Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

MT Fitness-Vücut Geliştirmeyle İlgilenenler (Koca Oğlanlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Ben de önceden yaptım ve bir süre ara verdim. Ramazan dolayısıyla zaten hiç yapamıyorum ama ramazan çıksın bayram falan ve tam gaz tekrardan başlayacağım alt yapı var zaten.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimsenin dikkat etmediği konuya parmak basayım dedim arkadaşlar.İİ güzel Aminoasit protein tozu mass diyorsunuzda bunları üreten firmaların hepsi yabancı ve bu ürünlerin çoğunun içine domuz jelatini giriyor bunu biliyormuydunuz...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin dikkat etmediği konuya parmak basayım dedim arkadaşlar.İİ güzel Aminoasit protein tozu mass diyorsunuzda bunları üreten firmaların hepsi yabancı ve bu ürünlerin çoğunun içine domuz jelatini giriyor bunu biliyormuydunuz...
    Bunu demeyeydin iyiydi. Şimdi bilerek kullanmak zorunda kalıcaklar.
    Alper Kaya bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İspat edebilir misiniz ? 4 senedir bodybuilding yapıyorum. Yıllardır böyle şeyler duyuyorum. Hiç içeriğini okudunuz mu ? Ben okuduklarımda böyle birşeye sartlamadım.
    Biff amino ve benzeri kapsül tarzı ürünlerde dana yada domuz jelatini kullanılabileceği doğrudur. Ama protein tozlarında bunu iddia edemezsiniz.
    Genelde soy, yumurta ve süt proteinleri kullanılıyor. Son zamanlarda Amix diye bir marka Beef protein tozu çıkardı yada bizde de satışa sunuldu. Bun bir şüphe uyanabilir insanda ama diğer ürünlerde asla. Velevki şüpheye düştünüz VEGAN'lar için protein tozları mevcut.
    Burda içeriğini tam olarak bilmediğiniz ve kullanmadığınız şeyler hakkında insanları korkutmayalım lütfen.
    Umarım kötü bir anlam çıkarmassınız yazdıklarımdan ama bu durum böyle ne zaman bodyci yada fitnessçılara böyle sorular yöneltilse üzülüyorum.
    Tercih bizim tercihimiz ve kör cahil değiliz artık. okuyoruz araştırıyoruz.
    gobsistem bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Protein tozu, amino asit vs gibi şeylerin yanından geçmem. Özellikle amino asitler enerji veriyor ve beni gibi maraton koşan sporculara vücudun ne zaman durması gerektiğini söylemesine izin vermiyor. Sonuç olarak yarış ambulansta bitebilir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Protein tozu amino asit vs alasını kullandım. Kesinlike söyleyebilirim ki tamamen ticari ürünler. Yani insanın bilinç altında amino asit alırsam kaslarım gelişecek düşüncesini oluşturuyorlar. Ancak doğal beslenmenin kas gelişimine etkisi supplement etkisindan kesinlikle daha fazla. O posterlerde gördüğümüz adamlar varya hani suplement firmalarının reklam yüzü olanlar, onlar suplementlarla değil steroidlerle kaslarını geliştiriyorlar.
    xawa ve cece89 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Blackeagletr ın dediklerinin hepsine katılıyorum.
    49 yaşındayım ve 2,5 yıldır düzenli spor yapıyorum geçmişte lise ve Üniversitede lisanslı olarak atletizm yaptım,sonra ara verdim,bünyeye bolca sigara ve içki girdi,1,5 yıldır sigara içmiyorum ve içki de eser miktarda.
    178 boyundayım,son 6 ayda 15 kilo verdim ve 95 kilodan 80 kiloya indim.
    Sporu bir hayat tarzı olarak benimseyemiyorsak vücut geliştirmeye çalışmak anlamsız,çünkü kazandığımız hacmi koruyamayız.
    ben öyle iki ayda baklava,üç ayda full adonis olayına da inanmıyorum,spor altyapısı sağlam olmayan adamlarda olmuyor o,altyapı varsa zaten baklava gizlenmiştir bir yerde.
    genetik yapımızın da vücut geliştirmede çok önemli bir yeri var,dar omuzlu,astenik bir adamdan çok geniş omuzlu kaslı bir adam olabilmesi neredeyse imkansız,vücut daha şekilli,kaslar daha belirgin olabiliyor ama nihayetinde genetik gerçekleri de kabul etmek gerekiyor.
    beslenme konusu çok önemli,vücut geliştireceğim diye her gün bir kilo tavuk eti yiyen adam bana göre sağlığını sabote ediyordur.herşeyin kararını,ölçüsünü bilmek gerek.
    kendi hesabıma vücut geliştirmeyi çok hacimli olmak icin değil,sağlıklı bir vücuda sahip olarak yaşam kalitesini arttırmak icin (vücuttaki kas oranını arttırıp yağ oranını azaltmak) icin çalışıyorum,yoksa bu yaştan sonra omuzlar 160 cm olsa etraftan kızlar üzerime mi atlayacaklar
    tiawern, polo34, Blackeagletr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    fitnessa yazıldım, hoca ölçülerimi aldı ve "buradaki herkes senin gibi olmak istiyor" dedi, ben de bıraktım o işi
    rahmi34, xawa ve chetaq bunu beğendiler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Protein tozu amino asit vs alasını kullandım. Kesinlike söyleyebilirim ki tamamen ticari ürünler. Yani insanın bilinç altında amino asit alırsam kaslarım gelişecek düşüncesini oluşturuyorlar. Ancak doğal beslenmenin kas gelişimine etkisi supplement etkisindan kesinlikle daha fazla. O posterlerde gördüğümüz adamlar varya hani suplement firmalarının reklam yüzü olanlar, onlar suplementlarla değil steroidlerle kaslarını geliştiriyorlar.

belli bir noktaya kadar insanın günlük yiyeceklerinden yada doğal besinlerden alabileceği protein miktarı sınırlıdır..vücut o seviyeye geldikten sonra kasların gelişimine devam edebilmesi için yapı taşı olan protein ister...onun için dışardan kesinlikle ve kesinlikle protein takviyesi gereklidir. tabi bu takviye dediğim sınıra gelenler için...o sınırda bile gayet güzel bir vücut oluyor...daha ilerlemek isteyenler ise protein takviyesi almalı...ister peynir suyu iç ister toz al..bu işin matematiği bu, satılanlar da gayet doğal ürünler...

Motosikleti
    Ducati 797
    100 gram fıstıkta yaklaşık 30 g protein var, her antrenmanda 100 g fıstık yesek yetmez mi?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    30 gram protein çok çok abartı bir rakam bence..tabi bunu alırken yağ ve karbonhidrat almamak da gerekiyor...proteinin ayıklayabilirsen ne ala

proteini alırken hayvansal ve bitkisel protein dengesinin de kurulması gerekli...inşaatın betonuyla demiri gibi düşün..biri olmadan diğer işe yaramaz...yanlış olabilir ama dediğim limite gelindiği zaman günlük protein ancak 4 tavuk, 5 tabak bulgur baklagiller 5-6 yumurtadan karşılayabiliyosun gibi düşün ( miktarları attım tabi ama bu seviyede)..böyle bir beslenme mümkün olmadığı için mecburen tozlara başvuruluyor...

bu tozların hiç bir kimyasal olayı yok...

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 gram fıstıkta yaklaşık 30 g protein var, her antrenmanda 100 g fıstık yesek yetmez mi?
    Evet proteın cok ama yağ oranı da cok yüksek %55-60 cıvarı yağ var
    Bu da istenmeyecek kadar yüksek

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı dreamcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet proteın cok ama yağ oranı da cok yüksek %55-60 cıvarı yağ var
    Bu da istenmeyecek kadar yüksek
    yağ oranının yüksekliği protein sentezine olumsuz etki yaptığı için mi kötü, vücuda fazla yağ girdiği için mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yağ oranının yüksekliği protein sentezine olumsuz etki yaptığı için mi kötü, vücuda fazla yağ girdiği için mi?
    vücutta zaten fazla yağ varken,yeniden yüklemenin çok mantığı yok,

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    yapacaksan tam yap, yarım bırakacaksan hiç başlama,
    lise yıllarında sabah bir saat akşam bir saat şınav mekik barfix dambıl çalışıyordum tabi kendi kafama göre arttırarak yapıyordum
    2 yıl civarında devam ettim sonra bıraktım 12 yıldan buyana yapmıyorum kiloyu direk omuz sırt göğüs bölgesinden alıyorum hafif sarkmalar oluyor
    yapıyorsan ölene kadar devam edeceksin

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Profesyonel Vg uğraşıp yarışmalara katılan ya da katılşmayıp yine prof, düşünenler istisna, onları saymazsak, Sağlıklı, atletik fit ve kaslı bir vücudum olsun diyen kardeşler; yağ, tuz, şeker, un, abur cuburu kesip düzenli beslenmek, düzenli istirahat ve düzenli ağırlık ve cardio antrmanları bu işin formülüdür. çok kasmaya gerek yok sadece bunlarla ideal erkek bedenine kavuşmak çok basittir.
    DusenAdam, tiawern ve Onurhan D bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu Vucut geliştirme olayında(kas, güç kazanmak ve form tutmak daha doğru bi tanım) bunu en aşşagı 2-3 yıl yapamıcaklar için aşırı büyük kasların, yüksek ağırlıklarla zorlamanın ve hacimlenmenin aynı hızla yok olmak anlamına geldiğini ve niye böyle olduğunun anlaşılması gerekiyor.

Yani bu konu amino asitler protein tozları faydalımı yoksa bir para tuzağımı sorularından çok daha önemli bi konu bu.

Aşırı bir gazla, hırsla başlayıp genetiğinin verdiği avantajla ve beslenmeyide yüksek oranda doğrulanarına uyarak çalışan bazı kişiler(çok azdır bu örnekler) gerçekten 4-5 ayda oldukça iyi bir seviyeye güce ve görüntüye kavuşabilirler. Ama bu süre zarfında eforlarının ve sabırlarının sonuna geldiklerinden çoğu bir anda bırakırlar. Kas ve güç kaybı kazançları kadar hızlı olur. elde var sıfır

Peki insan bünyesi niye bu kadar zor yapılan kasları yok etmeye başlar?

Çünkü normal yaşamda o kasların yüzde 90 ına ihtiyaç yoktur... Ve normal hacminizden gücünüzden ne kadar ileri giderseniz vucudun normale dönme isteği o kadar artar.

Bunun için illa 48 cm kolum olacak 35 kg lik dumbell kaldırıp 160 kilo benç basıcam hedefleri ile çalışmak sürükli hacim arttırmak en büyük yanlıştır. Çünkü korumak için yarı- pro olmak ve uzun saatler emekler gerekir beslenmeside dahil ve bu imkansıza yakındır.

Yani demek istediğim 1.80 bi kişi için max 82 kilo idealdir. Veya 1.75 için 75-78 kg. Amaç Bu kilolara inip/çıkıp ideal güce ve kondisyona çaışmak olmalıdır. Ve antremanda doğru ağırlıklar ve tekrar sayıları ile çalışmak yeterlidir. Bunu beslenmenin temel ilkelerine de biraz uyarak desteklersek plajda kıskanılan bi görüntü olur.

Yani kısaca Ego şişirmek içi hepimiz 1-1.5 yıl giderek iyi sonuçlar alabiliriz ama koruyamayız. Bunu daha normal kilomuzda ve hacimlerde yaparsak hayat tarzına dönüştürmek ve sağlıklı kalmak devamlılık mümkün olur.
    iptaluyelik02 ve Seko bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İnsanın kendi vücüduna uygun sporu yapması çok önemli. Ben de bir yıl düzenli vücut geliştirme yaptım ama bir yerden sonra ilerletemedim. İnce yapılı, atletik ve yağ oranı çok düşük (%10) bir adamdım. Bruce Lee tipi yani. Vücut geliştirmenin aksine kaslarımın yüksek kilo az tekrar yerine kararında kilo ve daha fazla tekrarla daha güzel ve atletik olduğunu farkettim. Daha doğrusu bana ağırlık yaramıyor, onun yerine ağırlıksız yapılan egzersizler iyi geliyor. 100 sene çalışsam iri yarı kaslı birine dönüşmem mümkün değil. O sebepten şu anda 3 yıldır Wing Chun yapıyorum (Kung Fu'nun bir türü) ve kaslarım tam istediğim gibi oldu (örümcek adam gibisinden ). Üstelik bir ay hiç çalışmasanız bile ilk antremanda hemen eski hallerine dönüyorlar ve evde de çalışabiliyorsunuz. İnsan kendini kuş gibi hissediyor.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vücutta zaten fazla yağ varken,yeniden yüklemenin çok mantığı yok,
    ben de isterim mete gibi göbeğim olsun, hart hart kaşıyayım ama yok abi, ne yağı?
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben de isterim mete gibi göbeğim olsun, hart hart kaşıyayım ama yok abi, ne yağı?
    benim göbeği sana vereyim,istediğin hastanede nakletsinler,üste para bile veririm
    40 yaşından sonra istemesen de olur merak etme.
    Metenin ki sahibinin sevmek zorunda olduğu bir göbek,adamın dünyası yeme içme üzerine kurulu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)