Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Okan Bayülgen:'Otomobil almak salaklık'

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında medeni bir ülkede dediği doğru.

İstanbul'da motosiklet kullanmak bence pek akıllıca değil.Okan Bayülgün de doğuya doğru tam gaz yol alan trende arka vagona koşanlardan.Ah be Okan, geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye.Bence sen Şirin'le İstanbul'u al Paris'e yerleş.Buradan sesleniyorum kendisine.

Çin'li motorlar ilk geldiğinde dalga geçenlere söylerdim: "Kardeşim burası Pakistan Hindistan gibi bir ülke.Siz kendinizi Finlandiya'da zannediyor olabilirsiniz ama bu ülkenin gerçekleri başka.Sizin o bol beygirli motorlarınız, tam kuşam sürüş kurallarınız vs. burada asla yaygınlaşamaz."
    Bundan sonrada yaygınlaşmayacak.Biz gariban bir ülkenin gariban vatandaşlarıyız.Sermayeyi elinde tutan zengin sınıf ile devletin olanaklarını elinde tutanlar vatandaşın iliğini kemiğini sömürüyor.Patron x5 ile dolaşacak, yatına binecek, işçisi 530 lira aylık maaş alacak.Halen bunun normal birşey olduğunu savunan ve inanan bir sürü insan var.

Hani eskiden "ahahah şuna bakın" diye eklenen Pakistan'dan Hindistan'dan motorlu fotoğraflar olurdu.Adam sanki motosikleti hobi için kullanıyormuş gibi motorla tavuk, keçi, koyun taşıyanlarla dalga geçilirdi, halen de geçiliyor.Fakat eskisi kadar sık değil.Bazı şeyler anlaşılmaya başlandı.Çünkü aynı fotoğraflar artık bizim ülkede de çekiliyor! Daha önce böyle fotoğrafların bu coğrafyada çekilemeyeşinin sebebi motosikletin ucuz ve yaygın olmayışıydı.Çinli motorların girişi ile bu safhada tamamlandı.

Bence her taraftan motosikletin fışkırdığı uzak asya ülkeleri gibi olmamıza da çok yok. Bir süre sonra "motosikletleri fark edin" gibi kampanyalar da saçma olacak çünkü her taraf motor olacak.Ayrıca motoru güvenli kullanmak kask takmak gibi konularda hem motosiklet gruplarının hem de devletin verdiği mücadele de kaybedilecek.1 lirayı hesaplamak zorunda bırakılan vatandaşa sen 30 liralık kask da taktıramazsın.Bedava verirsen olabilir.Adam o gün karnını doyurma derdinde.Ayrıca o full kuşam avrupalı motorcular gelsinlerde Antalya'nın Gaziantep'in 40 derece sıcağında güneşin altında öyle motora binsinler bakalım.Neymiş; bakkala giderken bile full kuşammış! Oldu canım, görürsem selam söylerim.Gelde full kuşam dolaş bakalım İzmir'de ne oluyor? Akşama sıcaktan fenalık geçirip hastaneye kaldırılmazsan bende hiçbirşey bilmiyorum.Adam Malezya'da, Vietnam'da, Hindistan'da o kıyafetleri parası olsa bile giyemez.Sıcaktan geberip gider.
    Ağzınıza sağlık.

Bu ülkede motosiklet kullanmak ve bu ülke insanın motosikletliyi de adam yerine koyma-pardon, motosikleti ulaşım aracı olarak kabul etmesi- sanırım hiç gerçekleşmeyecek.

Trafiğimizin Hindistan'dan farkı yok.

Hindistan'dan tek farkımız yollarda 4 ayaklı ineklerin dolaşmaması!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzınıza sağlık.

Bu ülkede motosiklet kullanmak ve bu ülke insanın motosikletliyi de adam yerine koyma-pardon, motosikleti ulaşım aracı olarak kabul etmesi- sanırım hiç gerçekleşmeyecek.

Trafiğimizin Hindistan'dan farkı yok.

Hindistan'dan tek farkımız yollarda 4 ayaklı ineklerin dolaşmaması!

Öküzler dolaşırken ineklere gerek yok
    HONDA

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya bu kadar güzel yorum yapılan bir konu daha hatırlamıyorum. Okuduklarımın hepsi ayrı ayrı doğru.. Doğruluktan dolayı da güzel mi güzel geldi bana.. Ne kadar ZEKİ ve efendi bir adam olduğunu tekrar tekrar kanıtlamaya devam ediyor kendileri... Bize de hadi toplanıp 15380.. motor ile birlikte kendisinin "Show!"una katılmak düşer arkadaşlar.Davulla zurnayla...

Ama en çok şuna tutamadım kendimi;

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Salakta motora biniyorsa ben motora binmeyi bırakıyorum hep böyleleri yüzünden adımız kirleniyor
    Ben de hiç başlamasam mı acaba...?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

İstanbul'da motosiklet kullanmak bence pek akıllıca değil.Okan Bayülgün de doğuya doğru tam gaz yol alan trende arka vagona koşanlardan.Ah be Okan, geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye.Bence sen Şirin'le İstanbul'u al Paris'e yerleş.Buradan sesleniyorum kendisine.

Çin'li motorlar ilk geldiğinde dalga geçenlere söylerdim: "Kardeşim burası Pakistan Hindistan gibi bir ülke.Siz kendinizi Finlandiya'da zannediyor olabilirsiniz ama bu ülkenin gerçekleri başka.Sizin o bol beygirli motorlarınız, tam kuşam sürüş kurallarınız vs. burada asla yaygınlaşamaz."
    Bundan sonrada yaygınlaşmayacak.Biz gariban bir ülkenin gariban vatandaşlarıyız.Sermayeyi elinde tutan zengin sınıf ile devletin olanaklarını elinde tutanlar vatandaşın iliğini kemiğini sömürüyor.Patron x5 ile dolaşacak, yatına binecek, işçisi 530 lira aylık maaş alacak.Halen bunun normal birşey olduğunu savunan ve inanan bir sürü insan var.

Hani eskiden "ahahah şuna bakın" diye eklenen Pakistan'dan Hindistan'dan motorlu fotoğraflar olurdu.Adam sanki motosikleti hobi için kullanıyormuş gibi motorla tavuk, keçi, koyun taşıyanlarla dalga geçilirdi, halen de geçiliyor.Fakat eskisi kadar sık değil.Bazı şeyler anlaşılmaya başlandı.Çünkü aynı fotoğraflar artık bizim ülkede de çekiliyor! Daha önce böyle fotoğrafların bu coğrafyada çekilemeyeşinin sebebi motosikletin ucuz ve yaygın olmayışıydı.Çinli motorların girişi ile bu safhada tamamlandı.

Bence her taraftan motosikletin fışkırdığı uzak asya ülkeleri gibi olmamıza da çok yok. Bir süre sonra "motosikletleri fark edin" gibi kampanyalar da saçma olacak çünkü her taraf motor olacak.Ayrıca motoru güvenli kullanmak kask takmak gibi konularda hem motosiklet gruplarının hem de devletin verdiği mücadele de kaybedilecek.1 lirayı hesaplamak zorunda bırakılan vatandaşa sen 30 liralık kask da taktıramazsın.Bedava verirsen olabilir.Adam o gün karnını doyurma derdinde.Ayrıca o full kuşam avrupalı motorcular gelsinlerde Antalya'nın Gaziantep'in 40 derece sıcağında güneşin altında öyle motora binsinler bakalım.Neymiş; bakkala giderken bile full kuşammış! Oldu canım, görürsem selam söylerim.Gelde full kuşam dolaş bakalım İzmir'de ne oluyor? Akşama sıcaktan fenalık geçirip hastaneye kaldırılmazsan bende hiçbirşey bilmiyorum.Adam Malezya'da, Vietnam'da, Hindistan'da o kıyafetleri parası olsa bile giyemez.Sıcaktan geberip gider.
    Vazgeçelim o zaman verdigimiz mucadeleden!!!
    Ugrasmayalim.
    Zenginler yasasin, fakirler ölsün.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Talihsiz bir yorum olmuş.Kendisini pek sevmem zaten,gereğinden fazla açık sözlülük etmiş.Gerçi söylerken kafa iyi miydi kötü müydü bilemem...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vazgeçelim bu mücadeleden.Bırakalım korumasız sürücülerin kafası patlasın,kolu kırılsın bilmem ne olsun.Kimin umrunda zaten? Bilinçli motosiklet sürücüleri korumanın önemi hakkında bi taraflarını yırtarken onlar bildiği yoldan devam ediyor.Olan bize oluyor tabi onların yaptığı ufacık hata yüzünden bütün motorcular bilinçlisi,bilinçsizi ön yargıya düşüyor.

Birde böyle yalnış düşünce var motosiklet almakla ne yazık ki iş bitmiyor.
    Asıl iş motosiklet aldıktan sonra başlıyor. Vergisi,benzini,bakımı,yedek parçası ıvırı zıvırı derken 500 TL ye aldığın motor yeri geliyor 1,000 TL ye patlıyor.
    Bu mudur ekonomi yapmak.Maddi durumun motosiklete tam binmekse(kask,mont,eldiven,ceket) uygun değilse binilmemeli.Bizim insanımız ekonomi için gider 500 TL ye ömrünü tamamlamış motor alır.Hiç bir koruma ekipmanı almaz sonra bir kaza geçirir 3 kuruş fazla vermemek için hastaneye 4-5 0 motosiklet parası verir.Bu mudur ekonomi?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şuna takıldım..Bu adam SALAK kelimesini ne kadar çok kullanıyor?....
    Çocukluktan kalan bir anısı, yarası falan mı var acaba?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Bence haber eksik olarak verilmiş her konuşmasından bir cümle alınmış o yüzden böle saçma bir açıklama gibi duruyor programını izlerseniz gerçekten motorcuları düşündüğünü anlarsınız. ''bence''
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    motosiklet kullanan birine asla önyargıyla bakmadım, motosikletin olduğu yere asla bir olumsuzluk koymadım, koymak istemedim ama son zamanlarda maddi gücü olanların büyük silindir hacmi olan motorsiklet kullanıcılarının kendilerini daha bi motorcu saymalarına şahit oldum o ukala tavırları, üyesi oldukları kulübe üyelik için gelir beyan edilmesini istemeleri belli bir gelirin altında olanların alınmaması şimdi 40bin tl nin üzerindeki 100 hb lik motoruyla 350 km lik yola çıkan arkadaşlarmı daha motorcu, aynı yola 125 cc lik ramzeyiyle tek başına çıkan işci mi burda kendi cesaretimi övüyo falan olmayayım ybr 125 ile 700 km giden arkadaşlar da çin malı motorlarıyla il,il dolaşan arkadaşlarda dahil. biz bilmiyomuyuz bmw 1200 gs adventure almayı okan bayülgene bişey demiyorum tok açın halinden nasılsa anlamaz!

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Şimdi bişey derdim de, neyse..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    Bence okan bayülgen bu foruma üye. Geçenlerde bi konuşmasında ''Ben internette forum sitelerine bakıyorum 2 tane motosikleti kıyaslıyolar ve bu durum bana çok saçma geliyor.'' demişti.Bahsettiği internet sitelerinden birisininde bu forum olduğunu düşünüyorum.Okan bayülgen gerçeketen zeki biri.Ancak kendiside motosikletle arabayı kıyaslamış. :D
    işe hayatbundan ibaret...

iyi de bu adam motosiklet camisını savunmuyor mu? gerek ntv'deki, gerek kanal d'deki programlarında motosiklet konusunu işlemiyor mu? yetmiyor kendi de kullanıyor, teşvik ediyor işte bu demeçleriyle. bu kızgınlık-tepki neden?.. anlamakta zorlanıyorum...

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    okan bey, benimde motosikleti almak istedi bacakları kısa gelince vazgeçti. ne olacak cüce bacak dedim güldü,,,,,
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de bu adam motosiklet camisını savunmuyor mu? gerek ntv'deki, gerek kanal d'deki programlarında motosiklet konusunu işlemiyor mu? yetmiyor kendi de kullanıyor, teşvik ediyor işte bu demeçleriyle. bu kızgınlık-tepki neden?.. anlamakta zorlanıyorum...
    En azından ''Otomobil almak salaklık'' demeseydi daha iyi olurdu bence.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha düne kadar koca cüsseli cipe biniyordu?... Rüyasında ak saçlı dedeyi mi görmüş..
    evet aynen..öküz gibi cip'i vardı daha önce başka otomobilleri de olmuştu.
    Dedeyi görmüş bu anlaşılan...bakalım diğer ünlüler ne diyecek yorumuna heheh...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    3 tane motosikletim var, bunların üçünü toplasak normal bir araba parası eder. hocam onda bır tane hd nıght road bır tane hayabusa ve bır kac motoru daha var normal bır araba derken?? hayabusa zaten araba parası

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:02 ----------

Alıntı zb_meqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence okan bayülgen bu foruma üye. Geçenlerde bi konuşmasında ''Ben internette forum sitelerine bakıyorum 2 tane motosikleti kıyaslıyolar ve bu durum bana çok saçma geliyor.'' demişti.Bahsettiği internet sitelerinden birisininde bu forum olduğunu düşünüyorum.Okan bayülgen gerçeketen zeki biri.Ancak kendiside motosikletle arabayı kıyaslamış. :D
    hahaha son ıkı cumlen noktayı koymus fakat okanın harcıycak adam gıbı parası var alır ıkı motoruda kıyaslamayı kendı yapar.
    for heavy metal we would dıe

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zb_meqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan abiiiiii Hayabusa ile bi tur atabilir miyim.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Benim adımda okan utanmalımıyım gurur mu duymalıyım
    HONDA

Disko kralında şu an motordelisi ve türk chopper sitelerinden iki konuk var. Bakalım izliyoruz..

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    evet suanda okan bır anısını anlatıyor ıyı gıdıyor bakalım
    for heavy metal we would dıe

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)