Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Karavan-Kemper severler

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar forumda buna benzer bir baslik bulamadim bari ben acayim dedim.6 yasindan beri karavan hayalim vardi.En sonunda gerceklestirdik cok sukur.Simdi tecrubeli arkadaslar varsa bilgi paylasirlarsa sevinirim.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    bende caretta istiyorum ama su aralar zor :(
    Hayirli olsun resim vs ekler ozelliklerindwn bahsederseniz daha guzel olur.

Motosikleti
    Chateau cantara 908 aldim.Eski model ama cok temiz.Basangic icin yeterlidir.Daha sonra iyi bir kemper almayi dusunuyorum.

---------- Post added at 01:32 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Resimler karavani aldigim siteden indirdim.Acikcasi henuz gormedim karavani.Cunki su anda Belcika dayim.Karavani Bulgaristan dan aldik.Babam gidip evin onune cekti.Kismetse mayista birkac gunlugune kampa gitmeyi planliyoruz.Ha bu arada orjinal banyo yok.Kendim yapmayi dusunuyorum.Tecrubeli biri varsa yardimci olabilir mi?
    RIDE or DIE

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    gule gule kullan , orjinalinde banyo yok ise, disari portatif banyo yapabilirsin. Sicak suyu da bu kucuk hizli su isiticalarindan kullanbilirsin.

Karavanin ic yapisinda sunta vardir, suntanin disi fiber glass ile kaplidir. Icerdeki su hep icerde sikisir kalir. Yapacagin banyo sizdirmazlik icin dogru yapilmaz ise, karavani zamanla curutur. Yikanir iken suya cok dikkat edemezsin, her yere sicrar.

Karli kis gunlerinde karavanda banyo yapacagini pek sanmam.

Zaten bir cok karavan otoparkinda ucretli yada ucretsiz banyo ve sicak su vardir. Bosuna aracina bunu ekleyip yer kaybetme.

Portatif banyonu kur, su zaten topraga akar karisir gider.

Yanliz oldugun yerlerde zaten kabini bile kurmana gerek yok. Dusu camdan cikar, ve yikan. Hizli ve pratik tir.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    bu tip karavan ile yola çıkmak bana pek pratik gelmiyor. avrupadan gelen karavacılarda artık genelde mobil karavan kullanıyor.. romork turu
    karavanla seyehat tehlikeli olabilir yolların durumu malumunuz

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ne gerek var yahu bunlara.
    Çadır candır canandır
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gule gule kullan , orjinalinde banyo yok ise, disari portatif banyo yapabilirsin. Sicak suyu da bu kucuk hizli su isiticalarindan kullanbilirsin.

http://r.b5z.net/i/u/10008036/i/Zodi...r_Features.jpg

http://www.bajataco.com/shower2.jpg

Karavanin ic yapisinda sunta vardir, suntanin disi fiber glass ile kaplidir. Icerdeki su hep icerde sikisir kalir. Yapacagin banyo sizdirmazlik icin dogru yapilmaz ise, karavani zamanla curutur. Yikanir iken suya cok dikkat edemezsin, her yere sicrar.

Karli kis gunlerinde karavanda banyo yapacagini pek sanmam.

Zaten bir cok karavan otoparkinda ucretli yada ucretsiz banyo ve sicak su vardir. Bosuna aracina bunu ekleyip yer kaybetme.

Portatif banyonu kur, su zaten topraga akar karisir gider.

Yanliz oldugun yerlerde zaten kabini bile kurmana gerek yok. Dusu camdan cikar, ve yikan. Hizli ve pratik tir.
    cok tesekkur ederim.karavanda tuvalet icin ayrilmis kucuk bir bolum var orayi banyo olarak tasarlamak istiyorum.icine dus kabin tarzi birsey yapmak istiyorum.suyu nasil isitacagimi dusunuyordum.gonderdigin bu isitici tam aradigim sey.fiyatlari nedir acaba?
    RIDE or DIE

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    aile olunca çadır zor.

Motosikleti
    Alıntı scooterist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip karavan ile yola çıkmak bana pek pratik gelmiyor. avrupadan gelen karavacılarda artık genelde mobil karavan kullanıyor.. romork turu
    karavanla seyehat tehlikeli olabilir yolların durumu malumunuz
    haklisin aslinda ama mobil karavanlar cok pahali.bende 1 ay kalip ucakla donecegim.15-20 bin euro verip sadece 1 ay kullanip butun yil yatmasida pek mantikli degil.ama herseyde oldugu gibi avantajlari ve dezavantajlari da var.

---------- Post added at 05:36 ---------- Previous post was at 03:43 ----------

Ben su isitma kitlerinden buldum ama acaba yeterli olacakmidir?Akuyu cabuk bitirir mi?ve bunlarin gas ile calisan versiyonu var midir?
    http://www.ebay.com/itm/Ring-12v-Por...#ht_1501wt_952
    RIDE or DIE

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu buldugun akuye baglanmıyorki pil ile calisiyor. Bence tam senlik. Gaz demek kombi demek , bence gereksiz agirlik ve tehlike. Akuyu bitirmez, eger akun iyi ise. Uzerinde elektrik degerlerini oku. Mars motoru bile bundan daha fazla elektrik cekiyordur.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Bu buldugun akuye baglanmıyorki pil ile calisiyor. Bence tam senlik. Gaz demek kombi demek , bence gereksiz agirlik ve tehlike. Akuyu bitirmez, eger akun iyi ise. Uzerinde elektrik degerlerini oku. Mars motoru bile bundan daha fazla elektrik cekiyordur.
    yok kardes 12 v ile calisiyor.hadi akuyu cabuk bitirmez diyorsun tamam ama acaba suyu iyi isitirmi?yada sadece ilik yapar?birde karavanin su deposu on tarafta bunun hortumu kisa ben hortumu 5 metre daha uzatirsam suyu cekebilirmi ve normal calisirmi?fiyati uygun yoksa.
    RIDE or DIE

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar forumda buna benzer bir baslik bulamadim bari ben acayim dedim.6 yasindan beri karavan hayalim vardi.En sonunda gerceklestirdik cok sukur.Simdi tecrubeli arkadaslar varsa bilgi paylasirlarsa sevinirim.
    üstad sen 1000-2000 euroluk bi araç bakmıyo muydun panelvan gibi bişey...

luthier76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Naked :)
    Valla bizim işyerinde elektrikli bir şofben var. O bile suyu fazla açarsanız ılık akıyor. Az açarsanız da öle kaynar su akmıyor. O aletten de fazla bişey beklememek lazım.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu şu karavanların tepesine hem sıcak su için hemde elektrik üretmek için neden güneş paneli koymazlar bir türlü anlam veremem

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    su için olan maliyeti kurtarırda elektrik için olan kurtarmaz sanırım...yoksa sisteme karavan takmış gibi olur

Motosikleti
    evet ucuz bir arac bakiyorum 1000 euroluk birsey.benzin istiyordum ama burada benzin 2 euro ya dayandi.o yuzden disele yoneldim.

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bizim işyerinde elektrikli bir şofben var. O bile suyu fazla açarsanız ılık akıyor. Az açarsanız da öle kaynar su akmıyor. O aletten de fazla bişey beklememek lazım.
    memlekette bizim banyoda da elektrikli sofben var acikcasi memnunuz suyu iyi isitiyor ama 220 volt ile calistigi icin olmali.

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu şu karavanların tepesine hem sıcak su için hemde elektrik üretmek için neden güneş paneli koymazlar bir türlü anlam veremem
    gunes paneli mantikli aslinda ama ne o paneli taktiracak vaktim nede o kadar para vermeye niyetim var.biraz arastirdim benim isime yarayacak birsey hemen hemen 1000 euro.ben zaten karavani o fiyata aldim.bu yaz zaten 10 gunluk bir kamp gezisi planliyoruz zaten gidecegimiz yerde de banyo var.hiz olmazsa karavanin ustune bir bidon koyup siyaha boyarim.ama oyle ufak uygun fiyatli bir cozum olsa tercihimdir.
    RIDE or DIE

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    5 yıldır evliyim.. Balayı hariç 2 yaz tatilimizi cadırda geçirdik.. Cadır ayrılacalıktır. Cadır candır. Cadır özgürlüktür.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su için olan maliyeti kurtarırda elektrik için olan kurtarmaz sanırım...yoksa sisteme karavan takmış gibi olur
    nedenki o 12 voltluk aletin cekecegi elektrik nedir ki?olmazsa her banyodan snra arabayla iki tur atariz aku sarj olmasi icin.benim asil merak ettigim o kucuck alet yeteri kadar isitirmi?

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 yıldır evliyim.. Balayı hariç 2 yaz tatilimizi cadırda geçirdik.. Cadır ayrılacalıktır. Cadır candır. Cadır özgürlüktür.
    kardes bende cadirla kampa gitmisimdir.gercekten anlatimaz bir zevk ama bu benim cocukluktan beri istedigim birseydi.
    RIDE or DIE

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanmam yav onun çatısı büyüklüğünde güneş panelinden adamlar elektrikli araba yapıyor. (itü arıba güneş enerjili arabaları) eh aynı ebatta olduğunu ve araba çalıştırmayacağımızı düşünürsek bana çok da verimsiz gelmiyor

Motosikleti
    Haklisin kardes hem pilli hemde cakmak yuvasindan guc ile calisiyorumus.internette guc degerlerini vs bulamadim.Alacagim ama suyu iyi isitacagindan emin degilim.Ayar dugmesi vs varmidir acaba?Aklima su geldi:soguk su deposunun yanina o bir su deposu daha koyayim.12 v ile suyu isitan bir sistem koyacagim bu bidondaki suyu isitmak icin (http://www.ebay.com/itm/12-volt-600-...13wt_952).cift musluk baglarim banyoya birine sicak birine soguk su.Eger fazla sicak olursa soguk suyu biraz acip ilinmasini saglamak.Orjinal banyolar gibi.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)