Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karavan-Kemper severler

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anatolia'da yenen İnegöl köftesinden sonra beğendiler mi bari?
    1100 euro dur fiyati.Daha ucuzlarida var tabi ama bu icime yatti.

---------- Post added at 09:45 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

http://www.ebay.com/itm/ZODI-CAMPING...#ht_500wt_1202
    Bu urun hakkinda fikirleriniz?
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Fiyatı duyunca daha da cazip daha da sevimli geldi.

Duş hakkındaysa; sıfırının fiyatı burada 87$'mış. Bu ilandaki satıcı 29$'dan başlatmış, muhtemelen kabul edeceği fiyat da bunun daha üstünde. Ayrıca Amerika içine bile 19$-29$ gibi fiyatlar vermiş ki, Avrupa'ya kargolamada oldukça daha fazlasını isteyecektir. Ürün hakkında fikrim olmasa da, astarı yüzünden pahalıya çıkacak gibi...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Fiyatı duyunca daha da cazip daha da sevimli geldi.

Duş hakkındaysa; sıfırının fiyatı burada 87$'mış. Bu ilandaki satıcı 29$'dan başlatmış, muhtemelen kabul edeceği fiyat da bunun daha üstünde. Ayrıca Amerika içine bile 19$-29$ gibi fiyatlar vermiş ki, Avrupa'ya kargolamada oldukça daha fazlasını isteyecektir. Ürün hakkında fikrim olmasa da, astarı yüzünden pahalıya çıkacak gibi...
    Bende farkettim,sadece ornek olsun diye yazdim.Bu tarz birsey bana uyacaktir.normal 177 dolar civari fiyatlar.Daha uygun birsey bulursam alirim heralde.Benim tam olarak istedigim suyu gas ile isitan bir sistem.Karavanin gasina baglarim diye dusunuyorum cunki.
    RIDE or DIE

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bulgaristan'da bulmak daha kolay değil mi o tip şeyleri? Karavan tatillerinin ciddi taşep gördüğü ve hala bir kültür olarak devam ettiği bir yer sonuçta, daha pratik ve daha uygun fiyatlı çözümler bulunabilse gerek...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedenki o 12 voltluk aletin cekecegi elektrik nedir ki?olmazsa her banyodan snra arabayla iki tur atariz aku sarj olmasi icin.benim asil merak ettigim o kucuck alet yeteri kadar isitirmi?

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

kardes bende cadirla kampa gitmisimdir.gercekten anlatimaz bir zevk ama bu benim cocukluktan beri istedigim birseydi.
    Arzular şelale tabi saygılar. Ama bana hantal geliyor karavan işi. Maddi kısmıda cabası.. Tercih meselesi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Bulgaristan'da bulmak daha kolay değil mi o tip şeyleri? Karavan tatillerinin ciddi taşep gördüğü ve hala bir kültür olarak devam ettiği bir yer sonuçta, daha pratik ve daha uygun fiyatlı çözümler bulunabilse gerek...
    vallahi bilemiyorum.Bulgaristan da arastirmadim henuz.Gerci ben ne gibi birsey aradigimdan da emin degilim.Ihtiyacim olan gaz ile suyu isitan portatif olmasada olur yani karavana kurup o sekilde sabit kalacak bir sistem.Turkiye de bu tarz aletler yok mudur?
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Simdilik 50 litrelik bir su bidonu koyup,elektrik ile suyu isitan
    su aletlerden koyarim.Nasilsa hemen hemen her kamp yerinde elektrik veriyorlar.Ayrica bunlarin 12 v ile calisani da var.15 euro yada suyu sirkolize eden 12 v ile calisan su portativ kamp duslarindan alirim.Dus sorununu da bu sekilde cozerim.Daha sonra hesapli bir sistem bulursam alirim.Carsamba gunu de karavan tuvaleti gidip alacagim.Bizim karavandakini saticilar araklaryip ayri satmislar herhalde.
    RIDE or DIE

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    seninki tam profesyonel ama elin adamını görüyonmu banyoyu koyamamış:D benim karavandaki banyo orjinal kac yere gittim adamlar yok boyunu kesemeyiz yok bilmem ne diye duşa kabin uyduramadı bende tek tek kendim tasarladım yaptım en zorda banyoyu yapmaktı halada zaten eksikleri var müsait olunca onlarıda yapcak birde tipik karavanlarda yemek masası falan var yatagı pek lüzümlü görmüyolar evli barklı adamım beni kesmez portatif yatak
    Motosiklet mucidi

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    McWarnaly,Belçika'ya tekrar gelmeyi düşünüyorum en azından kısa bir sürede olsa,inşallah tanışmak nasip olur. Bu arada camping muhabbetini görünce aklıma Opglabbeek(Limburg) geldi
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hocam karavancılıkla ilgili bu siteden çok sağlam bilgiler alabilirsin.
    http://www.gezenbilir.com/
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninki tam profesyonel ama elin adamını görüyonmu banyoyu koyamamış:D benim karavandaki banyo orjinal kac yere gittim adamlar yok boyunu kesemeyiz yok bilmem ne diye duşa kabin uyduramadı bende tek tek kendim tasarladım yaptım en zorda banyoyu yapmaktı halada zaten eksikleri var müsait olunca onlarıda yapcak birde tipik karavanlarda yemek masası falan var yatagı pek lüzümlü görmüyolar evli barklı adamım beni kesmez portatif yatak
    Yok usta bende uydururum birseyler de,henuz karavani gormedim.Internetten buldum parayi gonderdim.Babam da gidip aldi.Bu yaz vakit olursa bende banyoyu yapacagim.

---------- Post added at 07:47 ---------- Previous post was at 07:45 ----------

Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    McWarnaly,Belçika'ya tekrar gelmeyi düşünüyorum en azından kısa bir sürede olsa,inşallah tanışmak nasip olur. Bu arada camping muhabbetini görünce aklıma Opglabbeek(Limburg) geldi
    Kardesim gelirsen haber ver.Eger mumkunse pazar gunu.Diger gunler calisiyorum.Polislerle problemlerim oldu o yuzden bu yaz motoru memlekette brakacagim.Yani yaya kalacagim.Olsun buralarda gezeriz.

---------- Post added at 07:50 ---------- Previous post was at 07:47 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam karavancılıkla ilgili bu siteden çok sağlam bilgiler alabilirsin.
    http://www.gezenbilir.com/
    Eyvallah,aksam isten donunce incelemeye baslicam.
    RIDE or DIE

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Geen problem.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Simdilik 50 litrelik bir su bidonu koyup,elektrik ile suyu isitan http://images.gittigidiyor.com/5211/...52110334_0.jpg
    su aletlerden koyarim.Nasilsa hemen hemen her kamp yerinde elektrik veriyorlar.Ayrica bunlarin 12 v ile calisani da var.15 euro yada suyu sirkolize eden 12 v ile calisan su portativ kamp duslarindan alirim.Dus sorununu da bu sekilde cozerim.Daha sonra hesapli bir sistem bulursam alirim.Carsamba gunu de karavan tuvaleti gidip alacagim.Bizim karavandakini saticilar araklaryip ayri satmislar herhalde.
    Aman diyeyim, bundan iki tane kullandım 5 lira felandı geçen sene. Yalnız ikincisi fena gümledi banyoda, zaten güvenmiyordum da, bidon içinde suyu saat tutup ısıtıp fişten çekiyordum. Amcam zamanı gelmeden gümledi, bidonun içini simsiyah yapmıştı.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...85097343/detay

Bak şöyle gazlı ikinci el birşey bakabilirsin, yalnız bunlar iricedir ve havalandırmasını güzel bağlaman lazım!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    [QUOTE=BIYIKLI;2673331]Aman diyeyim, bundan iki tane kullandım 5 lira felandı geçen sene. Yalnız ikincisi fena gümledi banyoda, zaten güvenmiyordum da, bidon içinde suyu saat tutup ısıtıp fişten çekiyordum. Amcam zamanı gelmeden gümledi, bidonun içini simsiyah yapmıştı.

[url]http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-auer-801s

bunu da dusundum ben ama bunlar sebeke suyu ile calisiyor.karavanin 12 v luk su pompasi yeterli basinci saglayamaz.ancak disardan hortumla direk suya baglarsam calist
    RIDE or DIE

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ileride bir gün 2. el uzun şasi kapalı kasa mercedes sprinter alıp içini istediğim gibi yapıp (duş, tuvalet dahil) güneyde istediğim yerde yaşamak istiyorum.

önce yalıtım. poliüretan köpükle tüm yan, alt ve üst kısımlar kalıpla kaplanacak. komple halı döşenecek.

sürücünün arka kısmından başlayacak şekilde üst kısma ön camdan daha büyük kırılmaz camlı sunroof gibi birşey.

tüm kapılar kaynaklanacak. sadece arka sol kapı açılıp kapanabilecek.

arka sağ kapının oraya hem duş hem tuvalet olabilen duşakabinli bir bölme. hemen yanına mutfak tezgahı ve ocak. duşakabinin musluğu bölmeyle tezgaha dönebilecek. tezgahın altına küçük bi çamaşır makinesi. tezgahın üstünde gene kırılmaz camlı pencere olacak. tezgahın üstüne de dolap.

tezgahın yanına, yan kapının karşısına hidrolik açılır kasalı tek kişilik yatak, üstüne gene hidrolikle yukarı doğru kaldırabilip ranza gibi olacak şekilde "1. yatağın sırtlığı-2. yatak". bu 2. yatağın alt kısmına aşağı doğru açılıp mutfak tezgahına entegre olacak şekilde bir kısım.

sürücüye yakın olan ön tek yolcu koltuğu iptali, buraya büro tipi buzdolabı ve üstüne gerektiğinde yatağa da dönderilebilecek bi masaüstü bilgisayar. ekranın altına bir tabla ve tablanın altına monteli bilgisayar kasası. klavye fare zaten ekran gibi tablaya monte olacak. bu tabla komple tavandan raylı olacak (yolcu yatağı açıkken kullanamayacağım tabi ki).

ön tek yolcu koltuğu dönebilir olacak. yan kapının başladığı yere aşağı katlanır masa ve 1 tane de yana katlanabilen koltuk olacak. yan kapının olacağı yere gene kocaman bir pencere. tam arka kısmına kadar 30 cm enli giysi dolabı baştan başa. alt kısmına da su deposu, pompa, aküler, 3 kwlık invertör.

aracın üstü de komple güneş pili olacak. metrekare fiyatı biraz tuzlu olsa da çok işe yarar... hatta invertörle elektrikli minibüs bile yaparım ben bunu .

Motosikleti
    Selam arkadaslar,kisa bir tatilden sonra geri donmus bulunmaktayim.Bildiginiz uzere bir karavan almistim.Her neyse gercekten cok guzel ve cok saglam ama Bulgaristan in o sicaginda icinde kavrulduk.Kedimiz kacmasin diye camlari da pek acamadik.Su mobil klimalardan almaya karar verdim ama nedir? nasil calisir? bilmem.Belcika ya donunce biraz arastirma yaptim.Su linkte olan benim isimi gorur mu sizce?Bunu secmemin bir nedeni de diger mobil klimalarin arkasindan disariya baglantili bir boru cikiyor.Bunda oyle birsey yok.direk mutfak dolabinin altini iptal edip bunu monte etmeyi dusunuyorum.
    http://domo.factoryprices.nl/product...irco_14000_BTU
    RIDE or DIE

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Klimanin metreküp hesabi var.
    Bisey diyorlar ona ama unuttum.
    Yani kullanacagin alanin enini boyunu ve yuksekligini ölçüp, kaçlik bir klima alman gerektigini hesapliyorlar.
    Bence birisine önce bir devis yaptir, sonra seçersin.

Sahi geçen hafta Spa'daydim.
    Belçikadan kiz aldik.
    Artik akraba sayiliriz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selam arkadaslar,kisa bir tatilden sonra geri donmus bulunmaktayim.Bildiginiz uzere bir karavan almistim.Her neyse gercekten cok guzel ve cok saglam ama Bulgaristan in o sicaginda icinde kavrulduk.Kedimiz kacmasin diye camlari da pek acamadik.Su mobil klimalardan almaya karar verdim ama nedir? nasil calisir? bilmem.Belcika ya donunce biraz arastirma yaptim.Su linkte olan benim isimi gorur mu sizce?Bunu secmemin bir nedeni de diger mobil klimalarin arkasindan disariya baglantili bir boru cikiyor.Bunda oyle birsey yok.direk mutfak dolabinin altini iptal edip bunu monte etmeyi dusunuyorum.
    http://domo.factoryprices.nl/product...irco_14000_BTU
    Bu klima ortalama 85 metreküp alanı soğutabilir. Yani bir evdeki kat yüksekliğine göre hesap edersek 28 m² civarı olur. Karavanın ısı yalıtımı bir ev kadar olamayacağı için eve göre hesap edilenden yüksek kapasitede bir şey almak iyi olur ama bu yine de fazla gelir diye düşünüyorum. Ayrıca dışarıya boru/hortum çıkmayan mobil klima olamaz, oluşan sıcak havayı bir şekilde dışarı atmak zorunda. Zaten linkte verdiğin klimada da 1,5 metre hortumu olduğu yazılmış.
    McWarnaly bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca dışarıya boru/hortum çıkmayan mobil klima olamaz, oluşan sıcak havayı bir şekilde dışarı atmak zorunda..
    Var hocam.
    Isyerinde büroda canavar gibi kullaniyoruz.
    Su deposu gibi birsey var.
    Olayi suya çeviriyor.
    Tek derdi, ikide bir rezervuari bosaltmak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var hocam.
    Isyerinde büroda canavar gibi kullaniyoruz.
    Su deposu gibi birsey var.
    Olayi suya çeviriyor.
    Tek derdi, ikide bir rezervuari bosaltmak.
    Su deposu bu linkteki gibi hortumu olan klimalarda da var, zaten bütün klimalarda su oluşur ama split klimalarda dış ünite dışarıda olduğu için su dışarı atılır. Bunlarda dış ünite olmadığı için suyu biriktirir. Hani işin uzmanı değilim ama klima soğutma yaparken dış ünitesi ısınır, ısıtma yaparken dış ünitesi soğur. Mobil klimalarda dış ünitede olması gereken kompresör de içeride olduğu için oluşan sıcak havayı atması için bir hortum olur. İçinde kompresör olan cihaz sıcaklığı bir şekilde atmak zorunda. Şimdilerde gizli olan ama eskiden buzdolaplarının arkasında gördüğümüz tellerin de amacı bu. Buzdolabının kompresörü, dolayısıyla ısınması düşük olduğu için dışarı hava üflemek zorunda kalmıyor.

Merak ettim, marka/modeli nedir? Böyle bir şey olması benim de çok işime gelir. Mobil klima almayı düşünüp de hortumu dert ediyorum çünkü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)