Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Kahve Kültürü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Hocam eğer çok kahve tüketiyorsanız aşağıda linkte verdiğim doldurulabilir kapsüllerde edinmenizde fayda var, ideali 2 tane almak ama çok pahalı meret.

https://www.gittigidiyor.com/superma..._pdp_552523162
    Bundan bende var, kullanması zor biraz; azıcık fazla doldurursanız tıkanıyor, az doldursanız pek de lezzetli kremalı olmuyor. Her kullanımdan sonra temizliği falan zor ve sıkıntı. Bir on gün kadar kullandım sonra sıkıldım kaldırdım bir kenara, bununla uğraşacağıma direkt kapsül alırım veya kahveyi başka demleme yöntemleriyle tüketirim...
    okanbagiscan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende gördüm bu aleti.Yorumlarında Cyan ın dediği gibi ayarlamak baya zor diyorlar.Bizimkisi hafta sonu cumartesi pazar öğleden sonra içilecek bir er kahveden ibaret.Öyle çok tüketmiyoruz.Yada bir misafir gelince falan yaparız.

Tchibo da kampanya vardı 20 kutu kapsül alana makine 499tl.Toplam 200 kapsül yapar biz onu içip bitiremeyiz zaten.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gördüm bu aleti.Yorumlarında Cyan ın dediği gibi ayarlamak baya zor diyorlar.Bizimkisi hafta sonu cumartesi pazar öğleden sonra içilecek bir er kahveden ibaret.Öyle çok tüketmiyoruz.Yada bir misafir gelince falan yaparız.

Tchibo da kampanya vardı 20 kutu kapsül alana makine 499tl.Toplam 200 kapsül yapar biz onu içip bitiremeyiz zaten.
    Ok o zaman sizlik değilmiş bu alet, ben bizim evden örnek vereyim, ben günde 5, eşim de 5 fincan kahve içiyoruz bizde günde en az 10 fincan fix var yani, ayda 300 kapsül eder sizin 200 kapsül anca 20 gün yeter bize
    Bu yüzden ben çekirdek kahve öğütüp espresso yapan bir makine aldım eve. Siemens EQ3, ev için fazla bile bu makine küçük ölçekli bir kafeyi bile rahat idare eder. Düşünenlere tavsiye ederim.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    2dk da öğüttüm ben çokta zaman almıyor hatta eğlenceli geldi bana
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2dk da öğüttüm ben çokta zaman almıyor hatta eğlenceli geldi bana
    Alttaki somun ile öğütme büyüklüğü ayarlanabiliyor, içme usulüne göre - mokapot, filtre, aeropress, frenchpress- ayar için biraz deneme yanılma yapmak lazım. Sonrasında ayarı kahvenin tadına göre tutturabilirsiniz.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bence kahvenizi kendiniz öğütün, mesela Sözen marka bir ürün var, çekirdeğini al ne tür içeceksen ona göre öğüt, mis.. Dertsiz baş..

Bu da öğütme ayarı : https://youtu.be/7Vdi6uSC9gg

Bence lezzet tamamen manuel yollarla geliyor..
    espresso bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    aynen istediğim kıvama gelene kadar biraz deneme yaptım

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    2014 kasım ayında 99 liraya aldığım delonghi marka kahve makinem covid-19'a yenilmiş ve bozulmuştur. (rip)

aynı marka modelinin yenisini alma isteğim ise fiyatının 1599 tl olduğunu görmem ile sekteye uğramıştır.
    zaten yeni modeller var.

yurtdışı seçeneğini de değerlendiriyorum. (düşük ihtimal)

tavsiyelere açığım.

1000 lira civarı filtre kahve makinesi tavsiyelerine açığım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aeropress düşünmez misiniz? Demleme konusunda bayağı varyasyon yapma şansı veriyor, ama steroidli bir şırıngaya 250-300TL vermek hoşunuza gitmeyebilir...

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    İlgilenenler için Tchibo şöyle bir kampanya yapmış ;

" Babalar gününe özel 20 kutu kapsül alımında Cafissimo easy 499 TL! "

https://www.tchibo.com.tr/haftanin-k...daec20d9efd83b
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 kasım ayında 99 liraya aldığım delonghi marka kahve makinem covid-19'a yenilmiş ve bozulmuştur. (rip)

aynı marka modelinin yenisini alma isteğim ise fiyatının 1599 tl olduğunu görmem ile sekteye uğramıştır.
    zaten yeni modeller var.

tavsiyelere açığım.

Nispeten çabuk bozulmuş sanki...

Makina tavsiyem yok ama fiyat artışı çarpıcı... Kimin geliri 2014'ten bu yana 16 kat arttı diye düşünmemek güç...

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aeropress düşünmez misiniz? Demleme konusunda bayağı varyasyon yapma şansı veriyor, ama steroidli bir şırıngaya 250-300TL vermek hoşunuza gitmeyebilir...
    algoritma; "sabahları kahve çekilir, demlenir, termosa alınır, gün boyu ince ince içilir" olduğundan gün içerisinde uğraşmak istemiyorum, yoka sonuçları iyi bir ürün diyorlar, belki sonra.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgilenenler için Tchibo şöyle bir kampanya yapmış ;

" Babalar gününe özel 20 kutu kapsül alımında Cafissimo easy 499 TL! "

tchibo kişisel husumetim olan bir firma, oradan bedava da olsa bir şey almam.

https://www.tchibo.com.tr/haftanin-k...daec20d9efd83b
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nispeten çabuk bozulmuş sanki...

Makina tavsiyem yok ama fiyat artışı çarpıcı... Kimin geliri 2014'ten bu yana 16 kat arttı diye düşünmemek güç...
    şu an kullandığım motoru aldığım 2016 yılında sıfır fiyatı 13.500 tl civarında idi, imdi kasayı değiştirdiler, fiyatı 37000 -38000 civarında.

elimde eski bir makine var, onunla idare ediyorum. belki 60 ay kredi ile daha üst düzey bir şey alabilirim. neyse ki kredi fayizleri düşük.
    hımınskim.

latife bir yana şunu gözüme kestirdim. alternatif bulamazsam ya da bozuk dedikleri makineyi tamir edemezsem alırım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kahvenizi kendiniz öğütün, mesela Sözen marka bir ürün var, çekirdeğini al ne tür içeceksen ona göre öğüt, mis.. Dertsiz baş..

Bu da öğütme ayarı : https://youtu.be/7Vdi6uSC9gg

Bence lezzet tamamen manuel yollarla geliyor..
    Buna ekleme yapayım. Öğütülmüş kahvenin tazelik ömrü bir kaç dakikadır. Yani dükanda öğüttürüp aldığınız kahve zaten eve varana kadar bayat sayılacak. kafelerde bu yüzden 3-5 bin dolarlık öğütücüler makinaların hemen yanında duruyor da anında öğütüyorlar. Bir öğütücü mutlaa edinin, en dandik öğütücü bie önceden öğütülmüş kahve kullanmaktan iyidir. Kahve olayınca en önemli şey kullanılan kahve çeirdeğinin tazeliği ve kalitesindne sonra öğütücü. İyi bir öğütücü yanında ucuz basit bir espresso makinesi ile çok güzel kahve yapabilirsiniz ama dandik öğütücü yanında isterse 10bin dolarlık espresso makinesi olsuun öğütme değilse düzgün espresso çıkmaz.

Sözen marka el değirmeni ucuz fiyat ve sağlamlığı yanında öğütme kalitesi olarak da çok iyidir. Türk kahvesi değirmeni diye üretilmiş ama espresso için de iyi sonuç veriyor, kalın öğütmelerde çok başarılı değil, yani her tane aynı boyda olacak şekilde homojen bir öğütme yapamasa bile iş görür.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Filtre kahve makinesi için o paraları vermek bana çok saçma geliyor.
    Bu tarz makinelerde fiyatı arttıran ekstra özellikler; otomatik açma/kapama, dahili öğütücü, ısıtıcılı tabla ve kaliteli karaf/sürahi.

Otomatik demleme işi için, kahveyi akşamdan koymak gerekiyor ki sabah uyanınca hazır olsun. Çekilmiş kahve akşamdan sabaha kadar bayatlayan bir şey.
    Isıtıcılı tabla da kahveyi pişirmeye devam edip, yakıyor, demlenmiş kahvenin bayatlamasını hızlandırıyor.
    Termosa koyacaksanız karafın da, ısıtıcı tablanın da bir faydası olmayacak.

Makinenin asıl fonksiyonu olan kahve demleme işini tüm makineler aynı yapıyor zaten. Yukarıdan sıcak su damlatıp, kağıt filtreden geçiriyor.

Kahve keyfi için yapılacak en önemli yatırım; öğütücü. El değirmeni olur, elektrikli konik öğütücü olur. Taze çekilmiş kahveyi dandik makineyle de içebilirsiniz ama bayat kahve için isterseniz en kaliteli makineyi alın, gene kötü olacaktır.

Makine yerine benim önerim ise Hario v60 ve kaliteli bir termos(Contigo, Stanley, Thermos vs)
    Hario en tembel insan için bile aşırı rahat kullanımlı bir alet. Huniyi termosun üstüne koy, kağıdı kahveyi yerleştir, su dök. Kağıdı çöpe at, huniyi suya tut. Bitti gitti.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

zaten yeni modeller var.

tavsiyelere açığım.

Filtre kahve makinasında çok önceleri ölçüp deneyip karşılaştırmıştk (2008 yıllarında çok güze bir kahve forumu vardı, ne günlerdi o günler Ev tipi filtre kahve makinaları arasında Philips marka olan doğru sıcaklıkta su dökmesiyle öne geçmişti. Philips'in en ucuz modeini alın yeter, profesyonel filtre kahve makinaları binlerce dolar, ev için gerek yok. Philips'in kendinden öğütücülü modelini kullanmıştım, kardeşim hala işyerinde kullanıyor, gayet yeterli ve güzel makine, tavsiye ederim, fiyatı da aşırı yüksek sayılmaz.
    pea ve The Dude bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtre kahve makinasında çok önceleri ölçüp deneyip karşılaştırmıştk (2008 yıllarında çok güze bir kahve forumu vardı, ne günlerdi o günler Ev tipi filtre kahve makinaları arasında Philips marka olan doğru sıcaklıkta su dökmesiyle öne geçmişti. Philips'in en ucuz modeini alın yeter, profesyonel filtre kahve makinaları binlerce dolar, ev için gerek yok. Philips'in kendinden öğütücülü modelini kullanmıştım, kardeşim hala işyerinde kullanıyor, gayet yeterli ve güzel makine, tavsiye ederim, fiyatı da aşırı yüksek sayılmaz.
    şu uygundur o zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz makinelerde fiyatı arttıran ekstra özellikler; otomatik açma/kapama, dahili öğütücü, ısıtıcılı tabla ve kaliteli karaf/sürahi.

Otomatik demleme işi için, kahveyi akşamdan koymak gerekiyor ki sabah uyanınca hazır olsun. Çekilmiş kahve akşamdan sabaha kadar bayatlayan bir şey.
    Isıtıcılı tabla da kahveyi pişirmeye devam edip, yakıyor, demlenmiş kahvenin bayatlamasını hızlandırıyor.
    Termosa koyacaksanız karafın da, ısıtıcı tablanın da bir faydası olmayacak.

Makinenin asıl fonksiyonu olan kahve demleme işini tüm makineler aynı yapıyor zaten. Yukarıdan sıcak su damlatıp, kağıt filtreden geçiriyor.

Kahve keyfi için yapılacak en önemli yatırım; öğütücü. El değirmeni olur, elektrikli konik öğütücü olur. Taze çekilmiş kahveyi dandik makineyle de içebilirsiniz ama bayat kahve için isterseniz en kaliteli makineyi alın, gene kötü olacaktır.

Makine yerine benim önerim ise Hario v60 ve kaliteli bir termos(Contigo, Stanley, Thermos vs)
    Hario en tembel insan için bile aşırı rahat kullanımlı bir alet. Huniyi termosun üstüne koy, kağıdı kahveyi yerleştir, su dök. Kağıdı çöpe at, huniyi suya tut. Bitti gitti.
    önceki mesajımda da yazmıştım, günlük kahve yükünü tek seferde demlediğimden mütevellit, görece düşük hacimli ürünler tercih dışı kalıyor.

makinelerin fiyatları konusundaki tespitine katılıyorum.

öğütücü konusu da oldukça tartışmalı, zira bıçak kalitesinin kahve aromasını direkt olarak etkilediği söyleniyor. ne kadar etkilediği ve bizim etkiyi ne kadar anlayacağımız ise net değil.

delonghi'nin öğütücüsünü kullanıyorum, seramik bıçaklı.

bozuk makinenin şöyle bir dersi oldu bana, son dönemlerinde kahveyi olması gerekenden daha uzun sürede demliyordu ve bu durum kahvenin tadına inanılmaz derecede etki ediyordu.
    şu an kullanmak zorunda kaldığım eski makine ise hızlı demliyor ve tat farkı ciddi anlamda yüksek.

termos konusunda ise, stanley kullanıyorum ve oldukça memnunum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    öğütücü konusu da oldukça tartışmalı, zira bıçak kalitesinin kahve aromasını direkt olarak etkilediği söyleniyor. ne kadar etkilediği ve bizim etkiyi ne kadar anlayacağımız ise net değil.
    French press ile demlenince çok net anlaşılıyor. Bıçaklı öğütücüler kahveyi eşit/uniform şekilde parçalamıyor, bir bölümü toz olurken bir bölümü kocaman kalıyor. Böylece toz bölüm aşırı demlenip acılaşıyor, büyük parçalar da demlenmediği için tatsız oluyor. Tadın yanında, toz parçalar da süzgeçten geçtiği için Türk kahvesine dönüyor iyice.
    Filtrede ise dediğin gibi çok net değil. Bıçaklı öğütücü tüm kahveyi filtreye uygun toz haline getirebiliyor.

Hario, Chemex gibi aletlerde yapacağın kahve miktarı sana kalmış ama senin ihtiyacındaki gibi 1 litreyi geçmek biraz özen istiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Birinci elden öyle olmadığını söyleyebilirim. Bizimkiler Türkiye'den tatile geldiğinde kolay olsun diye büyük bir kahve makinası almıştım... Aynı kahve, aynı öğütücüde çekilmiş, tadı bu kadar mı farklı olur... Sonunda dayanamayıp iş yerinde kullandığım küçük kahve makinasını getirdim eve, 2-3 kez yapmak zorunda kaldık ama fark o kadar büyük ki, uğraştık.

Fark ne? Su sıcaklığı. Kahvenin aromasının optimal şekilde çekirdeklerden çıkması için suyun 95-96 derece olması gerekiyormuş. Malesef çoğu basit makina bunu tutturamıyor. Çünkü daha güçlü ve hızlı ısıtma sistemi gerekiyormuş. Aletin geri kalanının da ona göre de dayanıklı olması gerekiyormuş.

Harbi pahalı makinaların çoğu da oldukça özelliksiz, Moccamaster gibi. Ama bakırdan mamul güçlü ısıtıcıları var, hem optimal sıcaklıkta, hem de 5 dakikada hazırlıyor kahveyi...

@Dude, güncel kahve makinalarının su sıcaklığını ölçen siteler illa ki vardır. Araştırıp bak ve bul bence. İlla ki 1-2 markanın 1-2 modeli iyi oluyor. Ama direk genel piyasaya yönelik üretim yapan hiç bir markaya güvenmek mümkün değil. Güncel durum neyse ona göre bakıp karar vermek lazım.
    pea ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    şu uygundur o zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

önceki mesajımda da yazmıştım, günlük kahve yükünü tek seferde demlediğimden mütevellit, görece düşük hacimli ürünler tercih dışı kalıyor.

makinelerin fiyatları konusundaki tespitine katılıyorum.

delonghi'nin öğütücüsünü kullanıyorum, seramik bıçaklı.

bozuk makinenin şöyle bir dersi oldu bana, son dönemlerinde kahveyi olması gerekenden daha uzun sürede demliyordu ve bu durum kahvenin tadına inanılmaz derecede etki ediyordu.
    şu an kullanmak zorunda kaldığım eski makine ise hızlı demliyor ve tat farkı ciddi anlamda yüksek.

termos konusunda ise, stanley kullanıyorum ve oldukça memnunum.
    inkini verdiğiniz ile bu linkteki: https://www.hepsiburada.com/philips-...za=Hepsiburada makina arasına çok büyük farkk olmaz, ucuzunu alın.

Ben evde espresso akinem bozulmadan önce 400 küsür euro (+KDV) verip (bir yıldan fazla süre para biriktirdim, hatta paket sigara almayı bırakıp sarma türüne geçtim para ayrmak için) güzel kaliteli bir öğütü oldğu için en cuz filtre makinesini almıştım. Eğer zaten öğütücüm olmasaydı öğütücülü modelden alırdım.

Madem öğütücünüz varmış, en ucuzunu alın, çok fark olmaz. Önemli olann kahve çekirdeklerinin taze kavrulmuş ve kaliteli olması. Mesea geçen ay sipariş verip kilosuna 200lira civarı verdiğim Etyopya'nun Guci bölgesinden Ana Sora kooperatifinin çekirdekleri vardı, kavrulup gelene kadar kargoda bir hafta dolaştı zaten en az bir hafta dinendirmek gerekiyor, sonraki bir hafta çok iyiydi, şimdi 3. haftasında yine iyi ama ilk baştaki aromalarından kayıp var farkediliyor, haftaya pek tadı kalmaz ama kahve de bitecek zaten 100gr kadar kaldı, yeni sipariş verdim, yine arada 3-5 gün kahvesiz kalıcam.

termosa doldurmak iyi fikirmiş. Benim işim bilgisayar başında, sabah yandğım gibi ilk iş kahve makinasının başında kahve yamayı başlat sonra ilk kahvemi kahvaltı niyetine (kahvaltı yapmayı sevmem, süper kahvaltı sofras kurulu olsun uyandıktan 2-3 saat geçmemişse huyszluk yaparım, yiyemem) içip çalışmaya başlıyorum. Makinada 2 fincanlık kahve yapıyorum ikinci fincana kaan soğumuş oluyor tabi, ou fincana boşaltıp mikrodaga frında ısıtıyorum, tadı falann kalmıyor dandik filtre kahve gibi oluyor ama olsu içilyr maksat kafein olsun. gün içinde böyle her ikinci kahveyi ısıtarak içiyrum aslnda kötü ama o an bana lazı olan kafein, keyif değil dyerek içiyorum. Termosa doldurmak iyi fikirmiş, öyle yapayım bir daha. Gücel akıl vermiş oldunuz.

Asında evde aeropress ve Hario V60 da var ama üşenyorum. sadece kahve ilk geldiğinde taze haliyle keyif olsun dye kullanıyrum onları.

Keyif alabileceğim ahve türü espresso ama onda da işimi görebilecek makineler 1000 eurodan başlıyor, kahve makinesine 1000 euro verirsem hanım evden kovar beni deyip erteliyorum almayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

bu arada eğer ingilizce okuyup yazabiliyrsanız kahve konusunda coffeegeek takma adnı kullanan Kanada'lı bir adamın web sitesi ve forumu var. Dünyanın en büyük kahve forumu.

Türkiyede de 2008 yıllarında güzel bir forum vardı, sonra iş güç falan derken dağld başka ortamlar çıktı. O forum zamanı daha türkiyede nitelikli kahve dene çekirdekler bulnmuyorduu bile, ekipman desen hak getire. Şimdi yeni güze bir kahve forumu başladı, o eski forumdan o zamanlar tıp fakültesinde öğrenci olan genç bir arkadaş şimdi uzman doktor oldu (hem de ortopedi uzmanı, kaza yaparsak eline düşme ihtimalimiz var) yeni güzel bir kahve formu açtı ve eskileri topladı, yeniler de var, güzel ve doğru bilgilerin olduğu, hokkabazlıkların az olduğu güzel bir yer oldu. Bir foruda başka bir forumu tantmak hoş görünmeyeblir ama konular çk farklı, burası motorcular forumu orasıı kahveseverer forumu, yani rakip değil zaten ikisini de seven ikisine de girer deyip haber vermiş olayım. Forumu google ile bulabilirsiniz. kahve klubu diye geçiyor. Link vermeyeyim moderatör arkadaşlar izin verirse veririm.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    termosa doldurmak iyi fikirmiş. Benim işim bilgisayar başında
    @espresso, benzeri hayat akisimiz var. Onceki sayfalarda fotografini attigim sapli "Thermos" marka seyi siddetle tavsiye ederim. Bir tane kaybettim. Bir tane eskittim. Evde iki, iste bir tane var... Eve bir tane daha alasim var.

Kahve icin bir tane yetiyor da, cay yapinca iki tanesine dolduruyorum. Birini yavas yavas, digerini 4-5 saat sonra tuketiyorum. Hala sicak oluyor (dumanli dumanli) ve demlikte beklemedigi icin de aci olmuyor. Ama kahve icin ayri, cay icin ayri mug kullanmak en iyisi...

Bir de: Eger makina suyu yuksek sicaklikta isitip yapmadiysa kahveyi, kahve mug'in icinde dahi olsa 2-3 saat sonra tadi eksiyor, sicak kalmasina ragmen... Ama iyi makinada yapilan kahvenin tadi 4 saat sonra dahi cok bozulmuyor mug'da... Bu da boyle ilginc bir deneyimim oldu.

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)