Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul-İzmir arası 3,5 saate iniyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de başlanıp da bir türlü bitirilemeyen inşaatları düşündüğümde, köprü yapmak yerine körfezin kapanmasını beklemek daha kısa sürebilir.
    Ahahhaa..Bu iyiydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başbakanın seçim öncesi büyük bir projem var dediği şey ne olabilir ?
    Bu yaklaşık 15 sene öncenin projesi

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Bu yaklaşık 15 sene öncenin projesi
    Pardon çılgın projeden bahsetmiştim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O köprünün tam altından Dünyanın doğrultu atımlı en aktif ikinci fayı olan Kuzey Anadolu Fay hattı geçiyor..(meraklılar için birincisi San Andreas-CALI)

Şöyle açıklamaya çalışayım;
    İki kitabı masada yanyana koyduğunuzu düşünün ve ortalarına bu planlanan köprü gibi onları bir arada tutmaya çalışan bir parça bant yapıştırın..
    Kitapları elerinizle aksi istikametlere doğru birbirlerine sürttürecek şekilde itekleyin..
    Azcık bir ittirmeyle bant anında yırtılıp kopacak, deforme olacaktır..
    İşte bu köprü de tam olarak o bant konumunda olacak..

Tamam adamların benden çok daha zeki bilim insanları vardır fizibilite yapan ancak altından direk olarak canlı fay hattı geçen ve her sene ölçülebilir oranlara kayma gösteren iki kara parçasının üzerine sabit bir köprü yapmayı nasıl planlıyorlar acaba?
    Teknik açıdan cidden çok merak ettiğim bir konudur bu..

Proje aşamalarında agranti Discovery Channel'da açıklarlar muhtemelen, ancak oradan öğrenirim sanırım
    sen de baykuş gibisin ha
    uçlarına uçan balon takacaklarmış. böylece yere basmıcakmış.v
    daha da önemlisi bu balonların içinde organik gaz olacakmış
    köprünün ismi de "organikten uçan balon, selam söyle galon galon" olacakmış ama henüz resmi bir gazetede yayımlanmamış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:04 ----------

hayırdır? ülkemizin bayrağını feshedip yerine amerikanya bayrağına 1 yıldız daha ekletip mi kullandıracak
    bunu yapmayı düşünmesine şaşırmam doğrusu ama buna izin verecek insan varsa bu ülkede işte ona şaşırırım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen de baykuş gibisin ha
    uçlarına uçan balon takacaklarmış. böylece yere basmıcakmış.v
    daha da önemlisi bu balonların içinde organik gaz olacakmış
    köprünün ismi de "organikten uçan balon, selam söyle galon galon" olacakmış ama henüz resmi bir gazetede yayımlanmamış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:04 ----------

hayırdır? ülkemizin bayrağını feshedip yerine amerikanya bayrağına 1 yıldız daha ekletip mi kullandıracak
    bunu yapmayı düşünmesine şaşırmam doğrusu ama buna izin verecek insan varsa bu ülkede işte ona şaşırırım
    Cennetten arazi aldik insaata basliyoruz der kiyamet kopar yine bitmez bizde acikta kaliriz proje bu olsa gerek cok cilgin dimi.
    We are many...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gece gece gözüm o kadar görmüş

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    tren yolu yapin adam gibi de insanlar rahat rahat seyahet etsin. herşeyi otoyola bağlamak ne kadar saçma. insanları araçlarına bağlamak için herşeyi yapıyorlar bravo.
    habe habe

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'nin ikinci büyük şehri izmir değil Ankara'dır. Lütfen doğru bilgi...
    En gri şehir Ankara' dır. Her gidişimde afaganlar basıyor, gri şehir üstüme üstüme geliyor. Yahya Kemal'in dediği gibi Ankara'nın en çok istanbul'a dönüşünü seviyorum.

Şimdi diyeceksin bu adam neden durup dururken taş attı diye İkinci büyük şehir denince alerji yaptı , ondan herhalde

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Ulaştırma bakanımız ya İzmir'in nerede olduğunu bilmiyor ya da hız sınırları 150 km/s falan oldu. İstanbul - İzmir karadan kuş uçuşu yaklaşık 375 km. Yapılacak yol tahminen 500 km falan olsa 120 km/s hızla 4 saat 10 dk. sürer -ki yol arada 60-70 gibi hız sınırları da olacaktır.
    ss çileri düşünmüşledir... biliyorsunuz ki motosiklet kültürü hat safhada olan bir milletiz. Dolayısı ile vekillerimiz bakanlarımız da bunun farkındalar...

Osbourne Nickli Üyeden Alıntı
    O köprünün tam altından Dünyanın doğrultu atımlı en aktif ikinci fayı olan Kuzey Anadolu Fay hattı geçiyor..(meraklılar için birincisi San Andreas-CALI)

Şöyle açıklamaya çalışayım;
    İki kitabı masada yanyana koyduğunuzu düşünün ve ortalarına bu planlanan köprü gibi onları bir arada tutmaya çalışan bir parça bant yapıştırın..
    Kitapları elerinizle aksi istikametlere doğru birbirlerine sürttürecek şekilde itekleyin..
    Azcık bir ittirmeyle bant anında yırtılıp kopacak, deforme olacaktır..
    İşte bu köprü de tam olarak o bant konumunda olacak..

Tamam adamların benden çok daha zeki bilim insanları vardır fizibilite yapan ancak altından direk olarak canlı fay hattı geçen ve her sene ölçülebilir oranlara kayma gösteren iki kara parçasının üzerine sabit bir köprü yapmayı nasıl planlıyorlar acaba?
    Teknik açıdan cidden çok merak ettiğim bir konudur bu..

Proje aşamalarında agranti Discovery Channel'da açıklarlar muhtemelen, ancak oradan öğrenirim sanırım

binalar yapılırken ; örnek veriyorum 100 m2 lik bir zemin parça parça dökülen betonlardan yapıldığı gibi (tabiki biliyorsunuz) köprününde parça parça yapılarak esnek bağlantı elemanlarından yapılcağını biliyoruz. dünyada örneği olan bir yapıt için bu şüpheler yersiz herhalde.

Hele ki bizim yapmayacağımız ve YAP-İŞLET-DEVRET olduğundan adamların sağlam yapacağı kesin . yada en azından işletme süresinin sonuna kadar dayanacağı kesin
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    mr 250 destro
    beyler martta secım var bır arkadasımız yazmıs bu proje 15sene oncesıne aıt dıye eee anlamısınızdır oy toplama polıtıkası

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bildiğim kadarıyla bu köprü projesi çooook uzun süredir var.

fay hattı nedeniyle köprü yapılamayacak olsa bile otobanın gerekli olduğunu düşünüyorum ama tabiki tek başına yeterli değil.

güzel ülkemde aynı tür yatırımları raylı sistemlerde de yapılmasını çok isterdim doğrusu.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    15 sene önce hangi devlet büyüğünün aklı böyle bir projeyi algılıya bilirki

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem her iki sene de bir bu projeyi tartisiyoruz.
    Belki hatirlarsiniz, yerel seçimler öncesi de Istanbul-Izmir arasini 3 saate indirecegiz gibisinden bir seyler soylemisti sayin basbakan.
    Sayfalarca boyle tartistiydik.

Halbuki 15-20 yil kadar önce kamulastirmalari bile yapilmis, hatta yolun bir hayli kismi bitirilmis bir projedir.
    O zaman da yazmistim.

Ha iktidar bu guzel olmadi biz baska yapacaz diyorsa, o baska.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son ölçülen yılda 2.5 cm batıya doğru hareket var..
    10 yılda 25 cm, 40 yılda 1 metre ediyor basit hesapla..
    Yani düşün ki Bursa İstanbul'a doğru her yıl 2.5 cm yaklaşıyor..

Betonun bükülmeye karşı mukavemeti düşünülünce bence çok büyük bir rakam..
    Kaldı ki deprem anınd bir anda metrelerce kayma söz konusu olacağı aşikar..
    Enteresan bir teknoloji düşündükleri kesin, ben de onu merak ediyorum zaten..
    99 depreminde 3 metre yunanistana doğru kaydık diye biliyorum. ama o kadar esnemeye dayanabilirmi hakkaten merak ediyorum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tren yolu yapin adam gibi de insanlar rahat rahat seyahet etsin. herşeyi otoyola bağlamak ne kadar saçma. insanları araçlarına bağlamak için herşeyi yapıyorlar bravo.
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla bu köprü projesi çooook uzun süredir var.

fay hattı nedeniyle köprü yapılamayacak olsa bile otobanın gerekli olduğunu düşünüyorum ama tabiki tek başına yeterli değil.

güzel ülkemde aynı tür yatırımları raylı sistemlerde de yapılmasını çok isterdim doğrusu.
    Şu arkadaşların mesajlarından alıntılayarak Türkiye'de demiryolu yerine otoyol yapılmasının yanlışlığına parmak basan oldukça(!) iğneleyici bir mesaj yazmıştım. Sansürlenmiş. Yazık...

Sanırım demiryolu yerine otoyol yapılmasına destek çıkıp Türkiye'nin petrole esir edilmesini sağlayıp bağımsızlığına kast edenleri öven bir mesaj yazsaydım asla müdahale edilmeyecekti. Geldiğimiz nokta gerçekten çok acıklıdır...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu arkadaşların mesajlarından alıntılayarak Türkiye'de demiryolu yerine otoyol yapılmasının yanlışlığına parmak basan oldukça(!) iğneleyici bir mesaj yazmıştım. Sansürlenmiş. Yazık...

Sanırım demiryolu yerine otoyol yapılmasına destek çıkıp Türkiye'nin petrole esir edilmesini sağlayıp bağımsızlığına kast edenleri öven bir mesaj yazsaydım asla müdahale edilmeyecekti. Geldiğimiz nokta gerçekten çok acıklıdır...
    Shrieker demir yoluna karşı degiliz forum kurallarında belirtildigi gibi siyasete karşıyız. Anlatmak istedigini siyasete girmeden anlatabilseydin mesajın hala duruyor olurdu.Forumda birçok farklı siyasi görüşten hatta farklı dinden üyelerimiz var.Hal böyleyken bu konularda taraf mesajlar yazmak polemik çıkartmaktan başka birşeye yaramaz ki bu nedenle forumda siyasi ve dini içerikli mesaj yazmak yasak.Forum kurallarını tekrar okumanı tavsiye ederim!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Köprüler yaptırdım gelip geçmeye
    Çeşmeler yaptırdım suyun içmeye karam

diye yazılmış vakti ile, pek de oynak bir türküdür.

arkadaşların değindiği üzere, toplu ulaşım sisteminde sadece lastikleri olan araçları destekleyecek projeler memlekete katkıdan ziyade zarar verir. raylı ulaşım bu memleketin en büyük eksiklerinden birisidir.

fay hattı konusu ise tamamen muallakta, birilerinin kafasındaki çılgın projelerden ziyade işin ehlinin aklı selim projelerini görmek istiyoruz. merak ediyorum bu köprünün rotasını da helikopterden bakıp "aha la buraya yapın " diyerek mi tayin ettiler ?

Aydoğan devleti yönetmiş olmak devlet adamı sıfatını kazandırmaya yetmez. mesele devleti halkın ve içinde yaşadığımız dünyanın faydası çerçevesinde yönetmiş olmak.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ediyorum bu köprünün rotasını da helikopterden bakıp "aha la buraya yapın " diyerek mi tayin ettiler ?
    bunu yaptılar dimi ciddi ciddi. vay anasını yahu. hala inanamıyorum:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yaptılar dimi ciddi ciddi. vay anasını yahu. hala inanamıyorum:D
    bak bak bak yaaa, bir de şüphe ediyorsun
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En gri şehir Ankara' dır. Her gidişimde afaganlar basıyor, gri şehir üstüme üstüme geliyor. Yahya Kemal'in dediği gibi Ankara'nın en çok istanbul'a dönüşünü seviyorum.

Şimdi diyeceksin bu adam neden durup dururken taş attı diye İkinci büyük şehir denince alerji yaptı , ondan herhalde
    Ankara benim hayatımda hiç iyi anıları olmayan biryer.. Nefret ediyorum bu şehirden. Ama mecburum gitmeye zaman zaman.. Dönüş yolu resmen bayram gibi oluyor..Ankarayı seven arkadaşlara karışamam tabi herkezin kendi görüşü..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler