Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pistte 200 km hızla ölüme gitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    http://www.trafikhaber.com/trafik-ka...kaza-1-olu.htm

arkadaşlar kaza anında birisi video kaydı yapıyormuş buyrun ..
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm uluslararası organize yarışlardaki pist emniyetine bir bakın; pist kullanımı harici tüm araçlar bariyer arkasında korunaklı bir bölmededir. Motosiklet ya da formula pilotu olsun saliselik bir dalgınlık ya da refleks eksikliğinde kaza yapabilir. Bu emniyet kuralları bu tür durumların doğurduğu sonuçlar sayesinde geliştirildi ve uygulamaya konuldu. Kesinlikle pist denetimsizliğinden ve vurdumduymazlandığından kaynaklandığını düşünüyorum.

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu görüntü çok iyi oldu. Kamera sabit olduğuna göre güvenlik kamerası gibi birşey herhalde.

İlk izleyince bu pistten olsa olsa "rc model yarış pisti olur" diye düşündüm. Burada hız tutkusunu yaşamak ne kadar mümkün olur bilmiyorum.Ybr 125 le falan olabilir belki.

Bir de fotoğraftaki kişinin 50 yaşında olduğuna inanmak zor.Eski bir fotoğrafı mı acaba?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

minibüsü eleştirdik ama karşısı duvar be abi.düzlüğün sonunda 3metre yüksekliğinde duvar var.sanki virajı alamayan oraya patlasın diye yapılmış.bu nasıl bi mantıktır
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    minibüsü eleştirdik ama karşısı duvar be abi.düzlüğün sonunda 3metre yüksekliğinde duvar var.sanki virajı alamayan oraya patlasın diye yapılmış.bu nasıl bi mantıktır
    Gördüğüm kadarıyle minübüsün ön kaputu açık..Çarpma anında kapanıyor.... Sanırım tamirat falan yapılıyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu adam pistin disindan geliyor!!!
    Nasil is bu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Karşısı tabela.... Ama önünde lastiklerden bariyer var.... En azından yumuşatırdı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:46 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil is bu?
    benim koyduğum linkteki kazaya bakarsan hızlı bir sol var.... Orda pistin dışına çıkıyor..... Toprak..Kum falan değil.... Hızında en ufak bir düşme olmuyor....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=alp_tunay;2391736]Karşısı tabela.... Ama önünde lastiklerden bariyer var.... En azından yumuşatırdı...[COLOR="Silver"]

bana sonucu çok daha vahim olurdu gibi geldi. o karşıdaki şeyler tabelamı duvarmı acaba? grafiti çizilmiş duvarlara benzettim ben ama
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasil is bu?
    Kardeşim orası PİST. En absürd kazaya bile hazırlıklı olacaksın. Senin kafayla düşünürsek ALLAH KELAM yani...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sadece resimlere bakıldığında minibüse arkadan çarpıldığı sanılıyor ama yandan çarpmış ,
    geldiği yönde ne var ki son sürat yoldan çıkıpta oraya kadar geliyor...

mekanı cennet olsun...

bana sonucu çok daha vahim olurdu gibi geldi. o karşıdaki şeyler tabelamı duvarmı acaba? grafiti çizilmiş duvarlara benzettim ben ama
    daha vahim iki kere ölmek gibi birşey mi
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Honda
    Alp senin koydugun linki izleyemiyorum, benim tarayicilarin o siteye gicigi var.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acaba toparlarım veya yavaşlayabilirim düşüncesiyle soğukkanlı mı hareket etti...çünkü kaza yapacağını sezdiğinde kendisini motordan atmayı düşünebilirdi belki de...

allah rahmet eylesin olan oldu artık...bizler bu hadiselerden ibret almalıyız ders çıkarmalıyız..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    ne desek boş, giden gitti. bu kadar çok kaza oluyor, millet ölüyor, sakat kalıyor ama bunların hesabını soran yok arkadaş demekki. pist allaha emanet, organizasyon yok anlaşılacağı üzere, rahmetlide çok hızlıymış mininüs olmasa dahi duvara veya 20 senelik taştan lastiklere çarpacaktı çok bir şey değişmeyecekti. bu pistde dönen insanlar bunları hiçmi görmüyor, altına 15-16 bin liralık motosikleti çeken, tulum giyen herkes bu faktörleri görmeden rahat rahat dönüyor mu bu pistlerde şimdi. Cadde yerine pist de dönmek daha tehlikeli sevgili ülkemde, bunların hesabı sorulmadıkça, motosiklet kullanıcıları eğitim almadıkça bilinçlenmedikçe biz daha çok duyarız böyle haberleri, sonra suçu minibüs de ararız. Yazık...

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bu gün ikindi namazından sonra sevgili arkadaşımızı toprağa verdik.Allah gani gani rahmet eylesin ve geride bıraktıklarına sabır versin.

Öncelikle belirmek isterimki rahmetli Erkin,motosiklet yarışçısı değildi.Motosiklet yarışçısı arkadaşı ile oraya gitmişti.Kaza anında arkadaşının yarış için dizayn edilmiş motosikleti ile ve antreman yapan diğer motosiklet yarışçıları ile pistte dönmeye çalışıyordu.
    Güvenlik kamerasının görüntülerine görede hızlı sol virajda motosikleti pist dışına kaçırmış ve emanet motosiklet kullandığı içinde son ana kadar motosikleti kurtarmaya çalışmış.
    Keşke motosikleti bırakıp düşseydi ve birkaç kırıkla olayı atlatsaydı.Zira anlatılanlara göre motosikleti bırakmak için 200-250 metre bir mesafesi varmış fakat motosikleti kurtarmaya çalışmış bu mesafe içersinde.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün ikindi namazından sonra sevgili arkadaşımızı toprağa verdik.Allah gani gani rahmet eylesin ve geride bıraktıklarına sabır versin.

Öncelikle belirmek isterimki rahmetli Erkin,motosiklet yarışçısı değildi.Motosiklet yarışçısı arkadaşı ile oraya gitmişti.Kaza anında arkadaşının yarış için dizayn edilmiş motosikleti ile ve antreman yapan diğer motosiklet yarışçıları ile pistte dönmeye çalışıyordu.
    Güvenlik kamerasının görüntülerine görede hızlı sol virajda motosikleti pist dışına kaçırmış ve emanet motosiklet kullandığı içinde son ana kadar motosikleti kurtarmaya çalışmış.
    Keşke motosikleti bırakıp düşseydi ve birkaç kırıkla olayı atlatsaydı.Zira anlatılanlara göre motosikleti bırakmak için 200-250 metre bir mesafesi varmış fakat motosikleti kurtarmaya çalışmış bu mesafe içersinde.
    Hocam ben videoyu simdi tekrar izledim.
    Motosikletin görüntüde olmadigi anlarda sesi geliyor.
    Rahmetli toprak zemine girmeden önce gaz kesmis.
    Sonrasinda birden motor bagiriyor.
    Muhtemelen vites dusurmek istedi ama ayni zamanda da aragazi vermeye kalkti.
    Motosiklet birden ivmelenmis.
    Saniyorum motorda sifter var.
    Görüntü çok bisey anlamaya müsait degil ama fren yaptigina dair bir sey göremedim.
    Yani kaza sadece kendi hatasi olmayabilir.
    Fren telleri ve gaz telinin kontrol edilmesi lazim.
    Bir de arka teker, o kumdan sonra asfalta çiktiginda tutunmasi gerekirdi.
    Yani rahmetliyi motosikletin üstunden atacak siddette hemde.
    Oldukça enteresan ve teknik anlamda incelenmesi gereken bir kaza bence.

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    allah rahmet eylesin yakınlarına allah' tan sabır diliyorum... Çok üzücü bi haber hepimizin başı sağolsun.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Susarsam, düşündüklerim anlaşılır diye düşünüyorum...
    aynen bende susuyorum...

allah rahmet eylesin , yakınlarına sabırlar versin...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar bazen banada yarışçı arkadaşlarım ısrar ediyorlar sende antreman yap tabi kendi makinaları ile ama bence herkes kendi bildiği makinanın dışında başka makinaya binmemeli derim.Basit deneme sürüşleri yada eğitim amaçlı sürüşleri hariç olmak kaydıyla...Rahmetlide anladığım kadarıyla böyle bir nedenden kaza yapmış bence sonucunun bukadar acı ve ağır olmaması gerekirdi....İşte buradaki temel gerçek kaporta biziz ve ne giyersek giyelim hasar alıyoruz büyük yada küçük...Bana eğitimlerimde basit bir şey öğretilmişti kaza anında makineyi mutlaka bırak yoksa makinenin başına gelenin 2 katı senin başına gelir derlerdi...Çok acı Allah gani gani rahmet eylesin............
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Hocam ben videoyu simdi tekrar izledim.
    Motosikletin görüntüde olmadigi anlarda sesi geliyor.
    Rahmetli toprak zemine girmeden önce gaz kesmis.
    Sonrasinda birden motor bagiriyor.
    Muhtemelen vites dusurmek istedi ama ayni zamanda da aragazi vermeye kalkti.
    Motosiklet birden ivmelenmis.
    Saniyorum motorda sifter var.
    Görüntü çok bisey anlamaya müsait degil ama fren yaptigina dair bir sey göremedim.
    Yani kaza sadece kendi hatasi olmayabilir.
    Fren telleri ve gaz telinin kontrol edilmesi lazim.
    Bir de arka teker, o kumdan sonra asfalta çiktiginda tutunmasi gerekirdi.
    Yani rahmetliyi motosikletin üstunden atacak siddette hemde.
    Oldukça enteresan ve teknik anlamda incelenmesi gereken bir kaza bence.
    Sevgili coq,İzmir yarış pistini bilirmisin bilmem?Hızlı sol virajda bir bamp vardır ve çoğu motosikletin ön tekerini yerden keser.Motosikletin bağırma anı tam o bampa denk geliyor sanırım.Tahminim ön teker yerden kesildi ve sürücü istem dışı gaza yüklendi ve pistten çıktı.Sonrası malum
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    cygnus rs
    3-4 kere birşeyler yazdım ama sonra hepsini gene sildim bende susucam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)