Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Kahve Kültürü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtre kahve makınalarında ayarlar harıcı ekstra sert yapma taktiği var mı bu arada
    Kahve çekimini az daha küçük yaparak deneyin bir? Belki faydası olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sunu deneyin, fakirler için birebir

https://files.sikayetvar.com/complai...gir-kokusu.jpg
    donmuş hazır yemeğin üzerinde "taze ev yemeği" yazması gibi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahve çekimini az daha küçük yaparak deneyin bir? Belki faydası olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

donmuş hazır yemeğin üzerinde "taze ev yemeği" yazması gibi...
    full cekilmiş olarak alıyorum hazır paket zaten. sanırım daha iyi bir kahve bulmam lazım.

TAFT diye ekstra bir kahve var acaba onu mu alsam
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sert kahve iyi kahve demek degil ama...

Bilakis bir cok kaliteli kahve sert degil...

Bizzat Jamaika'dan "Jamaican Blue mountain" kahvesi alma imkanim olmustu, ki orijin olarak hemen hemen en tuzlu kahvelerden biridir. Zerre sertlik, keskinlik, acilik yoktu. Yumusacikti, ki ozelligi de oymus...
    espresso bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zilyon tane kahve var orada. Hepsi brownberry markası altında satılıyor. Bende kahveyi sert içenlerden ve “Peaberry” olanından aldım hep. 2 kilo bitirdik. Daha hafif diyen olmadı. Tchino’nun sicilian tarzı ile aynı.

Sert istiyorsan fazla koy veya yumuşak olsun diyorsan az koy. “Peaberry”i içipte beğenmeyenini görmedim daha. Sert die ağlayanlara sıcak su ile seyrettiriyorum
    evet brownberry diye genelleme yapmam yanlış olmuş. siteyi hiç detaylı incelemedim sadece linki paylaşılan https://www.sanalbaharat.com/urun/mo...bica-1kg-kahve bu kahveyi aldım. aslında kahveye sözüm yok çok beğendim ama farklı kahveler içip tekrar buna gelince sevemiyorum sürekli içersem ise sıkıntı yok aroması gayet güzel geliyor.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet brownberry diye genelleme yapmam yanlış olmuş. siteyi hiç detaylı incelemedim sadece linki paylaşılan https://www.sanalbaharat.com/urun/mo...bica-1kg-kahve bu kahveyi aldım. aslında kahveye sözüm yok çok beğendim ama farklı kahveler içip tekrar buna gelince sevemiyorum sürekli içersem ise sıkıntı yok aroması gayet güzel geliyor.
    Biz severek tüketiyoruz ofiste o kahveyi. Hata ben 1yerine 1,5 ölçek atıyorum. Uyku falan kalmadı. Ancak haftasonları yatabiliyorum

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Biz severek tüketiyoruz ofiste o kahveyi. Hata ben 1yerine 1,5 ölçek atıyorum. Uyku falan kalmadı. Ancak haftasonları yatabiliyorum
    geçen gün akşam 9 gibi 2 kupa içince benide neredeyse sabahlattı. o günden sonra bir daha ileri saatte içmemeye karar verdim
    termos olarak decathlon'dan aldığım termosu önerebilirim burada kalsın: https://www.decathlon.com.tr/termos-...d_8359000.html
    dün akşam 8 gibi kahve yapıp termosu doldurmuştum ama ilerleyen saatlerde uykumu kaçırmasın diye içmedim. bu sabah açıp içtiğimde kahvenin aroması kaçmış olsa da sıcaklık olarak hala içilebilir durumdaydı. alacaksanız 0.7lt olanını alın ben mağazaya gidip aldım 1 litrelik olanda var ama soba borusu gibi büyüklüğü nedeniyle kullanışsız olur

Motosikleti
    MT-07
    Perşembe Kenya AA’mı sipariş verdim ama dün işte izin alıp, sanayi sanayi gezdiğim için maalesef tadına vakıf değilim. Pazartesi sabah, güzel bir kahve içmek için işe gideceğim. Zaten okullarda tatil ve servisler nereden baksan %30-40 daha az olacağından, sendromsuz bir pazartesi olacağını düşünüyorum.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Sayenizde ben de sanalbaharat müşterisi oldum; memnunum. İyi ki tavsiye etmişsiniz.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Perşembe Kenya AA’mı sipariş verdim ama dün işte izin alıp, sanayi sanayi gezdiğim için maalesef tadına vakıf değilim. Pazartesi sabah, güzel bir kahve içmek için işe gideceğim. Zaten okullarda tatil ve servisler nereden baksan %30-40 daha az olacağından, sendromsuz bir pazartesi olacağını düşünüyorum.
    Sanal baharat nasıl kavuruyor bilmiyorum ancak kendini oldukça ekşi bir tada hazırlamanda fayda var

Motosikleti
    MT-07
    Walla bilmiyorum. Sanal baharat aslında 250gr’lık paketler satsa, ortaya bir karışık yapacağım ama böyle böyle alıyoruz işte. Kahvesiz 3.günüm. Alarm kurmuyorum die de en az 8-9 saat yatıyorum. Daha bir pozitifim.

Tabi yarın sabah gene Şafak sökmeden kalkacağım ama olsun

Motosikleti
    Forza 250
    Şuanda Kenya AA içiyorum sanalbaharattan. Kavurmasi Standart (City Plus) ekşi notalar gelmiyor. Eğer Açık kavrum alınırsa gayet meyve çayı kıvamında oluyor. Herkese afiyet olsun.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    MT-07
    Walla standart kavrum, filtre kahve için öğütülmüş. Sabah göreceğim nasıl birşeymiş die.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Güncelleme:

İş yerinde duran dandik kurukahveci mehmet efendi filtre kahvesi bitmeden, Kenya AA'yı açtırmayacaklarını bildirip, kavga çıkardılar. Bu rezil kahvenin bitmesini beklemek zorundayım resmen

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben 1 kilo kahveyi bitirene kadar kahve çürüyecek resmen elimde 250gr lık Bi torba vardı 1 kiloluk tan 250 liği doldurdum, sonra 1 kiloluğun ağzını güzelce kapatıp hiç açmadım umarım bayatlamamıştır

Motosikleti
    MT-07
    Az önce Kenya AA'mı açtım ve gerçekten meyvemsi tadı yakaladım. Biraz daha kahveyi fazla koyup, sertleştirmek daha iyi olabilir kanımca. Fakat Peaberry olanını daha çok seveim gibi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    O esnada sanal baharat ofisinde:
    - Yahu millet niye dadandı bu Kenya AA'e?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenya AA bulunduruyorlarmis. Fiyati da iyi. Turkiyedeki tanidiklara tavsiye edecegim. Duzgun kavuruyorlarsa super.
    Herşey ilk sayfadaki bu mesajla başladı

İnternet ne acaip birşey...
    MimTolga bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    benim dışımda tchibo kapsül kahve tüketen yok sanırım

Motosikleti
    MT-07
    Çünki pahali

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    tanesi 2.2 tl ye geliyor yahu bence değer

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanesi 2.2 tl ye geliyor yahu bence değer
    Ustad ben gunde 5 eşim 5 fincan kahve tüketiyoruz en az. Gelen giden eş dost bu rakam günlük 12-15 fincana çıkıyor. Günlük Tchibo kapsül maliyeti 13x2.2 26.26TL Aylık 787TL cik
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    MT-07
    Ben kahveyi azalttım. Farkettim ki gece daha kolay uykuya dalıyorum. Günde 1türk kahvesi, 2-3 fincan filtre kahveyi geçmiyorum. Daha fazlası hem baş ağrısı hemde uykusuzluk yapmaya başlamıştı. Şimdi fazla olmuşsa direk çöpe döküyorum. Bizim ofiste gereğinden fazla kahve demlemek gibi saplantıları var.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)