Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Toprakla çalışan otomobil üretebileceğini iddia etti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cahillikten başka bir şey değil..
    aynen katılıyorum + 1.000.000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırlatıyorum arkadaşlar,

Devrim Arabaları filmini izleyenler hatırlar,bir sahne vardır.

-Sizce biz bu arabayı yaparsak ne olur?

-Hiçbir şey olmaz.

-Nasıl olmaz ? Boşuna mı çalışıyoruz ?

-Sen Ankara’daki kapatılan tayyare fabrikasını duydun mu?

-Evet

-O fabrikanın neden kapatıldığını biliyor musun ?

-Hayır

- O fabrika Atatürk’ün emriyle kuruldu.2.Dünya savaşına kadar 112 değişik uçak üretti.Sonra fabrika kendini geliştirmeye başladı tabi.Savaş sırasında da kimse bize eğitim uçağı vermediği için,185 tane eğitim uçağı yapıldı orda.

-185 tane mi?

-Evet,Onları yaptık biz.1955 yılında Hollanda’lılar bize 30 tane uçak siparişi verdi.Ama dönemin işletmeler bakanı,o siparişleri kabul ettirmedi.Hollandalılar da uçakları İngilizlere yaptırdı.Bir kaç yıl sonra da fabrikayı tamamen kapatıp,traktör fabrikasına dönüştürdüler.Gündüz’le orda yetiştik biz.Çok acı çektik.

-Ben anlayamadım. Neden kapattılar?

-Biz kimmiş,uçak yapmak kimmiş.

-Yapmışsınız işte,başarmışsınız.

-Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz,evlat.

Daha neleri buldu bu toplum ama hiç bir zaman destek çıkan olmadı...
    İntihar ettiler denen değerli aselsan mühendislerimiz daha çok örnek varda ...
    tamamen katılıyorum

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırlatıyorum arkadaşlar,

Devrim Arabaları filmini izleyenler hatırlar,bir sahne vardır.

-Sizce biz bu arabayı yaparsak ne olur?

-Hiçbir şey olmaz.

-Nasıl olmaz ? Boşuna mı çalışıyoruz ?

-Sen Ankara’daki kapatılan tayyare fabrikasını duydun mu?

-Evet

-O fabrikanın neden kapatıldığını biliyor musun ?

-Hayır

- O fabrika Atatürk’ün emriyle kuruldu.2.Dünya savaşına kadar 112 değişik uçak üretti.Sonra fabrika kendini geliştirmeye başladı tabi.Savaş sırasında da kimse bize eğitim uçağı vermediği için,185 tane eğitim uçağı yapıldı orda.

-185 tane mi?

-Evet,Onları yaptık biz.1955 yılında Hollanda’lılar bize 30 tane uçak siparişi verdi.Ama dönemin işletmeler bakanı,o siparişleri kabul ettirmedi.Hollandalılar da uçakları İngilizlere yaptırdı.Bir kaç yıl sonra da fabrikayı tamamen kapatıp,traktör fabrikasına dönüştürdüler.Gündüz’le orda yetiştik biz.Çok acı çektik.

-Ben anlayamadım. Neden kapattılar?

-Biz kimmiş,uçak yapmak kimmiş.

-Yapmışsınız işte,başarmışsınız.

-Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz,evlat.

Daha neleri buldu bu toplum ama hiç bir zaman destek çıkan olmadı...
    İntihar ettiler denen değerli aselsan mühendislerimiz daha çok örnek varda ...
    sana katılıyorum neden yapamayalım ki bundan ikiyüz sene önce yaşayan birine sorsalar ikiyüz sene sonra senin görüntülerini kayıt edip o görüntüleri izleyebileceksin deselerdi o insanın cevabı b elli saçmalama derdi şimdi bizim dediğimiz gibi

Motosikleti
    BMW F650GS
    Üşenmedim bütün yorumları okudum.

Öncelikle bu mucit arkadaşıma başarılar ve çok ama çok şans diliyorum. Çünkü böyle bir şey için şanstan başka bir şeye ihtiyacı yok. Pardon bir de mucizeye ihtiyacı var. Çünkü teknik olarak mümkün olmayacak bir konu üzerinde çalışıyor.

Motoru, şanzımanı olmayan bir araç nasıl hareket edecek arkadaşlar bunu bari düşünün.

Su ile çalışan araba yapıldı evet. Ben de buna şahit oldum. Ancak yapan arkadaş ne oldu biliyor musunuz? Öldürüldü. Petrolden deli gibi paraların kazanıldığı bir ortamda su ile araba çalıştırırlar mı adama?

Ancak buradaki olay farklı. Toprak ve çakmak taşı ile manyetik alan oluşturulacak ve motoru, şanzımanı olmayan bir araba üretilecek. Yok canım daha neler. 50kg toprakla, yaklaşık bir çimento torbası kadar (manyetik özelliği olan özel bir toprak olduğunu varsayıyorum) ne kadar güçte bir manyetik alan elde edeceksiniz? Biraz elektrik, manyetik ve kimya bilgisi olan herkes bunun mümkün olamayacağını bilebilir.

Ha şuna inanırım: Toprak uranyum açısından zengindir. Bu toprak kullanılacaktır. Nükleer araştırma merkezinde uranyum işlenecek vs ve sonunda enerji olarak kullanılacak. Bu da 50.000TL ile olmaz. Hem zaten 50kg toprağa da gerek yok. Bir çay kaşığı kadar işlenmiş uranyum yıllarca bu aracı idare edecektir.
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

barissp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800s
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplumca hafızamız çooook zayıf malesef.

Bir zamanlar şöyle birşey vardı. Hatta manşetlere, ana haber bültenlerine bile konu olmuştu.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t...d%C3%B6nergeci

Hatırladınız mı ?

Maddenin atalet özelliği ha
    Al bendende bi o kadar.
    Tamam bende inanıyorum uzaylılar var arada bi ziyaret ediyorlar bizi.
    Okumamış bi insanın bunları dusunmesi bile gizel bise denemesi calısması yaptıları dogruysa eger titresimli klimalı bot filan aferin ona
    ama
    1 hiç kimse topraktan akaryakıt cıkaramaz çünkü topraktan akar yakıt olmaz
    2 dünya manyetik alanla dönmüyo çekim kuvvetinden bahsetmeye calısıyor
    3 topraktan maynyetik enerji cıkarıpta 3 ay nasıl kulanacak 3 ay sonra toprak kum mu olacak ne olacak manyetik alan isityosa mıknatıs kullansın sonsuz enerji olsun
    4 ben topraktan enerji yapacak olsam 50 milyar istemem kimseden bana bi labarotuar verin cakmas taşı verin toprak verin derim

ayrıca bu insalar hevesli insanlar sadece yani bunları yılarca okumus muhendislerle bilim adamlarıyla kıyaslamayın arkadaşlar türkiyede hiçbirşey başarısız kalmaz dedginiz filmde adamlar dönemin türkiyesinin en zeki adalarıydı

arkadaşımız okusun okul bitirsin öyle topraktan enerji uretsin cigerimi yesin
    Küfür işçi sınıfının ağzında açan çiçektir.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Aferin barış
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

barissp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800s
    Alıntı mafit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferin barış
    abi sen söle toprakla araba çalışırsa gübreden nükleer enerji elde edilme mi
    Küfür işçi sınıfının ağzında açan çiçektir.

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Bende 1 kilo sidikle uzaya çıkacağımı iddia ediyorum.
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya vakıf değilim, yapar mapar da madara oluruz sonra

ölmüş dinazor çürüğünden araba çalıştırmakta pek akıllıca gelmiyo ilk duyunca
    süperbir örnek

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sanki bu sitedeki uyeler ile bin tane icat yapildi da , baskasinin girisimini begnmeme curretini gosterebiliyoruz

Ilk once azmine ve inancina bir saygi gosterin bu insanin. Basarili yada basarisiz bilim icin bir deneme teknolojinin ilerlemesi icin bir adim dir.

Hos bu icadin sacmalikmi yoksa bulusmu yorumunu ancak Teknik bir Universite heyeti yapabilir. Aramizda boyle bir heyete uye olan biri var ise o zaman, buyursun kendini tanitsin

Asagidaki haber olmaz bunlar cahillik diyenler icin guzel bir aciklama olacaktir.

"İskoçya’da görev yapan Çinli bilim insanları idrarı yakıt olarak kullanabilen bir yakıt hücresi geliştirmeyi başardı.

Heriot-Watt Universitesi’nde görevli Shanwen Tao ve Dr. Rong Lan, idrarın yenilenebilir yakıt olarak kullanılması üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucunda “carbamide” ismini verdikleri idrarın hali hazırda kullanılan yakıt hücresi yakıtları hidrojen ve metanolün yerini alabilecek. Bilim insanlarının çalışmaları 200 bin dolarla ödüllendirildi."

http://www.motosiklet.net/forum/moto...acaksiniz.html

Bu adam idrardan yakit yapti birde ustune ustukuk, ayni bizim bu forumda yaptigimiz taktirler gibi hukumet adama girisimlerdinden dolayi 200,000 USD odul verdi. "

Dogru bu soz ve 3 sayfa da bu uyeler bunu tastikledi.

Turkiyede hic bir basari cesasiz kalmaz.

Bakin bu sitede haberi cikti bile ve okuyun su yorumlari ve dusunun. Asli ispatlanmis bir seye nasil seviyesiz ce yaklasiyoruz. Neden bu kadar haz aliyoruz meyve veren bir agci taslayinca.

Cehalet bu islere kalkisanlarda degil , onlara gulup gecen insanlarda
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burda yapıldı abicim iki kardeş direk musluk suyu ile çalışan araba yaptılar
    (şimdi bazı ileri zekalı arkadaşlar zaten vardı filan diyecekler bu öyle değil diğerleri için saf ağırlaştırılmış su kullanılıyor bunlar direk musluk suyu ile çalışanını yaptılar)
    ankaraya patentini almaya gittiler ama ikisininde ense köküne birer kurşun ve köprü altına attılar çocukları

ense köküne birer kurşunmu
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zeda,

Ne demek istediğini çok iyi anlıyorum fakat emin ol bu adamın söylediklerinin saçmalık olup olmadığını anlamak için üniversitenin teknik heyetine falan gerek yok. Benim gibi mühendislik eğitimi almış herhangi biri bunu hemen anlayabilir. Bu tıpkı bazı filmlerde, dizilerde doktor hemşire rolünü oynayanların anlamsız tıbbi terimler kullanmaları ve gerçek doktorların bunlara gülmesi gibi birşey. Adamın tek yaptığı bu işlerden bihaber kişileri, alengirli ama boş terimlerle cümleler kurarak sanki çok önemli birşey bulmuş gibi yapıp uyutmak. Gördüğüm kadarıyla amacına da ulaşıyor. Bunlar hep Türkiye'de mühendislik biliminin basite indirgenmesi ve usta zihniyetinin mühendislik sanılmasından. Dediğim gibi temel fizik prensiplerinden haberi olmayan, ne dediğini bilmeyen bir adamın bir şeyler bulabilmesi, tesadüfen bulsa bile bunu tekrar edebilmesi mümkün değildir.

Şu suyla giden araç mevzusuna da çok inanmayın. Elektrolizle suyun ayrıştırılıp hidrojen ve oksijen elde edildiğini herkes biliyor ancak bunu yapabilmek için harcanan enerji, hidrojeni yaktıktan sonra elde edeceğinizle aynıdır. Bu da bir aracı tepeye kadar binbir güçlükle itip sonra oradan aşağı kaydırmakla hemen hemen aynı şeydir.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeda,

Ne demek istediğini çok iyi anlıyorum fakat emin ol bu adamın söylediklerinin saçmalık olup olmadığını anlamak için üniversitenin teknik heyetine falan gerek yok. Benim gibi mühendislik eğitimi almış herhangi biri bunu hemen anlayabilir. Bu tıpkı bazı filmlerde, dizilerde doktor hemşire rolünü oynayanların anlamsız tıbbi terimler kullanmaları ve gerçek doktorların bunlara gülmesi gibi birşey. Adamın tek yaptığı bu işlerden bihaber kişileri, alengirli ama boş terimlerle cümleler kurarak sanki çok önemli birşey bulmuş gibi yapıp uyutmak. Gördüğüm kadarıyla amacına da ulaşıyor. Bunlar hep Türkiye'de mühendislik biliminin basite indirgenmesi ve usta zihniyetinin mühendislik sanılmasından. Dediğim gibi temel fizik prensiplerinden haberi olmayan, ne dediğini bilmeyen bir adamın bir şeyler bulabilmesi, tesadüfen bulsa bile bunu tekrar edebilmesi mümkün değildir.

Şu suyla giden araç mevzusuna da çok inanmayın. Elektrolizle suyun ayrıştırılıp hidrojen ve oksijen elde edildiğini herkes biliyor ancak bunu yapabilmek için harcanan enerji, hidrojeni yaktıktan sonra elde edeceğinizle aynıdır. Bu da bir aracı tepeye kadar binbir güçlükle itip sonra oradan aşağı kaydırmakla hemen hemen aynı şeydir.
    eger bu adam uydurukcunun teki ise zaten Tubitak in kapisindan donecek. O yuzden yorum yapmadan evel biraz sabirli olmak lazim bence.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    bende osurukla çalışan araba yapacağımı idda ediyorum . bol bol kuru fasulyeye ihtiyacım olacak . ih ih ih :D ha bi de 50 bin dolar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu adamın iddia ettiğini bilmeyen kişiler olabilir. Ancak bırakın bilim adamlarını az birazcık kafası bu işlere basan birisi bile bu işlerin bu kadar kolay olmayacağını bilir. Nasıl bir çakmak taşıymış ki bu 50 kg toprağı öyle bir manyetik enerji ile yükleyecek ki bir arabayı 150-180 km/s hıza çıkartacak. Maazallah şöför koltuğundan elektrik çarpar adamı! Üstelik şanjıman-diferansiyel de olmayacakmış... Allah'ım yarappim daha ne diyeyim ki. Hadi sen o manyetik enerjiyi yine kendin icat ettiğin bir yolla hareket enerjisine çevirdin, şanjımansız bir arabayı 0dan 180e nasıl çıkartacaksın bire pahlivan!! Gülerler adama

Bu ülkede icat yapılamaz mucit çıkamaz diyenlerin en çok ben yüzüne tüküreyim emi! Ama bu kadarına da PES! yani.

Şu konu içerisinde geçen "Adam öldürme" olayına birde ben örnek eklemek istiyorum. BURASI ÖNEMLİ ÇÜNKÜ. Bir kaç sene evvel bir veya daha çok üniversitede görevli prof. ve başka araştırma görevlilerinin bulunduğu bir uçak ege civarlarında düştü. Ve "gizli" denilen en azından ne olduğu açıklanmayan "şey"(yada her neyse) üzerinde araştırmayı yürüten kişiler o kaza ile birlikte öldüler. Bir kişi hariç. Araştırmanın başındaki prof. un asistanı olan bir bayan. Ve o bayanın da 1 yada 2 hafta sonra (galiba)Uludağda kayak-ski yaparken geçirdiği kaza sonrası öldüğünü öğrendim televizyondan. Tabikide hiçbirşey olmamış gibi kimse bir soru dahi sormadı bu konu hakkında. Herhangi bir araştırma-soruşturma ise yetkililer tarafından gerek görülmedi.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam cahil olsa teknik olarak anlatmaz. Yarın japon yapımına binerseniz adamlar yapıyor dersiniz anca .
    Bizde bunu diyoruz hocam, bak o kadar da cevap yazılmış okudun mu? Adam asıl teknik olarak anlatamıyor zaten... Bizde onu çürütüyoruz...Başka birşey değil yani

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    İnşallah o adama istediği yardım yapılır ve günümüze yeni yeni icatlar katar

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu konu içerisinde geçen "Adam öldürme" olayına birde ben örnek eklemek istiyorum. BURASI ÖNEMLİ ÇÜNKÜ. Bir kaç sene evvel bir veya daha çok üniversitede görevli prof. ve başka araştırma görevlilerinin bulunduğu bir uçak ege civarlarında düştü. Ve "gizli" denilen en azından ne olduğu açıklanmayan "şey"(yada her neyse) üzerinde araştırmayı yürüten kişiler o kaza ile birlikte öldüler. Bir kişi hariç. Araştırmanın başındaki prof. un asistanı olan bir bayan. Ve o bayanın da 1 yada 2 hafta sonra (galiba)Uludağda kayak-ski yaparken geçirdiği kaza sonrası öldüğünü öğrendim televizyondan. Tabikide hiçbirşey olmamış gibi kimse bir soru dahi sormadı bu konu hakkında. Herhangi bir araştırma-soruşturma ise yetkililer tarafından gerek görülmedi.
    bu durum çok fena canımı sıkıyor fakat elden ne gelir kaybolan projeler üreten beyinler heryerde bir hikaye var bu konu ile alakalı adamları silip atıyorlar resmen

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Olurmu olur..neden olmasın..

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Şanjıman kısmı biraz banada tuaf gelmedi değil, ama manyetik kısmı yapılmayacak gibi değil ama eyer duyduysanız soğuk fizyon gibi çalışmalarda var. Şunuda unutmayalım şu anda yapılan buluşlarda okumamış insanlarında bir katkısı var, fizik dersinden kalan einstein ünlü bir fizikçi oldu.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)