Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu’ndan Somali’ye büyük destek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun, İddaa’dan isim hakkı olarak kazandığı paranın 350 bin liralık bölümünü açlık ve susuzlukla mücadele eden Somali halkına gönderdiği ortaya çıktı.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından paylaştığı bilgide, Sofuoğlu’nun, Van Depremi’nden birkaç gün önce Somali halkı için 350 bin liralık yardımda bulunduğunu duyurdu.

Milli motosikletçinin 2009 ve 2010 yılında İddaa’dan isim hakkı olarak gelen yaklaşık 1,5 milyon lirayı almayacağını ve ihtiyaç sahiplerine dağıtacağını duyurduğunu aktaran Uçar, “Şampiyon, bu parayı motosikleti olmayan yarışçılara motosiklet, evi bulunmayanlara ev alımında kullandı. Ayrıca Sakarya’da okul, Kırgızistan’da cami yaptırdı” bilgilerini paylaştı.

Bekir Yunus Uçar ayrıca, “Motor sporlarındaki ülkemizi başarıyla temsil eden tek sporcumuz olan Kenan Sofuoğlu, bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı dinleterek de, Türkiye’nin uluslararası alanda en iyi şekilde tanıtımını yapmış ve yapmaya da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    "Forza Somali!!!" Ne diyelim...
    #sürenadam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    "Sağ elin verdiğini sol el görmesin" diye bir atasözümüz var ya...

Helal olsun!

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi yandan cok kiziyorum su parayi alip kariyerine azcik yatirim yapmiyor diye,
    bi yandan da adamin dini inancidir,
    yaptigi islerde cok guzel isler,
    agzimi acamiyorum.
    We are many...

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sağ elin verdiğini sol el görmesin" diye bir atasözümüz var ya...

Helal olsun!
    kenan bunu dile getirmedi hıçbir yaptığı yardımı söylemez ,federasyon başkanı twıt te paylaşınca haber cıktı ortayı ortaya,bunun gibi birçok yardımı olduğunu bunu tiitizlikle sakladını biliyorum ,ee ünlü bir sporcu olunca basına sızıyor

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    mevlam güç versin rakiplerini alt etsin .sayılarını artırsın böyle ahlaklı yardımsever kenanların . En buyuk yatırmı yapıyor. gençliğimi kenanla görüyorum her vakitte dua ediyorum.

somali, insanlığın dramı, gerçekten bize şuan yaşadığımız hayatın nasıl değrli olduğunu ifade ettirmekte.
    ama orası bir ülke bir yönetimi bir idaresi olmalı bir sistemi olmalı yılardır hep aynı somali özellikle ramazanda istismar gibide hissediyorum.
    ya okadar dünyayı yöneten süper güçler varken
    neden bir sistem kuramıyorlar somaliye de millet kırılmasın adamlar bizim insanlarımızı mallarımızı gemilerimizi rehin alsın ben birde yardım göndereyim
    bana göre inanılır gibi değil
    oraya yardımı gitsin başbakan göndersin
    sen türksün önce vatan
    ya ne diyim
    onun parası bu seni ilglendirmez diyebilirsiniz
    bu yazıma tepki verebilirsiniz ama ülkemde o kadar çok ihtiyaçsahibi kurum varki
    yinede tebrik ediyorum, durumu müsait olupta yardım, bağış kelimesini sevmeyenleri de kınıyorum

Allah kabul etsin. Ayrıca bunu şova dönüştürmediği için de tebrik ediyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Doğru olan da buydu zaten. Tamam parayı kendin kullanmak istemesen de almayıp bırakmak doğru değil. Al, kendin kullanmasan da hayır işinde kullan başkalarına faydası dokunsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)