Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otobüs değil, motosiklet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş eğer yanlış birşey söylediysem affola. Ben genelleme yaptım ve cümleyi dikkatli okursan anlarsın.

yörelerde insanlar motosikleti ulaşım aracı olarak görüyor. Yani haftasonu çıkayimde 2 gazlayim ruhum dinlensin mentalitesi yok. O yörelerde cbf 600, transalp, v-strom gibi motorlarıda çok zor görürsünüz zaten. Tek tük tabiki var ama halkın beklentisi ulaşım olduğu için genelde düşük cc yaygın.

Düşük cc segmentini halk ulaşım aracı olarak kullanıyor dedim. Dikkat edersen büyük motorlar da tek tük var demişim. Bunu oran olarak söyledim.Yanlış birşey dediğimi sanmıyorum... Eğer haksızsam sizde söyleyebilirsiniz. Düşük cc çok daha yaygın değilmi Adanada?

Lafımı yanlış anladınız sanırım. Tekrar söylüyorum. Ben adananın büyüklüğünü veya başka birşeyi tartışmadım. Demek istediğim gerek o yörenin iklim koşulları ( bu sezonda çok sıcak olur gitmedim ama kayseride bulundum ), gerekse halkın düşük ccden beklentisinin ulaşım olduğu anlamında söyledim. Siz hiç adanada 600cc - 1000cc motosiklete 3 kişi binen gördünüzmü? Anlatmak istediğim buydu yanlış anlaşıldıysa affola.

Ayrıca belirtmek istiyorum : Karşılaştırma yapacak olursa İstanbulda da motosikleti bu şekilde kullananların sayısı hiç az değil. Daha geçen gün mecidiyeköy-zincirlikuyu istikametinde motosiklete eşi ve 2 çocugu = 4 kişi binen 150zat sahibine sesleniyorum. Bizi bırakın bari kendinizi tehlikeye atmayın...
    Ben doğru okuduğumu düşünüyorum ama en kısa zamanda Yusuf abimin dediği gibi seni Adanaya davet ediyorum ve düşündüğün gibi olmadığını kendi gözünle göreceksin, elbette küçük motosikletler çoğunlukta ama büyük motosikletlerde hiç azınmayacak kadarda çoktur ADANAmımızda
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka şimdi adam ne demiş ...

Büyük ihtimal yörük onlar zaten üstüne alınmasanda olurdu.
    Ben yörüğüm şimdi üstüme alınmalımıyım yani. Yörük olunca bursa atıp tutmak serbest mi?
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, olayı etnik kimliğe döndürmemek gerekir..

Bir konu hakkında yazı yazarken, detaylı bilgi ve alt yapıya

sahip olmak gerekmektedir..

Aksi halde bir laf vardır.. '' akam derken , kakam olur !... ''

Türk,türkmen,laz,azeri,kürt,çerkez,abaza,arnavut, romen vs;

hepimiz iç içeyiz ve kaynaşmış vaziyetteyiz.

Kimse bir diğerinin; ne üstünde nede altındadır..

Bu nedenle sakin olmamızda yarar görmekteyim..

Önce insanlık...

Sayın'' ELİNT''in açtığı topiğe, Karadeniz'li olmam sebebi ile yöremiz

insan manzarasını içeren (köpekli motorcu) bir foto koydum..

Bu demek değildirki, her motorcu köpeği ile gezmektedir..

Öncelik; ince espiriyi yakalamak ve dozajını da iyi ayarlamak olmalıdır..
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

arkadaşlarımın dediklerine aynen katılıyorum suçun etnik kökeni olmaz.işi çingene,yörük,kürt,arap boyutuna soktuğumuzda ülke yaşanmaz hal alıyor.
    ama benim anlamadığım bu araç bu şekilde nasıl adanadan konyaya kadar yakalanmadan gidiyor.hadi denetimlere denk gelmedi,takılmadı.e kardeşim yolda da kimse mi görmedi bunu.şayet bana denk gelse ben bu adamı polise yakalatana kadar takip ederim.nevşehire gideceksem bile konyaya kadar takip ederim
    toplum çok duyarsız.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka şimdi adam ne demiş ...

Büyük ihtimal yörük onlar zaten üstüne alınmasanda olurdu.
    Yörük mü? Sen hayatında hiç yörük görmedin galiba...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak denilen şey bu olsa gerek...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben doğru okuduğumu düşünüyorum ama en kısa zamanda Yusuf abimin dediği gibi seni Adanaya davet ediyorum ve düşündüğün gibi olmadığını kendi gözünle göreceksin, elbette küçük motosikletler çoğunlukta ama büyük motosikletlerde hiç azınmayacak kadarda çoktur ADANAmımızda
    Bundan önceki mesajlara ve bu mesajada katılıyorum ve arttırıyorum.

Motorsiklet kültürü adana ve çevresindeki şehirlerde daha gelişmişdir ve oldukca yaygındır(şanlı urfa kahraman maraş vs vs)

Gidip görmekde nasip oldu çoğunu, gerçekten o şehirlerden birinde yaşamak isterdim(bide sıcağı olmasa) sadece sokaklarda motorla alakalı o kadar çok kişi var ki onlarla günlük sohbet etmek bile insana sürmek kadar keyif veriyor.

Yörükde olsa çingenede olsa bu kültürü yaşayan insanlar azımsanmayacak kadar çoktur resimde görüldüğü üzere amaç ulaşımda olsa -ki motorsikletin en temel amaçlarından biride budur- adam evli çocuklu işinde gücünde ama motorsiklet kullanıyor.

Ben orda ne amcalar gördüm hala ilk motosikletinden kopamamış, o motorlar arasında 20-30 senelik olanlar var rusyadan gelme 500kg taşıma kapasiteleri var içinde tuğla demir kum taşıyanlarını gördüm ben, amca 20 sene önce millet racing enduro cross bilmezken motor biniyormuş günümüze geldik hala motor kullanıyor.

Bu arada dedesi motorsiklet kullanan var mı ?

İlk cevabı ben vermek istiyorum;
    Benim dedem maraşta yaşamış ve gençliğinden ölümüne kadar bu motorları kullanmış oysaki babam şehirde yaşadığı için bu kültürle alakası bile olmamış.
    Dedeme bu kultürü bana kattığı için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Güneydoğu dedin mi bi durucan istanbul izmir halt etmiş yanında
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarımın dediklerine aynen katılıyorum suçun etnik kökeni olmaz.işi çingene,yörük,kürt,arap boyutuna soktuğumuzda ülke yaşanmaz hal alıyor.
    ama benim anlamadığım bu araç bu şekilde nasıl adanadan konyaya kadar yakalanmadan gidiyor.hadi denetimlere denk gelmedi,takılmadı.e kardeşim yolda da kimse mi görmedi bunu.şayet bana denk gelse ben bu adamı polise yakalatana kadar takip ederim.nevşehire gideceksem bile konyaya kadar takip ederim
    toplum çok duyarsız.
    '' movibiker '' yazıda atladığın bir husus var..

Fotoğraf karesinde görünen insanlar; Adana'dan Konya yönüne hareket

edecek trene binmek üzere ''GAR'' ( tren garı)'na gidiyorlar..

Yani şehiriçi bir ulaşım sözkonusu.. Yanlışmı?!.. tabiki yanlış..

Ama şehirlerarası yolculuk yok..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:29 ----------

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben doğru okuduğumu düşünüyorum ama en

kısa zamanda Yusuf abimin dediği gibi seni Adana'ya davet ediyorum ve

düşündüğün gibi olmadığını kendi gözünle göreceksin, elbette küçük

motosikletler çoğunlukta ama büyük motosikletlerde, hiç azınmayacak kadarda

çoktur ADANA'mızda !.

Adana'ya yaptığım bir ziyarette; ülkemizin diğer şehirlerinde bulunmayan

lüks araç ve motosikletleri görmüştüm.. Çukurova ve Adana; yabana

atılacak bir yer değil arkadaşlar..

Fakat, her ilimizde veya ilçemizde olduğu gibi; değişik gelir katmanlarına

sahip vatandaşlarımız o bölge içinde yaşam mücadelesi vermektedir..

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi bir yanlis var. Sanirim o bolgeye hic gitmediniz. Adana motosiklet konusunda lider bir sehir. En iyi modelleri rahatlikla sokaklarda gorebileceginiz hatta 600cc den daha cok 1000cc motorlarin cirit attigi bir sehir. Ciddi binici ve motor sevdalisinin bulundugu bir sehir.
    yorumunuz için tşkmalumunuz bazı arkadaşlar laf olsun torba dolsun misali yazılar yazabilir .bu yöreyi bilmeden yorum yapmış olduklarına eminim.bu yöredeki kültürü yazmakla bitirmem mümkün değil.tabiki lafım yanlış anlaşılmasın bahsettiğim konu..motosiklet KÜLTÜRÜ.elmayla armutu karıştırmayalım lütfen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'da sepetli bir motosiklette 10 kişinin trafikte canlarını hiçe sayarak güle oynaya seyretmesi görenleri hayrete düşürdü. Görenleri hayrete düşürdü! Motosiklet yolcularından birinin "10 kişi az, bu motosiklet 15 kişiyi de alır" sözleri ise pes dedirtti. Adana'dan çalışmaya gideceği Konya'ya gitmek üzere sepetli motosikletiyle gara hareket eden sürücü trafikte objektiflere yakalandı.

Motosiklet sahibi, sepetli motosiklete 10 kişi bindirerek bir rekora imza attı. Eşini, çocuklarını ve akrabalarını motosiklete balık istifi dolduran sürücü, trafikte şaşkın bakışlar arasında yolculuk yaptı. Motosikletin sepetine binen bazı kişilerin ayaklarının dışarı sarktığı ve bazı kişilerin de motosikletin çamurluğuna oturduğu gözlendi. Çoğunu çocukların oluşturduğu yolcular, kameraları görünce ağlanacak hallerine gülerek bu motosikletin 15 kişi bile alabileceğini söyleyerek, "Bugün Konya'ya çalışmaya gittiğimiz için eşya vardı, bu nedenle 10 kişi aldı. Aslında bu motosiklet 13-15 kişi bile alıyor"

Kaynak: İHA
    sevgili moderatörüm bu başlığı neye dayanarak açmış olduğunuzu anlıyamadım.bakın bu site birçok motosiklet tutkunu olan arkadaşlıkların dostlukların kurulduğu bir site olduinanmıyacaksınız belki bu site sayesinde benim türkiyenin her ilinde bir çok arkadaşım ve dostum olmuştur.eminim bir çoğumuz aynı görüştedir.lütfen (bakın) açmış olduğunuz başlık nerelere gidiyor.lütfen site yönetimi olarak bu başlığın silinmesini ve birdaha buna benzer motosiklet resimleri(il olarak)lütfen yazılmamasını rica ederim.
    kızı kolda fazerı yolda severim.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Ülkemizde genelde kullandığın taşıt aracı maddi durumunu gösterir.

"100cc, 150cc gibi düşük ccli bir çin malı kullanıyorsan bu senin gelirinin düşük fakir olduğunu gösterir eğer başka bir aracın yoksa." Toplumumuz genelde böyle düşünüyor..Ama bilmezler ki 100cc motor kullanan adamın senden kat kat zengin olduğunu.

Bu motora 10 kişi binen kişilerin giyiminden ve sıfatlarından geliri düşük olduğunu anlayabiliriz. Elaleme muhtaç olacağına kendi işini görüyor helal olsun. Gidip başkasından araba vs isteyeceğini 15 kişi binip kendi gitsin bundan daha hayırlı olur.

Farkındaysanız mevsimlik iş için konyaya gidecekler.

Motosiklet araba gibi taşıt aracı değil mi ? Yoksa sizde mi hobi aracı olarak görüyorsunuz ?

Arabaya 10 kişi binince olay olmuyor ama motora binince olay çıkıyor.

Bunda kaza yapsalar bile yola savrulurlar ama teneke kutusunun içinde olsalar hasar almadıkları yer kalmaz ezilerek ölürler.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ne kadar yanlış bir şey
    ya derdi para da olsa insanda biraz akıl olur
    bunların ne aklı var ne de vicdanı
    hadi çocuklar çocuk anlamıyorlar eğlence sanıyorlar
    ula kaç yaşında adamsın burdan 30-35 görünüyosun
    yazık o kadar sene boşuna mı yaşadın
    buraya kadar yazdıklarım o motor şöförüne
    şimdi meseleye parası yok fakir o yüzden böyle yapıyor diye baksak
    olmaz
    mazereti ne olursa olsun cana kastedemezsin
    ceza kanunumuzda var bunun tek istisnası o da meşru müdafaa halinde
    yoksa yürüyecek
    çok açık ve kesin ydüşünüyorum bu konuda
    ne kendi canını tehlikeye atma hakkı var ne de başkasının canını
    parası olmayanın da vicdanı onuru sağduyusu olmalı
    vicdansızlık onursuzluk veya sağduyusuzluk yapıyorsa bu hoş görülmemeli
    çok iyi biliyorum ben de zamanında 30-40 kiloluk sebetlerle -bizim burada şelek derler- kilometrelerce yayan yürüdüğümü
    araba yok motosiklet yok para yok
    ama çalışıyorduk onurumuzla alın terimizle
    bu adamın yani şöförün hiçbir mazereti olamaz
    ayrıca olamaz ki çuvallarla dolu yandaki yeri ve o çuvalalrın üzerine oturtmuş bir çoğunu
    bunların hepsi benim görüşüm
    polemik veya tartışmak için değil
    görüşümü yazdım (yanlış veya doğru)
    saygılar

[QUOTE=Şeyh Şamil;2117869]'' movibiker '' yazıda atladığın bir husus var..

Fotoğraf karesinde görünen insanlar; Adana'dan Konya yönüne hareket

edecek trene binmek üzere ''GAR'' ( tren garı)'na gidiyorlar..

Yani şehiriçi bir ulaşım sözkonusu.. Yanlışmı?!.. tabiki yanlış..

Ama şehirlerarası yolculuk yok..[COLOR="Silver"]

uyarına sevindim,hergün o kadar çok metin okuyorum ki bazı metinleri atlaya atlaya okuyorum.
    ---Bugün Konya'ya çalışmaya gittiğimiz için eşya vardı, bu nedenle 10 kişi aldı. Aslında bu motosiklet 13-15 kişi bile alıyor---
    cümlesini okuyup atlamışım.haklısın gara gidiyorlarmış.yinede yanlış ama abartılacak bir durum değil.hergün daha nelerini görüyoruz.sonuçta burası avrupa değil.

kaaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    ..........
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı fazerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili moderatörüm bu başlığı neye dayanarak açmış olduğunuzu anlıyamadım.bakın bu site birçok motosiklet tutkunu olan arkadaşlıkların dostlukların kurulduğu bir site olduinanmıyacaksınız belki bu site sayesinde benim türkiyenin her ilinde bir çok arkadaşım ve dostum olmuştur.eminim bir çoğumuz aynı görüştedir.lütfen (bakın) açmış olduğunuz başlık nerelere gidiyor.lütfen site yönetimi olarak bu başlığın silinmesini ve birdaha buna benzer motosiklet resimleri(il olarak)lütfen yazılmamasını rica ederim.

bu başlık,belki kötü niyetle açılmadı ama konu nerelere gitti.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu başlık,belki kötü niyetle açılmadı ama konu nerelere gitti.
    aynen abi

yorumunuz için tşkmalumunuz bazı arkadaşlar laf olsun torba dolsun misali yazılar yazabilir .bu yöreyi bilmeden yorum yapmış olduklarına eminim.bu yöredeki kültürü yazmakla bitirmem mümkün değil.tabiki lafım yanlış anlaşılmasın bahsettiğim konu..motosiklet KÜLTÜRÜ.elmayla armutu karıştırmayalım lütfen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

'' fazerr ''

Moderatörün açtığı başlık günümüz Türkiye'sinden bir karedir..

Burada herhangibir olumsuzluk veya kastı aşan yorum olmadığı gibi

içerik tamamen alıntıdır..

Buna bağlı olarak bir üye; kuvvetle muhtemel yazısının nereye

uzanacağını fazla düşünmeden fitili ateşleyen yorum yapmıştır..

O yazıda da kasıt olduğunu düşünmemekle birlikte ,

yapılan yoruma ; sen,ben,o veya diğer üyeler usulüne uygun olarak

zaten ikaz yapmış ve cevabi yazılar yazmıştır....

Arızi bir durum olmadığı müddetçe açılan topicleri silmek veya

kilitlemek çözüm değildir..

Bu uygulama başımızı kumun içine sokmak demektir..

Kişilere düşen görev; bu ve benzeri durumlarda tansiyonu yükseltmek değil,

yatıştırıcı rol üstlenmek olacaktır..

Sevgi ve saygılarımla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:32 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..................

fazerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxxxx
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' fazerr ''

Moderatörün açtığı başlık günümüz Türkiye'sinden bir karedir..

Burada herhangibir olumsuzluk veya kastı aşan yorum olmadığı gibi

içerik tamamen alıntıdır..

Buna bağlı olarak bir üye; kuvvetle muhtemel yazısının nereye

uzanacağını fazla düşünmeden fitili ateşleyen yorum yapmıştır..

O yazıda da kasıt olduğunu düşünmemekle birlikte ,

yapılan yoruma ; sen,ben,o veya diğer üyeler usulüne uygun olarak

zaten ikaz yapmış ve cevabi yazılar yazmıştır....

Arızi bir durum olmadığı müddetçe açılan topicleri silmek veya

kilitlemek çözüm değildir..

Bu uygulama başımızı kumun içine sokmak demektir..

Kişilere düşen görev; bu ve benzeri durumlarda tansiyonu yükseltmek değil,

yatıştırıcı rol üstlenmek olacaktır..

Sevgi ve saygılarımla..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:32 ----------

..................
    sevgili arkadaşım ben bunların farkındayım sen hiç merak etme ben 48 yaşındayım.ve ben bu sitede buna benzer olayı daha önce yaşadım. benzer olaydan dolayı bir çok arkadaşım siteye dahi girmiyor bunu çoğu iarkadaşım BİLİYOR senin ne maksatla bu yazıyı yazdığını anlamış değilim.ben yaşadım arkadaşım bilmem beni anlayabildinmikimse burda başını kumun içine sokmuyor fakat devam edilm,iş olsaydı bu konu sarpa saracaktı bu yüzden konuyla ilgili uyarımı yazdım.sygı benden
    kızı kolda fazerı yolda severim.

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sizi biraz aydınlatayım;

Antalya yöresinde insanlar genelde büyük cc'li motosikletleri Annelerini Ninelerini taşımak için kullanırlar , küçük hacimli motosiklet kültürü pek yoktur,

Konya yöremizde de odun taşımada kullanılır burda da hobi olarak motora binen insan genelde yoktur,

Gez gez bitmez Anadolu isimli çalışmamda şimdi de şirin kentimiz İstanbul yöresindeyiz, istanbulda musluklardan su içilmediği için motosikletler bu noktada devreye giriyor, İstanbulda da küçük hacimli motorlar genelde damacana taşımada kullanılır, bu iş dışında motosikletin ne olduğunu bilene kolay kolay rastlamazsınız, yanlız 4 kişide hobi amaçlı kullanılan büyük motosikletler olduğu rivayet edilir.

Mersin yöremizde de motorculuk diye bişey yoktur ,tesisatçılar boru taşımada kullanır.

Ülkemizin değişik bölgelerinde görülen Yunus familyasında da Motosiklet kullanımına bir örnek.
    May The Force Be With You

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Ya bi yörük dedik diye demediğiniz kalmayacak neredeyse bana

Benim o kelimeyi kullanmamdaki amaç çingene (ülkemizdeki kullanım anlamı malumdur) diyerek kötü tepki almamdan korkmamdı ki bu daha kötü oldu sanırım.

Anlatmak istediğim kalabalık , gelene gelme demedikleri için çok nüfusa sahip ve maddi imkanları kısıtlı insanlardan bahsetmekti. Olabilir hata yapmış olabilirim. Ayrıca üst komşum Adana'lı ve resimdekilerle benzerlikleri çok olduğundan biraz önyargılıda olmuş olabilirim. Bu demek değildirki tüm Adana aynı tabiki değil.

Adam keyif için değilde ulaşım için maaile gidiyor imkanıda buna elvermiş..

Neyse daha fazla savunma yapmayıp kişisel cevaplar vermeden bu konu başlığına ve foruma elveda ...

Hoşça kalın ,esen kalın ... Kazasız sürüşler hepinize..

(Aşşağı yukarı her konu başlığında bir çekişme ve sataşmalar oluyor. Hep bir yanlış anlama var nedense...
    Sanırım artık forum bir kısır döngü içine girmiş bu eleştirimede çok kişi hak verecektir.. En azından umuyorum.
    Eski, birbirini tanıyan üyeler hariç konular ve sahipleri sanırım pek itibar görmüyor genelde kişisel konuşmalar olan dolu başlık var. İtibar görmemesinden dolayı yakınanlarda var.
    Ben çok eski bir üye değilim fakat üyelik başlangıcımdan beri sürekli takip ettim siteyi ve bunları gördüm. )
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

sevgili arkadaşım ben bunların farkındayım sen hiç merak etme ben 48 yaşındayım.ve ben bu sitede buna benzer olayı daha önce yaşadım. benzer olaydan dolayı bir çok arkadaşım siteye dahi girmiyor bunu çoğu iarkadaşım BİLİYOR senin ne maksatla bu yazıyı yazdığını anlamış değilim.ben yaşadım arkadaşım bilmem beni anlayabildinmi?kimse burda başını kumun içine sokmuyor fakat devam edilmiş olsaydı bu konu sarpa saracaktı bu yüzden konuyla ilgili uyarımı yazdım.sygı benden

Bunların farkındaysan arkadaş, keşke konuyu uzatmasaydın..

Seni ve konuya görüş bildirenleri anladığım inancındayım....

Maksadım; tarafsız olarak, diğer tarafları sakinleştirmek idi..

Yazı(lar)ımda şunu demek istedim..

Kastı aşan yorumlar olabilir..

Pireyi deve yapmamakta fayda var..

Gerekli hatırlatmalar yapılmıştır..

Öküz altında buzağı aramamak gerekir..

Kişiler yazdıklarından zaten pişman olmuşlar..

Yangına körükle gitmemek iyi olur..

Topiclerin; silinmesi veya kilitlenmesi talebin bana göre yanlıştı..

Bu yorumuna katılmadım..

Çünkü; fotoğraftaki kare; ülkemizden bir parçadır..

Bizim insanımızdır.. Yaşananlar gerçektir..

Yaşananları yok saymak demek;

'' Devekuşu gibi kafamızı kuma gömmek '' demektir..

Karadeniz'li olmamla birlikte, yine karadeniz'den; köpekli bir

motorcu fotosu koymakla;

Kendimizle ne kadar barışık olduğumuzu ifade etmeye çalışmış

ve kişilerin;

Havadan nem kapmaması gerekliliğine dem vurmuştum..

Kısaca, yazdıklarımın açılımı bu idi ..

Artık anlaşıldığımı umarım, arkadaş....

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    ahaa TTA ( Toplu taşıma aracı ) ^^ Aslında ağlancak halimize gülüyoruz ama neyse..
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler