlar.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Tchibo şöyle bir kampanya yapmış, ben değerlendirdim, sizin de işinize gelebilir.

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef Nescafe'ye alışmış millete iyi kavrulmuş kahve uyuyor ancak; orta kavrulmuş kahveleri içemiyorlar.
    Türk kahvesi şeklinde yapılmadığı müddetçe ben de içemiyorum az ve orta kavrulmuş kahveyi. En az "full city +" kavrulması gerekiyor. Ama tipik kahveciler kömürden hallice kavuruyorlar gördüğüm.
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk kahvesi şeklinde yapılmadığı müddetçe ben de içemiyorum az ve orta kavrulmuş kahveyi. En az "full city +" kavrulması gerekiyor. Ama tipik kahveciler kömürden hallice kavuruyorlar gördüğüm.
    Bir tablo paylaşmıştınız geçmiş sayfalara baktım ancak bulamadım. Ne diye aratınca çıkıyor bu kavrulma seviyesi

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tablo paylaşmıştınız geçmiş sayfalara baktım ancak bulamadım. Ne diye aratınca çıkıyor bu kavrulma seviyesi
    https://lenscoffee.com/roast-levels/
    YasinC bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tchibo'nunkiler full city ile dark arası. Hem beni hem de kömürcüleri tatmin ediyor.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Kahve sevgim, sade Türk kahvesi ile başladı ancak neden başka tatlar da denemeyelim , Guatemala kavrulmuş çekirdek bence güzel. Tarçın da koyuyorum içine

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olabilir belki:

Bu link bayagi aciklayici:

https://library.sweetmarias.com/usin...gree-of-roast/
    YasinC ve espresso bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benden de kahve tavsiyeleri:

Grizzly

Espresso Perfetto
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Kapsül ya da Moka Pot kulanan varsa bu dönem favorim Tchibo Barista Espresso .. denemeyen varsa önerebilirim ..

Lezzeti güzel, hiç asidik değil ve süt ile uyumu çok güzel ..

Makine genelde 8 gr espresso için 40 ml su ile ürünü veriyor .. 40 ml kadar da süt ( 60 derece - 70 derece arası ) ve süt köpüğü ile güzel oluyor ..

Moka Pot ise ( benimki 2 kişilik ) genel olarak 12 gr - 13 gr kahve için 60 ml - 75 ml arası espresso veriyor, buna da 50 ml - 60 ml arası süt ( 60 derece - 70 derece arası ) ve süt köpüğü ile .. gerçekten lezzetli ..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada soguk kahveye taktım, sıcak kahve icesim gelmiyor :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada soguk kahveye taktım, sıcak kahve icesim gelmiyor :D
    @arndiol: Doğrudur, aslında tam tadını alabilmek için oldukça soğuması gerekiyor zaten. (Ben soğuk değil de ılıktan bir tık sıcak tüketiyorum, ama oda sıcaklığında kahveyi de zevkle içerim yani...) Çok soğuk da olmaması lazım yalnız...

Ortaya: Günde 1 - 1,5l arası tükettiğim için Tchibo'nun kafeinsiz çekirdeklerini kullanıyorum, oldukça lezzetli, herkese tavsiye ederim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ya soguk olacak. Ya da sicak. ilik oldu mu dokup yenisini yapiyorum...

Bu arada Hint Pakistan cevresi cayin icine baharat, nane ve sut ekliyorlar, igrenc olacak gibi dusunurken bayagi lezzetli oluyor...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben soguk kahveyi neskafe klasik ile yapıyorum, çözüneiblir kahve oldugu için soguk suda eriyor.

tavsiyeniz var mı başka?

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,
    Kedilerin kokladıktan sonra içgüdüsel olarak dışkı muamelesi yapmadığı bir kahve türü var mı?
    Benim gördüğüm hepsi bütün filtre kahveleri koklayıp
    (dışkılarına yaptıkları gibi)
    dakikalarca eşinip üstünü örtme hareketi yapıyorlar 😂🤣😆

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)