Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Otobüs değil, motosiklet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Adana'da sepetli bir motosiklette 10 kişinin trafikte canlarını hiçe sayarak güle oynaya seyretmesi görenleri hayrete düşürdü. Görenleri hayrete düşürdü! Motosiklet yolcularından birinin "10 kişi az, bu motosiklet 15 kişiyi de alır" sözleri ise pes dedirtti. Adana'dan çalışmaya gideceği Konya'ya gitmek üzere sepetli motosikletiyle gara hareket eden sürücü trafikte objektiflere yakalandı.

Motosiklet sahibi, sepetli motosiklete 10 kişi bindirerek bir rekora imza attı. Eşini, çocuklarını ve akrabalarını motosiklete balık istifi dolduran sürücü, trafikte şaşkın bakışlar arasında yolculuk yaptı. Motosikletin sepetine binen bazı kişilerin ayaklarının dışarı sarktığı ve bazı kişilerin de motosikletin çamurluğuna oturduğu gözlendi. Çoğunu çocukların oluşturduğu yolcular, kameraları görünce ağlanacak hallerine gülerek bu motosikletin 15 kişi bile alabileceğini söyleyerek, "Bugün Konya'ya çalışmaya gittiğimiz için eşya vardı, bu nedenle 10 kişi aldı. Aslında bu motosiklet 13-15 kişi bile alıyor"

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Normaldir ben şaşırmam. O yörelerde insanlar motosikleti ulaşım aracı olarak görüyor. Yani haftasonu çıkayimde 2 gazlayim ruhum dinlensin mentalitesi yok. O yörelerde cbf 600, transalp, v-strom gibi motorlarıda çok zor görürsünüz zaten. Tek tük tabiki var ama halkın beklentisi ulaşım olduğu için genelde düşük cc yaygın.

Bunun sonucundada otobüste olur, kamyonda olur bizim gariban 2 tekerler

adidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında olacak
    bunlar bir şey mi adana mersin yöresinde halk otobüsü gibi işliyor bu motorlar..scoter motora 7 kişinin bindiğini gördüm ...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normaldir ben şaşırmam. O yörelerde insanlar motosikleti ulaşım aracı olarak görüyor. Yani haftasonu çıkayimde 2 gazlayim ruhum dinlensin mentalitesi yok. O yörelerde cbf 600, transalp, v-strom gibi motorlarıda çok zor görürsünüz zaten. Tek tük tabiki var ama halkın beklentisi ulaşım olduğu için genelde düşük cc yaygın.

Lafını bilerek konuş
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lafını bilerek konuş
    Ne alaka şimdi adam ne demiş ...

Büyük ihtimal yörük onlar zaten üstüne alınmasanda olurdu.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka şimdi adam ne demiş ...

Büyük ihtimal yörük onlar zaten üstüne alınmasanda olurdu.
    Hiç üstüme alınmadım ama "O yörelerde cbf 600, transalp, v-strom gibi motorlarıda çok zor görürsünüz zaten. " buna kızarım işte.

Bir şey yazarken bilerek yazması diğer okuyucular için bölgemiz hakkında yanlış bilgi vermemesinin doğru olacağını düşünüyorum. Yoksa resimdeki vatandaşın ne olduğu kim olduğu benim için o kadar önemli değil
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Fotoda görülenler bizim tabirimizle "Cono"; Trakya'nın "Şoparı"; kısaca Roman vatandaşlar

Çalışma dedikleri şeyde hırsızlık

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

düşünerek yazmakta her zaman fayda vardır.düşünerek yazın, rasgele sallamayın

sıkıysa yakala HAYALBUYSA

adidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoda görülenler bizim tabirimizle "Cono"; Trakya'nın "Şoparı"; kısaca Roman vatandaşlar

Çalışma dedikleri şeyde hırsızlık
    meşhur adana conoları,mersindede çok var geçim kaynakları dediğin gibi hırsızlık...

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Bi insanda o kadar çocuk yapma zihniyeti varsa motosiklete o kadar kişi binmesi onun için normal birşey :D Adam gitmiş motor almiş amacı tabıkıde ulaşim motor ruhu olmıyan bırınden de ancak boyle birşey beklenir.Geçen gün Bursada yalova yolunda giderken buna benzer bi olayla karşilaştim bi motorun ustunde 5 kişi vardi ve sepet falan yoktu biri ön depoya oturmus biri arka çamurluga biride bi kadının kucaginda cocukların yasi çok kucuktu kırmızı ısıklarda dayı dedım kendini düşünmüyorsan cocukları dusun binilmez ona o kadar kişi motor virajda savrulsa bile kucucuk cocuk düşme ihtimali var ölcek gitcek adam donup bakmadı bıle duymamazlıktan geldi.Malesef bu ülkede bazı insanlarin hiç eğitim almamiş olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum...

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade

Adana' ya beklerim bir gün misafirim olarak. Şehrimiz, yaşayanlar, ulaşım araçları ve mantaliteleri hakkında daha sağlıklı görüşlere sahip olabilirsin.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    adana, cok normal yani. adana gazetelerin ücüncü sayfa haberleri merkezi.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer

Ciddi bir yanlis var. Sanirim o bolgeye hic gitmediniz. Adana motosiklet konusunda lider bir sehir. En iyi modelleri rahatlikla sokaklarda gorebileceginiz hatta 600cc den daha cok 1000cc motorlarin cirit attigi bir sehir. Ciddi binici ve motor sevdalisinin bulundugu bir sehir. O yuzden Adana gibi gelismis bir sehire boyle bir yakistirma dogru olmaz

Diger arkadas icinde
    Resimdekiler Roman yada Cingene. Yoruk filan degil. Yoruk adana da olmaz zaten. Yoruk bati akdeniz bolgesine mahsus bir topluluktur. Toros iclerinde yaylalarda yasar.

Bilginizden emin degilseniz sadece yorum yapmak adina hemen klavyenize sarilmayin. Biraz sabirli olur iseniz belkide ogrenebileceginiz yeni seylerde olacaktir bu sitede.

Yani ne Adana icin nede resimdekiler icin
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Evet roman veya çingene ile yörük çok farklı şeylerdir. Arkadaşın dediği gibi yörükler genelde yayla gibi yerlerde yaşarlar. Adana konusundada bir şey söylemeye gerek yok herkes az çok bilir zaten
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canım memleketim her zaman başlıklara konu olur bu zalim şehir
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Hiç üstüme alınmadım ama "O yörelerde cbf 600, transalp, v-strom gibi motorlarıda çok zor görürsünüz zaten. " buna kızarım işte.

Bir şey yazarken bilerek yazması diğer okuyucular için bölgemiz hakkında yanlış bilgi vermemesinin doğru olacağını düşünüyorum. Yoksa resimdeki vatandaşın ne olduğu kim olduğu benim için o kadar önemli değil
    Katılıyorum.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Lafını bilerek konuş
    Kardeş eğer yanlış birşey söylediysem affola. Ben genelleme yaptım ve cümleyi dikkatli okursan anlarsın.

yörelerde insanlar motosikleti ulaşım aracı olarak görüyor. Yani haftasonu çıkayimde 2 gazlayim ruhum dinlensin mentalitesi yok. O yörelerde cbf 600, transalp, v-strom gibi motorlarıda çok zor görürsünüz zaten. Tek tük tabiki var ama halkın beklentisi ulaşım olduğu için genelde düşük cc yaygın.

Düşük cc segmentini halk ulaşım aracı olarak kullanıyor dedim. Dikkat edersen büyük motorlar da tek tük var demişim. Bunu oran olarak söyledim.Yanlış birşey dediğimi sanmıyorum... Eğer haksızsam sizde söyleyebilirsiniz. Düşük cc çok daha yaygın değilmi Adanada?

Ciddi bir yanlis var. Sanirim o bolgeye hic gitmediniz. Adana motosiklet konusunda lider bir sehir. En iyi modelleri rahatlikla sokaklarda gorebileceginiz hatta 600cc den daha cok 1000cc motorlarin cirit attigi bir sehir. Ciddi binici ve motor sevdalisinin bulundugu bir sehir. O yuzden Adana gibi gelismis bir sehire boyle bir yakistirma dogru olmaz

Lafımı yanlış anladınız sanırım. Tekrar söylüyorum. Ben adananın büyüklüğünü veya başka birşeyi tartışmadım. Demek istediğim gerek o yörenin iklim koşulları ( bu sezonda çok sıcak olur gitmedim ama kayseride bulundum ), gerekse halkın düşük ccden beklentisinin ulaşım olduğu anlamında söyledim. Siz hiç adanada 600cc - 1000cc motosiklete 3 kişi binen gördünüzmü? Anlatmak istediğim buydu yanlış anlaşıldıysa affola.

Ayrıca belirtmek istiyorum : Karşılaştırma yapacak olursa İstanbulda da motosikleti bu şekilde kullananların sayısı hiç az değil. Daha geçen gün mecidiyeköy-zincirlikuyu istikametinde motosiklete eşi ve 2 çocugu = 4 kişi binen 150zat sahibine sesleniyorum. Bizi bırakın bari kendinizi tehlikeye atmayın...

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyyy !!.. ha buda bizim uşakdir daa!...

www.camlihemsinhaber.com/haberdetay.asp?ID=144
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı Yusuf Ziya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana' ya beklerim bir gün misafirim olarak. Şehrimiz, yaşayanlar, ulaşım araçları ve mantaliteleri hakkında daha sağlıklı görüşlere sahip olabilirsin.

Tabiki olabilir. Tekrar söylüyorum söylemim yanlış anlaşıldı sanırım. Tekrar söyleyeyim. Büyük cc sahipleri zaten genel anlamda motosiklet bilincine sahip kişilerdir. Ufak cclerde bu şekilde kullanımlar olabiliyor...

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyyy !!.. ha buda bizim uşakdir daa!...

www.camlihemsinhaber.com/haberdetay.asp?ID=144
    http://
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler