Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Kahve Kültürü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çay kadar olmasa da kahve de kültürümüzün bir parçası aynı zamanda...

Kahve kadar çay da bağımlılık yapıyor bu arada.

Şahsen hem kahveyi hem de çayı aşağı yukarı eşit miktarlarda severek tüketiyorum.

Evde daha çok çay, ofiste ise kahve içiyorum, yapma kolaylığından dolayı. Poşet çay sevmiyorum. Sabah vakit olur da çay demleyebilirsem işe de götürüyorum bunun içinde:

https://www.walmart.com/ip/Thermos-1...l-Mug/25915199

İçmesi kolay, tek elde açıp yudumlayabiliyorsunuz.
    Motosiklette taşınabiliyor, çünkü zerre sızdırmıyor.
    En az dört saat sıcak tutuyor,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikea'daki mokapot iş görüyor, tavsiye ederim.
    mokapot'lar aluminyum malzemeden yapılıyor, bialetti gibi pahalı ve tanınmış markalarda üzerinde ince bir koruyucu tabaka var. yoksa direkt aluminyumla temas eden bir şeyi yiyip içmek çok zararlı. Dandik olanlardan korkarım çünkü aluminyum tehlikeli. iyi olanlarda da zamanla o tabaka kaybolursa ne olur bilemeyeceğim için paslanmaz çelik tercih ederdim.
    Ucuz olanından kalmamış maalesef. Öğrenci evimde iken alüminyum bir tencerem vardı. Herşeye onu kullanırdım ve 5-6 sene kullandım. Başıma bir iş gelmemişti die hatırlıyorum. Tabiki bulaşık makinesi yok die elde yıkıyordum

Motosikleti
    Forza 250
    İkea nın çelik olanını da alabilirsin, bende de var ama bialettinin tadını alamıyorum.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    MT-07
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otantik olacak diye bir gayretin yoksa çeliği al bence, güzel bir mala benziyor.

Motosikleti
    Forza 250
    Şöyle bir makale buldum. Özellikle son kısımda Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi değerlendirmesinde bölüm 1.7 de asitli gıdaların alüminyum kaplarda kullanılması hâlinde yüksek dozda alüminyuma maruz kalınabilecegi bunun dışında çokta sağlığı etkileyecek bir şey olmadığına değiniyor. Walla ben de Amerikan Gıda ve İlaç Dairesinin yalancısıyım

https://kahhve.zendesk.com/hc/tr/art...zararlı-mıdır-

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vücutta Alüminyum birikmesi ile Alzheimer arasında bir bağlantı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Eskiden topaklanma önleyici olarak Alüminyumlu bir bileşik kullanılırdı, şimdi Silika kullanılıyor...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Kahveler bitmiş. Sanal baharattan çektik gene 1kg kahve. Mokapot'u alınca 250gramlık bir paketimi eve götürürüm artık

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vücutta Alüminyum birikmesi ile Alzheimer arasında bir bağlantı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Eskiden topaklanma önleyici olarak Alüminyumlu bir bileşik kullanılırdı, şimdi Silika kullanılıyor...
    Madde 1.5 de alzheimer ile kesin bir bağlantı bilinmemektedir minvalinde birşeyler diyor.
    https://www.atsdr.cdc.gov/phs/phs.asp?id=1076&tid=34

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Kahveler bitmiş. Sanal baharattan çektik gene 1kg kahve. Mokapot'u alınca 250gramlık bir paketimi eve götürürüm artık
    French press için öğütülen kahve moka pot için çok kalın gelir ben bir daha uyarayım sonra bunun tadı french presstekine benzemiyor deme

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    French press için öğütülen kahve moka pot için çok kalın gelir ben bir daha uyarayım sonra bunun tadı french presstekine benzemiyor deme
    Yok filtre kahve makinesi içim öğütülmüş olarak alıyorum. Zaten buradaki makinede sürekli kahve demliyoruz

Motosikleti
    Forza 250
    Yok filtre kahve makinesi içim öğütülmüş olarak alıyorum. Zaten buradaki makinede sürekli kahve demliyoruz
    O zaman şöyle yapmanı tavsiye ederim. Benim önerdiğim mokapotu alacaksan o 3 fincanlik, fincan başına 7gr kahve koyman gerekir. Sen 21gram terine 24 koyarsan ve biraz tapping-sıkıştırma- yaparsan daha iyi bir lezzet elde edersin. Normalde tapping yapılmıyor mokapotta. Birkaç deneme ile damağına uyan tadı bulacağına eminim
    Kahveyi ölçeklemek için de bundan alabilirsin bir tane
    https://www.tchibo.com.tr/m/barista-...400095318.html

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Beni de Sanal Baharat'a alıştırdınız. Bugün ikinci siparişimi verdim.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de Sanal Baharat'a alıştırdınız. Bugün ikinci siparişimi verdim.
    Hocam afiyetle için 3 nesil kahveciler içinde en uygun fiyatlısı bu. Ben kahvelerinden çok memnunum.

Motosikleti
    MT-07
    Bende walla çok memnunum. Bizim binada herkese öneriyorum ama benden otlanmaktan daha çok keyif alıyorlar

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam afiyetle için 3 nesil kahveciler içinde en uygun fiyatlısı bu. Ben kahvelerinden çok memnunum.
    Teşekkür ederim. Önayak oldunuz.
    MimTolga bunu beğendi.
    Sadece gideceksin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    iş yerinden gelen filtre kahve bağımlılığıyla akşamları da bu saatte gözüm kahve aramaya başlamıştı en sonunda 280 liraya electrolux marka bir filtre kahve makinesi aldım ama bu alet kahveyi yeterli sıcaklıkta yapmıyor sanki. ilk yaptığında gayet güzel ama 10 dakika geçiyor kahve yazın güneş altında beklemiş pet şişede ki su kıvamına geliyor. ılık sudan farkı kalmıyor. kaynar suda kahve yapılmayacağının farkındayım 70 derece civarı bir sıcaklığı varmış sanırım ama kahve keyfi yapayım diyorum 10 dakikaya keyif filan kalmıyor. ısı dağılımı açısından metal kamp bardağında içiyorum acaba onun etkisi oluyor mudur ki? gerçi normal bardakta da içtim sonuç aynıydı. bu işten keyif almak bir kahve makinesine 2000 lira mı vermek gerekiyor?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş yerinden gelen filtre kahve bağımlılığıyla akşamları da bu saatte gözüm kahve aramaya başlamıştı en sonunda 280 liraya electrolux marka bir filtre kahve makinesi aldım ama bu alet kahveyi yeterli sıcaklıkta yapmıyor sanki. ilk yaptığında gayet güzel ama 10 dakika geçiyor kahve yazın güneş altında beklemiş pet şişede ki su kıvamına geliyor. ılık sudan farkı kalmıyor. kaynar suda kahve yapılmayacağının farkındayım 70 derece civarı bir sıcaklığı varmış sanırım ama kahve keyfi yapayım diyorum 10 dakikaya keyif filan kalmıyor. ısı dağılımı açısından metal kamp bardağında içiyorum acaba onun etkisi oluyor mudur ki? gerçi normal bardakta da içtim sonuç aynıydı. bu işten keyif almak bir kahve makinesine 2000 lira mı vermek gerekiyor?
    Hocam mokapot ile Uygun boyutta çekim ve taze kahve ike gayet keyif alabilirsin. 2000tl lik makina işin lüksü. Bir düğme ile kahven hazır. Mokapot daha zahmetli ama tabi mokapotla da espresso yapamazsın. Bir ikea mokapotu ile denemeni tavsiye ederim.
    uzay gemisi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Filtre kahve makinesi bana aşırı gereksiz gelse de, sıkıntı makinede değildir büyük olasılıkla.
    Kahve koymadan önce bardağı sıcak/kaynar suyla çalkalarsanız tüm dertler çözülür.
    Hatta Contigo, Stanley, Thermos vs gibi kaliteli bir termos kullanınca süper oluyor. 2000TL'lik makineyi geçtim, olabilecek en ilkel yöntemlerden biri olan pour over(Hario V60) ve Contigo termos kombinasyonunu kullanıyorum, çekirdek de tazeyse değmeyin keyfime.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynar suda kahve yapılmayacağının farkındayım 70 derece civarı bir sıcaklığı varmış sanırım ama kahve keyfi yapayım diyorum 10 dakikaya keyif filan kalmıyor.
    Ideal sıcaklık 96 derece. Çoğu makina bu sıcaklığı tutturamaz.

Ama @pea'nin dediği gibi sorun bardak sanki. Yalıtımlı bir şeyler kullanın. Yukarıda fotoğrafını koydum örnek olarak...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    evvelden aldığım kahvenin kilo fiyatı 210 lira,
    dün denk gelen bir reklama baktım, orada 250 tl civarı.
    ztarbaksın aşırı kavrulmuş, kömürümsü kahveleri de 250 liradan başlıyor.

rakıdan pahalı.
    sanalbaharat isimli bir siteden aldım en son.

kahve ağacı diksem, tutmaz ki.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)